Reklama

pondělí 9. února 2015

"Evropa se tříští" - Francie se přivrací k Putinovi, Kypr nabízí Moskvě vojenskou základnu, Německo je rozdělené kvůli Ukrajině

9. 2. 2015   AC24
Po včerejším souhrnu naprosté frašky s Minským summitem / Ukrajinskými rozhovory o „mírové“ dohodě to vypadá, že se různé ty strany do toho zapojené dnes tříští ještě rychleji než včera. Titulky o tom přichází zhusta a rychle, ale tím nejcennějším se jeví být to, že přes všechno popírání Johna Kerryho, že by byl nějaký rozkol mezi Německem a USA kvůli dodávkám zbraní na Ukrajinu, tak německý ministr zahraničí Steinmeier napadl washingtonskou strategii jako, že je „nejen riskantní, ale i kontraproduktivní.“ Ale možná tím nejvýznamnějším je to, že Francie pokračuje se zjevným příklonem k Rusku…


Poté, co Francois Hollande volal po větší autonomii Východní Ukrajiny, tak přišel se zjevnou podporou Ruska (a s konkrétním obratem proti USA) bývalý francouzský president Nicolas Sarkozy): „My jsme přeci s Ruskem součástí společné civilizace,“ s dodatkem, že „americké zájmy v Rusku nejsou evropskými zájmy v Rusku.“ Dokonce i NATO zjevně dává naději míru, jelikož i Stoltenbergova prohlášení se ukazují být trochu optimistická a rozhodnutí Kypru, že Rusku dovolí používat na jeho půdu pro vojenská zařízení, naznačuje, že v Evropské ‚unii‘ není vůbec všechno tak pěkné.

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier ve zdejším nedělním projevu zdvojnásobil německé odmítání dodávek zbraní na Ukrajinu…
GABRIEL ŘÍKÁ, ŽE NĚMECKÁ SPD NIKDY NEPODPOŘÍ VYZBROJOVÁNÍ UKRAJINY.
EVROPA POHLÍŽÍ NA DODÁVKY AMERICKÝCH ZBRANÍ NA UKRAJINU JAKO NA ŠPATNÝ NÁPAD: LAVROV

„Pohlížím na to, abych to řekl otevřeně, nejen jako na riskantní, ale také jako na kontraproduktivní,“ řekl pan Steinmeier na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Pan Steinmeier tu rovněž v neděli vrátil úder otevřené kritice německého postoje k dodávkám zbraní od amerických senátorů a jiných.

Bílý dům dumá o dodávkách zbraní na Ukrajinu, aby podpořil boj této země proti pro-ruským separatistům na východě země. „My na nich netrváme možná proto, že my trošičku ten region známe,“ řekl pan Steinmeier.

Ale John Kerry říká, že všechno je fajn… jelikož popírá jakýkoliv rozkol mezi USA a Evropou kvůli politice k Rusku…

Ministr zahraničí John Kerry v neděli popřel jakýkoliv rozkol mezi USA a Evropou o tom, jak se stavět k Rusku, jelikož Německo oznámilo další summit na vysoké úrovni zaměřený na kořeny krize na Ukrajině.

Kerry řekl bezpečnostní konferenci v Mnichově, že chce „všechny ujistit, že neexistuje žádný spor, neexistuje žádný rozkol,“ mezi Washingtonem a jeho evropskými spojenci kvůli krizi na Ukrajině.

„Jsme jednotní a úzce spolupracujeme,“ řekl této konferenci po schůzkách se svými francouzskými a německými protějšky.

„Všichni souhlasíme s tím, že tento problém nebude ukončen vojenskou silou. Jsme jednotní v naší diplomacii.“

Ale možná nejdůležitější je zjevný pokračující příklon Francie k Rusku… Po volání Francois Hollanda po větší autonomii pro Východní Ukrajinu vystoupil se zjevnou podporou Ruska (a konkrétně proti USA) bývalý francouzský president Nicolas Sarkozy.

„Jsme s Ruskem součástí společné civilizace,“ řekl Sarkozy, když v sobotu mluvil na kongresu Strany lidového hnutí (UMP), kterou tento bývalý president vede.

„Zájmy Ameriky v Rusku nejsou zájmy Evropy v Rusku,“ řekl s dodatkem, že „my nechceme vzkříšení Studené války mezi Evropou a Ruskem.“

„Krym si zvolil Rusko, a my je za to nemůžeme obviňovat,“ řekl s poukazem na to, že „musíme najít způsob, jak vytvořil mírotvorné síly k ochraně rusky mluvících na Ukrajině.“

A pak se k té party tříštění přidal Kypr, když 25. února Rusku nabídl podepsání dohody o vojenské spolupráci k používání vojenských zařízení na jeho půdě…

Letecká základna, kterou budou používat ruská letadla, leží asi 40 kilometrů od vládního letiště Britského letectva v Akrotiri na jižnímpobřeží Kypru, která poskytuje podporu operacím NATO v oblastech Středního a Blízkého východu.

Už to vypadá, že i NATO ví, že „mírová dohoda“ nepřichází…
STOLTENBERG: ‘NELZE ŘÍCI’, ZDA MINSK PŘINESE ZASTAVENÍ PALBY

Existuje ale pořád ještě naděje…, jelikož německý vicekancléř doufá…
GABRIEL Z NĚMECKA JE OHLEDNĚ MINSKÉHO SUMMITU ‘OPATRNĚ OPTIMISTICKÝ’

a žádá…
PUTIN MUSÍ PŘIJMOUT ‘NABÍZENOU RUKU’ EU, ŘÍKÁ GABRIEL

Ale dodává…
EU USILUJE O OBNOVENÍ PO-KRIZOVÉHO PARTNERSTVÍ S RUSKEM: GABRIEL

To se dovíme brzy…
RUSKO ŘÍKÁ, ŽE 9.-10. ÚNORA JSOU UKRAJINSKÉ SCHŮZKY K PŘÍPRAVĚ MINSKÉHO SUMMITU

10 komentářů :

 1. Vyznívá s toho jistý optimismus,že se projeví rozumné řešení u Evropských politiků.Tohle si USA nenechá líbit,někdo to odnese krutě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je únor, jaro je za humny - čekám, že napříč EU propukne "evropské jaro" a budou nám vládnout říšští méstodržící z Fašingtonu - u nás by to mohl být buď šláfenberg, nebo štětináč případně zaanálek.

   Smazat
 2. To je pravda . Jaro už klepe na dveře . Monsato už má osivo připravené a dostatečně namořené . Na jaře ho chtějí na Ukrajině zasít .Je problém v tom ,že Opolčenci dělají potíže . Co s tím ? Uvidíme ve středu !

  OdpovědětSmazat
 3. Pravda, Francie hrála vždycky pro sebe a pokud možno i na obě strany. Kdo tomu nevěří, ať si osvěží znalosti z dějin. A nakonec to není ani tak dávno, co se francouzský prezident bratřil s Kaddáfím a za několik dnů poslal do "bezletové zóny" nad Lybií útočné francouzské stihačky. Celou věc je možno z pesimistického pohledu nahlížet i jako pokus o uchlácholení medvídka před jeho závěrečnou popravou - třeba se nebude tolik mrskat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže ten medvídek není žádná ovce ,ten dovede vycenit zuby.

   Smazat
 4. Celý svět se zabývá Ukrajinou, Kyjevem - proč? To mají ostatní státy tak málo starostí doma, že se musejí tak intenzivně srát do toho, co se děje tam, zaujímat stanoviska a pořád psát žvásty, kecat žvásty, a do zblbnutí komentovat napsané a odvysílané žvásty? Mně například sere neustálé zvyšování platů politickým parazitům a soudcům mnohem více než poměry na Ukrajině -věříte mi to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostě náš stát je soudcovsko parlamentní mafie. Proč nevyrovnají platy všem které okradli zmrazením platů a různými speciálními daněmi
   Václav

   Smazat
 5. Ano věřím Vám to a nejsem asi jediný:-)

  OdpovědětSmazat
 6. V jednom príspevku som zachytil info o tom, že opolčenci zaútočili na nejaký konvoj a nedopatrením zajali amerického generála. Je na tom niečo ? To by dosť menilo situáciu.
  A.N.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.