Reklama

čtvrtek 12. února 2015

Otazníky nad příměřím


Luděk Prokop

12. 2. 2015

Je žádoucí zdůraznit, že příměří je vysoce vítáno, jako naděje pro každého, kdo odmítá válku a obává se jejího rozšíření. O sankcích mnoho slov nepadlo, jakoby nebyly až tolik důležité. Pouze náš mírotvorce Zaorálek, opakovaně i v souvislosti s dotazem na sankce, odpověděl, vše bude záležet na chování Ruska. Kdo má za povinnost posuzovat, zda chování Ruska je poslušné či neposlušné, velmi dobré, vyhovující či nevyhovující, o tom řeč nebyla. Moderátor se nezeptal. 

Přiznejme si, že vedle kategorických slov „vše bude záležet na chování Ruska“ zásadní detail naprosto uniká. Stejně tak uniká a na pořad ČT, vůbec nepřišla v potaz otázka chování protistrany. A sice, zda je vůbec v silách a v možnostech Porošenka, umravnit případné, nepřijatelně násilné chování, nezávislých nacistických a soukromých vojenských útvarů tamějších oligarchů. 

 Ještě ani, obrazně řečeno, neoschl inkoust na podpisech pod dohodou o příměří a již ve státní ČT opakovaně zaznívá, při známých jasných stanoviscích Ruska k otázce Krymu, vysoce provokativní blábol - „Krym se musí vrátit“. Dalo by se usuzovat, že si křehkého, velice obtížně sjednaného příměří, ani vyhlídek na mír, naše státní televize, ani zatvrzelí, kovaní odpůrci jednoznačné vůle občanů, jasně projevené referendem, pranic neváží.

Dvě protichůdná stanoviska: 1) odtržení lidových republik od Ukrajiny a jejich uznání, amnestie pro vůdce, zachování vlastních ozbrojených složek, zachování kontroly hranic s Ruskem
2) Luhanská a Doněcká oblast se neodtrhnou - stanoviska  kýženou dohodou nejspíš nedořešená, žel, velké záruky přechodu od příměří k trvalému míru nedávají.

V neposlední řadě ještě s pravděpodobností hraničící s jistotou, můžeme očekávat militantní „vidle“ ze strany válkychtivé, do cizích záležitostí s železnou pravidelností montující se, světovládné administrativy USA.

39 komentářů :

 1. Ač bych lidem na východě Ukrajiny mír opravdu přála, obávám se, že se v Minsku nedosáhlo ničeho. 1. ten, kdo to všechno řídí, tam nebyl, a ten určitě na míru zájem nemá - zisk z prodeje zbraní, oslabení Ruska, snížení počtu ruského obyvatelstva na východě - dá se říci uspořádní genocidy ruského etnika na východě - potom, až budou "svobodné volby",aspoň jich bude méně pro autonomii, či spíše federaci. USA se nic neděje, už teď dolar posiluje, nikdo je tam nevraždí, at se ti hloupí Slovani vyvraždí, svět je už beztak přelidněn. Jak tohle všechno dopadne???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen bych ještě dodala, že USA jde současně i o ekonomické oslabení Evropy. Merkelová musí mít hodně kostlivců ve skříni, pokud poskakuje, jak Washington píská. Kdyby jí opravdu záleželo na prospěchu alespoň německého národa, už jen to, že od vyhlášení sankcí německý vývoz do Ruska klesl o 18% a vývoz USA tamtéž stoupl o 7%, by ji mělo vytočit do běla a představitele USA by měla poslat přímou cestou někam. Je toto normální?

   Smazat
  2. Už jste malý krůček od pochopení, kohože zájem frau M. obhajuje. A také kdože frau M. je. Východoněmecká svazačka narozená v Hamburgu byla jistě zvolena v demokratických volbách, že. Radím, nenechat se vysmát. Spíše si všiměte její podoby s jistým předchůdcem. Ono to asi vypadá úplně bláznivě, ale... zkrátka, zkuste zkoumat, co vše je možné. "Chránit je třeba pouze malá tajemství. Ta velká se ochrání sama pro svojí neuvěřitelnost".

   Smazat
 2. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/12/minsk-vystupy-z-jednani/#more-939326

  naděje pro mír
  Ale umím si živě představit, co tomu řeknou povstalci na frontě. A jsem zvědav, co k tomu poví Jarošové, Tymčukové a podobní.

  OdpovědětSmazat
 3. Mimochodem, na Novinkách.cz už se objevil další článek s nadpisem, že ukrajinsko ruské hranice opět překročilo určité množství ruských tanků a další vojenské techniky. Už na tyto bláboly nemám žaludek. Ale každému by mělo být jasné, pokud se takové články objevují vzápětí po dosažení určitých dohod v Minsku, co se asi bude dále dít. Z ukrajinské strany se dohody opět plnit nebudou a doplatí na to opět obyvatelé východní Ukrajiny. Tomu, kdo přemýšlí vlastním mozkem, je dávno jasné, kdo řídí ukrajinské vládní loutky a USA mír na Ukrajině za žádnou cenu nedopustí. Tento USA zrůdostán se bude nepřímo dopouštět jakýchkoliv zločinů, ze kterých budou mít ekonomický prospěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemá tam být, že tanky překročily rusko-ukrajinskou hranici ? Pokud totiž překračovaly ukrajinsko-ruskou hranici, tak asi jely směr Moskva. Jinak souhlasím.

   Smazat
 4. To nebude fungovat tato dohoda, lidé jako Hollande a Merkelova nemají v sobě ani za mák čestnosti, a o Prošenkovi už ani nemluvě. Dokud tam nebude neutrální armáda dohližet nad fašisty, tak to k ničemu nepovede. Američané začnou ted´ vyzbrojovat a cvičit Ukrajince, aby se mohli za rok pokusit o to samé. Ted´ věci jen může napomoci že Ukrajina zkrachuje. FUJ Němcům a Francouzům.

  OdpovědětSmazat
 5. Dnes jsem chvíli přepnul na ČT,zrovna tam žvanil ten blb Zaorálek,to je katastrofa!To jsou bláboly,že by i Goebels bledl závistí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. opravdu tragický případ !

   Smazat
  2. sakra, kdo ty socdemáky volil? Já mám úplně opačné názory než místní přispěvovatelé i než sociální demokraté a Zaorálek (doktor Cvach české zahraniční politiky) je pro mě taky exot. Tak kurňa kde to jsme?

   Smazat
  3. já jsem je volil.
   Potom, co předvedla a předvádí Dienstbierova klika, takovou blbost už neudělám.
   pepan

   Smazat
 6. Od božího rána byli v ČT. i ČR. mobilizováni všichni váleční štváči a rusofobové, v čele s P.Procházkovou, Romancovem, Dvořákem atd. aby nám postupně vysvětlovali, že dohoda kvůli Putinovi nebude a když byla, tak že kvůli Putinovi nebude dodržována. A že ty US zbraně budou určitě potřeba. První komentář na čt24 byl svěřen, jako největšímu odborníkovi, ukrajinistovi Svobodovi, kterého kromě diváků čt24 nikdo nezná. První politik, který se vyjádřil, byl předseda ods Fijala a po něm jakýsi ocas od topičů. Dál už jsem to nesledoval, protože můj žaludek začínal odmítat poslušnost. Ale živě si to pokračování dovedu představit.PetrM

  OdpovědětSmazat
 7. Ano a ted večer Fištejn. Před majdanem bylo těžké rozpoznat zrůdy a to je také jediné pozitivum současné války, že člověk prozřel, kdo všechno je zrůda, deprivant. A že jich je tak moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. česká masmédia zmobilizovala celé své sionistické podsvětí, dokonce i to, které jinak působí jenom v zákulisí, téměř jako v ilegalitě, to nevěstí opravdu nic hezkého

   Smazat
 8. Má někdo aktuální zprávy od domobrany, jak se staví k dohodě, a zda trvají na odzbrojení obklíčených Ukrů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dodatek: anebo ustoupí do sjednaných pozic a Ukrové i se zbraněmi si budou svobodně mašírovat

   Smazat
  2. Zacharčenko se účastnil jednání v Minsku (na you tubu je video jeho příjezdu), nikde ani slovo o jeho reakci na výsledky, není ani nikde na dalších videích z jednání.

   Smazat
  3. Zacharčenko podepsal dohodu https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/12/minsk-vystupy-z-jednani/#more-939326

   Smazat
 9. Agneša Merkel jela do Minska hasit požár , který pomáhala založit i s poskokem Hollandem . Ta ženská musí být podělaná strachem co všechno asi na ni US vědí z odposlechů . Proto skáče jak oni pískají a do Minska jela zpívat podle not , které jí napsali na koberečku v USA před tím než jela do Minska .Musí být asi hodně psychicky odolná , když se ještě z toho všeho nezbláznila .Normální člověk toto všechno přece nemůže vydržet !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baba je asi na drogách

   Smazat
  2. Tady nejde o její dávnou minulost, tady jde o to, že v rámci záchrany dolaru po r. 2008 se spolupodílela na směně úspor Němců (něco jako 2. pilíř) za "cenné" americké dluhopisy a zřejmě i nějaké to derivátové smetí a teď to nemůže z Američanů dostat zpátky (o zlatu nemluvě).

   Smazat
  3. Babka Agneša je ve dvojím ohni, z jedné strany jí komandují americké světovládné elity a z druhé strany se do ní strefují elity německé. A každá ta elita chce něco jiného. Hádám, že už dlouho mezi námi nebude.

   Smazat
 10. Mně to přijde nějaké divnè...dívala jsem se na Putina a jeho podivný komentář;pak jsem
  četla další podivnou zprávu ve švýcars."tisku" ,kde zase píšou,že už porušilo Rusko smlouvu a na hranicích mají tanky...divné zprávy;vpodstatě se nikdo nijak zvlášť konkrétne nevyjádril.. víte někdo něco??
  jituš

  OdpovědětSmazat
 11. Blaf blaf blaf -to se to bojuje u počítače.Hromada odborníků na válčení a politický poměry tady. Vy byste měli být ve vládě - to by to tady vypadalo!Tak mně napadlo, kdyby skutečně nastalo příměří, tj. úplný konec války, o čem by psala česká on-line media? Čím by bombardovala náš vděčný seniorský lid? Co by četli? K čemu by se mohli vymezovat? Nebylo by nakonec lepší, kdyby se pořád někde válčilo, ať je o čem psát, mudrovat, komentovat?

  OdpovědětSmazat
 12. Uhádl jsem to správně. Přelezli sem novinkáři a i tady začne mazec! Škoda že není v ČR pracovní povinnost do osmdesáti let - kdyby přišel každej večer z práce utahanej, určitě by si nepustil on-line drbnu a nemastil by do klávesnice. Je to jako nemoc. Dřepět imrvére u bedny, a mastit příspěvky. Nemoc českých novototalitních protektorátních ubožáků.

  OdpovědětSmazat
 13. Nakopat ty pruruske teroristy do prdele. ..a rusaky z Krymu do ljubljanky.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. z vašich výblitků přímo čiší zuřivá bezmoc :)))

   Smazat
  2. terorista jsi ty Palmere ,brzy jsi pro tebe prijdou....

   Smazat
 14. Z obavy o jeho život musel Hollande s Merkelovou odvézt Porošenka do Bruselu, aby byl v Kyjevu čas a prostor zabezpečit Porošenkovi minimální šance na přežití, až se vrátí, protože pro chuntu se právě nyní stal terčem číslo jedna. A jako na potvoru těsně před výročím vítězného majdanu. A už jenom týden zbývá do třetího majdanu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tebe kopne někdo do prdele už brzy, už se dočkáš ty magore. Jsi jenom sprostej blbec - co jinýho? Pod jakým jménem píšeš svoje sprostoty na novinkách?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: (Ne)vážený pane, chudinko, tak aby bylo jasno "novinky" jsou vlastněné majiteli ze země zaslíbené a žádné sprostoty už dávno nepíší. To si mohly dovolit v dávné minulosti, když byly vlastněné nezodpovědnými Čechy a měly jiný název "flashnews".

   Smazat
  2. jen ho nechte, pražští soudruzi z mossadu si s ním už poradí

   Smazat
  3. Je to ale docela sranda, že všichni ti izraelští Rusové v Praze mluví a píší i Česky, že ? A že dnes mluví rusky třetina Izraele. Někteří místní (v ČR) to ani nevědí.

   Smazat
 16. Pořád mi tu chybí plné znění Minských dohod. Takže pro zájemce viz. http://czech.ruvr.ru/2015_02_12/Plne-zneni-Minskych-dohod-1415/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stránka je nedostupná. To jsem móóc zvědavá na poznámky pod čarou v té dohodě. A pravděpodobně Odpočívej v pokoji pro Porošenka, To je efektivně mrtvý muž. A když se tak pěkně dohodli, tak si myslím, že porušení příměří je nadosah (Jaceňuk tu dohodu nevydejchá, o Jarošovi ani nemluvě) a Putin jim může říkat - já se snažil a teď vidíte, co je ukrajinská vláda zač.

   Smazat
  2. na tom něco je, i když to zatím vypadá na obrovské vítězství Porošenka, je opravdu možné, že fašounské gangy to nerozdýchají a budou to oni, co dohodu potopí.

   Smazat
 17. Ptate se, co bude dal? Tuž to je jednoduche. Během přištiho tydna všecko zboži z dovozu zdrahne.Ceny v obchodach su sice levnějši jak u nas, ale duchod tu robi tak 1.100Kč, klasicka vyplata okolo 5.000Kč. To si moc nekupite už fčil. Ekonomiku to srazi uplně na dno. Novy Majdan nebude, bo jedina organyzovana a placena sila už je fčil ve vladě a tvrdě potlači jakekoliv protesty.

  Jedine, co se v tomto humusu da robit, je pustit se do pořadne valky s Ruskem. A ten čokoladovy oligarcha to dobře vi. Nema jinu možnost. Ať už rozhovory dopadnu jakkoliv, valka bude. Už fčil planuje zavedeni vyjimečneho stavu aby dezertery mohl střilat, už fčil do země proudi zbraně za milijardy, bo sponzoři vědi, že raz to zaplacene byt musi. A bude to zaplacene rozprodanim země a jejich zdroju.

  Je to smutne, ale tady už dobře bylo.

  Zbohem, Ukrajinci. Ja sem vam to řikal, nelezte na ten Majdan a federalizujte zem včas. Fčil už je všecko v hajzlu.

  Ladislav Větvička, Mukačevo, 12.2.2015, 6:15

  OdpovědětSmazat
 18. Odkud a kdy nejpozději přijde podraz?!!
  Dohoda v Minsku je obrovským úspěchem Putina a Lavrova. Naopak není v žádném případě v zájmu rozhodujících elit USA, aby se reálně naplnila, i když ji Bílý dům oficiálně přivítal. Je rovněž, i podle německého tisku, velkou prohrou exkomsomolky Merkelové a nepochybně všech válkychtivců v EU počínaje Tuskem a konče lídry pobaltských zemiček. Já osobně proto oprávněně očekávám, kdo a co si vymyslí a pak provede za provokaci, aby dohody byly nakonec zneplatněny. Podezřelé je mi totiž v prvé řadě už prohlášení Porošenka, že on chtěl příměří hned, zatímco druhá strana prý údajně chtěla 72 hodin. Jinými slovy, nejlepší by pro všechny rusofoby bylo, kdyby do nulté hodiny dne 15. února došlo k nějaké otřesné události, která by příměří znemožnila. Jelikož celý proces až k dosažení stabilní situace bude ještě dlouhatánský, bude i tak dost času na vymyšlení a realizaci nějaké podlosti. Nepochybně alespoň zase k nějakému pokusu o ni. Opakuji znova, že pokud dohodu nepodepsal nikdo, kdo disponuje rozhodující silou, tak už to je podraz. Pouhá ústní dohoda jakýchsi carevičů údajné normandské čtyřky mi připomíná naivitu Gorbačova při potlaších s Reaganem a Kohlem, na nichž mu slibovali madré z nebe, ale taky nic nepodepsali.

  OdpovědětSmazat
 19. Stanislave,bude to tak jak říkáš...ze začátku jsem byla (musím se přiznat)trochu naštvana a dokonce jsem téměř myslela na zradu...teď už se mi to tak nejeví ;s nejvyssí pravděpodobností již nahlíželi ruští stratégové (a Putin )opět svým kaleidoskopním analytickym způsobem do budoucna,protože znají své "papenhajmské"..
  Dobrou jitka

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.