Reklama

čtvrtek 19. února 2015

Opakovaná lež se stává...

19. 2. 2015, zdroj: zde
SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) publikovala již jednou vyvrácenou lež.

SBU zveřejnila na svých oficiálních internetových stránkách i na YouTube zprávu, že jeden z polních velitelů domobrany, spatřený nedaleko Děbalceva, je ve skutečnosti - generálporučík ruské armády. SBU nedokázala zpracovat skutečnost, že tuto informaci masmédií již o den dříve popřel vysoký důstojník ukrajinské armády, reaguje RT.

"Ruská generalita otevřeně a drze velí bojovníkům a zesměšňuje naši armádu, cynicky ignoruje a porušuje dohodu o příměří a pomocí příměří pokračuje v boji a zachvacuje ukrajinské vojáky. Ruská strana nemá žádné vysvětlení a nikdy ho nedá - vždyť Rusko, podle moskalů, na Ukrajině nebojuje..." - píše se v prohlášení SBU.

K prohlášení byl připojen odkaz na video, ve kterém byly spojeny záběry velitele domobrany a záběry generálporučíka ozbrojených sil RF Alexandra Lencova, a tvrzení, že je to jedna a tatáž osoba. „Opolčenec“ na videu je trochu podoben ruskému generálovi, ale podle oblečení je to jeden z polních velitelů. Vedle něj na videu je zástupce velitele domobrany LLR Vitalij Kiselev. Tak je to přesně napsáno v titulcích k videu, které používá SBU jako "důkaz".
 

Alexandr Lencov je opravdu v Donbasu – a co víc, je tam se souhlasem ukrajinské strany. V roce 2014 byla sestavena skupina pro koordinaci otázek příměří, která zahrnuje i ruské vojáky, kteří mají důvěru domobrany, větší než ukrajinští. Večer 18. února, aby se zastavilo šíření fámy, ruský generálporučík oficiálně popřel svoji přítomnost v Děbalcevu.

V rozhovoru pro kanál "Rossia 1" podrobně popsal svůj pohyb ten den. Kromě toho, pravdivost jeho slov potvrdil plukovník ukrajinské armády Andrej Lišinskij, který je součástí stejné skupiny a byl s Lencovem. Nicméně, další den se na oficiálních stránkách SBU se objevil článek - "odhalení". Je třeba poznamenat, že podobné materiály jsou zveřejňovány na stránkách SBU pravidelně.
Dezinformace SBU publikuje nejen na svých webových stránkách: například v červenci 2014 vedoucí kontrarozvědky SBU Vitalij Najda použil falešné foto ruských protiletadlových raketových systémů "Buk" na Ukrajině ve vysílání amerického televizního kanálu.
 

15 komentářů :

 1. A co komu vadí, ušáci na straně ukrů a dodávky zbraní jsou ok ?

  OdpovědětSmazat
 2. Naše ČT to samozřejmě okamžitě ve zprávách přinesla jako fakt. Jsem zvědav, jestli to teď večer budou dementovat. Skoro bych řekl, že ne.

  OdpovědětSmazat
 3. No určite do prvej línie pôjde generál poručík pomalí na dôchodku!!!! A určite bude aj kričať HURA!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Moskevsky valecny zlocinec Girkin/Strelkov byl u separatistickych fasistu dokonce ministrem obrany.
  Vy uz se vlastizradna stalinisticka svoloci nemuzete dockat ruskych tanku v Praze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je z hladu, dej si pořádnej žvanec rozumbrado!!

   Smazat
  2. Co to k nám promluvilo ze svěrací kazajky? Palmer? Kalous? Štětináš? Číro?

   Smazat
  3. Při poukázání na nepříjemná fakta jste schopni jen dementního kvičení, soudruzi.
   Ano, agent a voják Strelkov poslaný z Kremlu organizoval a řídil prvních pár měsíců celou tu slavnou "domobranu".

   Smazat
  4. Zase Ti někdo vyměnil prášky.Dávej si na ně větší pozor.Jinak tě z toho klepne.

   Smazat
 5. Nebola táto "informácia", že ruský generál vedie sily domobrany zverejnená aj v samostatnom článku na Britských listoch? Neviem ju dohľadať, asi bola nenápadne a bez omluvy stiahnutá.

  OdpovědětSmazat
 6. Stropnický MUSÍ OKAMŽITĚ odstoupit z funkce. České firma Hermex dodávala na Ukrajinu zbraně! Je třeba se zasadit o odvolání toho nepovedeného klauna!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti jsou dnes již neodvolatelní. Naopak za takové činy budou jistě chráněny mírotvůrci z USA a EU.

   Smazat
 7. A co s tim ma Stropnicky spolecnyho? Vzdyt to je soukroma firma.

  OdpovědětSmazat
 8. Protože ministr národní obrany má za všechno zodpovědnost. Měl se seznámit s celým tím svinstvem, a lidmi,kteří dávali soukromým firmám pravomoci nad municí, zbraněmi a podobným strategicky velmi nebezpečným materiálem. Měl okamžitě proti tomu všemu zakročit - nebo by se zase mělo čekat, až budou umírat lidi, jako v metanolové kauze kdy jich muselo umřít padesát, než se šmejdi rozhýbali a připustili, že řady významných komodit se zmocnili perverzní lumpové? Zatím co se všechny vlády a koalice mezi sebou rvou,hádají, a okopávají si kotníky, zajímají se jen o platy, a mezitím se státu zmocnila doslova zločinecká podnikatelská břečka? Pokud Stropnický dělá k věci mrtvého brouka, protože si myslí, že s tím nemá nic společného, když vše vzniklo za těch předtím, měl by skutečně z toho svinstva vycouvat rovnou a přenechat řešení někomu razantnímu a bezskrupuloznímu jako je podnikatelské prostředí, které může kdykoliv v ČR rozpoutat Majdan.To se jako bude dělat červená čára za každou vládou a všechny jejich podlosti se budou opomíjet a neřešit? Tak to máme jako občané v suchu - narodili jsme se do správné doby.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.