Reklama

sobota 21. února 2015

Lež o moderních ruských zbraních v rukou separatistů

čtenář Nettrass 
21.2. 2015 e-republika

Do redakce nám (e-repulika) poslal příspěvek informovaný čtenář, kterému tímto děkujeme. Technické detaily vojenských systémů soustavně nesledujeme, proto je tento příspěvek pro nás důležitý.

Většinou není snadné prokázat médiím lež. Tady to bylo snadné, skoro až úsměvné. Tento článek Security magazínu je převzatý z prestižního BBC, která ho má od pana Gilese z Výzkumného centra pro studium konfliktů na Oxfordu. Originál článku v BBC je zde. A tady najdete český překlad pod názvem Rusové testují na Ukrajině své nové zbraně.

Když jsem viděl první nezvratný důkaz, myslel jsem, že se jedná o novinářskou kachnu. Kachna to nebyla, ale také to létá. Je to prosím kvadrokoptéra s kamerou, onen nebezpečný ruský dron. Tuto novou ruskou zbraň, si můžete zakoupit třeba na Zboží.cz, odkaz pro amatérské válečníky zde.
 
Ruská 'superzbraň', kterou koupíte v každém internetovém obchodě


Druhým důkazem je komplet protivzdušné obrany 9K35 Strela-10. Komplet byl zaveden v Sovětské armádě v roce 1979. Následně i v armádách Varšavské smlouvy, včetně armády české a ukrajinské. Později byl nahrazen systémem Sosna. Podrobnosti o systému na palba.cz a armadninoviny.cz.

Strela-10

Úplně stejně je to se systémy jako Grad, Uragán, tank T-72, BMV-1,2, nebo Buk, jsou to zastaralé zbraně vytvořené v éře SSSR. Zajímavé jsou i mystifikace v originálním článku, kde ukazují moderní ruskou techniku na přehlídce a na cvičení, zcela překvapivě v Rusku! Nebo raketometu Grad, umístěného na hřbitově. Jak sprosté. Jenže když se podíváte blíže, je na komunikaci za hřbitovem. A z této pozice by stejně nemohl střílet, protože má nad sebou větve. Takže se nejedná o jeho palebné postavení, ale jen se přemísťuje. Prostě, jde o takové ty "drobné nuance", kterými média ovlivňují čtenáře.

Jak dlouho z nás ještě budou dělat hlupáky?


Související články:
Znepokojená Drtinová, klidný Huml a jednotná umělecká fronta
Rodiny obětí MH17 nastoupily do ofenzívy: zmanipulované vyšetřování musí skončit
Putin, nové simulákrum neurotického Západu
Západ začal skutečnou studenou válku
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Majdan po maďarsku
Ukrajina vytáhla na Rusko kartu zvanou "zbrojní průmysl"
USA mění pravidla hry o Novorossiji
Socialisté ve Francii připomínají politicky vyžilou ČSSD
Bezpečnostní rizika vyplývající z ukrajinské krize

22 komentářů :

 1. Ty jsi ale odborník, anonyme z 15:45. Běž si hrát raději s kačerem !

  OdpovědětSmazat
 2. Ukrajinci vypotia vždy perly

  OdpovědětSmazat
 3. Výborně , děkujeme

  OdpovědětSmazat
 4. Ukraine dodali moderné tanky Litevčania tie potom padli do rúk opolčencom, tak ako Polské velkorážne samochodné delá. Ďalšou perličkou je systém zisťovania palebných postavení delostrelectva a minometov, dodaných USA. Tiež ich majú v rukách opolčenci. Ďalšou lahôdkov je Hamer zo špeciálnou výbavou. Ten sa u opolčencov veľmi nezohrial, pravdepodobne putoval hneď na prieskum do Ruska.
  V poslednej várke moderných zbraní dodaných Kyjevom pre opolčenie je hafo tankov v perfektnom stave nové BVP munícia ktorá sa ráta na tovky ton a zbrane pre pechotu, ostrelovacie pušky, ťažké gulomety a najmodernejšie sapíky celosvetovej výroby. Tak keď nabudúce niekto bude tárať, že skade majú, tak ich majú nie na vlastnú objednávku z dovozom až domov od Kyjeva.
  Poznámočka na koniec. Keby len boli moderné Ruské zbrane v rukách opolčenia, tak sa bojuje o Kyjevský kotol.
  Naštudujte si o modernizáciách prebiehajúcich v Ruskej armáde za posledných 5 rokov. Nevzdelanče.

  OdpovědětSmazat
 5. Toto je zajímavé video, které by stálo za to přeložit do češtiny
  https://www.youtube.com/watch?v=kLQvKmwsNqI#t=374

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že Rusko Opolčencům pomáhá i to jak velké finační prostředky to stojí. Na druhé straně, vy byste svým blízkým, kteří jsou systematicky vybíjeni nepomohl? Skoro každý Rus umí bojovat a ti dobrovolníci na nevycvičené Ukrajince úplně stačí. Navíc je u nich obrovské vlastenectví, což my těžko chápeme. Ani já bych už za tuto zemi a cizí zájmy bojovat nešel.

   Smazat
  2. pro slabomyslného z 0:01: Tak proč sem lezeš??? Já osobně na vše servery nelezu a tudíž se naskýtá otázka, kdo z nás dvou je duševně chorý. Když osobně nevyhledávám konflikt a nehledám umravňování ostatních, problém u mé osoby asi nebude že:o))) Dle tvého vyjadřování ti právě spadli brýle a našel jsi něco, co nekoresponduje s tím, co tě učí na škole ale s tím nemáš zatěžovat nás, spíš si stěžovat na škole, že ti neřekli podstatnou část příběhu a to je, že každá zdokumentovaná historie je pouhou iluzí a lží vítězné strany. Jakmile toto vezmeš v potaz, nebudeš se u myslících jedinců ztrapňovat!
   A mimochodem se i ty můžeš odstěhovat do své zaslíbené země. Kdyby se v ČR zvedlo 2/3 obyvatelstva a šla do Ruska, chcípnete tady do měsíce hlady. Toto je naše Slovanská zem a my ji budeme bránit stůj co stůj proti večně nekončící agresi západních národů. Po našem vítězství se totiž třeba i konečně dozvíme, jak je to skutečně se Slovany, jelikož i tuto historii napsal Západ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 6. Ukrajinské vedení o dodávkách moderních ruských zbraní lže zcela vědomě a i vedoucí představitelé EU a NATO také vědí ,že je to lež.
  Náramně se jim to ale hodí k očerňování Ruska a k vyvolávání
  napětí a válečné hysterie v Evropě dle příkazu USA . USA již zcela otevřeně chtějí vyvolat v Evropě velký válečný konflikt, který budou zpovzdálí sledovat a profitovat z něho.Již nezbývá mnoho času aby si to vedoucí představitelé EU uvědomili a šíleným plánům USA na vyvolání války se postavili. Stále ještě nemohu uvěřit tomu , že by Merkelová a Holander chtěli na pokyn USA obětovat národy svých zemí ve válečném konfliktu

  OdpovědětSmazat
 7. Ach bože bože, i když blbcovi budete mávat argumenty před očima tak je stejně nepochopí a nepřipustí si je.
  Tak za prvé: Ano na východě je ruská technika a ruská výzbroj. A proč by nemohla??? Když ukrajinské bandě a fašistům, kteří si střílí a vraždí svoje vlastní lidi, dodává kde kdo, dokonce už i my.
  A za druhé: Když na Majdaně přesně před rokem byly a operovaly americké jednotky žoldáků (ano slyšíte dobře na Majdaně byly cizí žoldáci), tak na východě ještě byla hranice uzavřená. Až se rozhořel konflikt v Oděse a proběhlo OSVOBOZENÍ Krymu, bylo jasné, že to spěje k válce. Všichni zabedněnci začali říkat, jak ruské jednotky vnikly na půdu cizího státu a napadli jej. Znovu opakuji, že dřív než se cokoliv na Krymu odehrálo, byly už na Ukrajině zahraniční vojáci pod ochranou bezpečnostních firem z celého světa-především z USA-Akademi,UK, FR a PL. Takže ano na Ukrajinu vtrhly cizí vojenské nebo polovojenské jednotky a napadly svrchovanost státu, ale bylo to ze západu milí zlatí. A jestli tohle někdo pořád nechápe tak pardon, ale má určitě něco s mozkem.
  A kdyby byl Putin takový tyran tak jak to celý západ říká a že chce napadnou EU, tak věřte že ty prostředky které RF má k dispozici, by tu neboje schopnou EU spálil na popel a to co by přežilo nahnal do Atlantického oceánu během tří týdnů. Otázka pro všechny zabedněné - proč by to dělal??? A čeho by tím dosáhl??? Až si každý dokáže na tyto otázky odpovědět, tak ihned pochopí, že se věci mají úplně jinak.
  Jediný kdo tady a posledních 30 let napadá státy a snaží se národům vštípit do hlav demokracii za cenu potoků prolité krve a zbavení národů a lidu svrchovanosti, je tak všemi opěvovaná USA.
  Ono totiž v Minsku se ani tak moc nejednalo o nějakém příměří nebo o tom kudy povede demarkační linie, jak o tom, že pokud EU nezastaví podporu Ukrajině a tu nesmyslnou proti teroristickou operaci, tak ano v Evropě vypukne válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobře napsáno, naprosto souhlasím.
   Děda.

   Smazat
 8. Psali na i-DNES a říkali to i v České televizi, že je jednoznačně prokázáno, že na straně domobranců bojují ruské jednotky. Ukrajinská armáda zajala čtyři tzv. domobrance a představte si, všichni mluvili rusky.Chcete snad jiný důkaz o přítomnosti ruských vojsk na straně domobranců?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docela mě udivuje, že nevíte, že na Ukrajině se běžně mluví rusky a tak ten váš důkaz je trapný.

   Smazat
  2. Psali na i-DNES a říkali v České televizi ... aha, děkuji to mi stačí.

   Smazat
  3. Dá se to třeba zjistit dialektem, což z cizinců nikdo nemá šanci potvrdit, výslovnost nikdy nebude přesně stejná viz třeba Praha vs. Brno. Cizinec by řekl že v obou případech mluví česky, ale ten rozdíl je pro našince naprosto jasný.

   Smazat
  4. Jedna drobná pikantnost. Vzhledem k tomu, že v kyjevské tzv. vládě je několik cizinců, kteří dostali občanství zvláštním výnosem Porošenka a ukrajinsky vůbec neumí, tak jednání ukrajinské vlády probíhají v RUŠTINĚ, protože to je jediný jazyk, který všichni jakžtakž ovládají.

   Smazat
 9. Věřte České televizi a novinkám a dostanete se rovnou do nebe,neboť blahoslaveni chudí duchem.....

  OdpovědětSmazat
 10. Ano v Donecku a Luhansku žije už pár storočí ruské obyvateľstvo. Div sa svete skoro všetci hovoria rusky. Dombas mal pred vypuknutím vojny zhruba 8 mil obyvaťeľov, 80 percent z nich sú čistý rusi a je to vôbec možné, hovoria rusky.
  Výnimočne mali uvedené zdroje pravdu. :-)
  Chodte sa opíjať roškom k Tv tam vám hovoria pravdu a nič len pravdu.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7tZ9F1W0pXo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se jen bojím, aby se časem nezjistilo, že v Kotlině je 90% Rusů. Vždyť 100% Čechů muselo projít školní docházjou, kde byla ruština povinná ba i ruský televizní kanál tu vysílal.
   Jinak docela by mě zajímalo co by takový Ir řekl, kdyby o něm někdo prohlásil že je Angličan, když skoro 100% Irů hovoří anglicky.

   Smazat
 11. Najdite si na You Tube nejaký Porošenkov prejav, ak náhodou budete počuť ruštinu, tak je to určite potvdenie toho, že na Ukrajine bojujú ruské vojská.
  Jedino Ukrajina, v parlamente sa musia dorozumievať ruštinou aby sa vôbec mohli o niečom baviť. To je tiež na sto prcent potvrdenie toho, že tam bojujú rusi. A ako sa medzi sebou dorozumievajú opolčenci z Kyjevskými ? To je ale šok, ruštinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruština je dokonce jednacím jazykem při vládních zasedáních, protože Litevci a Gruzínci, kteří jsou ukrajinskými ministry a koncem roku získali ukrajinské občanství, ukrajinský jazyk neumí

   Smazat
 12. Tenhle server a většina diskutujících zde je snad opravdu společenství choromyslných. Odstěhujte se do Ruska, budete mít co hledáte a v této zemi konečně bude klid. Je zajímavé leč příznačné jak se zde spojily extrémně pravicové - české fašistické (neplést s německým nacismem tam jde o principielně antagonistické vztahy) a extrémně levicové neomarxistické a neostalinské proudy. Hnus k pohledání, ale jak říkám, není to překvapivé.

  OdpovědětSmazat
 13. No, musím souhlasit, že opravdu mají na jihu Ukrajiny moderní Ruské zbraně, jenže ty zbraně Ruské provenience nedodali Rusi, ale dotáhla je tam Ukrajinská armáda a než je dokázala zvládnout, tak o ně přišla.

  Poslední velkou dodávku zbraní poslal Porošensko přes Debalčevský kotel.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.