Reklama

úterý 17. února 2015

Nacionalistům dovolili oslavit "Den nezávislosti" Estonska pochodňovým průvodem

17. 2. 2015      zdroj

Vedení Talinu povolilo nacionalistické organizaci "Modré probuzení" vykonat pochod na "Den nezávisloti" Estonska 24. února. Účastníci akce držíce v rukou pochodně půjdou od náměstí Vabaduze na staré město a vrátí se k pomníku Svobody, kde bude slavnostní shromáždění. O početnosti účastníků pochodu není nic známo. Heslem akce bude: "Estonsko Estoncům!" Oponenti pochodu ho srovnávají s rituály nacistického Německa.


Organizátoři ovšem tvrdí, že mají v úmyslu pouze vzdát hold padlým za svobodu země a projevit národní cítění. Jak pravil předseda předsednictva "Modrého probuzení" Jak Madison, akce by měla ukázat, že si její účastníci váží všech národů, které respektují Estonce.

Vloni se pochodu zúčastnilo několik desítek lidí. 

24. února 1918 byla přijata deklarace o nezávislosti Estonské republiky. Stala se samostatným státem po rozpadu carského Ruska. 

Slavnostní pochod na počest veteránů Waffen-SS z 20. estonské SS divize, 
která se každoročně pořádá v Estonsku (zde 2011) zdroj 


nazi2.jpg

Také vedení hlavního města Lotyšska Rigy každoročně povoluje pochody fašistů zdroj.
Kniha Adolfa Hitlera Mein Kampf je v Rize běžně k dostání. 

Překladatel může potvrdit vlastní zkušenost (Estonsko 2003, Lotyšsko 2003, 2013), že předměty s fašistickými symboly lze v těchto zemích běžně koupit.


přeložil Ivan David

16 komentářů :

 1. Áááá, vidím, že už se připravuje půda pro spuštění akcičky na osvobození utlačované ruské menšiny v Estonsku. Dále to vidím na Litvu a Lotyšsko. Ještě nám bude díky šachistovi Putinovi pořádně horko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nacisty z Pobaltských republik a Ukrajiny případně jejich příznivce v Česku je potřeba eliminovat jak to zvládla Rudá armáda za II.světové války.

   Smazat
  2. Vem si prášky na hlavu a fofr do postele !!!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Pakujte si fašouni do těchto zemí, nelezte do domů slušných lidí !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Nacionalismus? Neonacismus! Symbolika nedává pochybnosti.

  OdpovědětSmazat
 5. A jak slavi rusaci svou revoluci, blbeckove. Defile pred leninem.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Rusoch vieš veľké guľové. Lenin nech si pekne leží pred kremeľským múrom ako veľké memento pre Rusoch. Nech okolo neho robia každý rok vojenské prehliadky nech sa Rusi pozerajú na človeka ktorých ich predal. Prajem im nech vo svojich radoch rozoznajú ďalších Leninov ako je Navalny ktorému nejde o Rusko. Ty drahý súdruh Palmer venuj sa svojmu hegemónovi USA ktorí nemal a nemá problém podporovať fašizmus či v Estónsku v mäkkej forme, alebo na Ukrajine v tvrdej forme a to v podobe občianskej vojny.

   Smazat
 6. Nakažlivost hnědého moru se, bohužel, jasně prokazuje. Po Ukrajině a Bulharsku tu tak je další stát s planoucími pochodněmi.

  OdpovědětSmazat
 7. Tyto nacistické reminiscence, se v Evropě šíří nejvíce u států, které jsou pod vlivem fašistických USA. Jistě to je součástí plánu rozvratu Evropy a zaprodaní evropští politici mají "doporučeno" takovéto akce tolerovat. Nejvyšší čas, pro samostatnou evropskou politiku, kdy už se jí EU odváží?

  OdpovědětSmazat
 8. Přesně tohle mně taky napadlo!!!opravdu,před tím to ani v jedne ze zemí nebylo !!!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože to kremelská propaganda nepsala, krávo!

   Smazat
  2. Cvičená opice se ozvala.

   Smazat
  3. Kremelská propaganda by to určitě ráda napsala, kdyby to tam bylo, bejku. Trochu mysli, jestli máš čím.

   Smazat
  4. Určitě má. Tím nacistickým hovnem, co máš v palici ty, by mu to myšlení určitě nešlo.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.