Reklama

úterý 10. února 2015

Média (nejen) o ukrajinském konfliktu 9.2.2015

vlk

Merkelová cestovala do Spojených států, referovat Obamovi o své iniciativě nějak utlumit konflikt... Výsledkem byla tisková konference.
Tam řečené mne nijak nepřekvapuje a zároveň nedává moc naděje.
Obama – pokud neuspěje diplomacie, budou následovat dodávky zbraní.


Konkrétně:


„Pracujeme dál na diplomatickém řešení, ale zároveň varujeme, že pokud Rusko bude pokračovat ve svém nynějším kurzu, který ničí ruské hospodářství, poškozuje ruský lid a má zároveň strašlivý dopad na Ukrajinu, izolace Ruska se jen prohloubí, a to politicky i ekonomicky,“

Merkelová:

„Spojenectví mezi Spojenými státy a Evropou zůstane pevné, i když spolu obě strany vždy nesouhlasí. Nebude-li diplomacie ve vztahu s Ruskem fungovat, budou muset Evropa a USA prozkoumat další možnosti.“

Prostě vyhrůžky a naprostá neochota pochopit podstatu problému. Protože oba ještě dodali:

Obama:

„Jsme absolutně zajedno v názoru, že v 21. století nemůžeme nečinně stát a dopustit, aby se v Evropě překreslovaly hranice pod hlavněmi pušek.“

Merkelová:

„Pokud se zásady územní celistvosti vzdáme, neudržíme v Evropě mírový pořádek.“

Zdroj. 

Nemám problém, ohledně těch hranic, ani s výrokem prezidenta ani kancléřky. Zvláštní ovšem mi přijde, že to platí

1- až od 21. století, pro Kosovo to zjevně platit nemuselo.

Když už mluvíme o Kosovu – šokující je pro mne tenhle link Focusu:


Píše se tam, že z Kosova utíká každý měsíc 30 000 emigrantů, kteří v té zemi nevidí žádnou další budoucnost a to do Německa. Letos lze prý počítat s celkem 360 000 kosovských Albánců, což by měla být 1/5 obyvatelstva!!! Kvůli tamním katastrofálním poměrům!! S tímhle vědomím a odstupem času můžeme říci, že operace Humanitární bombardování se „skutečně povedla“ !!! A protože Němci, tak jako dnes, v případě Ukrajiny, byli, vedle Spojených států, hlavními hybateli tehdejších událostí na Balkáně, mají, co si udělali a zasloužili!

2 - kdyby byla dodržena loni v únoru dohoda, dojednaná mezi Majdanem a Janukovičem, ministry zahraničí Francie, Německa, Polska a také jimi garantovaná, nebyla žádná válka na Ukrajině a také Krym byl dnes bezesporu ukrajinský!

Mimochodem – Merkelová, když mluví o té územní celistvosti Ukrajiny, stále opakuje, že tam patří i Krym! Jinými slovy – Moskva, ať udělá,co udělá, pokud nevzdá povstalce a k tomu ještě nevyklidí Krym, bude pod sankcemi a tlakem. Kdyby náhodou některý šéf Ruska, současný nebo budoucí, toto chtěl uskutečnit, tak pokud by nebyl okamžitě smeten pro vlastizradu, způsobí okamžitou destrukci Ruska jako jednotného státu! Gerbačov s Jelcinem už to dvakrát předvedli. Nyní už by to bylo komplet! Konec centralizovaného státu a megachaos.

Rusko prostě nemá na vybranou! Takže sankční kolotoč bude pokračovat. A nevidím žádný způsob, jak ho nějak historicky rychle ukončit. Pokud

1- se Rusko ekonomicky nezhroutí. což není příliš pravděpodobné nebo

2 – pokud nenastane ve světě nějaká nová závažná situace, kdy bude Západ Rusko urgentně potřebovat, což se určitě někdy stane, jen nikdo neví kdy

nebo pokud

3 - nepřijde Západ k názoru, že sankcemi buď nic nezmohl nebo škodí sám sobě více než Rusku. Což není, v dohledné době, příliš pravděpodobné.

Řečeno s klasikem – tahle noc (zdravého rozumu), nebude krátká! A všichni si budeme moci gratulovat, když celá, naprosto nesmyslná, konfrontace skončí jen, více či méně ostrou studenou válkou! Viz konec dnešního článku!

A propos Krym. Mám zase skvělý materiál, kterým doplňuji Fakta o Ukrajině, svou už utěšenou a řekl bych velmi reprezentativní sbírku dokumentů k ukrajinské krizi. Jde o průzkum, organizovaný na Krymu zástupci těch, co touží po jeho návratu Ukrajině.

Průzkum byl proveden v rámci iniciativy Svobodný Krym, kterou spustil ukrajinský politolog a krymský rodák Taras Berezovec. Osloveno bylo v průběhu třetího lednového týdne prostřednictvím telefonu 800 obyvatel Krymu žijících ve městech s minimálně 20 000 obyvateli. Výsledky průzkumu však byly pro Berezovce ledovou sprchou. Plných 82 % respondentů uvedlo, že plně podporuje připojení Krymu k Rusku a dalších 11 % vyjádřilo tomuto kroku alespoň částečnou podporu. Pouhá 4 % oslovených obyvatel Krymu se vyjádřila proti.

Uvedly Parlamentní listy v překladu původního materiálu AGENTURY BLOOMBERG!!!!

Link na český materiál je ZDE, na anglický originál ZDE.


Myslíte, že by si toho mohl všimnout někdo z poradců Merkelové? Že dávám hloupé otázky? Máte pravdu, už nebudu. Mají problém s těmi běženci z Kosova … Nemají čas.

Když jsme u Merkelové, byl jsem zvědav, co o jejím úsilí soudí německý tisk. Štěstím bylo, že první co jsem otevřel byl Focus, kde udělali souborný materiál názorů naprosto všech hlavních německých novin. Takže mi to dali na jednom místě, svázané ve šnůrkách..

K nalezení zde:


Nebudu překládat nebo popisovat každý jednotlivý příspěvek. To si mohou němčináři přečíst sami a já jim to opět velmi doporučuji.

Jen celkový souhrn hlavních premis

- Merkelové snaha jednat je správná,

- s Putinem se musí jednat tvrdě a nekompromisně,

- Američané přenechali odpovědnost a iniciativu naší kancléřce, která za ně dělá zahraniční politiku,

- význam Německa ve světě výrazně stoupá a Merkelová je vlastně něco, jako světová kancléřka,

- rozpory mezi spojenci jsou nepřehlédnutelné.

Je tam toho více a je to obohacující čtení, koncentrované na jednom místě! Paráda.

Co mne ale totálně překvapuje je, že pokud Němci kvitují, že Merkelová dnes hraje jednu hlavních světových rolí, což ví každý soudný člověk i bez nich – viz můj minulý a předminulý komentář, že bez Němců nebude už v ukrajinské krizi nic, ani mír ani sankce, pak by měli mít daleko více sebereflexe, že oni, právě tou dohodou mezi Janukovyčem a opozicí, kterou vyjednával zejména Steinmeier a která byla dnešními demorkatůry z Kyjeva okamžitě zrušena, tuhle polízanici způsobili!!! Kdyby byli okamžitě přitlačili na nové vládce Ukrajiny, hned po převratu, kdy začali vyhlašovat zákazy ruštiny jako úředního jazyka, jinak smýšlející občany považovat za teroristy a táhli na ně s tanky a raketomety, tak válka na Ukrajině nikdy nebyla!

Německá sebestřednost a nafukování ohledně neoddiskutovatelné role kancléřky mi přijde stejná, jako oslavování hospodyně, co v podroušeném stavu nechala rozbít sváteční sklo v obýváku, rozmlátit ho na množství ostrých střepů a dnes řídí jejich sbírání, aby se obyvatelé domu nepořezali. Škoda je, pořezaní jsou, sváteční sklo už nelze koupit, atd. atd.

Pojďme zase dát něco normálního:

Hostem Interview ČT 24 byl včera opět Jan Petránek. Chytil jsem jen menší část. Zpovídala ho Tvarůžková. A to tedy byla zase síla. Píši tenhle sloupek dvě hodiny po konci toho pořadu a myslel jsem, že už bude dávno k disposici v archivu ČT…. Konstatují, že přesně včera v 21,00 tam ještě nebyl záznam dostupný. Jakmile se objeví, doplním. Tedy doufám, že se objeví! Ale jistotu rozhodně nemám. Kupodivu všechny pozdější pořady už tam k přehrání jsou

19:00 Události, 19:48 Sněhové zpravodajství, 20:00 Zprávy. No uvidíme. Je 23:08 a ten rozhovor s Petránkem tam pořád není….. Je 23:38 a Petránek se přeci jen v archivu objevil!!!! K nalezení zde.


Takže mohu přidat jednu, pro mne neuvěřitelnou perličku – od kosíře JS (ZDE)

JS to okomentoval takto:

Konečně kloudné vysvětlení „kvality“ a nestrannosti zpravodajství České televize:
Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl v pátek v Ženevě zvolen do výkonného výboru Evropské vysílací unie (EBU). Stane se jednou z jedenácti evropských osobností, jejichž úkolem je hájit nezávislost veřejnoprávních médií.

Dodávám – tak to si vybrali skutečně pravého! Není divu, že Petránek schází pořád v archivu!!!!

Já vám vlastně slíbil něco rozumného… A teď tohle nadělení… No měl jsem v pácu toho Jana Petránka, kterého neustále cvičila Tvarůžková, další těžká snaživka ze stáje ČT. Asi četla můj koment o ambiciozní Zlatohlávkové, co se tlačí na její místo a bude si na ní muset dát pozor, jestli chce být dál prestižní moderátorkou a vzala si to k srdci. Dávám si závazek, že příště se radši kousnu do jazyka, protože tahle novinářská rychlokvaška mi přišla místy až neuvěřitelná. Co jí chybí na znalosti materie a faktů, nahrazuje zvýšeným hlasem a agresivitou. Ale dost s ní, něco rozumného a z tuzemska …

Mám!! Petra Robejška v Parlamentních listech!!! Excelentní analýza příčin a vzniklých problémů! Podepisuji každé slovo! Věřte, že každý den vybírám jen to nejzajímavější, co na svém monitoru najdu. A dnes, z tohoto přehledu pokládám za vůbec nejtrefnější právě tenhle Robejškův rozhovor (zde). Těch 10 minut, co mu budete věnovat, za to stojí!!! Nic lepšího už vám dnes asi nenabídnu! Zejména jeho přečtení je žádoucí všem, co mají pochopení pro současnou ukrajinskou politiku Západu!!!! Jen dodávám, že Petr Robejšek je konzervativec a byl dlouhá léta ředitelem Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství v Hamburku!!!


Vratmě se k Ukrajině a její situaci. Její hospodářská a finanční situace je katastrofální. Jakkoli a pro každého normálního člověka – kupodivu, je pořád ještě schopna financovat válku. Ačkoli, při každé vhodné i nevhodné příležitosti Porošenko s Jaceňukem žebrají o peníze. Před rokem jsem ve svých analýzách situace vzniklé na žlutomodré zemi psal, že peníze jsou to poslední, co bude Západ ochoten poskytovat. V E15 bylo včera tohle: zdroj zde.


Vybírám z článku:

Dárcovská konference pro Ukrajinu by se mohla uskutečnit v dubnu, míní evropský komisař pro sousedskou politiku Johannes Hahn. Novinářům při příchodu na jednání s ministry zahraničí EU připomněl, že podmínkou jejího uspořádání je konkrétní plán reforem předložený vládou v Kyjevě ještě tento měsíc.


Mezinárodní dárcovská či investiční konference, která by měla pomoci Kyjevu získat dodatečné a potřebné finanční prostředky, se měla původně uskutečnit někdy loni na podzim. Přesné datum však nebylo nikdy stanoveno a stále se odsunuje.

Věřím, že kyjevští hlavouni z toho mají dokonalou třesavku! Kdyby měli stejnou babičku jako já, znali by přísloví - sliby se slibují, blázni se radují! A kdyby znali jistého Soudka, takto ve své době kapitána českého průmyslu, který byl tehdy největší a nejslavnější, tak by znali jeho rčení - Placení nemám rád, přicházím tím o peníze!

Současný Západ obě tyhle úsloví dokázal zkompletovat do jednoho rčení. Dárcovskou konferenci uděláme, někdy, nevíme kdy, ale Ukrajina před tím musí provést reformy!

Nikoho nezajímá, že je v pozici na smrt nemocného, který zoufale potřebuje dávky fatálně důležitého léku, aby mohl vůbec dýchat, ale ten je mu slíben až někdy a po splnění podmínky, že bude už v kondici, že dá Cooperův test alespoň průměrně! Ale opět – není to můj problém. Naštěstí.

Musím se vrátit ke svému výroku z předminulého přehledu, kde jsem si dovolil tvrzení, že vyhrožovat Rusům dodávkami amerických zbraní mi přijde jako vyhrožování papírovým čertem. Protože americké zbraně na Ukrajinu prostě stejně přijdou! Tak jako tak. Pro Rusy nestojí problém, zda tam budou, ale kdy tam dorazí. A vyhrožovat jim, že hned, tak to sotva může něco změnit na jejich postoji. Protože každá technika a čím složitější, tím, více, potřebuje ke svému ovládnutí čas. A ten současná ukrajinská armáda prostě nemá. Za dva roky, v době míru to bude jiná káva. Nicméně, proto se k tomu výroku nevracím. Napsal jsem, že Rusové si určitě vzpomenou, že americké zbraně v poslední době získala také afghánská a irácká armáda a také syrské antiassdovské milice tzv. demokratické opozice. A výsledky jsou všem známé.

Na stejné téma vyšel článek opět ve Focusu, který velmi tvrdě bilancuje každý výše uvedený případ dodávek a pár navíc, které jsem opominul (zdroj zde).


Ale právě vidím další výstupy z té tiskovky Merkelová – Obama. A americký prezident dostal také okamžitě otázky týkající se jejich užití a osudu. A je to čtení jak z Kulíkova humoristického kalendáře (vydával kdysi výrobce kávy firma Kulík, jako bonus, který rozdávali její obchodní zástupci odběratelům – pozn. vlk):

Obama se obává, že zbraně dodané na Ukrajinu by se mohl dostat do „špatných rukou“.

Na tiskové konferenci položil otázku, zda si mohou být Spojené státy jisté, že zbraně dodané Kyjevu budou použity v souladu s určením, že se nedostanou do cizích rukou nebo že jejich nasazení nevyvolá „nadměrně agresivní akce, jimž Ukrajinci nebudou schopni čelit“.

„Jakou reakci to vyvolá, nejen ze strany separatistů, ale i Ruska? To všechno jsou otázky, které musíme brát v úvahu,“ upozornil. „Měřítkem bude úvaha, zda je pravděpodobně, že to (dodávky zbraní) spíš bude účinné než nikoli. Tím se naše rozhodování bude řídit,“ (zdroj zde)


Takže dárcovská konference a prachy na svatého Dyndy (nebo někdy jindy – opět moje babička), ale zbraně hned? Zvláštní logika.

Ale když už u zbraní jsme a také u německého Focusu, tak u něj a tématu smrtícího arsenálu zůstaneme až do konce: Je totiž proč.

Focus se blíže zaobírá probíhající zásadní modernizací ruských jaderných sil, kterou Putin nastartoval v roce 2010. Přebírá článek ze specializovaného časopisu „National Interest“, který se zabývá analýzou amerických zbrojních expertů ohledně ruského arzenálu. A vyjmenovává 5 ruských zbrojních systémů, kterých by se Západ měl obávat. K nalezení zde:

Dám sem ten přehled, bez jakýchkoli dalších dat:

1- ponorky třídy Borej - s dvaceti strategickými raketami, opatřenými vícenásobnými samostatně naváděnými atomovými hlavice.

2 - mezikontinentální strategická raketa RSM -56 Bulava, které tvoří výzbroj ponorem třídy Borej

3 - výceúčelová ponorka třídy Jasen - se strategickými raketami

4 - ruský arsenál taktických jaderných zbraní

5 - mezikontinentální strategická raketa RS 24- Jars

Proč tohle zmiňuji a předkládám vám? Jaký že to má význam? Proto, že ti američtí experti vybrali správně!!!! Ano, přesně tohle jsou ruské systémy - a pár dalších, ačkoli jsou starší provenience, které jsou schopny v pár minutách zničit celý svět, jestli se to šílené dobrodružství vymkne z pod kontroly: Všechno to harašení zbraněmi a vyhlašování sankcí velmi snadno může vést k tomu, že tahle monstra mohou být nasazena k poslednímu použití.

Nejde o panikaření pomateného důchodce ze statutárního městysu! Jistě si vzpomenete, že je to sotva dva týdny, kdy vědci sdružení kolem Bulletinu atomových vědců, kteří od roku 1947 nastavují čas na tzv. atomových hodinách smrti, je znovu přestavili a ručičku posunuli na hodnotu za 3 minuty 12. Blíže Armagedonu byla jen jednou – v roce 1953!!!

Kosa tuhle zprávu už zveřejnila a je v archivu Faktů o Ukrajině. Takže link dávat nebudu. Je tam k nalezení.

A proč jsem tohle všechno odprezentoval, resp. znovu připomenul?

Protože Focus přinesl i srovnání kapacity ozbrojených sil USA a Ruska.

K nalezení zde:

A publikovaná zjištění?

Letectvo: USA mají o 10 000, slovy 'deset tisíc' bojových letadel všech druhů více. A modernějších. V tom počtu nejsou bojové vrtulníky, kterých mají USA 6000, což je 6x více než jejich ruský soupeř.

Námořnictvo - o poměru sil nejlépe mluví srovnání letadlových lodí. Jedna ruská proti 10-ti americkým.

Tanky: 15 000 ruských, což je 2x víc než amerických. Ovšem vyspělost Abramsů dohání Rusové až nyní projektem T14, jehož prvních 30 kusů dostává armáda na testy.

Celkový počet vojáků. 1,4 milionů amerických, včetně záloh proti 2,5 milionu mobilizovatelných Rusů.

Vojenský rozpočet - v roce 2013 to bylo 467 miliard Euro na straně USA proti 58 miliardám Euro na straně Rusů.

Tato čísla srovnání základních dat amerických a ruských válečných kapacit mluví jasnou řečí o tom, jestli si Rusové mohou nebo nemohou dovolit přímou válku s Amerikou. Navíc je třeba k tomu připočítat potenciál amerických spojenců z NATO! Ještě někdo bude blábolit o tom, že se Rusko chystá k ozbrojené expanzi do Pobaltí nebo do střední Evropy a může současný západ vojensky ohrozit?!

Rusko drží se Spojenými státy krok v jedné jediné kategorii - u atomových zbraních a jejich nosičích!

Rusko má na rozmístěných nosičích mají 1 643 jaderných hlavic, o jednu více než Spojené státy.

Američané „vedou“ na celkový počet nosičů 912 ku 911, na rozmístěné nosiče pak výrazněji, 794 ku 528.

Pro Rusko je to poprvé v 21. století, kdy dohnalo USA v počtu všech nosičů strategických jaderných zbraní. A symbol je to proto, že za studené války byla jaderná parita sovětským cílem: americká jaderná převaha totiž vyrovnávala sovětskou přesilu v konvenčních zbraních, například tancích.

(Zdroj)

Z toho lze učinit jediný možný závěr – v konvenční válce nemá Rusko sebemenší šanci. Pokud by k ní kvůli Ukrajině se Západem došlo. Nutně by musel následovat závěrečný gong – odpálení jaderného arzenálu. S dovětkem – užijte si svoje vítězství, jestli budete mít kde!!!

Tohle je pro mne ukrajinská krize od samého začátku! Tohle! Předpokládal jsem, že k občanské válce dojde. Nepředpokládal ovšem takovýhle rozsah a naprosto nesmyslné chování těch, co na Západě řídí politiku. Všechna čísla, co vám byla právě předložena, mají dávno k disposici. K tomu ještě obrovskou spoustu dalších. Jak to, že dosud z nich nejsou schopni vyvodit jediný rozumný závěr?

Odpověď je stejně jednoduchá, jako šílená. Oni prostě věří, že Rusko a Putin ten atomový knoflík, ani v největší nouzi, nezmáčkne. Že jim prostě ty absurdní hry na co největšího chlapáka – tvrďáka, projdou.

Neprojdou. Krym je jasným důkazem. Neprojdou. Bez ohledu na to, jestli je Putin autista nebo ne. Ale mi jsme v té hře také a momentálně ji zřejmě nejvíc ze všeho pohání blížící se prezidentské volby ve Spojených státech.

Obama končí. A Američané budou chtít dalšího svého tradičně oblíbeného svalovce. Nebo možná svalovkyni. Republikáni se tradičně činí a Obama musí pole připravit pro kandidáta Demokratů. Slabost se netrpí. Amerika do ukrajinského konfliktu investovala prestiž budoucích prezidentských kandidátů! Oni to mají jako součást volební kampaně. Aniž by brali ohled na to, že ty ruské rakety doopravdy existují a fungují! Oni to pojímají jako nějakou svou osobní speciální edici hry Medal of Honor!!!

Jdu se z té hrůzy, beznaděje a absolutního hlupství světových mocných, vyspat!

Tak zase zítra!

Dodatek:

Než jsem provedl redakci textu, ta přišly na ČT 24 zprávy ve 23 hodin. A tam referoval washingtonský zpravodaj o tom, že sněmovna reprezentantů právě v branném výboru koncipovala, s podporou jak republikánů, tak demokratů, návrh zákona, který prezidenta ZAVÁŽE(!!!) k povinným dodávkám zbraní Ukrajině!!!!

Světu vládnou šílenci!

39 komentářů :

 1. Už mnoho dní, většinou když jdu spát se mi derou do očí slzy.Je to něco jako když vás něco hodně moc bolí , myslím na duši.Tento článek naprosto jasně vysvětluje proč.

  OdpovědětSmazat
 2. Už brzy ! Už jenom 10 dnů do třetího kyjevského majdanu ! Po něm bude zase všechno jinak. V Kyjevu bude americký loutkovodič měnit loutky ve svém divadélku, aby uklidnil vření na Ukrajině. Stále se neví, jestli Porošenka eliminuje Jaceňjuk s Turčinovem, nebo to bude naopak. Pravděpodobnější je první varianta. Jenom poznámka, do termínu eliminace se samozřejmě zahrnuje úspěšný atentát. Ukrajinu pak zachrání snad jenom obsazení Kyjeva domobranou z Novoruska. Snad se domobrana nesníží k tomu, aby vytáhla na scénu profláknutou Tymošenkovou, i když právě ona je spoluorganizátorkou třetího majdanu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1489-zapad-chce-hasit-pozar-ktery-sam-zalozil-rozkol-jednoty-do-ruska-prchaji-i-ukrajinci-ze-zapadnich-regionu-23-let-vezeni-za-nekolik-slov-vzpoury-a-odpor-ke-kyjevske-junte-se-siri-po-cele-zemi.htm

   Smazat
 3. Myslim si ze je otazkou casu kedy ukrajinska armada bude vyzbrojena posilnena este vacsim mnozstvom zoldakov a ziska prevahu nad vychodnou ukrajinou a zacnu coraz castejsie hovorit ze chcu spat krym v com budu podporovany nemeckom polskom usa,otazka je ako skoro sa to stane ci sa stihne dostat k moci le pen vo francuzsku alebo niekto iny v nemecku co to podporovat nebude a zastavi to sialenstvo alebo uvidime skutocny nastup hlavne ruskeho letectva na ukrajinu na jednej strane kto by nechcel vydiet ruske letectvo v akcii a ich lode ako sa priblizuju k mariopolu na druhej strane je to katastrofa .Potom bude nasledovat europa ci si povie tak koncime na toto nemame rusi neustupia alebo nastupia prve stihacky z polska lotyska ktore si budu chciet nieco dokazat a vyskusat si ci na to maju.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvítězí ten, kdo má morální převahu a západní Ukrajinci to nejsou. Rusové ustoupit nemají kam a rozhodně do občanské války na Ukrajině zasahovat nebudou, protože mají inteligentnějšího muže ve vední země než USA a západní Evropa. Miluji podobné "válečné štváče".

   Smazat
  2. Netvrdil bych, že vždy zvítězí ten, co má morální převahu. Stačí vzpomenout třeba na Japonsko na konci 2. světové. Řekl bych, že to byla vojenská převaha s použitím jaderných zbraní, co donutilo Japonce se vzdát.

   Smazat
 4. Jak tu hrůzu zastavit.Ti američtí šílenci by měli být ve svěracích kazajkách zavřeni v ústavech a ne v kongresu .Všichni američané se ohánějí bohem,ale kde ten bůh je,že všechna jejich zvěrstva připouští.Jsem nešťastná za všechny lidi,kterým tyto zrůdy zničily život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to přeci jde, Ukrajinci jim v tom krásně nahráli. Tak může dopadnout každý další stát, který si nechá vymývat mozky propagandou o mírumilovnosti ussa. Volili si jedno šnejda za druhým, polovina národa uvěřila usácké propagandě, chtěla do EU. Ideální půda pro fašouny, ušáci si mnou ruce. Že se celá Evropa třepe strachy z války O TO JDE ! Nahánět strach, ponižovat, pokořovat a pak přijít se záchranným balíčkem TTIP, TISA a dalšími naprosto zotročujícími podmínkami.
   Naprosto vás chápu, je to OBLUDNÉ, ODPORNÉ kam až je možné zajít z chamtivosti a choré mysli těch co nám řídí životy.

   Smazat
  2. Je třeba se zamyslet, že JIM TO USNADŇUJEME mnohaletým mlčením, nezájmem o pravdu, hledáním co nejspolehlivějších informací a nevzdělaností ! Ukrajincům také vymývali mnoho let mozky mediální propagandu, stejnou jaká je dnes u nás !!!

   Smazat
 5. "..... závěr – v konvenční válce nemá Rusko sebemenší šanci. "
  Autor článku, jako řada jiných "expertů" v minulosti, se zřejmě ve svém závěru mýlí v "šancích" Ruska v konvenční válce. Pouhé porovnání výzbroje nevypovídá, v žádném případě, nic o schopnostech a morální síle obou armád. Tvrzení "Navíc je třeba k tomu připočítat potenciál amerických spojenců z NATO! " je až k "smíchu". Např.ČR, v současnosti zcela nepřipravená na válečný konflikt, to by byl pro USA spojenec opravdu "k pohledání". A takových států je v EU většina ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amatéři se baví o zbraních a zbraňových systémech, profesionálové hodnotí logistiku a morálku vojsk.
   Není to tak dávno, kdy slavnou a perfektně vyzbrojenou US army vyhnali ze své země Vietnamci a to měli v jedné ruce kalašnikov a v druhé bambusové tyče.

   Smazat
  2. Heriot.
   Souhlasím. Autor se trochu omámil svými úvahami. Pouhé srovnání výzbroje vůbec nic neznamená. Taky je přece důležité, kde se střetnutí vede a to že USA májí své síly rozptýlené po celém světě. Pokud by ke střetnutí mělo dojít někde v prostoru východní Evropy, tak tu šanci nemají naopak USA. Nemluvě o morálce a schopnosti válčit. Tam je rozdíl nebetyčný. Na druhou stranu nezapomínat na vojenskou sílu VB, která vždycky za američany tahala kaštany z ohně...

   Smazat
  3. Vážení strategové z fotelů,
   pokud vám nic neříká poměr letectva 1:4 a u vrtulníků 1:6 v neprospěch Rusů, pokud vám nic neříká že americké stihačky F 22 prostě nemají na nebi momentálně rovnocenného soupeře -v simulovaných bojích ve Spojených státech byly schopni jasně vyhrát proti 3 násobné převaze ostatních armádních letadel -F18 a F16, tak vám není žádné pomoci. Srovnávat dnešní a vietnamskou válku? To je asi stejně dobré jako srovnávat 2.ww s prusko rakouskou válkou u Královýho Hradce!

   nehledě k tomu, že šlo o partyzánskou válku na území protivníka.

   A smát se poznámce o kapcitách amerických spojenců v NATO?
   Tak si dobře zjištěte vojenské kapacity Německa, Británie, Francie, Španělska, Polska a Turecka. Osttaní můžete v klidu pominout. Včetně Itálie.
   A psát bláboly o morálce? Vy si myslíte, že Němci, Turci? Britové a Poláci nebudou mít morálku zničit Rusy? Tak to vám tedy závidím váš optimismus.
   Ale i kdybyste náhodou měli pravdu s tou morálkou, tak ono je to dneska o moderních zbraních. Kalaš je sice fajn, ale proti F 22 nemá šanci. PRG je taky fajn, ale proti vrstvenému pančíři Abramse je bez nároku.
   Atd. atd.Morálka je rozhodující věc, když jsou obě strany stejně silné nebo jedna silnější, ale ne fatálně. Porážky milionových armád Peršanů se už dnes nekonají.
   Ale klidně věřte tomu, že Rusové jsou schopni v konvenční válce porazir západ. Pak bych ovšem řekl, že čtete špatné články na špatném webu, protože souzníte s magory typu Štětina, že Rusko přepadne Evropu protože na to má sílu.
   vlk

   Smazat
  4. A co třeba Čína, Sev.Korea, Indie, Irán a další, myslíte že by se nepřipojili k Rusovi?, protože by to zachvátilo ekonomiku celého světa, vždyť celý východ Asie má USA už po krk, nenávidí je.

   Smazat
  5. Heriot.
   Nemá smysl se tady tak moc třískat argumenty. Hlavně aby nebyly vůbec potřeba v praxi. Ale fakta je třeba umět srovnávat a posuzovat v souvislostech. Třeba jeden. K čemu bude USA početní převaha letadel, když je má rozstrkané po celém světě a potřebuje k udržení jejich bojeschopnosti ohromné technické zázemí ? Není tak důležitý jejich absolutní počet. ale schopnost je vůbec v nějakém počtu soustředit a nasadit.a v boji udržet. Nebo druhý, Protivzdušná obrana Ruska je nejlepší na světě, A morálka, ta hraje roli vždycky. A sily evropských vazalů NATO ? "Odcaď podcaď - v okamžiku jejich zapojení do války za USA v Evropě, by nejspíše vazaly být přestali. Možná kromě Poláků a Litevců a ti to nevytrhnou...Posuzujete to vlku moc schematicky a jednoduše.

   Smazat
  6. Tu americkou vojenskou převahu nám USA předvádí v Afghanistánu již několik let v praxi. A jestliže tu někdo napíše, že ti diskutéři, kteří věří, že jsou Rusové schopni zvítězit v konvenční válce, současně věří i tomu, že se Rusko chystá přepadnout Evropu, pak by si měl dát mokrou hadru na hlavu. Proč by to Rusové dělali? Na přírodní bohatství nejbohatší země světa, která má všechny podmínky pro úspěšný hospodářský rozvoj v budoucnosti, pokud je tedy nepodrazí vlastní ruská tzv. elita, bude přepadat nejzadluženější, co se týká zdrojů nejvyrabovanější země světa asi proto, aby za nás ty dluhy splácela zřejmě. A rovněž na nadšení z rozhovoru s Robejšek bych doporučila něco na zklidnění. Pokud toto má být objektivní rozhovor, pak pánbůh s námi. A k tomu, jak je ta technologicky vyspělá západní letecká technika náročná na zázemí a údržbu, takže je v konkrétních bojových podmínkách ve velké nevýhodě vůči ruským letadlům se již také vyjadřovali vojenští odborníci, viz výměna za ruské motory v letadlech JAR.

   Smazat
 6. vřele doporučuji ke shlédnutí (tedy slova Petránka, nikoliv té blbky Pussy Riot Tvarůžkové) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10095426857-interview-ct24/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvarůžkovou by měli vystavovat jako odstrašující příklad kombinace debility s vlezdoprdelstvím. Ani špinavou botu bych si o ni neočistil.
   N.R.

   Smazat
 7. Přehled je to pěkný viděný západním pohledem. Ohledně zbraní je však neúplný. Rusko nemá útočnou techniku jako prvotní. Jeho síla spočívá v masivní obraně. A ta je v současnosti nepřekonatelná. A v záloze jsou nové technologie, o kterých západ nemá ani tušení.

  OdpovědětSmazat
 8. výživný rozhovor s politologem Kollerem: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Martin-Koller-USA-jde-o-zniceni-Ruska-jak-z-fyrerova-planu-Nasi-poskoci-se-hrnou-do-otroctvi-Ukrajinci-si-hakovym-krizem-prikryji-holy-zadek-nemecke-krmitko-se-vyprazdnuje-361141

  OdpovědětSmazat
 9. http://zvedavec.org/vezkratce/9798/

  OdpovědětSmazat
 10. Co se týká zbraní, je třeba si uvědomit jednu věc. Svět dlouho nebojoval ve velké válce. Technika pokročila, ale.. válečné stroje mají velmi krátkou životnost, musí se nahradit. Výroba nového trvá dlouho o masové výrobě nemluvě, ta je drahá. V konvenční válce zvítězí ten, který dokáže plynule a masově vyrábět techniku. Za další, ruční zbraně. Co zbraň, to jiná technologie, náboje, různá ráže. Vyhrává ten, kdo má vše jednotné, nahraditelné v průběhu boje od kolegy, lepší logistiku. Týl, který zásobuje frontu není nadšený z toho, že si musí pamatovat množství informací o tom, kdo a kde má jakou výzbroj...náboje, náhradní díly .... A v neposlední řadě. Stát s velkým územím, je nedobytný, protože mu domácí prostor dává možnost času a manévrování oproti malému státu, který nemá na svém území kam uhnout a regenerovat síly. Jestli si někdo myslí, že Rusko porazí, je blázínek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomhle mají USA bezesporu navrch, protože dokázali z válčení a podněcování k válkám udělat pro sebe ten nejlepší byznys. Proto pro ně není problém neustále zdokonalovat a vylepšovat úroveň svých zbraní a kdo ví čím ve skutečnosti disponují. Jen je mi trochu záhadou, s jakým klidem se pouští do konfliktu s Ruskem. Na druhé straně zatím nic neriskují jsou na cizím a vzdáleném území a umírat za ně budou většinou jiní. Zatím je to pro USA spíše byznys, za který fašistická Ukrajina zaplatí ztrátou svého minimálního bohatství.

   Smazat
  2. Pro Anonymní10. února 2015 10:07 Ty máš tu makovici také pěkně vymytou. Co předvedla ve světě za poslední roky celá americká vojska ? NIKDE NIC NEVYHRÁLA, JEN ROZBOŘILA A POZABÍJELA STATISÍCE NEVINNÝCH LIDÍ.

   Smazat
 11. Vlk tu dělá výbornou práci, opět zajímavý výběr a solidně odzdrojováno. Dobré jsou i výtahy u článků, které si běžný Čech přeloží jen horko těžko. Cení se i snaha o pokud možno nestranný přístup k informacím. Kersi

  OdpovědětSmazat
 12. http://www.nwoo.org/2015/02/09/rozviedka-lnr-pod-cernuchinom-su-tanky-nato/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO tam ty zbraně ve velkém navozilo loni v rámci společných vojenských cvičení s Banderostánem. Merkelová a Hollande mají o své lidi a techniku velkou starost, potřebují rychle příměří a šanci vyvedení z kotle.

   Smazat
 13. Amerika nemá na vybranou, její dluhy může vynulovat už pouze jenom válka. Ty dluhy jsou několikanásobkem celosvětového HDP, stejně by se na ně nedokázal nikdo složit, nejenom na Zemi, ale ani v celé sluneční soustavě. Tož, vzhůru do boje v Evropě za světlé americké zítřky !

  OdpovědětSmazat
 14. Trochu skreslene informacie, amerika ma svoju vojensku silu roztiahnutu po celom svete, vojenska prevaha sa dosahuje skrytym koncetrovanim sily na jednom alebo niekolkych bodoch konfliktu, ako nahle by ju zacali koncentrova, vypovedali by im poslusnost ine regiony sveta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jejich vojenské lágry po světě, to jsou takové budky pro bachaře, kteří hlídají kázeň mezi svými svěřenci

   Smazat
 15. podle mého Vlk naprosto přesně zanalyzoval pozici Ruska v případném konfliktu, totiž to, že v konvenční válce nemá mnoho šancí a jeho jedinou je odpálení svého jaderného potenciálu. Je ale pro Ameriku 1643 jaderných hlavic dostatečně odstrašující počet pro to, aby se do konfliktu s Ruskem nepouštěli? Nemají náhodou nějakou šanci větší část tohoto arzenálu zastavit ještě na cestě do Ameriky či jinam a pak už jen operaci klasicky dokončit? Neprovedl někdo již tuto úvahu? Smit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika tu hraje na jednu notu - že Rusové pod tlakem svrhnou Putina.
   Zničit planetu nechce, pokud možno, ani jedna strana. Hraje se o zhroucení Ruska, doufejme, že udrží svou pátou kolonu na uzdě.

   Smazat
  2. Čím větší tlak na Rusko bude, tím víc je to semkne. Něco si přečti o ruské mentalitě. Měl by to zkusit i černoušek.

   Smazat
 16. JEDEN BY SE POBLIL Z TĚCH DVOU LHÁŘŮ A POKRYTCŮ - FUJTAJKSL !

  OdpovědětSmazat
 17. Souhlas,světu vládnou psychopatické krvelačné bestie !

  OdpovědětSmazat
 18. Zapomeňte na konvenční válku. To je relikt z období války studené, která se konala pod "deštníkem" vzájemného odstrašení. Ale potom se cesty velmocí rozešly. Jedna vsadila na vypilování technologicky maximálně účinné výzbroje, druhá údajně ne. Proč?
  Jakkoliv technologicky vyspělá výzbroj ztrácí smysl v okamžiku odpálení prvního nukleárního úderu. USA zřejmě skutečně "předpokládají", že Moskva takový úder neprovede (proč by neměla? Když důsledky prohry v konvenčním střetu jsou stejně ničivé jako následky nukleární zkázy?) Nukleární vyzbrojení, i když jen "malé", dokonale chrání dotyčnou zemi před intervencí high-tech agresora. Zatím. Pokud USA nemají nějakou dosud neznámou revoluční věc, která by účinně neutralizovala jaderný útok protivníka, pak zřejmě dospěli k poznání, že jaderný střet je potřeba podstoupit (radar, který by měl potenciál omezit jadernou ničivost Ruska se plánoval už před 9-10 lety (kde v té době bylo nějaké Novorusko?))
  Možná, že oba protivníci dospěli k přesvědčení, že nukleární střet lze vyhrát - pokud udeříte první, pokud máte i další předpoklady k přežití. K tomu se dá poznamenat pouze to, že nikdo z obyvatelstva nebude mít možnost ověřit pravdivost tvrzení případného vítěze, že první úder podnikl ten, co prohrál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusi mají možná jednu výhodu. Že po jaderném napadení najdou na svém území kousek ještě dostatečně nezamořený, kde by ti zbylí přežili.
   To se asi netýká ani Evropy ani USA.
   Děda.

   Smazat
 19. Pro všechny Švejkovy krajany, kteří jsou přesvědčeni, že mají v tornistře maršálskou hůl jen několik myšlenek. Mocenské elity Spojených Států Severo-Amerických, dále jen SSSA, mají novou vojenskou taktiku pro vedení válek. Dala by se pojmenovat jako distanční válčení. Reprezentuje ji bombardování z velkých výšek, drony, dalekonosné dělostřelectvo a rakety. Prosadili si ji politické elity, pro jejíž popularitu je hrobem vysoký počet rakví patrioticky zahalených pruhovaně-hvězdičkovanou vlajkou. S velkou chutí ji samozřejmě odsouhlasily elity zbrojně vojenských komplexů, protože staré zbraně budou spotřebovány a bude od státu získán dost prostředků na vývoj modernějších. Cílem takových válek není nepřítele porazit a obsadit jeho území, nýbrž mu zničit infrastrukturu, vojenskou techniku a logistiku, jakož i další zařízení. To všechno do té míry, aby byl donucen k přijetí takových podmínek své další existence, jež bude co nejvíc vyhovovat zájmům skutečných mocipánů globálního světa, jimž je politická reprezentace i vojenská mašinerie SSSA prozatímně nejefektivnějším vykonavatelem.
  Dokud v případné válce bude Rusko v roli obránce a bude se tedy válčit na jeho území, je převaha útočných prostředků v poměrech, které jsou oficiálně uváděny, pro Rusko víc jak dostatečná. Na útok samozřejmě Rusko nemá, čehož si je dobře vědomo. Pokud do války s Ruskem bude svět tlačen elitami i vlivovými strukturami SSSA, bude tomu odpovídat rovněž jejich taktika. SSSA nebudou mít žádný zájem „plýtvat“ svými lidskými zdroji a tak do bojů na území Ruska poženou válkychtivce ze všech „ochotných“ zemí jejich evropských satelitů, především z Polska, Pobaltí, Ukrajiny, ale také Německa a Velké Británie. Pokud Rusům nevpadne do zad někdo z Asie, a především dokud prozápadnická pátá kolona oligarchů a na konzum již zvyklých středních tříd neovládne ruský politický prostor, Rusové nemohou takovou válku prohrát. Je ale naprosto jisté, že na ní by opět vydělaly SSSA, do jejichž plného hospodářského otroctví by se dostala celá Evropa.
  Každý, kdo předpokládá vstup cizích vojáků na území Ruska, musí při tom bezpodmínečně zakalkulovat do svých poněkud šílených počtů obrovský, ničivý a rychle použitelný potenciál jaderných zbraní Ruska a dokonce i možné užití jejich taktických variant proti územím, z nichž by se do Ruska valili agresoři. Amen, pravím vám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, Švejkův krajane, že to, co tady vysvětluješ, je většině zdejších čtenářů jasné. Názorným příkladem americké zahraniční politiky je nám nejblíže Ukrajina. Poláci, Litevci a západní Ukrajinci již tuto propagantistickou válku prohráli. Němci bojují, Britové nevím.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.