Reklama

sobota 21. února 2015

Jak chce Ukrajina obejít nutnost stažení zahraničních žoldáků (bod č. 10 podle dohody Minsk 2)

Alexandr Luzan
22. 2. 2015     zdroj a zdroj
Ukrajina přece jenom mírové síly potřebuje. Ale v Kyjevě, ne na Donbasu. A nejlíp ruské.
Po katastrofě v Děbalcevě Ukrajina uznává, že bojeschopnou armádu nemá. Říká se, že v Děbalcevě zůstalo to nejlepší, co měla. Ukrajina opět ukázala, že nemůže bojovat. Opouští své lidi. 128. horská pěchotní brigáda, o jejímž odchodu z Děbalceva mluvil Porošenko, je téměř celá zničená. Vlastně byla ponechána v "kotli" jak potrava pro děla. Totéž platí pro 8. pluk zvláštních sil a všechny ostatní jednotky.


Teď něco o trofejích, ochotně přenechaných ukrajinskou armádou novorossijským vojskům v Děbalcevském kotli. Inu, podle prvních zpráv byli velmi štědří: více než 80 tanků, 50 dělostřeleckých systémů kalibru 122 a 152 mm, 15 raketometů "Grad", 500 tun dělostřelecké munice, zatím neevidované množství střelných zbraní a munice. Obzvláště cenné jsou stovky přístrojů a zaměřovačů nočního vidění, digitálních rádií, termokamer, moderních balistických vyhodnocovačů a přístrojů pro řízení palby, obvazového materiálu a protišokových prostředků západní výroby, kevlarových přileb (třebaže ruské výroby a kvalitnějších, ale stále ještě nedostatkových), vest nové generace.

Takže armáda prakticky není. Ukrajinskou armádu už nazývali legií NATO. A ne bezdůvodně. Na straně Ukrajiny bojují žoldáci z Gruzie. Na Ukrajině je 500 amerických žoldáků z organizace Blackwater, která byla přejmenována, ale doposud je známá pod tímto názvem. Jsou to titíž žoldáci, kteří dříve bojovali v Iráku. To zdaleka není úplný seznam. Ale to všechno musí být v souladu s Minskou dohodou z Ukrajiny staženo. Bod číslo 10 to výslovně říká. "Stažení všech cizích ozbrojených formací, vojenské techniky a také žoldáků z území Ukrajiny pod dohledem OBSE." A hle, v Kyjevě se urychleně snažili přijít na to, jak tento bod obejít a legalizovat tyto formace v podobě mírových sborů. Je pochopitelné, že ze strany domobranců i Ruska bylo toto okamžitě zaregistrováno. Bylo proto zdůrazněno, že vstup mírových sil Minská dohoda nepředpokládá. Zvlášť pokud by to byl vstup pouze západních mírových sil bez účasti Ruska; byla by to fakticky otevřená agrese a nikdo je na Donbas nepustí. Tím spíš na hranice, jejichž kontrola je výslovně stanovena Minskou dohodou. Bez rezoluce Rady bezpečnosti OSN je to nemožné. Je to cesta do slepé uličky. Žádná taková rezoluce není. A nebude bez souhlasu Ruska. Je jiná rezoluce a tu je zapotřebí plnit.

Ale tam, v Kyjevě, by Porošenkovi byly mírové síly velmi užitečné. O chrabrém vyvedení vojsk z Děbalceva budou brzy vědět všichni. Šídlo v pytli neskryješ. V Dněpropetrovsku už byl vytvořen štáb nacionalistických organizací a 13-ti kárných praporů. Jaroš a Semenčenko tento štáb vedou. Tato struktura není podřízena Porošenkovi a je přímou hrozbou pro kyjevskou moc.

Zatím USA Porošenka potřebují, nemusí se moc bát. Ale může se ukázat, že už potřebný není. A potom se spustí procesy. V tomto spočívá druhý, skrytý aspekt Porošenkova nápadu o mírových silách - budou nejen oddělovat Novorossiju a Ukrajinu, spíše se stanou jeho osobní ochranou před regionálními prapory a teroristy "Pravého sektoru" v případě vyřizování účtů v Kyjevě. Orgány činné v trestním řízení Porošenka neochrání. Po majdanu byly prakticky zlikvidovány. A nahrnuli se tam nejrůznější neřádi z majdanu. Proto se již připravují k odeslání do Kyjeva vnitřní vojska, která se s potěšením pomstí regionálním praporům a "Pravému sektoru" za leden-únor loňského roku. Jsou vybavena, vycvičena, bojů se neúčastnila. Ale hlavní věc - jsou motivována. A situace je taková, že Porošenko, na rozdíl od Janukovyče, pokud to bude nutné, rozkaz k likvidaci "teroristů"-pravoseků a k vyčištění Kyjeva od zločineckých a banditských živlů vydá, jinak ho čeká osud Kaddáfího.

A také mírové síly by mohly povstání v Kyjevě odvrátit. A zejména ruské mírové síly. Zaprvé, mají i takovou image, že se všichni bojí. Stačí, když se objeví pouze jeden ruský zástupce mírových sil – nikdo ani nešpitne. Každý si pamatuje i uctivé lidi na Krymu, i to, co se stalo v Gruzii po útoku na ruské mírové síly. I mírové síly NATO jsou samozřejmě dobré. Ale v případě, že z Washingtonu přijde povel "fas", dostanou rozkaz nezasahovat. Nebo naopak, dostanou dokonce rozkaz pomoci. Ale Rusové, pravda, mohou i ochránit, kdyby něco. Porošenko je potřebný jako garant Minské dohody. Bez Porošenka ji nebude mít kdo na Ukrajině plnit. Pokud Ukrajina vůbec bude. Takže Petr Porošenko by si měl dvakrát rozmyslet, než bude zvát mírové síly. Zejména by měl přemýšlet nad tím, na koho se obrátit a kam.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

53 komentářů :

 1. Přání otcem myšlenky, jinak se takovéto kydy nazvat nedají. Jinak tato země musela strašně klesnout, když jejím ministrem byl takový psychouš jakým I. David je. Ten chlap by se měl jít léčit anebo čeká na příležitost, že bude mocipány z Kremlu opět někam proti vůli většiny lidí v této zemi dosazen, jako Vazil Biľak a podobné kreatury?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, mně by se p.David líbil jako příští prezident!

   Smazat
  2. 1 + 1 = ?

   Slunce v duši předlistopadoví ogaři.

   Smazat
  3. Soudruh David byl dokonce i ministrem a reditelem blazince. Pravda, ne dlouho, blb….. :-)

   Smazat
  4. urážet a poplivat to jde samo, přemýšlet to bolí,
   proto budete pořád nuly

   Smazat
  5. Pokud ti došly argumenty, můžeš začít dávat facky. Demokraticky.

   Smazat
  6. Samořejmě by bylo ideální Ukrajinu rozpustit. Tento trend vytváření autonomních států a státečků je jedinou možností v celé EU i prakticky na celém světě. K tomu volný pohyb lidí a kapitálu včetně otevření hranic a 90% problémů bude postupně vyřešeno.Jiná cesta není. Dnes již vytváření zdí a plotů nefunguje.

   Smazat
  7. A čeho tys byl ředitel deset let, trdlíku? A proč že se sem seleš? Proč nejsi na svém úspěšném blogu?

   Smazat
  8. Je zajímavé, jak pod každým článkem je jako první komentář od trolla. Když tady někdo vystaví článek, pípne ti mobil a za příspěvek máš kolik od US embassy?

   Smazat
  9. No, docela by mne zajímala ta většina národa. Jak jste poznal, ža většina stojí na té straně co vy, milý pane? Už jsou nějaké statistiky? Ohlasy zde to moc nepotvrzují.

   Smazat
 2. Vážený a milý hochu. MUDr. David je psychiatr. Psychouš jsi ty. Nepleť si, prosím, dojmy s pojmy. Znáš vůbec rozdíl mezi Jilemnicí a jitrnicí???

  OdpovědětSmazat
 3. Ukrajina čeká co jí nadiktuje Washington, to je jednoduché.

  Není žádná Ukrajina je jen proxy-ukrajina pod kuratelou vzteklé opice z Bílé chýše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anonymní 8.58.
   Byli na Tebe zlí ? Klecové lůžko ? Ale co s takovým magorrem
   měli dělat. Jsi nenezpečný i sám sobě.

   Smazat
 4. A Washington zase zkoumá jak to ukončit, a do té doby hraje megabluff pokračování v konfliktu. Vědí, že už dávno prohráli, jenže kdyby to hartusení ukončili příliš brzo, tak by se na té vlně debaklu svezl i hodně rychlý soudní proces s těmi, kdo celou věc organizovali. Je to hra s časem a psychologická hra, aby se zapomnělo, aby Amerika jakože v tom vůbec neměla prsty. Listopad 2013 - Ukrajinský parlament a varování před 300 specialisty vycvičenými pro manipulace davů prostřednictvím sociálních sítí ... to video jsem postoval už nesčetněkrát. Veřejné tajemství je, že USA organizovalo z Americké ambasády v Kyjevě krvavý státní puč a podle norem mezinárodního práva patří viníci před Haagský tribunál.

  Kdo to řekne v mainstreamu vyhraje bednu nanuků - mandlových Magnum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MAGNUM 358 ?

   Smazat
  2. kup si kakao a uvař si koblihu

   Smazat
  3. Na Novinkách je článek o tom, jak američané (jejich generál!) uvádějí, že desítky tanků a těžké techniky překročily hranice do Ukrajiny. Stále překračují.
   Žádný satelitní snímek, žádné pozměněné foto, žádné stanovisko pozorovatele. Takže asi údajným překračováním zdůvodňují své vyzbrojování Ukrajiny a kecy o ruské agresivitě. Stále jsme přeci psali, že na jaře dojde k bojům. Porošenko může být nahrazen nějakým majitelem fašistického pluku a jede se dál.
   Pokud je překročení hranice pravdivé, pak také dobře. Velké množství techniky odstraší zbabělé američany - nikdy nejdou do boje se stejně silným. V každém případě dojde k menším přestřelkám.
   Znáte to z minulosti: "Na ussurijské hranici Číňané ostřelovali orající ruský traktor. Ten palbu opětoval, poté se tiše vznesl a odletěl."
   Dále se v článku píše, že se na Ukrajinu sjíždějí představitelé států k oslavě vítězství nad Ruskem. Asi trpím nedomykavostí mozkových chlopní. Může mi někdo sdělit, kde nebo jak k vítězství této strany došlo? Vím o návratu zdecimovaných Ukrajinců, kterých si vlastně nadřízení moc nevšímali (někteří utekli), raněné nebrali, techniku zanechali. No těším se, že se to dozvím, zvláště když mainstrem (?) nesleduji...

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 5. Takových videí usvědčujících USA z různých podfuků a zločinů už jsem tu nasekal CTRL + V ...........

  Koho z vás to zajímalo???

  Boston, Sandy Hook, Aurora, West, LAX + dalších 17 neuskutečněných falešných vlajek FBI...

  Kadyrov chce dostat kluka Tsarnajevovic z vězení a stejně tak další dva nebo tři, a chce dostat vrahy Djochara a jeho kamaráda před soud.

  Je to hra s časem, podivná. Rusko a Čína zřejmě připravují komplexní obrannou strategii proti masivnímu nukleárnímu útoku USA, protože tím by se pravděpodobně USA proti zveřejnění těchto informací chtělo bránit. Až bude past hotová, vše připraveno a utěsněno, aby ani raketka neprolítla, tak se to zveřejní, v Americe exploduje mediální chaos a převratové kataklysma a bude se čekat, kdy američani sežerou administrativu buzíka z Brainwashingtonu zaživa.

  OdpovědětSmazat
 6. ZAPOMNĚL DODAT - DOPÍČE ... KOHO Z VÁS TO DOPÍČE ZAJÍMALO???

  OdpovědětSmazat
 7. Rusi musia počkať ešte min. 2-3 mesiace. Dosluhuje OKO. Troška pozabudli na životnosť družíc. Vetšina presluhuje už pár rokov a začalo sa to kaziť. Poslať do vesmíru dvacku družíc nieje žiadna sranda. Aj keď mám dojem, že keď už unikla táto informácia, tak je všetko už v poriadku.

  - DOPÍČE ...našiel som tento server len minulí mesiac. Idem si obúchať hlavu o múr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no já to vidím tak, že by mě ty informace nenechal odvysílat ANI tenhle dvořák

   Smazat
  2. pičedopiče

   Smazat
  3. a David by mě začal léčit zyprexou

   Smazat
  4. David byl ředitel blázince mohl by jste se léčit u něj.

   Smazat
  5. na 23ku mám permanentku, nač bych se doprošoval

   Smazat
  6. David byl ředitel blázince mohl by jste se léčit u něj.

   Smazat
  7. na 23ku mám permanentku, nač bych se doprošoval PYČO

   Smazat
 8. Zachovej, Ondro, klídek a důstojnost. Ten kdo nemá v hlavě kýbl sraček, tak ví, o čem mluvíš.
  Četl jsem kdysi jednu knihu. Jmenovala se "Byl jsem agentem CIA". Napsal ji její bývalý pracovník Philip Agee (doufám, že jsem nezkomolil jeho jméno.) Velmi poučné čtení pro ty "demokratické" nadšence. Co z knihy vyplývá? Starého psa novým kouskům nenaučíš. Jenom někteří blouznivci jsou nepoučitelní.

  OdpovědětSmazat
 9. Zajimave, ze se zadneho "zoldaka NATO" jeste nepodarilo zadrzet, zatimco rusaku uz tam byla chycena spousta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na východní Ukrajině je Rusů opravdu hodně, ale jsou tam doma

   Smazat
  2. Souhlasím! Šest posledně zajatých domobranců mluvilo rusky.Ani jeden z nich nemluvil Doněcky nebo Luhansky. Chcete snad ještě větší důkaz toho, že tam bojují Rusáci?

   Smazat
  3. Na Ukrajině muselo sluníčko v poslední době hodně hřát, když tam měli tolik černých vojáků. Nebo to byli američtí studenti.

   Smazat
  4. Ruština je v Ukrajině jednacím jazykem v parlamentu i při zasedáních vlády. Celý východ Ukrajiny je obýván lidmi, kteří mají v dokumentech jako národnost Ukrajinec, ale jsou to etničtí Rusové... ještě máte nějakou připomínku??

   Smazat
  5. Nebo jste snad chtěl říct, že jednotliví ministři ukrajinské vlády jsou "Rusáci"?

   Smazat
  6. Vzhledem k tomu, že v samotném Kyjevě mluví ukrajinsky jenom asi 60% lidí, tak je možné, že tam byl nějaký kyjevský ukrajinec nemluvící ukrajinsky, popřípadě ruský ukrajinec mluvící rusky, popřípadě ukrajinský rus mluvící rusky. Chápeš?

   Smazat
  7. Trotle 8:55 a 9:55, proč tu stále opakuješ ty svoje zvratky? Novorosijci jasně prohlásili, že žoldáky zajímat nebudou, propustí jen mobilizován záklaďáky, takže kromě tebe je každému myslícímu jasné, jak dopadnou. Tak pokud chceš dokázat pode tebe tu spoustu chycených rusáků, rádi bychom znali jejich jména a rodné čísla, jinak vypouštíš z té tvoji smradlavé mordy jen puch, určitě je jich máš z iděsu.cz spoustu, ty dylino. Možná by ti pomohl ten komik Posračenko, ten už před obrazovkama mával nějakýma barevnýma dokladama, možná to posbíral v kantýně.

   Smazat
  8. Na Ukrajině muselo sluníčko v poslední době hodně hřát, když tam měli tolik černých vojáků. Nebo to byli američtí studenti.

   Smazat
  9. n Ukrajině žije 23 000000 národnost ruská. st. př. UK,

   Smazat
 10. Co to je spousta ? Jen aby do týdne nebyly zveřejněny seznamy žoldáků NATO s i rodnými čísly!!! Pro 8:55.

  OdpovědětSmazat
 11. Dopiče, bolím ěucho asitob udezaně t.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Často si na toho chudáka vzpomenu, jak ho přikrýval v nemocnici dekou samotný kličko. Jak byl celý zakrvácený, tričko zborcené krví a pak když ho zabrali nahého do půl těla, tak měl akorát asi 2 cm dlouhou ranku na pravé tváři, kterou pak za další den měl zašitou asi deseti stehy nějakou dratví, aby to bylo hodně hnusné. Ucho měl přelepené leukoplastí. Dnes prý je to nějaký ministr tělocviku, nebo tak něco. To byly časy.

   Smazat
  2. https://www.facebook.com/groups/revoluce2015/

   revoluce trvý pyčo

   Smazat
  3. ... levé ucho


   Bolesti čelistí a ucha
   I u těchto obtíží může být mnoho skrytých nevážných příčin. Pokud se u vás ale v častějším rozmezí objevuje specifická bolest čelisti, která přechází někdy až k uchu, může jít o symptom, který značí hrozící srdeční kolaps. Jedná se o projev, kterým se teprve nedávno začali lékaři zabývat, nicméně mnoho pacientů po infarktu zpětně uvedlo, že i tento projev se u nich před samotným kolapsem objevil.

   Smazat
 12. Tak to je síla!!! To musíte vidět!!!
  Jak to bylo s označením onoho „vojáka“ ČT24 https://www.youtube.com/watch?v=gyrtUoGV7eY

  Karel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budou vás strašit propagandou a cenzurou, nevěřte jim, už brzo ... bla bla bla kydy kydy kydy, co na to říct, jsme v prdeli.

   Smazat
  2. Není náhodou defenestrace Čechy dokonale prověřená metoda nápravy? Co tak je na Kavkách poslat mezi mezi kavky?

   Smazat
 13. https://www.youtube.com/watch?v=VZ83Vje4o5Y

  když si ale například porovnáte naši televizi s televizemi na Ukrajině.... uvidíte, že ta naše čž zas o tolik moc odlišná není

  OdpovědětSmazat
 14. To,že USA v Kyjeve organizovalo statní krvavý puč se všemi následky ,ktere toto přineslo spolu s oligarchy,dnes nikdo ,jen opravdový idiot,může popřít..
  Nebudu se zde ZNOVUrozepisovat o tom ,KDO má v celémtom hnusu pazoury a namočenej rypák...
  Ondřej má samozřejmě pravdu... to ví většina.
  uvidíme,co dá čas -celý vývoj v evropě je neuvěřitelně provázán....a tudíž od nepřítele "dobře"zajištěn...ještě není konec.
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento rok bude pro Evropu kritický, příští už tragický. Tak velké změny byly naposledy v 48. roce.

   Smazat
 15. Je to na lidu;na jeho stupni tuposti a ochoty poslechnout anebo se vzepřít.....
  CO se bude muset ještě stát aby byl osvícen?
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .. obávám se, že buď pár milionů, nebo hodně milionů, mrtvých evropanů. Děda.

   Smazat
 16. Moc dobrý článek! Děda.

  OdpovědětSmazat
 17. Veľká škoda že v tej trofeji nezostali aj autíčka Humvee,bola bi veľká sranda keby sa na čele Novoruskej armády odviezli Motorola aj s Givim do Kyjeva.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.