Reklama

sobota 21. února 2015

Kyjev poslal Berlínu protestní nótu

21. 2. 2015       zdroj
Ukrajinské velvyslanectví v Berlíně zaslalo německému ministerstvu zahraničí protestní nótu v souvislosti se setkáním dvou poslanců Spolkového sněmu za Die Linke (Levice) s hlavou Doněcké lidové republiky Alexandrem Zakcharčenkem. Jak uvedl ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnik, Kyjev tím vyjádřil "své znepokojení nad tím, že při rádoby humanitární akci byla vyjádřena podpora teroristům," informuje "Ukrajinská pravda".

Nespokojenost ukrajinské strany způsobil také fakt, že němečtí poslanci se dostali na území DLR přes hranici s Ruskem. Podle Melnika tím porušili ukrajinskou legislativu, která zakazuje cizím státním příslušníkům překračovat hranice, které nejsou kontrolované Kyjevem.

Připomeňme si, že členové Spolkového sněmu Wolfgang Gerke a Andrej Gunko navštívili minulý týden společně s poslancem Státní dumy za komunistickou stranu Vladimírem Bessonovem Donbas. Gerke a Gunko, jak sami řekli, předali humanitární pomoc pro nemocnice. Také se setkali s hlavou DLR Alexandrem Zacharčenkem.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. V r. 1999, hned po obsazení Kosova Natem, přijel do Kosova Havel, ačkoliv oficiálně to taky ještě byla součást Jugoslávie, a taky se v Bělehradě neptal. Ostatně současná kyjevská vláda se dostala k moci nejdřív pučem a teprve dodatečně se nechala zvolit, takže její legitimita je pochybná. Kromě toho taky končí. Prohrává, bude smetena vlastním obyvatelstvem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. " Kromě toho taky končí. Prohrává, bude smetena vlastním obyvatelstvem." ... kez by se tak stalo. Drzime palce.

   Smazat
  2. nechala se zvolit pod hlavněmi samopalů, dodal bych.

   Smazat
 2. Proč by se měl někdo zabývat tím, co si přejí fašisti v Kyjevě? Je třeba nejdříve pomoci přeživším na Donbasu. Potom potrestat fašisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K protestní nótě zevrubně píši vše, co je k tomu třeba uvést: .

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 3. Sahra Wegeknecht - Die Linke

  https://www.youtube.com/watch?v=kDMbBw6OQeY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato atraktivní dáma je super hvězdou příští německé politiky.Držím palce této dámě.

   Smazat
  2. ano :) a v nerusene nemcine je tato rec o to pikantnejsi a lepsi https://www.youtube.com/watch?v=t3PQ8y7aClA (titulky lze zapnout na liste videa)

   Smazat
 4. Vládní činitelé a poslanci Ukrajiny už mají pouze na to, že vykřikují nesmysly do světa a oblbují vlastní lid. Vypadá to, že to již dlouho nebude trvat a bude přistaveno zvláštní letadlo směr. USA. Zlaté rezervy Ukrajiny již tam mají.

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinska krize - spise by se to melo nazyvat -stejne jako to bylo v Vietnamu,Iraku,Afghanistanu,Libyii,Syriii - umele vyvolane demonstrace a zabiti lldi, aby ti pitomi verili, ze se musi s temi, co jsou proti bojovat.
  I nasi politikove nereknou pravdu - spoluprace s Ruskou by nam zajistila trvaly odbyt nejen nasich vyrobku ale i dostatek pohonnych hmot.
  Rusko ma nevycerpatelne zasoby vsech surovin a to je prave to,
  co USA chteji ziskat a cekaji, az Putinovi dojde trpelivost .


  OdpovědětSmazat
 6. hrabě Kocharowski21. února 2015 20:03

  Evidentně už nikdo nebere kyjevské vrahy vážně, také se není co divit, po těch výprascích. Budou mít pučistická howada co dělat, aby udrželi ten zbytek Ukrajiny pohromadě.

  OdpovědětSmazat
 7. Žádné zásoby nejsou nevyčerpatelné. Dokud budou proti vojákům NATO budou bojovat lidé z okupovaných území, bude to v pohodě. Pro ty mocné. Aby se docílilo změny musí se vzepřít lidé z členských zemí NATO. Ti musí volat po tom aby lidé v EP, OSN, a podobně nebyli tak mimo realitu nebo tak zaprodaní.

  OdpovědětSmazat
 8. Vláda v Kyjevě fašisti, fašisti ,fašisti.

  OdpovědětSmazat
 9. Slova, slova a pořád jenom slova. Hitlerovská moc hovořila o jakýchsi banditech, pamatuji si. Stačilo, aby pomohli vyhrát válku a najednou to byli partyzáni.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.