Reklama

pátek 20. února 2015

Osudná porážka Kyjeva: Okupované Debalcevo je svobodné. Česko dodává zbraně Kyjevu. Zprávy v ČT jak od wehrmachtu. Porošenko otevřel novou frontu – proti Jaceňukovi

Petr Hájek
20.2.2015   Protiproud
PETR HÁJEK na Protiporudu komentuje osvobození Děbalceva, které neznamená jen strategické vítězství doněcké domobrany, ale současně poodkrývá houstnoucí napětí, které panuje mezi kyjevskými pučisty

Strategické Děbalcevo je opět v rukou domobrany. Bylo vlastně už včera, pouze to oficiální propaganda (v Kyjevě, v Praze, respektive v Bruselu a Washingtonu) nechtěla přiznat. To byl také hlavní důvod, proč tisícům obklíčených kyjevských vojáků jejich velitelé nedovolili využít nabídku velení vítězné domobrany ke složení zbraní a volnému odchodu „bezpečným koridorem“, ale donutili je po stovkách umírat ztracený boj, nebo ve zmatku prchat. Je to dramatická porážka, která korunuje uzavřené příměří víc než jen symbolickým způsobem.

Nechali je v tom
Ještě včera ukrajinský poslanec a velitel praporu Donbas S. Semenčenko zoufale volal: „Obracíme se na vrchního velitele s žádostí, aby bez prodlení rozhodl o mohutném úderu na rusko - teroristická vojska, o stažení zablokovaných jednotek a vyrovnání frontové linie“. Jenže neměl šanci. V Kyjevě se totiž bojuje výhradně propagandisticky. A tak, zatímco domobrana likvidovala okupační jednotky, armádní mluvčí V. Selezňov hlásil: „Ozbrojenci zahájili kampaň, podle níž se naši vojáci dobrovolně vzdávají. To ale není pravda. Dostali se do zajetí v boji.“

Osvobození Děbalceve je významným mezníkem v občanské válce. Strategickým i psychologickým

Bylo by to směšné, kdyby to nebylo hrůzné. Prchající vojáci si hledí zachránit holý život a do jednoho rozhořčeně obviňují velení a celou kyjevskou vládu, že je vědomě poslali na smrt. Že nic neudělali pro to, aby je z beznadějné situace dostali živé. Prezident Porošenko se mezitím dává snímat kamerami v polní uniformě a oznamuje, že letí na frontu. Tvrdí, že probíhá spořádaný a organizovaný přesun jednotek z obklíčeného města. Ještě včera přitom stejně rozhodně tvrdil, že žádné obklíčení neexistuje. A dnes mu zase vůbec nevadí, že jeho slova o „spořádaném a koordinovaném ústupu“ jsou jako vystřižená z doby nacistické okupace. Tehdy německá propaganda o prchajícím wehrmachtu také tvrdila, že se jen „přesunuje do předem připravených pozic“.Nikdo nemusel umřít

Český ministr zahraničí přivítal osvobození Děbalceva slovy, že „jde o jasné porušení minských dohod o příměří“. Je to samozřejmě pravda asi jako ukrajinské zpravodajství České televize, která už dle svých starých tradic dávno lže, jako když Rudé právo (a celý zbytek hlavních médií) tiskne.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, narozdíl od ministra Zaorálka účastník jednání, vysvětluje, že k žádným obětem nemuselo dojít, protože o Děbalcevo se v Minsku konkrétně hovořilo: „Prezident Putin navrhl dohodu o urovnání situace kolem Děbalceva. Říkal, že je potřeba udělat vše pro to, aby mohli lidé z obklíčení odejít. Ukrajinští zástupci ale prohlásili, že nic takového není potřeba – a došlo k tomu, k čemu došlo.“ To se ovšem česká veřejnost z hlavních médií rovněž nedozví.

Vztyčení vlajky Novoruska nad osvobozeným Děbalcevem

Atmosféra v Kyjevě houstne

Porážka vládních vojsk – kolikátá už v řadě – je už předmětem rozhořčení i vládních kyjevských médií. Ta totiž – a podle nich i ta pražská s všechna další – berou vždy slova své loutkové západní vlády naprosto vážně. Je pro ně tedy pád Děbalceva šokem – a už se snaží hledat viníky. Nenapadne je ovšem, že ti skuteční sedí v poklidu ve Washingtonu, respektive v Bruselu – a narozdíl od kyjevských lidských ztrát počítají své současné (a hlavně budoucí) finanční zisky – jeden z ústředních motivů, kvůli nimž státní převrat na Ukrajině vyvolali.

Pučisté se však již mydlí mezi sebou docela nezastřeně. Třeba prezident Petro Porošenko označil premiéra Arsenije Jaceňuka a jeho předchůdce, dnešního předsedu Bezpečnostní rady státu Alexandra Turčinova, za hlavní viníky občanské války. To je ovšem pouze viditelným vrchlíkem ledovce „vnitřní nenávisti“, který stále mohutní.

Porošenkovo otevřené vyhlášení války Jaceňukovi a celé jeho klice se mu ovšem může stát snadno osudným. Ostatní oligarchové jsou silnější než on – a mají své „soukromé“ armády. A Porošenko si to nejspíš uvědomuje, protože podle posledních zpráv jeho manželka i s dětmi již opustila Kyjev. Zprávy neuvádějí zda odletěla do Spojených států, Anglie či do Švýcarska, kam mají obvykle prchající rodiny oligarchů namířeno.
Děbalcevský kotel se stal pro ukrajinskou armádou peklem

Američtí vojáci a zachmuřené tváře

Zajímavou peripetií, která těsně před pádem Děbalceva rozvířila stojatou hladinu protiruské propagandy českých médií, bylo prohlášení komunistického europoslance Miroslava Ransdorfa. Jeho informační zdroje mu sdělily, že ze zhruba osmi tisíc obklíčených bylo 2 200 mužů ze zemí NATO. Tedy více než čtvrtina celkového stavu.

„Asi stovka mužů je z amerických speciálních jednotek, asi 100 britských výsadkářů, kolem stovky lidí z francouzské cizinecké legie, přibližně 100 vojáků z Polska, 30 Izraelců, 30 Chorvatů, dále tam jsou naverbovaní Litevci, Estonci, Kosovští Albánci, Gruzíni, Bosňané, Turci, Švédové, Finové, Dánové (Němec ani jeden). Opravdu pestrá sestava bojovníků za svobodnou a demokratickou Ukrajinu, že?,“ napsal na svém blogu.

Když z něj poté večer v ČT lámali, aby prozradil jména svých informátorů, Ransdorf to odmítl. Řekl, že České televizi nevěří, protože není televizí veřejné služby, jak by měla být, ale propagandistickou hlásnou troubou zájmů úplně jiných, než jsou zájmy většiny těch, z jejichž peněz si propagandisté v ČT luxusně žijí. Že to budou právě komunisté, kterým bude možné věřit – to bych si kdysi opravdu nepomyslel ani ve snu.

A že výroba mystifikací jede stále naplno, lze vidět i ze zdánlivých detailů. Po osvobození Děbalceva se náhle zprávy z bojiště dočkaly v ČT vlastní znělky s nápisem Ukrajinská krize. Jinak řečeno, dokud kyjevská armáda společně se zahraničními jednotkami Děbalcevo okupovala, bylo vše v pořádku. Teprve nyní jsme opět v „ukrajinské krizi“. Tomu odpovídal i výběr externích komentátorů, kteří se na toto téma během celého dne do studia ČT 24 „slétali“: Samé staré známé tváře „washingtonské eskadrony“ s ostře nabitými protiruskými propagandistickými frázemi, vypadaly tentokrát nezvykle zachmuřeně.

Vzhledem k tomu, že každý, kdo jen trochu realisticky sleduje situaci na východní frontě (čtenáři Protiproudu, narozdíl od diváků ČT, tuto možnost mají), věděl, že obklíčené okupační jednotky Děbalcevo neudrží, bylo z těch zachmuřených výrazů přečíst pozoruhodné poučení: „Ukrajinská sekce“ pražské kavárny je zjevně vždy první obětí své vlastní propagandy. Oni ty své lži prostě myslí vážně! Dost možná jim to umožňuje, aby vůbec mohli spát. Jinak by se totiž museli hanbou sami (navzájem) fackovat...
 Ukrajinští vojáci vzdávající se u Děbalceva


 Příměří funguje

Přestože se česká média snaží vyvolat dojem opaku a hystericky líčí porážku Kyjeva v Děbalcevu jako konec dohodnutého příměří, opak je pravdou. Klid zbraní se ve skutečnosti dodržuje, začíná dokonce stahování těžkých zbraní z řady míst bojové linie. Pokračuje rovněž jednání Putin – Merkelová – Hollande – Porošenko. Jejich dnešní telefonická konference patrně vezme na vědomí ukončení bojů o Děbalcevo a povede k pokusu o zakonzervování daného stavu. Teprve nyní nastala totiž situace, kterou vyjednávači v Minsku (kromě prezidenta Porošenka) realisticky měli za výchozí stav.

Velmi mírně proto reagovala na novou situaci Francie, podobně i Německo. To má nyní především starost, aby vláda v Kyjevě nepadla prostřednictvím nějakého dalšího – tentokrát spontánního „Majdanu“ či nějaké rychlé akce ozbrojených nacistických skupin, které pochopitelně porážku v Debalceve nesou velmi emocionálně.

Angela Merkelová proto okamžitě slibuje Kyjevu další hospodářskou pomoc – a kupodivu ji už nepodmiňuje žádnými „reformami“, které žádá Mezinárodní měnový fond. Je to dvojí metr v přímém přenosu. Zatímco vůči Řecku nemíní ustoupit ani o píď (samozřejmě, že nakonec ustoupí), Kyjev má dostat cokoli, co by náladu rozhořčené veřejnosti ještě více nepřiblížilo k radikální „akci“. Sociální ohledy na Ukrajince mají mít prostě jiný „úhel pohledu“ než alarmující situace Řeků, kteří se „ jen volebně vzbouřili“ proti německému (bruselskému) diktátu.

České zbraně Kyjevu– za miliardy?

A nesmíme zapomenout na fascinující „porošenkovskou“ piruetu, kterou provedl dnes již citovaný ministr Zaorálek. Česká vláda je podle něho prý nadále pro diplomatické řešení bojů na Ukrajině (jak eufemisticky říká tamní občanské válce). A prý také stále trvá na tom, aby se na Ukrajinu žádné zbraně ze zahraničí nedodávaly.

Reagoval tím na zprávu MF Dnes, že teprve minulý týden ministerstvo průmyslu a obchodu zrušilo vývozní licence třem českým firmám, které popřevratovou kyjevskou armádu zbraněmi zásobovaly. Například společnost CZ Hermex je tam vozila v průběhu celého loňského roku. „Vše bylo legální, ke každému vývozu se vyjadřovalo ministerstvo zahraničí,“ říká majitel firmy E. Markup.

To je nám ale překvapení! Že jsme nic takového nesměli dodnes vědět! Jak dlouho už nám soudruh Zaorálek tvrdí, že česká vláda zásadně odmítá zásobovat Kyjev zbraněmi? Nyní se od něj dozvídáme, že se tak děje už druhý rok! Vloni to bylo za hodně více než sto miliónů, letos zatím jen sotva za deset.  

To mu máme věřit?
Spíše je proto zajímavé věnovat se souběhu s jinou informací: Česká armáda právě nyní zničehonic zjistila, že jí chybí munice – bratru za půldruhé miliardy. A že prý ji rychle nakoupí. Hleďme, hleďme. Má to snad nějakou souvislost s pozoruhodnými ohňostroji ve zbrojních skladech některých soukromých firem? Anebo prostě naše armáda už nemá co dodávat bratrům ve zbrani na východní frontu? Každý přece ví, že něco takového jako doplňování munice je dlouhodobě plánováno a probíhá kontinuálně. Jen ta naše výtečná Stropnického armáda asi právě mrkla do skladů a zjistila, že kdovíproč nemá čím střílet...

Mírotvorci


Jsou to prostě všechno typičtí mírotvorci. Jeden jak druhý. Počínaje Washingtonem, který spolu s Británií a Polskem dodává Kyjevu zbraně od počátku zcela otevřeně a nyní jen čeká na záminku jak jejich množství a kvalitu mnohonásobně zvýšit. A zahajuje současně v Polsku přímý výcvik praporů (jako je nacistický Azov). Přes Brusel a pobaltské státy, kteří se nabízejí jako dobrovolníci k prosazení zájmů amerických jestřábů (a zbrojních firem na ně navázaných). Až k šéfům NATO, kteří právě obkličují Rusko jednotkami rychlého nasazení (v nichž se také zúčastní naši vojáci – až si dokoupí tu munici).

Osvobození Děbalceva však nicméně významným mezníkem v občanské válce je. Strategickým i psychologickým. Funguje totiž především jako jasná zpráva domobrany zmíněným zámořským „mírotvorcům“, jejichž prodloužené ruce mají ruce na spouštích v Kyjevě: Své domovy, svou řeč, své rodiny vám živí nedáme!

35 komentářů :

 1. Facebookové strány ... Revoluce v České Republice

  https://www.facebook.com/groups/1539160473015055/

  OdpovědětSmazat
 2. ok aj ked som na vasej strane...o tych 2200 vojakoch NATO alebo zoldnieroch zo zapadu sa sice vela hovori, ale pravdou je ze zatial som nevidel jediny obrazok alebo video ktore by to dokazovalo...pripustam ze som mohol nieco aj prehliadnut...tak budem moc rad ak ma niekto vyvedie z omylu...
  druha vec co mi nie celkom ide do hlavy je ta ako mohlo cca 5000vojakov \ak vychadzame z medializovanych informacii o pocte 7k-8k vojakov uviaznutych v obklucenom Debalceve a z toho cca 2k-3.5k ich bolo zabitych\ ukrajinskej armady opustit/ustupit z Debalceva...
  nechcem ale aby to vyznelo ze sa tu do niekoho navazam...opakujem som na vasej strane ale mam rad aj fakty...lebo aj ked zapredane zapadne media informuju o akejkolvek lzi a prekrutia mnozstvo informacii, maju aspon ako taky zdroj...a prihodia aspon ako taku fotku a video...aj ked je pravda ze raz je to vojak ukrajinsky a dalsi den separatisticky :) co asi nie je dobry priklad toho co by som rad celym tym mojim prispevkom chcel povedat...ale snad ste ma pochopili...dakujem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím jsme je neviděli, jelikož ti se stahovali jako první. Je to klasický vojenský postup, ústup – probití se. Podívej se na korsuň kotel, ale i jiné případy ww2. Muži se s lehkými zbraněmi a po skupinkách můžou probít - projít, ale část vždy uvázne. Takový zátaras – prstenec obklíčení tam nebyl. Měli body odporu a pokrytí prostoru dělostřelectvem. Bylo to spíše Cannae (bitva Hannibala) nebo bitva stylu Tanenberk 1914. Tj. menší síly obklíčili větší sílu a zneschopní ji. Zatím je také z politické taktiky nevodné tyto ukazovat, to není zájem ani z jedné strany po tom Minsku2. Tedy čas ti je ukáže. Jako snipery na majdanu..

   Smazat
  2. 14:51

   A co si takhle na základě dnes už zřejmých faktů přiznat, že Ransdorf prostě kecal, vařil z vody, vymýšlel si, lhal, jeho přání bylo otcem myšlenky, jeho tajnotajné zdroje stojí za starou bačkoru?
   Bolelo by vás to moc?

   Smazat
  3. Až vy přiznáte, že Porošenko lhal, když před třemi dny tvrdil, že žádný kotel neexistuje, tak se budeme bavit dál.

   Smazat
  4. dakujem za vysvetlenie....gl

   Smazat
  5. 15:51

   No lhal. Ukrajinské oficiální zdroje beru vždy samozřejmě s velkou rezervou.
   Vidíte jak je to jednoduché.
   Tak a teď vy :-D

   Smazat
 3. Tak to jsou zajímavé informace.
  Už jsem četl jinde,že armáda vyplatila soukromím společnostem 2,8mld kč.na likvidaci munice.Místo likvidace,ji prodávali na Ukrajinu,tak vydělali dva krát,no neberte to,kdo pak to kryje z nejvyšších míst.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a protože to bylo v rámci utajení a na povel zhůry (nikoliv z Prahy), tak museli nechat bouchnout vrbětice, aby se zahladily stopy

   Smazat
  2. Velmi zajímavý poznatek..

   Ani bych se nedivil..
   Prachy šli někde blízko Top 09

   I teď by dodavali za naše peníze.. Mají už své zdroje i provize.
   Uvidíte jakou velikost bude mít jejich volební kampaň.
   Jenom to co dostávají od amiku za jejich postoje k válce by nám stačilo..

   Smazat
 4. V Debalčevským kotli našli povstalci opuštění americký humvee...děkujeme Obamo
  http://vk.com/novorusko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjistěte si informace, Ukrajinská armáda je má standardně ve výzbroji. Za ti Obamu nehledejte. :-)

   Smazat
 5. Nechápu jak si něco takového jako je "Hájek" mohl vybrat NEOLIBERÁLNÍ prezident Klaus jako svého mluvčího. Něco mi tu silně nehraje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jednoduché.Panslavismus spojuje i lidi rozdílných názorů.Vy jste Amík?

   Smazat
  2. Panslavismus? My máme s Rusama pramálo společného. Je to na první pohled zřejmé už z toho, že u nás se píše latinkou tak jako na západě a v Rusku azbukou. To s takovýma Polákama máme společného daleko víc i když to se vám asi líbit nebude.

   Ale tímto pokusem o cosi jste ani náznakem nevysvětlil jakým hnutím osudu se může z hlasatelů neoliberálních pravd Klause a Hájka stát toto co nyní předvádějí. I z toho CATO institutu Klause kvůli tomu teď vyhodili...

   Smazat
  3. Klaus a Hájek, na rozdíl od vás, používají mozek k samostatnému myšlení. Vy jen opakujete propagandistikcé mantry a proto z vás nikdy nic nového kloudného nevypadne. Je na čase, příteli, se polepšit, myslet, vážit a prověřovat informace, prověřovat prameny a - nenavážet se do lidí, kterým to myslí jinak než stádu.

   Smazat
  4. Dvořáku,
   takže když hlásají neoliberální pravdy tak používají mozek? Nebo ho v těchto chvílích vypínají a zapínají ho jen při hlásání anti EU a anti USA "pravd"? Oboje dohromady totiž nejde.

   Vy jste tento rozpor také nijak neobjasnil a nic kloudného z vás nevypadlo. Tak se polepšete a hlavně prověřujte ty prameny ať se vám potom všichni nesmějí jako teď Ransdorfovi.

   Smazat
  5. 16:24 Pokud písmo je pro Vás argument,nemá cenu jít do historie.Domníval jsem se,že CATO institut je hospodářská organizace ne politická.Ještě si poznamenejte Hájek je silně věřící nebo si klikněte přímo.

   Smazat
  6. Povolný

   Do jaké historie chcete jít? Panslavismus není žádná historie, ale umělý konstrukt který se s různými motivacemi začal šířit až v 19. století.
   Samozřejmě, že písmo a jazyk spolu s katolictvím jsou zcela zásadní argumenty pro to kdo jsme.
   Pokud jsme Slované tak jsme spolu se Slováky a Poláky Západní Slované. S tzv východními a jižními Slovany podobnosti aby člověk hledal lupou.
   Cato institut je neoliberální think tank sídlící v USA. Jak se Klaus naparoval když ho tam přijali :-D

   Smazat
  7. 17:45 Vyjdu-li z historických map osídlení,dostali se Slované pod trvalý tlak Germánských kmenů a záp.křesťanství.Panslavismus v.s.Pangermanismus,frontová linie.V současnosti je to Východ-Západ resp.anglosas-zbytek světa- zahalené bojem za demokracii a multi kulturu.Přitom na Amer.patos a nacionalismus my nemáme,ani Rusové.Je to široké téma,nemám na ně,nejsem psavec-sorry.

   Smazat
 6. Kdyz se bojuje za vlast a domov...
  Dopadne to takto ---

  Ukrajinská armáda potvrdila, že bude vyplácet finanční odměny vojákům za každý kus nepřátelské bojové techniky zničený na donbaské frontě."Naši hrdinové, kteří se vyznamenali během plnění bojových úkolů a zničili bojovou techniku a výzbroj protivníka, dostanou v březnu peněžní odměnu," řekl mluvčí Vladislav Selezňov.Velení záměr schválilo už koncem ledna, poprvé se odměny budou vyplácet v březnu za měsíc únor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo ví, kolik dostanou za ten zničený most, to budou mít lidi, až se budou vracet, radost až do rána.

   Smazat
  2. bežné v sovietskej armáde počas druhej svetovej vojny- a aj wermacht mal svoju položku za zásahy - vojaci nedostávali len medaily, peniaze sa použili pre rodiny doma, istá kompenzácia za to že bojoval a ak bol dobrý - tak jeho rodina si žila lepšie, a aj bola naň patrične hrdá, ale perlička - počas druhej svetovej narukoval v CCCP každý dvadsiaty občan na ktorého spadal povolávací zákon, nič nové pod slnkom

   Smazat
  3. Kazdy 20? To jiste ne. Penize? Urcite ne.

   Smazat
  4. Odkud čerpáš, ty všeználku, pochlub se zdrojem, nebo prazdrojem?

   Smazat
 7. No a má vůbec ještě smysl cokoliv komentovat v takovýhle smradlavý senkrůvně?Nemá! Stejně jako bulvár si vymýšlí úplný a naprostý sračky, jedna celebrita umírá na rakovinu, druhé obstavují exekutoři dům, třetí se ztratilo dítě, čtvrtá se upíjí k smrti ... a tak dále, a přitom jsou to všechno úplný sračky a lži za peníze - když celebrita dovolí ten hnus o ní zveřejnit, dostane balík - tak u nás, a ve světě tohle svinstvo funguje.Stačí se podívat na reality šou" po krk v odpadcích" kde úklidová firma uklízí lidem domy úplně zamořený odpadkama, jenže si to tam skládají schválně a pak dostanou balík peněz jako odškodnění, nebo další úchylárna "nejvýstřednější sexuální úchylky" - to samé, Odporné manipulace za prachy - a lidi tomu věří???? Američtí vypatlanci tomu asi opravdu věří, ale proč se snaží dělat vypatlance z českých občanů? Vždyť už jsou to urážky! Kde v publicistice je pravda? Nikde! Mediální supi se živí mrtvolami a rvou si je navzájem ze zobáků... mrtví rusové....mrtví ukrajinci....mrtví duchové?? Bla bla bla - všechno je odporné. Hnus jednadvacátého století.

  OdpovědětSmazat
 8. pretože sme im na smiech, odpad, nuly, nič, podradná rasa

  OdpovědětSmazat
 9. Takze Putinovi nackove porusili primeri, bylo zniceno cele mesto, padla spusta civilistu a uchylni vlastizradci kteri vydavaji tento web tanci nad jejich mrtvolami.
  Na kazde prase s vari voda, stalinisticka luzo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klik, klik, klik, hoši, děkujeme. Čtenost stoupá!!!!!!

   Smazat
  2. No vidíš, už máš ten záchvat za sebou, utři pěnu z papule a zavolej Vondrovi, že máš splněno.

   Smazat
  3. Uvědomuješ si co si napsal? Nebo jenom hloupé píšeš odporné lži za peníze? Většina rusu by k nacismu ani nečuchla narozdil do té sebranky ve fašingtonu kdete vladne furer Obama. Máš klapky na očích nebo si opravdu tak hloupí? Pokud by sis oevřel aspon 1 článek nevidany Hovinkamy.cz nebo jineho propagandistického analu zjistil by si že to ukrajinští nackové porušily příměří, že to oni skoro vymazaly pár měst z mapy, to oni zabijí civilisty, to oni se radují nad mrtvolamy domobrancu , lidí kteří brani svuj domov a své rodiny. Oprvadu, ale opravdu si přeji aby se ti za tvuj komentář stalo něco podobného , neboaby ti aspon někdo pořádně zmaloval zadnici až zmíníš svuj názor na veřejnosti!! Jak říkaš na každé prase se vaří voda, ale na krysy jako ty nečeká nic než dva metry hlíny nad sebou.

   Smazat
 10. Z jiného soudku... Zadejte do vyhledávače" rozstřílená Ukrajinská sanitka". Fotka je na IDnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je ta sanitka, ve které převáželi v poli odňaté orgány raněným ukrošům (bez anestéze) pro transplantace na švýcarských a německých klinikách ?

   Smazat
 11. Kdyby Hájek nestál za Klausem v čase tzv. církevních restitucí, které Klaus nevetoval, a kdyby si nepošpinil ruce zločineckou amnestií, mohl by být sympatický. Neupírám mu, že myslí samostatně, ale to ještě neznamená, že není hajzl.

  OdpovědětSmazat
 12. Anonym 16.19 je úchylné sprosté prase.Nic víc a nic méně. Na tebe ty lidská prašivko se vaří voda určitě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.