Reklama

čtvrtek 5. února 2015

Ministryně financí: Kyjevská válka stojí 5-10 miliónů dolarů denně.

5. 2. 2015 Svobodné noviny
Konflikt na východní Ukrajině stojí zemi 5-10.000.000 dolarů denně, uvedla ukrajinská ministryně financí Natalia Yaresková na televizní tiskové konferenci pořádané Atlantickou radou Spojených států.
Ale finanční náklady nejsou tou zásadní věcí. Počet obětí přesahuje 5000 lidí, a počet uprchlíků již přesáhl 650.000, uvedla Yaresková a dodala, že jsou podporováni prostřednictvím ukrajinských sociálních služeb.

V důsledku konfliktu, země ztratila 20% své ekonomiky a sedm procent svého území.

7 komentářů :

 1. Však se nic neděje ..... To zaplatí ti hloupější z EU, kteří podporovali Majdan a dnes podporují "demokraty" v Kievě. Pokud by někdo z vás nechtěl zaplatit desátek z vlastního ve prospěch válčení, tak radím co nejrychleji se odstřihnout od NATO a EU (zatím postačí tak, jak na Islandu nebo v Řecku).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ISLAND. Vy jste na kápnul. A já furt nevěděl kam emigrovat. Je to ale v pr---li, protože moje žena na Island nepojede, protože tam je zima. Možná až budou padat kazetovky na jihomoravský kraj, tak se třeba její názor změní.

   Vymazat
 2. Ještě mají černozem. Dá se určitě dobře zpeněžit za Velkou louží. Hitler ji nestačil vyvést do Německa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chytří Ukrajinci černozem prodávají naležato (pronajímají) a nejlépe jedno pole několika zájemcům najednou. Nejprve podepsali smlouvu s Čínou na dlouhodobé dodávky obilí, začali inkasovat, ale Číně nic nedodali a obilí prodali pod rukou na všechny světové strany. Čína jde proto do arbitráže o 3 miliardy dolarů. Letost tento problém asi už nebude, protože banderovci už asi ani nezasejí a Novorusko zasét také nenechají.

   Vymazat
  2. Přesně o tom,že to chtěl vyvést Hitler,jsem slyšel také,přímo od Ukrajince.Ač něco vím o ornici,ale když mě řekl,že je tam ornice 4metrová vrstva,tak jsem nechtěl věřit.Už byla někde mapka,kolik který stát už tam vlastní pozemků,tak samotní Ukrajinci toho mnoho nemají.
   zemedelec

   Vymazat
  3. Černozem na Ukrajině jí už dávno nepatří, existují smouvy na 50 let na její pronájem, protože se odvést nedá, ostatně,
   takový Arofert nebo Monsanto o tom ví své.........copak jste někde četli nejaké vyjádření našeho ministra financí k situaci na Ukrajině?

   Vymazat
 3. Prolhaná americká ministryně v ukrajinské vládě ! Už jste někdy někdo viděl a slyšel o tom, jestli vůbec někde na teritoriu Ukrajiny existují a jak fungují ukrajinské sociální služby ? Nic směšnějšího jsem už dlouho nečetl. V oligarchátu, kde se už všechno dvacet let systematicky rozkrádá a rozkládá ?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.