Reklama

sobota 14. února 2015

Luděk Prokop
14. 2. 2015
Obrovská chatrnost čerstvé dohody uzavřené v Minsku.
(Zamyšlení nad pojednáním Lubomíra Stejskala MINSK II: Proč dohodě nevěřím, viz web Netmedium).
Naše sdělovací prostředky, v daném případě míním ČT, zvěstovaly v zápětí po uzavření dohody po 16 hodinách složitých jednání, cosi o tom, jak nejisté bude chování Putina, jak bude záležet na chování Ruska a že nejvyšší pohotovost na zostření sankcí proti Rusku musí být zachována. 


Ani slůvko ohledně chování fašistických nacistů, o tom, že příklady z časů minulých, svědčí o notorickém porušování dohod, právě ze strany fašistických nacistů, kdy sotva byly nějaké dohody s nimi uzavřeny, následovalo porušování, stupňování a vršení dalších požadavků.

Což o to, u masmédií působících u nás očekávat alespoň náznak objektivity, co se týká krajně zoufalé situace na Ukrajině, spunktované i „zadotované“ administrativou USA, očekávat alespoň náznak nějaké objektivity, bylo by nanejvýš zpozdilé. Smutné je, že svou troškou do mlýna jednostranných manipulací přispívají amatérští politologové, gramotní mudrlanti z řad řadových přispěvatelů okrajových webů, kteří by měli o fašistickém nacismu něco znát a měli by mít z něho oprávněný strach, na místo fandovství a zavírání očí před následky bujení doprovodné zhouby a zvěrstev, které se časem mohou rozrůst, překonat hranice a zasáhnout například i jejich milovaná vnoučata. Například myslitel Lubomír Stejskal, místo toho, aby byl vděčen za Putina a Rusko, které vytvořilo hráz proti rozpínavosti nacistického fašismu a tvoří ji i dnes, tentokrát proti tomu ukrajinskému, tak spekuluje nad tím, jak Putin vystoupil před médii jako první a jak ve své řeči, hned na začátku, řekl, že jednání o situaci na Ukrajině se vlekla tak dlouho proto, že kyjevská vláda odmítá přímo jednat s představiteli Doněcké a Luhanské lidové republiky. A hned v tom vidí onen detail, v němž je skryt ďábel. Připustíme-li existenci skrytého ďábla, pak můžeme připustit i teorii, že ten ďábel má podstatně raději než řád a pořádek, než jasnou a zřetelnou řeč, absolutní chaos a nejasnosti, ze kterých může vzejít hodně ďáblem oblíbeného zla. A když už je v protokolech psáno o vybraných územích Doněcké a Luhanské oblasti na Ukrajině, pak lze jen přivítat včasné vystoupení Putina, s upřesněním a vyrozuměním, jak se věci mají. Nehledě ke skutečnosti, jaké úsilí musel vynaložit, aby přesvědčil zástupce vítězících stran k uzavření dohody o příměří.

A to, že v zájmu uzavření míru, by kyjevská vláda rozhodně neměla odmítat přímo jednat s představiteli válečně napadené, vítězící protistrany, by mohlo být jasné komukoli, kdo alespoň částečně disponuje elementární logikou.

Závěrem již jen zlatý hřeb k mudrlantským úvahám o spolehlivosti smluvních stran v Minsku. Jaroš prohlásil, že Pravý sektor neuznává minské dohody a hodlá bojovat až do konce.

A úplně na závěr výstižná slova amerického novináře Finiana Cunninghama: „Rusko má dilema. Jak může pracovat na mírových řešeních ukrajinského konfliktu – a vyhnout se širší a strašlivější válce – když musí komunikovat s imbecily a vazaly? Tím míním americké a evropské vůdce, v daném pořadí.“

11 komentářů :

 1. Přesně tak, debilizátoři v České televizi, v pravdoláskařích kávové ssssedliny, CIA a sionistech, v kolaborantech sedících v orgánech EU.
  Putin jako snad vždy na jedničku s obláčkem.

  Slunce v duši, ogaři.

  OdpovědětSmazat
 2. Ze spousty videí ukazujících válečné zločiny Ukrajinských fašistů co jsou běžně dostupné si ČT vybrala jedno, jediné, ukazující amatérský záběr střelby domobrany. Ovšem s komentářem, že rebelové nedodržují příměří (ještě dva dny předem) a že prý zahájili mohutnou OFENZÍVU. A že prý se nedá Putinovi věřit. Z toho by se jeden poblil.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
 3. "Ani slůvko ohledně chování fašistických nacistů..." Jak může ČT připustit možnou negativní roli ukrajinských fašistů a nacistů při dodržování minských dohod, když se dosud o jejich existenci ani slůvkem nezmínila??? Je jen konzistentní. Lhát se musí až do úplného konce.
  Mif

  OdpovědětSmazat
 4. V pasti jsou Putin i domobranci. Ten Minsk si načasovali na toto čekali. Bludy o tom, že Merklová prohrála jsou pro hlupáky.

  Však zbraně pro ukry jsou už na cestě.

  http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-posle-tanky-do-polska-branit-krajinu-pred-ruskym-utokom/549919

  http://www.hlavnespravy.sk/velka-britania-potvrdila-dodanie-obrnenych-transporterov-na-ukrajinu/550137

  Mě se také nelíbil smích Putina v Minsku, byl křečovitý.
  Dělají dobře, že odmítli zavřít hranici do Ruska dřív, než budou dodrženy podmínky odzbrojení.

  Upíři už čekají na chybu, tu co potřebují si najdou

  http://www.hlavnespravy.sk/g7-je-znepokojena-vyvojom-na-ukrajine-a-varuje-pred-neplnenim-dohod-z-minska/549881

  OdpovědětSmazat
 5. Těším se na to, až přijde den a někdo ty kurvy z té české televize vyháže oknem ven. Ale ne do Vltavy, ale na beton!

  OdpovědětSmazat
 6. EVROPSKÝM NÁRODŮM
  http://www.radioarchiv.cz/mp3/VyzvaEvropskymNarodum.mp3

  OdpovědětSmazat
 7. Libor Stejska, to je z www.aktualne.fuj, tato stránka, to je žumpa, tam se objektivní názor nedočtete

  OdpovědětSmazat
 8. Lubomír Stejskal není Libor Stejskal. Tohle je bloger z NP. Tam nečtu, takže ho moc neznám. Ale máme Google, že, tak stačí zadat celé jméno a určitě se dozvíte víc, abyste mohl hodnotit. Veronika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:32
   To by mě moc zajímalo,jestli to není pořád ten samí,nebo brácha,příbuzný.

   Smazat
 9. souhlasím, že nejďábelštější na celé věci je ta předstíraná slepota nejen Merkelové, ale téměř celé Evropy, že na Ukrajině žádný bující hnědý mor není, že Porošenko s Jaceňukem k němu nepatří a že jde o úžasné demokraty, které je třeba všestranně podporovat. Právě z toho je na blití.

  OdpovědětSmazat
 10. Ale - on žádný hnědý mor opravdu není. Zas jen zástupní žvást. To potom je na světě všude jen mor? Islám je mor, muslimové jsou mor, církev obecně je mor, nepřizpůsobiví jsou mor, fašisti jsou mor, komunisti jsou mor, jak se ukazuje, demokracie je přímo zuřivej a ničivej mor - tak co není mor? Ten gruppen bilderberg si nejspíš myslí, že kromě jejich sekty jsou všichni ostatní lidi mor - no a rozsekne to až ten nahoře na nebi? Potom přijde vopravdvovskej mor? Nejvíc lidí pochcípalo na dýmějovej mor. To šel jeden za druhým a nebylo jim pomoci. Pak budou všichni chcípající blbci a tupci čumět, a modlit se? Ke komu, když už všechno na světě bylo zdiskreditováno? K mediím? Ti vychcípají taky. To bude mazec.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.