Reklama

středa 18. února 2015

Politické strany a demokracie jako bankovní kšeft

 Květa Pohlhammer Lauterbachová
18. 2. 2015   E-republika
Co když je potřeba skrze politiky ze Syrizy odvrátit pozornost od oklešťování základních demokratických práv občanů? Aby diváci měli přece jenom pocit, že „ta demokracie přece ještě funguje“. Proto nechají v Bruselu tyto nové, mladistvé a cool vypadající tváře politiků.


Pěkné divadlo předvedla o víkendu německá média! Volby do zemského parlamentu v německém Hamburku skončily pro CDU fiaskem. Opětovně zvítězila sociální demokracie, i když se ztrátou kytičky, poněvadž voleb se zúčastnil historicky nejnižší počet voličů. Jaký jásot však propukl po oznámení výsledků voleb! Muži se radostí objímali a to, co zažili v roce 2012 Piráti – mladí hoši se zvláštními účesy, kteří slibovali změnu v politice – prožívali nyní starší solidní mužové v oblecích a perfektních košilích. Po Pirátech nastoupili příslušníci strany "Alternativa pro Německo" (AfD). Výsledky voleb, kdy evidentně volební hlasy CDU přešly k AfD se ziskem 8 křesel, stejně jako zmrtvýchvstání německých Svobodných. FDP se dostali z nulové pozice roku 2011 na 9 křesel. Celý komentář a výsledky voleb najdete zde. Výjimečně komentujeme i mainstreamový zdroj.
Klasický přemet politických stran

Alternativa pro Německo, jak se tato strana jmenuje, je elitním klubem. Zastupují ji profesoři Bernd Lücke, Jörn Kruse, Hans Olaf Henkel, ale i známí publicisté se styky v mediálním prostředí jako Konrad Adam nebo Alexander Gauland. Ti vědí, na rozdíl od divokých Pirátů, jak to na scéně i v zákulisí chodí. A také mají jiné sebevědomí a dřívější zkušenosti z politiky. Ale především: Touží velmi po moci.

Piráti, to byla jiná. Chtěli být partají široké základny, lidí zezdola, prosazovat demokracii a transparentnost. Právě proto získali u zklamaných voličů přízeň. Kde je jim dnes konec! Totéž však slibovala zpočátku AfD. Mohou být 6 % hlasů a 8 křesel v parlamentu hospodářsky významného centra Hamburku úspěchem, který posune váhu této strany prominentních konzervativců profesorů a doktorů do čelních pozic v německé politice? Jde jim pořád ještě o zásadní změny? V dotazu reportérky televize ARD v neděli večer se lídr strany AfD vyjádřil už celkem jasně. Téma eura a setrvání Německa v eurozóně prý nebylo tématem a voliči prý tuto stranu kvůli euroskeptickým postojům profesora Luckeho rozhodně v Hamburku nevolili. Tady jde především prý o jiná témata.

Zvláštní postoj lídra, který najednou začíná opatrně našlapovat. A hlavně, jedná-li se o klíčové téma, kterým se tato strana liší od stávajících pravicových německých stran. Jakmile dostala strana šanci, začaly vnitrostranické boje o moc. Místo nových idejí opět boj o koryta, na jaké jsme zvyklí u všech systémových politických stran. Velké partaje tu nejsou od toho, aby hájily principy spravedlnosti a obecné prospěšnosti celé společnosti. Mají hájit zájmy těch, kteří jim pomohou dostat se do volebního klání skrze finance. A tito peníze investované do politiky jim pak politici, pokud jim voliči skočí na lep a na jejich sliby, z peněz daňových poplatníků zase vrátí. Bohaté zkušenosti v tomto směru získal v uplynulých 25 letech svobody i český občan.
Americký model: politika jako jiná forma byznysu

Podnikatelský model „Politická strana“ se úspěšně ujal v proamerické civilizaci. A z ní se exportuje úspěšně dál do světa. Žádné ideje, pouze touha po mamonu a moci. Stačí se podívat na historii zakladatele rody Kennedyových, Joseph Patrick "Joe" Kennedy, pašerák alkoholu v době prohibice, bysnysmen, pravidelné styky s podsvětím a investice do podniků mafie. Ale pomohl finančně Rooseweltovi ve volební kampani a jeho syn už byl známý prezident zavražděný 1963. Ať jsou to strany zprava nebo zleva, vždycky jde hlavně o kšeft. Je třeba se přisát na cecík dojné krávy, tedy daňového poplatníka. A současní politici jsou již tak přisprostlí, že se nestydí říkat veřejně, že to, co se říkalo před volbami, už po volbách neplatí. Tak například po včerejším fiasku jednání s Řeky prohlásil rakouský ministr financí Hans Jörg Schelling: "Je na čase, aby Syriza přestala být ideologickou a začala se chovat pragmaticky." Tedy jak se sluší a patří na politickou stranu 21. století. Koneckonců něco podobného řekla více jak před rokem i Angela Merkelová.

Aktuální situace nové pravice v Německu jsme se dotkli na začátku. Syriza je však levicově populistická, tedy z druhé strany spektra. Máme tady novou úspěšnou stranu zleva, která má jasný mandát voličů. Je docela možné, že když nepůjde určité věci protlačit zprava, zkusí se to zleva. Každý prostředek dobrý, když jde o to, aby masy nepochopily vůbec nic. Již jednou jsme to v historii zažili.
Pochybnosti o směřování Syrizy

Co se týká Syrizy, velmi ráda bych se mýlila. Od jisté doby však dám na mé ženské instinkty. Čí koně jsou ve skutečnosti lídři Syrizy? Zatím vystupují velmi sebevědomě a mediálně je jim věnován velký prostor. Dokonce si ministr financí, o kterém jsem přesvědčena, že strčí všechny ostatní ministry i s celou evropskou komisí do kapsy, si dovolil prohlásit, že „smyslem existence vlády je, aby se držela volebních slibů, které dala svým voličům“. No, to je tedy novinka! Varoufakis má mnoho přátel ve vysokých finančních kruzích, v Londýně a USA. Těžko nalezneme v Evropě politika, který tak perfektně rozumí hrám na burzách, finančním „vehicles“ a manipulování. Vždyť jeho kniha Globální Minotaurus končí smrtí Minotaura – globálního parazita z Wall Steetu, který to ve své chamtivosti přehnal.

Kdo je ale ve skutečnosti Yanis Varoufakis? V každém případě se vyzná ve světě anglosaského finančnictví a světového kasina. Varoufakis je americkým profesorem (hostuje na Lyndon B. Johnsson School of Public Affairs na texaské univerzitě v Austinu), je zastáncem Evropské bankovní unie, přerozdělovacího mechanismu v EU a jednotné centrálně řízené investiční evropské politiky.

A mladý řecký premiér? Alexis Tsipras byl v roce 2013 na návštěvě ve velmi významném americkém politickém think-tanku The Brookings. Ten chce zvýšit výdaje na bombardování východní Ukrajiny, čtěte článek zde. A kolem financování volební kampaně Syrizy, kterou podporovala Hillary Clintonová, se šíří také nepěkné zvěsti. Po nich půjdeme příště. Možná je to dohadování mezi eurogrupou, šéfem ESM Schäublem a Merkelovou, jedno velké divadlo. Jsme na konci masopustu, l´ultimo di carnevale, říkají dnes v Benátkách. Nosí se masky, lidé se potřebují bavit.

Možná se nám nabízí zábavný program, který má navodit příjemný pocit změny. A Řekové jsou postaveni do role těch správných hochů, kteří mají ukázat zkorumpovaným byrokratům v EU zdvižený prostředníček. A co když je potřeba odkanalizovat zlobu těch, kteří se pokoušejí demonstrovat veřejně svoji nespokojenost s evidentním směřováním EU k centrální diktatuře, jako je například hnutí PEGIDA? Co když je potřeba odvrátit pozornost od oklešťování základních demokratických práv občanů? Aby diváci měli přece jenom pocit, že „ta demokracie přece ještě funguje“, když nechají v Bruselu tyto nové, mladistvé a cool vypadající tváře politiky? A když řecké hřebečky, možná dokonce ze Sorosovy stáje, nechají tzv. „bránit zájmy řeckého lidu“? A ještě nikdo na ně nevystřelil, ani se nepokusil shodit z okna jako některé z oněch 57 bankéřů, zesnulých za velmi podivných okolností minulý rok.

O co by skutečně mělo jít při reformě bank

Můžeme se jenom ptát: „Kdo režíruje toto divadlo?“ Europolitika není politika politických stran. Celá eurozóna reaguje jako jedna velká banka. Skutečná vláda je v rukou ECB a ta je pobočkou FEDu. Řecko nevystoupí z eurozóny, pro tento úkol tato vláda nebyla zvolena. A mnoha evropským politikům je celé Řecko ukradené. Ale bohužel i osud celé Evropy. Co jim však není ukradené, je však přežití jejich zaměstnavatelů. Partajní obchodní organizace potřebují krmivo, které zajistí vyplácení diet jejím vlastníkům do příštích voleb a tučný důchod po odchodu z funkcí.

Proč neznárodnit banky, které jsou na huntě a mají sklepy plné derivátových bomb, jak to má Syriza v programu,když to zaplatí všichni evropští daňoví poplatníci? Proč ne, když to pomůže k vytvoření jednoho centrálně řízeného státu, snadno začlenitelného do Nového světového řádu? A řízeného neviditelnými finančními elitami v pozadí? Znárodnění bank, které už okradly kde koho, a které budou vyplaceny pak ještě z práce mnoha dalších generací. Proč neslyšíme od nových mladých tváří Alexise Tsiprase a jeho pravé ruky Yanise Varoufakise slavnou větu Irvinga Fishera „Zestátněme peníze, ale nezestátňujme banky?“ Tedy stručně řečeno: Vraťme pod kontrolu emisi peněz do rukou státu – suveréna a seberme to nikde nepsané právo komerčním bankám a dnešním centrálním tzv. „nezávislým bankám“.

A banky rozdělme na malé, pestré a sloužící jako infrastruktura pro reálnou ekonomiku. Na banky, které se nebudou moci stát „systémově relevantní“, tedy ženoucí celé národy a reálnou ekonomiku do záhuby. A zařiďme, aby vklady lidí v bankách zůstaly majetkem lidí a byly vedeny odděleně od rozvah bank a nemohly se tedy stát jejich majetkem. To vše jde, a to by mělo být klíčové téma pro stranu, která „nechce být systémová“, ale progresívní. Yanis Varoufakis ví. Mám respekt před jeho znalostmi. Obávám se však , že hraje jiný poker, než je nám namlouváno.

Volby stojí hodně peněz a jsou pro finanční a politické elity pořád určitým rizikem. Demokracie je vyprázdněný pojem. Nemůže fungovat tam, kde veřejnost žije „jen pro ten dnešní den“ a ztratila odpovědnost vzhledem k budoucím generacím a životnímu prostředí. Proč by mne měla dojímat smrt jiných lidí, neřku-li lidstva, když já také zemřu, že? Co je mi po nich! Viz východní Ukrajina, Sýrie, Afghánistán, Irák, atd, atd…

V dnešní oligarchické a korporátní podobě, kdy jde o vysávání našich peněz rafinovanými parazity, jsou už volby a zastupitelská demokracie zbytečné. A je jedno, zda jde o strany zleva, nebo zprava. Žádná systémově nerelevantní strana neexistuje. Hra na demokracii končí, nastupuje fáze tyranie. Jako ve starých Aténách. Ale můj názor na směřování Syrizy nemusí být nutně názorem celé redakce.

38 komentářů :

 1. Nejste sama kdo už pochybuje o Řecku ....Také mě mnohé nesedí, to o čem píšete a pak verbální projev a řeč těla pana ministra financí Varoufakise ty nedobré pocity jen umocňuje. Sledujete-li ho jak se pohybuje a mluví při různých příležitostech zjistíte, že se chová jako vítěz světa, což mi k jejich pozici nesedí. Minulost obou je skutečně pikantní.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud by se potvrdily skepse vyslovené autorkou, tak už nemá cenu věřit nikomu a ničemu. Nechci se pouštět do hlubokých diskuzí, protože na to nemám potřebnou kvalifikaci, nicméně s pasáží o bankách vůbec nesouhlasím. Za socialismu jsme měli jedinou komerční banku SBČS a jednu spořitelnu pro potřeby občanů vše pod plnou kontrolou státu. Proč stále vymýšlet něco nového, jen za účelem se zviditelnovat?

  OdpovědětSmazat
 3. Věřím, že v Německu v příštích volbách CSU prohraje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by bylo civilizované to, co je proamerické?

   Protimluv. Je to stejné jako následující výrok: Bleskurychle zastavil.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 4. Pokud by se potvrdily skepse vyslovené autorkou, tak už nemá cenu věřit nikomu a ničemu. Nechci se pouštět do hlubokých diskuzí, protože na to nemám potřebnou kvalifikaci, nicméně s pasáží o bankách vůbec nesouhlasím. Za socialismu jsme měli jedinou komerční banku SBČS a jednu spořitelnu pro potřeby občanů vše pod plnou kontrolou státu. Proč stále vymýšlet něco nového, jen za účelem se zviditelnovat?

  OdpovědětSmazat
 5. vynikajuce a mam ten isty pocit. niekto si s nami zasa zacina hrat. zeby na to boli vhodni kandidati greci? syriza je vlastne ako financovana a hlavne kym. to ma dost trapi a nerad by som sa sklamal. v pripade ich neuspechu zbohom lavica. tak ako u nas weissova sdl.

  OdpovědětSmazat
 6. Optimismus jste mi neposílila ale děkuji.Pesimismus brání zklamání.Stále čekám na peněžní systém bez vedlejších negativních účinků/pijavic/.Někdo moudrý by mi mohl vysvětlit bezúročný arabský systém,nebo to není in/košer/?

  OdpovědětSmazat
 7. Ale no tááák...
  Co bylo kdysi levici vlastní? Kromě solidarity atd. Hlavně jednota a víra! Dnešní obraz českého levičáka je spíše remcající skeptik nevěřící ničemu. Když se po 25 letech objeví v některé evropské zemi u kormidla levice, tak místo toho, aby se konečně zaradoval, okamžitě spřádá černé scénáře. Zatímco pravice se prezentuje úsměvy, smělými vizemi a optimismem. Prostě pravice vzala levici její metody "boje" a slaví s nimi, světe div se, úspěch.
  Věřte mi, že volič nechce slyšet, že líp už bylo a čeká nás možná tak atomový armagedon. Chce slyšet, že bude líp a s tímhle heslem se také dnes vyhrávají volby. V Řecku to pochopili, ve Španělsku rovněž. Akorát český levičák bude do omrzení nadávat, jak je to všechno na prd. Častokrát se ptám, ač sám se za levičáka počítám, o co vlastně těm věčně skeptickým levičákům jde? Scházet se v kroužcích stejně smýšlejících a tam vespolek nadávat? Vymýšlet stále nové a nové skeptické teorie o tom, jak se svět řítí do záhuby? Hmm, tak s takovou bude levice za chvíli pod 5 procenty, protože jí nahradí asociální strany, které však budou plné optimistických aktivních příznivců slibujících světlejší zítřky. Chce-li levice bodovat, musí se změnit z klubu apokalyptiků na hnutí za lepší zítřek. Neustálými útoky do vlastních řad pouze sama sebe oslabuje i když si myslí, že je to ona žádaná a nutná sebekritika. Neustálým pesimismem odrazuje i ty, kteří by jinak levicové myšlenky možná přijali za své...
  No nebudu to protahovat, ale z praxe dnešních dnů je jasně vidět, jaká by měla levice být, aby mohla pomýšlet na budoucí vítězství. Syriza-Podemos-Venceremos. Internet, lokální buňky, moderní design i vystupování, charizmatické tváře ve vedení, zdatná rétorika, ale především OPTIMISMUS a VÍRA v lepší svět. Bez toho bude budoucí levice jen stále více uzavřeným klubem těch "co spolu mluví" a nechápou, že okolí zase nechápe je...

  A propos, od p. Lauterbachové často zaznívá skepse ke KSČM a její "nemasnosti-neslanosti". Doporučoval bych P.T. publiku k poslechu záznam z vystoupení V. Filipa a K. Konečné v Ostravě. Obsahuje mnoho skutečně zajímavých postřehů.
  https://www.youtube.com/watch?v=2c_IH_TLvP4 (Filip)
  https://www.youtube.com/watch?v=AszRo64pdPw (Konečná)
  https://www.youtube.com/watch?v=326j1TpUIxU (Filip odpovídá na dotazy)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tááák...Osobně ten pesimismus nemyslím vážně.I drobnými kroky jde jít dopředu.Kolik generací se nedočkalo např.8. hod.prac.doby,volebního práva atd.Přesto se "prali"a teprve my máme tyto výsady.Totéž jsme my povinni dalším generacím!

   Smazat
 8. Petr Jihlava.
  Autorka paní Lauterbachová ve svém textu má podezření na věrohodnost radikální levice v Řecku včetně zkorumpované celé liberální demokracie v Evropě.Zajímavé argumenty od autorky textu se nedají vyvrátit či potvrdit.K zamyšlení to stojí.
  Já osobně členům řecké Syrizy zatím držím všechny pěsti.
  Spíše sdílím názor,že se dnešní Evropa nachází na křižovatce dějin mezi sociálně-ekologickou demokracii a fašismem.Pro globální kapitalismus je fašismus dobrou alternativou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.Petře,nesouvisí to s tématem,Mir.Bárta,náš egyptolog použil termín "vetokracie".Nevzpomínám si proč ale zaujalo mě to.Mám i problém s levicí.Levicový je Obama,EU je označkovaná levicově.Nemáme zmatek v pojmech?Fašisté nadávají faš.,komun.-komunistům.Pol.strany také neví kam patří a filozofové mlčí.Proč,zbraně ještě nemluví nebo ano?

   Smazat
  2. To že je Obama levicový a EU levicová jsou slovní hříčky propagované stranami jako Svobodní apod., kteří jednoduše odmítají, že by něco špatného mohlo být pravicového, protože podle nich je veškeré politické zlo pouze plodem levicových idejí :)
   Už jsem to tu vícekrát psal. Neříkám, že je to kdovíjaká definice, ale podle mě je rozdíl mezi levicí a pravicí v tom, jak přistupuje ke vztahu kapitál-člověk. Pravice podřizuje člověka kapitálu, levice kapitál člověku. Křišťálově čisté formy obojího neexistují, ale existuje pravolevá škála od konformního (socdem - liberálové) po radikální (komunisté-libertariáni).

   Smazat
  3. Levice prosazuje solidaritu mezi občany. Sociální přívlastky, nechování se k sobě jako smečky hyen v lese.
   A je potřeba i správnou míru, průhlednost, charisma a charakter vůdců.
   Nesplnitelné, ale jediná možná cesta. Politiku, kterou formálně prosazovala sociální demokracie před válkou, prosazovala po Listopadu (formálně) ODS. Objektivní trend je doleva. Avšak jsou tu také u vlivu fašisté, sionisté, CIA, blbci a kolaboranti.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
  4. Petr Jihlava.
   Naprosto souhlasím s komentářem 18. února 2015 17:19.

   Smazat
  5. Petr Jihlava
   oprava:...souhlasím s komentářem 18. února 2015 18:50

   Smazat
 9. A proč vás tak frustruje, když se premiér uměle zadlužené a zbídačelé země tváří jako vítěz světa? Smí se tak tvářit jenom ta arogantní černá opice a premiéři státu,který systematicky dobývá svět násilím, a investuje do převratů a bojů, přestože jeho ekonomika si pak tiskne peníze - jinak by zbankrotoval dávno jako zadlužené Řecko? Ale ani jednomu z jejich prezidentů to nepřekáželo v tom, tvářit se jako korunovaný monarcha a Vilém dobyvatel. Ať už Reagan, Clinton, Busch... Busch je dokonce masový vrah a iniciátor mučení, člověk, který pošlapal lidská práva - a nic, pořád má na palici věnec z vavřínů. Nastala opět doba vítězných a sebevědomých postojů. Myslíte si, že by si nový řecký premiér vynutil u EU respekt, kdyby panáčkoval jako krotký psík? Jakže se chovala Tchatcherová? A proč jsou ve zbaběleckých poměrech nejvíce ekonomicky vydíráni a znásilňováni slabí, bezbranní, senioři, nemocní - byť byli sebevíce pokorní,anebo právě proto že jsou tak pokorní? Vzpomeňte si na proslov té mrchy Langšádlové, že "lidi narození po válce jsou prostě zvyklí na pokoru a nuzné poměry, tudíž se prostě přizpůsobí každému utažení opasků a každé reformě, kterou nenažraná, vlezdoprdelná politická smečka vymyslí". A tak to funguje.Pes, který rovnou vycení zuby a vrčí, si zajistí respekt, do psíčka, který pokorně čeká na žvanec, každý kopne. Tak to funguje odjakživa,a nejvíc se to projevuje zrovna teď. Já fandím Irsku, kde nová vláda nenechala platit obyčejné občany dluhy za nenažranou smečku, fandím i Řecku,jestli se jim podaří zbavit prosté občany dluhové zátěže, kterou nezapříčinili - o ČR nemluvím. Tady už se stalo tradicí, že dluhy musí platit ten, koho exekutor najde na adrese dlužníka - ČR je stoka plná mrchožroutů. Možná že Syriza půjde příkladem ostatním uměle zadluženým občanům a vznikne obdoba internacionály - prostě dluhy se všem smáznou a konečně se pojede dál s čistým štítem, bez tohoto umělého zasmraďování národů.Jenže to se bankovní havěti nechce, to dá rozum. Jejich stamiliardy a smradlavé biliony by se mohly ztenčit - hrůůůůůza co si dovoluje lůůůůůůza!

  OdpovědětSmazat
 10. Také si myslím, že úvaha autorky K.Lauterbachové není až tak mimo mísu. Bankéři a finanční spekulanti nejsou tak úplně blbí, aby netušili, že musí něco udělat, aby se systém nezhroutil. Upustit páru a mírně přenastavit tlak (jemně ubrat), aby kotel nebouchl, a jelo se dál. Těřko to mohou prosadit ti, kteří do teď bránili stávající systém. Tak se musí najít někdo důvěryhodnější, kterému nebude nikdo vyčítat obrat o 180 stupňů. Netvrdím, že to tak je, jen se už nehodlám bezvýhradně nadchnout a pak být totálně zklamán. Vzpomínám si na stotisícovou demonstraci proti pravicové vládě. Lidé demonstrovali, a šéfodborář Zavadil si šel dát pivo s Kalouskem. Taky zkušenost. Přál bych si, aby Syriza opravdu dosáhla posunu ve prospěch řeckých obyvatel. Ale systém to asi nezmění. Paní Lauterbachová to uvádí správně. Zestátnění peněz, návrat kontroly oběhu pod stát, to je začátek. Ovšem nevím, jestli to může jako princip fungovat s eurem. Nejsem erudovaný ekonom. Třeba by to stálo nějakému odborníkovi za studii a názor. J.B.

  OdpovědětSmazat
 11. http://vary.idnes.cz/slevova-akce-v-karlovarskem-kauflandu-prilakala-stovky-lidi-pr3-/vary-zpravy.aspx?c=A150218_143349_vary-zpravy_ba#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Pitomci, vymaštěné blbé socky. Chce se mi blejt z tohoto genetického materiálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I Vy máte 95procent genů prasete,vyšlechtění i víc.

   Smazat
 12. Mám podobné pocity jako autorka. Je mi jedno, jak se kdo tváří a kdo jak je sebevědomý. Mám pocit, že Řecko přijalo roli trojského koně - mám především na mysli oba zmiňované představitele. Něco mi na tom všem zkrátka nesedí. Kdo Syrizu podporuje, volební kampaň také něco stála ... Obávám se, že jde o páku na EU, která dopomůže destabilizaci. Ale je to jen otázka intuice, budu se ráda mýlit. Anna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po úvaze přehodnocuji a doplňuji mnou napsané. Když jsem zhlédla projev Varoufakiseho a Tsipraseho, musím přiznat, že diskutující výše, i sama autorka článku, mají pravdu. Keep smiling, řeč těla a sebevědomí, které z nich jen tryská. Samozřejmě by to nebylo na závadu, kdyby se mi spolu s tím nevybavila paralela s tzv. "dobrými hochy". Viz https://www.youtube.com/watch?v=5v4dm-MYouc

   Smazat
 13. Petr Jihlava.
  Chtěl bych upozornit čtenáře a diskutující NR na zajímavý článek,který dnes vyšel v Britských listech a je k tématu autorky paní Lauterbachové.
  http://www.blisty.cz/art/76502.html

  OdpovědětSmazat
 14. Já do devětaosmdesátého žádné socky neznám. Nikoho takového jsem do té doby nikdy neviděl, a když jsem viděl v roce 1994 prvního bezdomovce, otáčel jsem se, protože jsem myslel že pán jde na maškarní. Ano - všichni jsme tady jako na nějakém maškarním candrbálu a už to trvá zatraceně dlouho, už by to mohlo skončit a navrátit se k normálu -nemyslíš ty anonymní darebáku 18.23? A že slevová akce přilákala stovky lidí a nakupovali to, na co běžně nemají -u tebe ty vrabčí mozku -to vypovídá o čem? Že v ČR žijí občané po tzv "revoluci" konečně na vysoké úrovni, jak nám bylo slibováno? Asi ne - že ne. Tak kde se stala chyba? Kterej zmrd inicioval podvod všech slušných a důvěřivých občanů české země?Čím si to ti obyčejní lidi ve všem poslušní a pracovití zasloužili? To víš - takoví veksláčtí zmrdi, jako je Rittig nebo Janoušek, nenaučili se ničemu, neuměli nic, od mládí gauneři -se dnes po slevách nepídí.Čím to asi bude ty boží pitomečku? Vysvětli to tady nám sockám, ty genetickej materiále. Ty jsi materiál na sedm pětatřicet a rovnou na komoru ty magore. To bys viděl vymaštěnou blbou socku naposled ty sprostej prevíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 15. Reky zachrani nejaky jejich Pinochet, ktery ty komunisticke experimenty zastavi.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale před tebou, ty "bystrý" Palmere, by nás mohla zachránit jedině trepanace tvé lebky.

   Smazat
 16. ... ale ještě je možné, že řecký ministr financí a řecký premiér byli maskovaní v globálním rybníku jako "kapři" a když dostali dost síly, tak projevili svoji přirozenost - tedy býti EU štikami... to by bylo fakt milé překvapení....

  OdpovědětSmazat
 17. A co ty -čím sis vydělal? Dnes se tady trapně vytahuješ, protože máš důchod, máš kutloch a zajištěný žrádlo, a dokonce ses zmohl i na tuhle bednu která ti umožňuje urážet a nadávat -jsi na vrcholu blaha ty posero, ale to je taky tak všechno.? O nikom nic nevíš, a chováš se jako pitomec -kdo ti dal právo komukoliv nadávat socek? Já bych ti mohl klidně půjčit i milion, kdybych se rozhodl investovat do prasat, ale to neznamená, že budu pohrdat lidmi, kteří mají bídu ty ubohej parazite. Něco takovýho dělá jen duševní mrzák. Jestli nemůžeš občanům aktivně pomoci, tak si v klidu plň svoje panděro a střeva tím humusem, kterej pak denně vy....... , přestaň se vytahovat a nikomu nenadávej.

  OdpovědětSmazat
 18. Tak to jsme na tom hůř.Kdo tady zastaví ty Palmery a jim podobné skřety? Uran už se netěží, že bychom tenhle das gesindel mohli poslat na uran o chlebě a vodě, aby opravdu měli důvod nadávat a psát pitomý a sprostý urážky, protože si tyhle vrabčí mozky myslej, že právě to je ta svoboda a demokracie, kterou dřív neměli. Těmito sráči je zapleveleno zdravé občanské jádro naší republiky, ale plošně se to vyhubit nedá jako plevel, musíme s tím žít, a jen tajně doufat, že ta fešanda s kosou si Palmera odvede co nejdřív a bude zase o jednoho méně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na uran ne, to je blbost. Já mám čím dál silnější pocit, že Palmer je dost možná placen z Moskvy, aby tu dělal trochu rozruch. Jeho žvanění a urážky totiž spolehlivě vyburcují i ty, kteří sice nesouhlasí se současnou politickou reprezentací(nejen vládní, veškerou), ale nevyjadřují se . Až do doby, než je vyburcuje přesně takové pako, jako Palmer. Já bych naopak vozil Palmera po republice, v nějakém opancéřovaném proskleném automobilu (něco jako papežův "papamobil"), a nechal bych ho vyřvávat jeho hovadiny. Akorát nevím, jestli to pancéřové sklo vydrží ránu motykou či krumpáčem. Aby nám ho hned na první štaci nezrušili. Ale zaručeně by zvedl k akci tolik normálních a rozumných lidí, že by se z toho !pražská kavárna" posrala. Ale buďme skromní.Stačí, že nám tu ti "Palmerové" pomáhají udržovat "bojovný duch zdravého rozumu".
   Palemere, díky, dobrá práce. Doufám,že jsem ti to u Putina nepokazil. Děngy dojdou, neboj. J.B.

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. V současnosti, se asi nikdo nedostane do vysoké politiky, aniž by nebyl mocnými prověřen. U vedoucích osobností Syrizy, tomu nebude jinak. Ale jsou nějaké plány mocných, jsou nějaké ambice individuálních politiků. Nakolik se daří plány? To jsou těžké otázky, kdo z nás vidí za oponu?
  Takže, co se na věc podívat biblickým pohledem: "Po ovoci poznáte je"? Jaké jsou jejich praktické kroky? Zlepšují sociální situaci slabých, zastavují privatizace rodinného stříbra, tlačí na nějakou úpravu dluhu a postupu splácení. Zatím není důvod je hanět. Takže držme jim palce a nechme je pracovat.
  Že nedokázali změnit celý banksterský systém, na to sami stačit nebudou. Na to bude třeba tlaku z více států současně. Co kdybychom, nebyli pouhými diváky, ale např. požadovali po naší vládě, aby vzala soukromým bankám privilegium, tisknout koruny? To by byl úkol hodný našich schopností.

  OdpovědětSmazat
 21. No -to je škoda že není uran - ale však nová generace vymyslí jiné účinné tresty na starou zkaženou sprostou pakáž - nemysli si Palmere, že si nová generace bude hřát na prsou takový slizký hady jako jsi ty. I když - obecně vzato, jsi starej skřet a za chvíli exneš třeba u těch urážek na internetu. Nestojíš nikomu ani za zamyšlení,kde se ve starých občanech vzala taková zrůdnost v názorech. Ale je to i poučný. Když vidím z diskuzí,(nejen tady) s jakou starou hnusnou lůzou bych se jednou setkal v domově důchodců- tak to radši utrejch!

  OdpovědětSmazat
 22. Proč myslíte, že je Palmer starý? Já myslím, že je to idiot středního věku. Neznám kolem sebe staré lidi, kteří by neměli takové názory, jako jsou na NR - naopak s nimi souzní.... proč tady důchodce pořád tak urážíte - přijde mi to na hlavu... PODPIS: Já jsem mladý, perspektivní a flexibilní

  OdpovědětSmazat
 23. Článek a názor v něm rozhodně stojí za zamyšlění. Měli bychom pozorně sledovat, jaké kroky tito hoši ze Syrizy budou podnikat v praxi. Zatím se Řecko připojilo k jednotné EU frontě na protlačení dalších nespravedlivých sankcí proti Rusku. Takže, kam mizí jejich proklamované sliby? Kdo má ekonomický prospěch z hospodářského oslabení Ruska a EU? Buďme ve střehu.

  OdpovědětSmazat
 24. Víte co mladej perspektivní? Zkuste začít číst diskuze serveru Novinky.cz - uvidíte na vlastní oči, jak tam diskutuje stará garda. Pokud znám staré lidi, mluví většinou normálně, a myslel bych si, že zrovna oni prožili život v režimu, který byl velice příznivý, všichni měli práci a díky tomu mají dnes důchody, ale jak to vleze ke klávesnici, je to naopak sprostá smečka, nadávají na Rusko, fandí fašistům, a server novinky je schválně dráždí snímky z poprav lidí islamisty - to se vždycky staříci můžou posrat jak nadávají a navrhujou šílený tresty všem muslimům včetně podřezání jejich dětí, nebo když se objeví článek o nějakém násilníkovi, nad doporučenými způsoby mučení jakou mají staříci a hlavně stařeny perverzní fantazii, byste utrpěl šok. A taky strašně sprostě nadávají Zemanovi -když je tam článek o něm. Když to budete číst nějakou dobu,sám zjistíte z různých indicií, že jsou to důchodci -kdo jiný by mohl dřepět u počítače celé dny a nadávat? Lidi kteří chodí do práce,mají rodiny, musí nakupovat, učit se s dětmi a řešit různé problémy?Na to zapomeňte. Palmer není ani Čech -ostatně přiznává že žil v Americe, jeho čeština je velmi špatná.Ten má nejméně co nadávat. Opakuju - co jsem začal číst diskuzní příspěvky na serveru novinky, v životě nikdy by mně nikdo nedostal do důchoďáku plnýho takových vzteklých a ujetých starců. A úplně chápu lidi, kteří žijou raději v kanále nebo pod mostem, než by dokázali přežívat 24 hodiny denně mezi takovou chmradí. Dřív jsem si starých lidí velice vážil- nikdy jsem neměl na diskuze lézt a číst to. Prožil jsem šoky a deziluzi.

  OdpovědětSmazat
 25. Skutečná revolta sice ideově může vzniknout kdekoliv, ale reálně zvítězit může jen a pouze v rozhodujících zemích světa. Syriza, či Podemos jsou projekty, které kdysi realizovala CIA, ale dneska má vláda USA na to své lidi v tak zvaných nevládních organizacích. Krach jejich politiky, čili praktické nerealizovatelnost jejich předvolebních řečí má natolik otrávit lidi, že rezignují na své občanské přesvědčení, utáhnou se do soukromí a konzumu, které jim bude nabízeno. Je to taktika každé totalitní politiky, jak jsme to již poznali.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.