Reklama

sobota 21. února 2015

Fakta o Sýrii aneb boj o Aleppo a Golany

21. 2. 2015  eRepublika
Aby to nevypadalo, že Izrael podporuje teroristy přímo, znepokojení Drúzové, kteří mají přímé kontakty s těmito teroristy, se obrátili na Izrael s prosbou o tzv. „ochranu území“. Žijí celou dobu v okupovaném pásmu, Izrael jim poskytl ohromné výhody a prakticky si je zavázal jako vazaly.

Poslední fakta o Sýrii končila analýzou situace na Golanech (Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany). A Golany budeme také pokračovat, ale nejprve situace z fronty. Konstatujme obecný fakt: SAA v Sýrii vyhrává. Pak musí státy podporující v této zemi terorismus (tedy hlavně USA, EU, sunnitské despocie z Perského zálivu, Turecko, Izrael a Jordánsko) postupně odhodit masku a pomoci svým demokratickým přátelům, kteří se dostali do bojové nouze. Tzv. „umírnění uřezávači hlav“ včetně Al-Nusry nyní dostávají nejen diplomatickou, ale hlavně přímou vojenskou podporu. Podívejme se na situaci z fronty.
 
Bitva o Aleppo
Začněme situací, kdy muselo odhodit masku Turecko. Překvapivá ofenzíva SAA průlomovou operací osvobodila města (anglicky) Bashkoy, Ratyan a Hardetneen na sever od Aleppa. Ale stovky teroristů (Al-Nusra, Al-Šamía, Hnutí Hazm) a odpůrců Asada ze skomírající FSA se spojily a Turecko je přímo vyzbrojuje konvoji zbraní a munice. Proto musela SAA prozatím vyklidit Ratyan, protože tomuto náporu zbraní nemohla odolat. Povstalcům a teroristům opravdu teče do bot. Po vyklizení pohoří Kalamún je už teď přetnuta zásobovací trasa na Turecko. Pokud SAA prorazí a spojí se s jednotkami obklíčenými od června 2012 v Nublu a al-Zahrá, pak přetne strategickou silnici Aleppo-Azaz, která jde do Turecka, viz zelená čára na mapě. V tomto případě by byl pád Aleppa už nevyhnutelný. Mapa bojů ukazuje praktické obklíčení města.Nová změna je v tom, že léta dezorientovaní Palestinci z uprchlických táborů konečně pochopili, kdo je jejich skutečný nepřítel. Proto se spojili s Hizballáhem a s íránskými jednotkami Al-Kuds a postupují společně s místními kmenovými svazy proti zahraničním teroristům. Toto spojenectví má velkou budoucnost a působí EU a USA nemalé starosti. Za chvíli jej jistě začnou bombardovat. Ale to už bude znamenat skutečnou válku, což zatím nechtějí. A po dodání ruských raketových kompletů S-300 Sýrii by to znamenalo mrzutosti. Korporátky by musely vysvětlovat, proč na území cizího státu padají spojenecké stíhačky, které tam nemají co dělat, protože místní je nechtějí mít nad hlavou.
 
Postup Kurdů

Bitva o Kobane je ukončena, město je v ruinách a patří Kurdům, tedy nikoliv Asadovi. Bombardování pozic ISIL stíhačkami s letovým provozem za milióny dolarů od nás, daňových poplatníků, je nesmírně účinné. Přiznala to i hlásná trouba korporátek, deník Wall Street Journal. Podle tohoto článku se rozsah území kontrolovaného ISILem od doby bombardování zvětšil třikrát. Nechceme riskovat spor o autorská práva s tímto molochem, když si web sami platíme, a ještě si do něj sami píšeme. Mapu z WSJ najdete reprodukovanou v tomto článku. Místo toho nabízíme celkovou mapu regionu ovládaného Kurdy (zelená + Kurdistán v Iráku) a ISILem kombinovaným s teroristy podporovanými Západem (tmavě hnědá).Propojení Iráku a Sýrie ukazuje, jak je iluzorní taktika Západu, který zbraněmi podporuje ISIL v Sýrii v boji proti Asadovi, a naopak jej bombarduje v Iráku. Ale spojencům už dávno nevelí zdravý rozum, ale NATO.

Boj o Golany

Izrael má opravdu starosti, protože jím podporovaní teroristé z Al-Nusry začínají dostávat mohutně na zadek. A ten je třeba zašít, když je třeba. Proto mají teroristé operující v nárazníkovém pásmu Golan kontrolovaných Izraelem také právo na plné zaopatření v izraelských nemocnicích. Viz toto video.

Mezitím se Jordáncům podařilo plně ovládnout hnutí Al-Nusra, které se tím pádem zařadilo mezi umírněné uřezávače hlav, a má právo na naši podporu v nekonečném boji za demokracii v Sýrii. To by vyžadovalo podrobnější analýzu. Ale v kostce lze říci, že hnutí je nyní řízeno z Jordánska. Také duchovní autority tvoří imámové z této země, kteří jsou plně oddaní džihádu. CIA má v Jordánsku hlavní výcvikové tábory pro boj v Sýrii. Je logické, že tato země bude velice brzo hlavním místem teroru a bombových útoků. Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází, jak jsme již mnohokrát říkali. To pochopitelně platí i pro Evropu. Podrobná mapa bojů kolem Golan nyní vypadá následovně. Podle množství zelené barvy povstalců a teroristů vidíte, že zde ještě bude hodně bojů.Klíčové je dobytí vrchů kolem oblasti Deir al-Adas, která kontroluje přístupové cesty ke Kunejtře v Golanech. Zde operuje nová teroristická parta nazvaná Al-Failaq al-Awal, kterou si pro vlastní účely složili pilný Izrael a Jordánsko, a to více méně z Al-Nusry. Jejich úkolem je chránit slavnou „buffer zone“, aby se SAA nedostala přímo ke Golanům. Aby to nevydalo, že Izrael podporuje teroristy přímo, znepokojení Drúzové, kteří mají přímé kontakty s těmito teroristy, se obrátili na Izrael s prosbou o tzv. „ochranu území“. Žijí celou dobu v okupovaném pásmu, Izrael jim poskytl ohromné výhody a prakticky si je zavázal jako vazaly. Nyní budou musel vzít rozum do hrsti. Jejich pozice mezi dvěma mlýnskými kameny a s teroristy na zahrádce není příliš záviděníhodná. Modré přilby již tuto oblast vyklidily, hlavně po posledním únosu vojáků OSN blahovolně sledovaném Izraelem za výkupné Al-Nusře.

Prezidentem Zemanem hecované Česko tam prý má nastoupit za ně, neb my přemýšlet nemusíme a Izrael je náš věrný spojenec. Jenže toho se lekla i armáda, i když hlavní herec obrany Stropnický to nevylučuje. Viz články, které se objevily v našem tisku. Už bychom se pomalu měli sbírat na výkupné, podpora zdejšímu terorismu nás bude něco stát. A jistě to bude dražší, než oficiálně neexistující výkupné za 45 fidžijských vojáků z mise Organizace spojených národů.
 
- - -

Související články:
Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany
Fakta o Blízkém východě XXIX. aneb Hizballáh dává šach USA a Izraeli
Po prohrané válce v Afghánistánu následuje informační embargo
Fakta o Blízkém východě XXVIII. aneb Jak zachovat ISIL
Fakta o Sýrii XXII. aneb Západ dostává účet za teror
Občané v Iránu a bojkot české TV
Kurdská národní armáda začala otevřený boj proti povstalcům v Sýrii
Teroristé sami hlásí blízký pád Homsu
Smrt vězně X a občanů USA zabitých Izraelem
Fakta o Sýrii XV. aneb Zlomená moc džihádu

6 komentářů :

 1. Michal Masopust, Švýcarsko21. února 2015 11:02

  Jak tak pozoruji pane Dvořáku už pár dní, tak pracuje cenzůra spolehlivě i tady! Včera večer tady byly dva články, pod které jsem napsal komentáře, které vám osobně asi nešly pod nos (zřejmě vás vyděsila moje "drzost" zmínit se zde kladně o J. V. Stalinovi, ale это ваше дело!) a tak jste prostě odstranil oba články?!?
  Jestli se vám nelíbí, že tady někdo komentuje světové dění z marxisticko-leninských pozic, tak tady nemám více co pohledávat! Je to prostě škoda času!! Jaký je rozdíl mezi vaším webem a českou oficiální mediální žumpou? VESKRZE ŽÁDNÝ!!!! Navíc kopírujete pouze články z jiných webů, vlastní tvorba autorů je tady v menšině. Proč mám tedy číst kopie, když si mohu přečíst originály, protože ovládám čtyři světové jazyky?!
  S vámi končím, sbohem!!!!
  P.S. Můj komentář sice nesouvisí s tématem článku, ale tuto poznámku jsem si na rozloučenou nemohl nechat ujít!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte tak: Přihlásíte-li se k tomu, oč se opírala bolševická ideologie, pak je problém odhánět dotěrné zvědavce, kterým nakonec odmítnete vysvětlit, jak to s obhajobou JVS myslíte pro dnešní dobu. Byli horší než JVS, ale on byl mnohým k tomu důvodem.

   Vymazat
 2. Dvorak je hnup, ktery nic jineho nez opisovat a cenzurovat neumi.
  Ale jak pozoruju, nic by ceskym komousum neudelalo vetsi radost nez kdyby arabove dokoncili dilo Adolfa Hitera a vyvrazdili Izrael.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neměl byste p.Dvořákovi poděkovat že"vyhnal"stalinistu,komunistu p.Michala Masopusta?Jak se to říká?-nepřítel mého nepřítele je můj přítel?Asi Vy jste se minule divil jak může M.M.žít ve Švýcarsku a být komunista.To jsou paradoxy viďte?

   Vymazat
 3. Pochopitelně se ukazuje, že hlavořezníkům hrozí totéž a na etapy formou dálkové likvidace. Problém je s lidmi ten, že někteří se ochotně vzdají lidství, lhostejno zda pro peníze nebo pro jakýkoli jim vhodný symbol. Jordánsko je dlouhodobě značně bigotní monarchie, jejíž podstatou je udržovat poddané v bázni a poslušnosti v pouštních a polopouštních podmínkách (kromě pásu na západě) bez perspektiv vlastního zdroje obživy. Celá ta oblast Arabského poloostrova je pro trvalé a zejména perspektivní osídlení vysloveně nevhodná. Nicméně ani Abdalláh Druhý si nemůže dlouhodobě dovolit vyrábět hlavořezníky v jakékoli podobě, protože by se snadnou mohli rozhodnout uříznout hlavu i jemu, jen co dojdou peněžní motivace na celkovou ekonomickou destrukci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mimochodem, v poušti válčí pouze totální vypatlanci, protože pokud tam něco je, tak trvalé slunce na povrchu a jak kde i suroviny pod ním, o co nemá cenu válčit pro nesmyslně vysoké náklady na využití oněch zdrojů. Už i Saudové vědí, zač je v Ghawaru slaná voda místo ropy...

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.