Reklama

pátek 20. února 2015

Porošenko obvinil Putinovho poradcu z riadenia ostreľovačov na minuloročnom Majdane

20.2.2015  Hlavné správy

Porošenko tvrdí, že údajne existujú dôkazy, že poradca prezidenta Surkov organizoval skupiny zahraničných ostreľovačov na Majdane.

 Poradca ruského prezidenta Vladislav Surkov riadil "skupiny zahraničných ostreľovačov", ktorí zabili pred rokom na kyjevskom Majdane desiatky ľudí. Vyhlásil to dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko, podľa ktorého má polícia o tom dôkazy.
"Pred niekoľkými dňami mi šéf štátnej bezpečnosti povedal, že operatívci špeciálnych síl majú dôkaz, že poradca ruského prezidenta Vladislav Surkov organizoval skupiny zahraničných ostreľovačov na Majdane," citovala Porošenka agentúra Reuters.

Ukrajinský prezident sa takto vyjadril počas stretnutia s niektorými z príbuzných obetí streľby. K masakru vyše 100 ľudí došlo v priebehu troch dní v rámci protestov proti vtedajšiemu ukrajinskému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi. Podľa agentúry DPA Porošenko povedal, že Janukovyč je hlavným vinníkom streľby.


Moskva tvrdenia prezidenta Porošenka odmieta


Dnešné tvrdenie Kyjeva, že poradca ruského prezidenta Vladislav Surkov riadil "skupiny zahraničných ostreľovačov", ktorí zabili pred rokom na Majdane desiatky ľudí, sú absurdné, reagoval hovorca ruského ministerstva zahraničných vecí Alexandr Lukaševič.

"Medzinárodné spoločenstvo stále trvá na tom, aby ukrajinské úrady vykonali komplexné vyšetrovanie streľby do ľudí na Majdane a čaká na odpoveď na otázku, kam zmizli dôkazy, kto boli ľudia so zbraňami na Majdane zachytení kamerou, kto a prečo priniesli zbrane na Majdan a tak ďalej," citovala Lukaševiča agentúra TASS.

"Čakáme na vyšetrenie zločinu v Odese, kde boli zaživa upálení ľudia a kde sa tesne pred touto tragédiou konali tajné schôdzky zástupcov súčasných ukrajinských orgánov... Čakáme na vyšetrenie vraždy v kancelárii Strany regiónov, zastrelenia neozbrojených ľudí v Mariupole a ďalších zločinov... Takže ukrajinskí vyšetrovatelia a špeciálne služby majú čo robiť. Ale namiesto vyšetrovania holdujú šíreniu absolútneho nezmyslu hodného psychiatrickej liečebne," dodal Lukaševič.

24 komentářů :

 1. Skoro je mi ho už líto, ten už je na dně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Tady pomůže už jenom Tymošenková. Aááá, ano, paní Roithová už běží, nese berle a pomáhá Julii Tymošenkové, soudobé ukrajinské Matce Tereze, se zvednout. Ale co to vidím, Julii vypadlo z kapsy 100.000 USD za transplantaci ledviny nějakého chudáka.

   Smazat
 2. to nie lutovať ale debila rovno k stene

  OdpovědětSmazat
 3. Překvapuje mne, že vůbec někdo těm lhářům ještě věří. Poté, co se jim celý svět směje za Porošenkovu lež o šesti, pak o dvaadvaceti mrtvých vojácích a řečech o vítězství, které vejde do dějin, by ho nikdo už neměl brát vážně. To si EU vybrala "spojence"!
  Dnes dávali na ČT prohlášení "ukrajinských vojáků" o tom jejich údajném vítězství. Pozvaný politolog "televizní pracovnici" hned na začátku upozornil, že ti lidé nejsou "ukrajinské vojsko", ale zástupci těch náckovských dobrovolníků, přesto po jejím " k tomu se dostaneme později", o nich mluvila, jako o zástupcích ukrajinského vojska. On už se na nový protest nezmohl. Bohužel jsem jeho jméno zapomněla. Po dlouhé době na ČT slušný člověk, který se nebojí říkat pravdu. Dnes už je opravdu lepší ani ČT nepouštět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se na ČT objeví slušný člověk, tak jen jednou a to ho nenechají doříct ani jednu myšlenku do konce. Pak už má na ČT útrum.

   Smazat
  2. Jestli mluvil pravdu, tak to nemohl být slušný člověk.

   Smazat
 4. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7tZ9F1W0pXo

  OdpovědětSmazat
 5. zloděj křičí, chyťte zloděje !

  OdpovědětSmazat
 6. Vzkaz matkám západní Ukrajiny, aby posílali své syny bojovat za Porošenka :

  https://www.youtube.com/watch?v=XYZJCNWy4ww#t=333

  Na začátku videa jsou tam mlaDÍ A USMĚVAVÍ HOŠI

  OdpovědětSmazat
 7. Jeden ftípek

  V porodnici položili vedle sebe tři novorozence - chlapečky: Američana, Ukrajince a Rusa. Ale zapomněli je označit, takže se jim popletli. Přijdou matky a teď, babo raď, jak je od sebe odlišit, který je čí? A tak Ruska zařvala: "Слава Путин!" A skutečně - jedno novorozeně vyskočilo do pozoru. Ruska k němu šla a vzala si ho do náruče. Najednou přistoupí i Američanka a bere si na ruku jedno ze zbývajících dětí. A Ukrajinka se ptá: "Hej, Amíkando, jak jsi poznala, že tenhle je tvůj?" Američanka odpovídá: "To je jednoduchý - když Ruska zařvala, tak ten můj zaťal pěstičky a ten tvůj se posral ...

  OdpovědětSmazat
 8. Ani sami ukrajinci nemají na neustálé vymýšlení těchto směšných lží vlastní kapacity, toto je z produkce amerických poradců v tajné službě (která má už jenom v názvu slovo ukrajinská, ostatní totiž museli skoro všechny vyhodit, protože prý byli protiukrajinští, rozuměj, chuntě nebezpeční), kteří toho bohužel o ukrajinské (a ruské) realitě mnoho nevědí, podle toho ty lži vypadají. Komedie.

  OdpovědětSmazat
 9. Paralelná realita: APU v Debalceve prislo o 180 ľudí, milície takmer 3000 - Poradca Poroshenka

  02/20/2015 - 20:30
  podľa Biryukova, kotol Debalceve nebol a odchod bol "organizovany v pravý čas" a súčasne "zničene obrovské množstvo nepriateľov." Takže prakticky "prehra" separatistov.
  Som čumel jak vyoraná myš
  https://www.facebook.com/pages/Alexander-Ivanovi%C4%8D-Mo%C5%BEajev/1452891718289546?fref=photoIvH

  OdpovědětSmazat
 10. Cui bono? Proč by ro poradce prezidenta RF dělal? Jaký by měl motiv? Co by tím RF mohla získat? Není pravděpodobnější, že tento scénář zvolili předplatitelé Majdanského převratu, kteří mají v podobných věcech letité zkušenosti z jiných zemí, kteří potřebovali "oživit" usínající Majdan?

  Prčo události na majdanu nevyšetřila nějaká mezinárodní vyšetřovací skupina? proč to "vyšetřovali" do ztracena hlavní podezřelí?

  Kde jsou ty údajné "důkazy" mafiána Porošenka? Proč nejsou zveřejněny? Proč nejsou zveřejněny žádné důkazy z oděského masakru, ze sestřelu malajského letadla?

  OdpovědětSmazat
 11. Putin nechal odkraglobat litvinenka. Je to sprosty vrah.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 12. Palmere v Bohnicích mají zítra volný místo ,hlas se v 7 hod.:-;)
  už se na tebe těší

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšeš odtamtud? Jaký to tam je? Co strava a sestřičky?

   Smazat
 13. Musim rici, ze jsem opravdu rad a prekvapen, ze Cesi maji vastni rozum a nehne s nim ani ČT, ani Kaloukova Topstar.

  OdpovědětSmazat
 14. Jinak jeste.
  Jsem opravdurad ze Porosenko a spol dosetrili Majdan.
  Ted tedy konecne at doresi upalene v Odese a malajsijske letadlo.
  Cekam a porad nic.
  Tak ted se snad hnuly ledy.

  OdpovědětSmazat
 15. Ukrajinci, narozdíl od nas cechu vědí, ze rus a komunista je smrtící koktejl. Proto jedno i druhe odmítají a jsou ochotni za toto bojovat. Klobouk pred nima dolů. Verim, ze to nevzdají a zvítězí. Nezlomila je sedesatileta ruská okupace, 6 miliónů komunisty zavražděných obyvatel. Nezlomi je ani bolševik Putler.
  palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vem si špuntovku a mazej na Ukrajinu,když ti tak voní krev.

   Smazat
 16. V roce 1989 na Národní třídě ležel"mrtvý student"Šmíd.Jasná provokace vedoucí ke změně režimu.Na Ukrajině nemělo Rusko žádný zájem změnit režim který byl Kremlu nakloněn.To jsou jen další lži z Kyjeva.Je to úplně stejná lživá propaganda jako když ČT informuje o ostřelování civilních cílů na Donbase a neinformuje kdo střílí.Člověk z těch zpráv má dojem,že je snad možné že si svá města odstřelují sami separtisté.Manipulace,lži,dezinformace heslo dnešních medií.

  OdpovědětSmazat
 17. Snad už všichni lidé co mají aspoň kousek rozumu chápou , kdo toto všechno způsobil .Palmer mezi ně rozhodně nepatří !

  OdpovědětSmazat
 18. zoufalý porošenko a jeho zoufalé lži už všechny přestávají bavit, loutkář by měl už konečně tuto loutku vyměnit, asi se v obamastánu ještě neshodli na nové loutce

  OdpovědětSmazat
 19. hrabě Kocharowski21. února 2015 20:47

  Kdo by bral vážně zločineckou sebranku, která se dostala k moci fašistickým pučem? A to střílení do demonstrantů i policie je dávno mnohokrát odzkoušený postup SSA, jak sundat nepohodlný režim, který nechce poslouchat - Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly - Obama.
  Naprosto bez jakýchkoli pochyb střílení do demonstrantů a policie současně mělo za cíl odstranit stávajícího prezidenta Janukoviče, který lavíroval mezi EU a Ruskem, a nahradit ho poslušnými zkorumpovanými loutkami - proamerickými, . Důsledek - občanská válka, proamerická kyjevská fašistická junta se dopouští genocidy a válečných zločinů na východní Ukrajině. Taková je americká
  "demokracie" - dosazení režimu, který nebrání drancování země americkými koncerny. Jenže tady se fešáci těžce přepočítali, holt časy se mění.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.