AA

Reklama

bb

úterý 24. února 2015

Finanční válka: USA chtějí vyvolat vlnu bankrotů ruských podniků a dodávat Ukrajině zbraně

24. 2. 2015      zdroj
USA drasticky zostří sankce proti Rusku : Ministr zahraničí USA John Kerry řekl o víkendu v Londýně, že Rusko „ nese vinu na závažném porušení příměří v Minsku.“ Kerry řekl, že „Rusko zaútočilo na město Děbalcevo, podporuje paramilitaristické bojovníky v regionu a stahuje nové jednotky v blízkosti Mariupolu.“ Dále uvedl:“ Je to porušení příměří. Myslím to vážně: Budou další opatření, taková, která ruskému hospodářství, které je již beztak pod tlakem, připraví další bolesti.“


Kerry: „ Existuje vážná diskuze mezi námi a našimi evropskými spojenci o tom, jaké sankce to budou a kdy vstoupí v platnost. S důvěrou očekávám, že budou učiněna další opatření jako odpověď na různá porušování příměří.“

Britský ministr zahraničí Phillip Hammond se plně připojil k vyjádřením Kerryho. Před několika měsíci vysvětloval viceprezident USA Joe Biden , jak v otázce strategie proti Rusku přivedly USA Evropskou unii do jedné linie. Zdá se, že po prvním konfliktu probíhá spolupráce nyní již hladčeji.

Také na úrovni EU se politici zjevně již dlouho nemohou stavět na odpor tlaku Američanů. Jak informoval EU Observer, jsou podle více nejmenovaných úředníků EU další sankce nevyhnutelné.EU Observer také cituje vysoce postaveného úředníka USA, který vysvětluje strategii Američanů.Zda se přitom jedná o Daniela Frieda, který koordinuje sankce mezi USA a EU, není známo.

Američané poté doufají, že další krok by mohl mít pro ruské hospodářství zničující následky. Důsledkem by mohla být vlna bankrotů, protože mnoho podniků riskuje insolvenci, když v příštím roce nebudou moci splatit své dluhy, nominované v dolarech.

Aby bylo dosaženo tohoto cíle, chce vláda USA sáhnout k technickému triku a zkrátit dobu platnosti dluhopisů a úvěrů, které mají ruské banky, energetické firmy a zbrojní podniky u evropských a amerických bank. Oficiální činitel USA řekl EU Observeru: „ Když budeme chtít, postaráme se, aby skutečně trpěli. Neschopnost získat nový kapitál je bude bolet nejvíce – neexistuje žádná alternativa k americkým a evropským finančním trhům.“

Další kontaktní osoba USA řekla na dobře informované webové stránce, že se stále intenzívněji diskutuje o vyloučení Ruska z platebního styku SWIFT. Američané se o tento krok, jehož se Rusové obzvlášť obávají, před několika měsíci přímým tlakem na SWIFT již pokusili, ten ale ztroskotal, protože nezávislá organizace odepřela vyhovět intervenci Washingtonu. Tím by mohl být podvázán hotovostní tok ruským podnikům. Rusko se právě pokouší instalovat alternativní systém, aby se omezily následky pro vnitřní ruský platební styk.

Americké ratingové agentury již zostření sankcí zohlednily a označily ruské státní dluhopisy za brak. To znamená, že některé americké penzijní fondy jsou právně zavázány se zbavit svých ruských státních dluhopisů.

EU Observer kromě toho také informuje, že Američané chtějí již brzy dodávat Ukrajině zbraně. To je další krok, který je stanoven v nedávno schváleném zákoně v USA.

Porušování příměří, jak tvrdí Američané, je další v řadě přinášení důkazů.

Je zcela nevyjasněno, kdo skutečně střílel na Majdanu.

Sestřelení civilního letadla MH 17 není objasněno ani v náznacích.

Zavraždění civilistů v Oděse je neobjasněno.

Od koho pocházela střelba na Mariupol, je neobjasněno.

Kdo stojí za raketovým útokem na autobus, není jasné.

Každá z těchto událostí se pro Američany stala v minulých měsících podnětem pro uvalení ještě ostřejších sankcí.

Není známo, zda existuje ze strany Západu nějaká reakce na oznámení Pravého sektoru : Extrémně pravicové, paramilitaristické milice sdělily, že nebudou dodržovat Minské dohody. Kromě toho založily generální štáb, a nechtějí již své vojenské akce proti rebelům koordinovat s oficiální ukrajinskou armádou.

K jednání pravicových extrémistů na Ukrajině není doposud známé žádné stanovisko, které by zaujaly EU nebo Američané.

Deutsche Wirtschaftsnachrichten , 23.2. 2015: Finanzkrieg: USA wollen Pleitewelle von russischen Unternehmen auslösen

Pro Novou republiku přeložila Mgr. Zdeňka Holešová

41 komentářů :

 1. Docela by mě zajímalo jak ten Jaceňuk skončí, jestli ho stáhnou zaživa z kůže, nebo ještě hůř.

  OdpovědětSmazat
 2. Ten amícky Kerry je ešte vačší blb ako by som čakal. Hraje sa na široké ramená ako Rambo, ale pritom tá jeho USAárna dĺží 13 biliónov dolárov. Fuj, je mi z neho, hotentota, na blvanie !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naozaj je to na plnohodnotný grc!

   Smazat
  2. Už dluží více jak 18 bilionů dolarů

   Smazat
  3. Zde http://www.usdebtclock.org/

   Smazat
  4. Mně úroveň blbosti kerrrryho nepřekvapuje.

   Myslím, že RF má alternativu kde získat peníze - od Číny.

   Myslím, že RF má alternativy, jak poškodit USA, kdyby skutečně chtěly. Jen jedna menší, která již probíhá - sněhové vánice na západním pobřeží USA dle mě způsobuje ruská zbraň schopná změnit počasí. RF ji prokazatelně má.

   Vyzbrojováním Ukrajiny nadržené na boj (Ukrajinci jsou tak pro USA užitečnými blbci) severní Američané dávají vojenskou přihrávku proti Rusům Ukrajině, aniž by bojovali sami. Pro ně je to výhodnější - za své mrtvé pak americké matky nemohou dělat potíže.

   Zřejmě nastal čas, aby se do věci dvěma větami vložila Čína.

   Anglické, izraelské a možná australské i kanadské státní představitele navrhuji dávat na roveň těch z USA.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ekonomicky a technologicky schopny narod jako jsou Američané si musi uvedomit, ze za agresi a vrazdeni nejen v sousednich zemich zaplati! Zdar

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Reaguji na 0:38 . Jestli Vás zajímá jak dopadne Jaceňuk , tak je velmi pravděpodobné , že ho nikdo z kůže stahovat nebude jak by si zasloužil , ale že v tomto šíleném světě ve kterém žijeme dostane zřejmě Nobelovu cenu za mír . A za to jsme zodpovědní my všichni , kteří mlčíme a tváříme se , že se nic neděje . II světová válka začala podobně . Lidé se nepoučili a proto si to zopakují znovu .Jsem už starý a nemocný , takže jsem první na řadě .Ale co ti mladí a zdraví , jak k tomu přijdou ? Proč se nebrání ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý dostane takovou budoucnost, jakou si zaslouží. Míra vymývání mozků u velké části mladé generace již dosáhla takového stádia, že "mlaďoši" si budou užívat toho, že jsou "free" a "cool" i ve chvíli, kdy jim na hlavu budou padat rakety. Jinak samozřejmě máte pravdu, už by se nemělo jen mlčet a přihlížet, ale začít jednat, než psychopaté typu Kerryho a McCaina spustí velkou válku (v naprosto absurdní naději, že to je a jejich spoluobčany nepostihne)!

   Smazat
  2. Včera jsem v Praze na chodníku míjela tři mladá pohledná "cool" děvčata s kufříky na kolečkách, která se dle hovoru právě vrátila z Ruska a velice hulvátsky si vyprávěla, jak je ty ruský letušky "jebaly" (z kontextu vyplynulo, že je štvaly), když byly moc milé a oslovovaly je "děvušky". Děvčata měla jasně pocit, že jsou něco lepšího. Smutné, leč běžné...o nějaké slovanské vzájemnosti nemůže být ani řeči. Hrajeme si na Západ a ten z nás má akorát prdel a dojnou krávu. Až to děvčatům dojde, nebudou už tak "cool" a svěží a možná bude už pozdě..

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. anonymní 8.58
   Ať Tě neklepne Pepka . Co se vztekáš,výdyť jsi jistě taky cool
   (ale možná taky vůl)

   Smazat
  5. Informace pro Anonymní 24. února 2015 8:58: Jsem autor příspěvku 8:02 ale mohu vás ujistit, že rozhodně nejsem zapšklý, plesnivý, impotentní a závistivý, bohužel dědek taky ještě nejsem, protože moje děti mi to zatím neumožnily. Každý, kdo kritizuje mladé (a to jsem více jak 15 let vedl tábornický oddíl, takže o mladých vím možná více než vy), nemusí mít charakteristiku "zapšklý, plesnivý, impotentní a závistivý", nemyslíte?

   Smazat
  6. K diskusi ohledně našich mladých děvčátek trpících v letadle pozorností ruských letušek:

   - několik desetiletí vychováváme i ve školách sebestředné egoisty, bez základního rozhledu a kritického myšlení. Myslím, že je to známo. Obrazem toho jsou i naši politici

   - z chování Západu například i k nám jako slovanské republice je snad zřejmé, že nás považují (ve skutečnosti, ne formálně v prohlášeních určených pro veřejnou spotřebu) za něco podřadného. Mentálně a kulturně-historicky ani jinam patřit nemůžeme než k Východu, a to nejen proto, že jsme Slované. Pokud se někdo odvolává na 1. Masarykovu republiku - nemylte se. Západ Masaryka ignoroval kde mohl. Známá zrada z Mnichova z r. 1939. Například Masaryk chtěl založit obdobu EU, ale zejména Německo se vzepřelo, nechtělo s námi obchodovat. Proto se obchody tehdejší naší republiky orientovaly například do Afriky. Naši vojenskou účast v řadách anglické armády za 2. války jsme do ponožky museli zaplatit zlatem. Válečné reparace Německo dosud nezaplatilo jen nám. Ještě po válce jsme do Afriky dodávali cukrovary, motocykly, traktory, nákladní auta, stavěli tam elektrárny a cukrovary.
   - prozřeme a přiznejme si, a chovejme se podle toho, že jsme Východ

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
  7. Omlouvám s za chybu - zrada z Mnichova se konala v roce 1938.
   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 5. Tebe by měl někdo sejmout, demente !

  OdpovědětSmazat
 6. Některá vyhlášení USA i představitelů v EU jsou již dosti zoufalá.Rusové mají hezké přísloví - " Tolko istoria pokažet !".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Historia pakazala, že obyčejný rus vždycky ryl hubou zem.

   Smazat
  2. Vlhke emericke sny boli :D?

   Smazat
  3. Pro 8:59
   Historia pokazala, že obyčejný Rus vždy rozbil všem asgresorům držky. I dnes historia pokaže.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Až se Rusko pořádně naštve a zastaví plyn a ropu, a ty budeš platit za benzín možná 50kč a plyn na vytápění 20kč/m3 ! To se ti teprve rozsvítí ta poslední moudrá buňka v tvé hlavě, tak to už bude pozdě

   Smazat
 7. Ať si Amerika vyřvává co chce, Rus se přizpůsobí. Čím dřív se stane nezávislým na té chátře, tím lépe, takže jim Amerika ve své blbosti a nabubřelosti vlastně pomáhá. Rusko jim dlouho tolerovalo světovou agresi, ale když s ní přitáhli až k ruským hranicím, došlo mu to a řeklo dost! To se Americe pochopitelně nelíbí, ale to je tak všechno, co s tím může dělat. A tak vyřvává a vzteká se, jako malé děcko. Narazila na ruskou zeď a stále ještě netuší, jak dokáže být tvrdá. Z Evropy je mi smutno, ale Rusko je pro mě jiskřička naděje spolu se státy, které s ním i dnes vesele spolupracují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Tak jak to bylo za 2. války - i Deutche Vaffen nejdříve v Rusku postupovaly rychle, pak pomalu, pak opět rychle, ale na Západ a bez kabátů.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 8. Ak RF zavrie plyn, vrhne na trh s Cinou vsetky dolare, ci bude pozadovat platby hocicim, iba nie dolarom, potom uvidieme, kto - z koho:
  https://www.youtube.com/watch?v=fKyOgEQqbYk
  Toto asi Kerkymu nevysvetlili, ze sice stvat moze, ale aj padnut na tu jeho nevymachanu konsku anglosasku papulu...!!

  OdpovědětSmazat
 9. Mám akorát jednu otázku. Vyřešily něco v minulosti i současnosti sankce vůči nějakému státu? Já myslím, že ne. Je to jen nástroj nátlaku západu (USA) na jiné země, které nesdílejí stejné názory a postoje jako oni.
  Věřím tomu, že by nebylo ani terorismu nebýt špinavé politiky USA.

  OdpovědětSmazat
 10. ono je to trocha inak - s tým plynom - už Slovensko dostalo príučku od Washingtonu s tým, že v rámci EU sa nemáme driapať za svojimi cieľmi osamotoe, a rýchlo nám predali akcie od plynárenskej spoločnosti, vlastnili ju nemci a francúzi SPP, teraz nemá ani polovičnú hodnotu, takže vedeli čo sa stane, blokovanie trubiek rusmi na Ukrajine spôsobilo, že sú podobne bezcenné, a že ostanú prázdne, prečo? - dohodnuté nožstvo pri klesajúcej spotrebe - na to bude stačiť severný prúd, a aj preto, že juh a východ eu sa zostane hospadársky zasa nerozvinutý, z toho plynie jedno, Rakúsko, Slovinsko, Slovensko, Srbsko a Magyarsko sa po roku, dvoch "osamostatnia, ich politka - hospodárska, je nemožná kráčať spoločne s Nemeckom a spol. Teraz sa vyvíja tlak na Banát, je to oblasť kde žijú hlavne srbi, ale aj slováci, magyari, a sem tam aj corváti, k nim sa dovážajú albánci, kosovský scenár ? Hej, lenže akosi nefunguje, albáncov začali okrádať, berú im posledné čo majú a ubytovať sa, uchytiť, nemožné! - humanitárna pomoc neželaná, akonáhle im niekto niečo dovezie, je napádaný - a dôsledne sa preverujú muži - či nemajú zbrane, a drogy - prečo o tom píšem - ak by bol konflikt v tejto časti - tak južný prúd nemá šancu, sme nútený odoberať p=lyn len zo západnej čast, takže sme odtrhnuí všetci od zdroja príjmov t ruskej strany - čo to urobí s ekonomikou nevedno, ale bulhari a a macedonci to vedia, nedávne nepokoje a úloha Nulland v Macedonii to potvrdila - a aj preto sa rusi rozhodli - nemá cenu stavať, nech si to postavia za svoje, ak budú chcieť - ak nie aj tak dobre, čiže koniec spoluprácu s rusmi a nútená správa cez nemcov - chcete ešte dačo o ukrajincoch ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jednou jsem psal, že akcie patří vymazat z povrchu zemského. S nimi by vymizli i akcionáři - globalisti a možná i ilumináti. Nešel bych jim na pohřeb.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 11. VÝZVA ADMINISTRÁTORŮM

  Milí administrátoři, bylo by prosím možné ty diskutující, kteří zde dnes a denně ničí diskuze svými nechutnými, nelidskými zvratky ODSTAVIT, jako na jiných webech? Jsem demokrat, jsem pro, aby lidé diskutovali vše možné názory, ale toto nejsou diskuze. Ti co denně vyloženě čekají na každý nový článek, aby jej dehonestovali svými primitivními, vulgárními výkřiky zde nenají co dělat. Je to očividně spolek buď placených nebo nemocných, flustrovaných, nenávistných lidí s fašistickými názory. Není možné tolerovat fašisty ! Není možné jim uhýbat a nechat se jimi vytlačovat. Každý nový příchozí čitatel musí být zděšen. Přeci nemůže být těžké zablokovat jejich IP adresy. Vím, že zítra budou psát třeba z jiné, ale mají tak neomezené možnosti ?

  Děkuji
  Jan Sveda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. USA to nevychází podle jejich představ. Ty dlouhodobé přípravy ztroskotaly na vlastenectví Ruska. Proto se teď snaží poopravit své plány a dělají nepromyšlené chyby. Již útok na Rubl způsobil masivní návrat ruských podnikatelů domů. Stáhli své peníze ze světa a začali spolupracovat s Čínou. Zbylo pár takových, kteří to nestihli nebo jim brání vyděračské smlouvy s USA. Pan Kery přehlédl, ve své zaslepenosti, že začala fungovat banka BRITZ právě na pomoc těm, kdo bude potřebovat odejít od USA. Takže USA nejsou jediné, kde je možno získat peníze. Už se to rozjíždí. Čína pomůže, kde to bude třeba a svět ty stále bezcennější dolary také brzy nebude potřebovat. USA jsou už de facto, na dně. Jen si to nechtějí přiznat. Chtěly si to vydupat vojensky silou, ale poslední uniklé informace o Ruských nových technologiích, jim vzaly i tuto možnost. Viz křižník Donald Tusk. Ten obyčejné malé letadlo poslalo do šrotu.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Sveda:
  Jene,já bych to neřešila...kašli na ně..
  alespoň víme s kým máme tu pochybnou čest a
  ono není leckdy špatné vyposlechnout i idiota...
  Tříbí to myšlenku zase z jiné strany..nereagovat
  a oni odtáhnou.
  jituš

  OdpovědětSmazat
 14. Přátelé
  Když tady čtu Vaše příspěvky, tak musím konstatovat, že se náramně daří USA a jejich příznivcům rozhádat a rozeštvat lidi navzájem. Je ale úplně jedno jestli jste pro Putina nebo pro černouška až budete mašírovat do války pro cizí ideje a peníze, tak vám všem huby ztvrdnou.Tohle neni naše válka. Tohle neni náš boj, naši fašisté a USA nejsme ničím povinováni. Možná naši vlastizrádci. Jinak je nazvat nemohu, protože nehájí naše skutečné národní zájmy. To vidíte na tom kam dospěla koruna za 25 let. Jak posílila, jak se přiblížila hodnotám světových měn a více o tom nemusíme diskutovat. Já jsem válku viděl v Iráku a v bývalé Jugoslávii a říkám Vám, že se velice rychle blížíme minimálně celoevropskému masakru. A až se tem průšvih bude týkat každého z Vás tak rychle zapomenete na havlistickou kavárnu a plané plky o jakési pseudodemokracii. Tohle vědět v roce 1989 tak tam stál Havel na náměstí sám s Vondrou. Za tohle jsme zvláště mladí přátelé rozhodně necinkali klíčema. No ještě se všichni budete moci předvést jako se předvádí "hrdinové" na Ukrajině. Jen jich spousta domů už nikdy nepřijde. A říkám Vám žádný politický kecal a lhář nestojí ani za jediný okamžik riskování života nebo zdraví. Žvanil přijde a zase odejde, ale Ti američtí vojáci na kryplkárách zůstanou a medajle si mohou hrdě připnout třeba na prdel (všem je to jedno) a nemyslete si, že jim ty ruce a nohy denně nechybějí. Takže jen do toho válečnického pubescentství. Ono je to trošku jiné ve hře a hodně jiné, když na tebe někdo skutečně střílí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, ale nejde se o to nezajímat, kašlat na to, že to není náš problém, oni ty zrůdy ovlivńují myšlení lidí, ovlivňují to jak budou vypadat platy, co vše si nadřízení dovolí k podřízeným, ZP neZP, a jak v jiném příspěvku někdo psal, vyhodil televizi, ok, zrušil bankovní účet??No, sice bych byl taky pro , ale byl bych odepsaný, kam mi půjde výplata atd- to tak praktické a jednoduché není- zkrátka, nejde z toho vlaku vyskočit, ani přejít do jiného vagonu, vezeme se v tom všichni,a nakonec si tu náladu, která na nás padá shora bereme domů, nebo do aut- rozhlédněte se, kolik bezohledných lidí jezdí a jak!!To by člověk vraždil i je!! Nějaká slovanská vzájemnost v tomto případě ne. Takže chci říct, že člověk mající rodinu se nemůže z toho konzumu a bordelu okolo tak snadno oprostit.

   Smazat
 15. ďalším problémom je že ruský kapitál - čítaj doláre - je v rámci EU už nepoužiteľný, malo to svoj význam, takto by sa vytvoril priestor pre ešte hlbší preda dolára, takže rusi idú inde a kupujú za doláre kadečo, u nás nechali Prakovce a Poprad a Smižany ležať ladom a zmizli, nechcete ? dobre - čo sa stalo? zvýšila sa nezamestnanosť, a je opäť dobre, tak to má byť, nič sa tu vyrábať nebude , len komponenty pre nemcov - takže v Rusku budú bankrotovať továrne - hm, nie u nás sa zosype pár továrni, a pri nízkych mzdách sa zosype aj prosperity Nemecka - kto kúpi ich drahé výrobky? India? -

  OdpovědětSmazat
 16. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kniha-z-USA-ktera-tvrdi-ze-na-Ukrajine-to-bylo-uplne-jinak-V-Rusku-se-z-ni-raduji-363332

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Odporná sestava i ty zkřížené pařáty mají svůj význam.

  OdpovědětSmazat
 19. Anonymní 13:46 je perverzní psychopat,z jehož projevu je znát jak nenávidí vše živé a přirozené.Je to typus,který je schopen mučit zvířata a nechat zabíjet staré lidi...i takovéto obludy jsou mezi námi...
  jituš

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.