Reklama

pátek 20. února 2015

Porošenko uvedl v platnost mimořádní opatření pro boj proti "ruské hrozbě"

20. 2. 2015     zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko uvedl v platnost rozhodnutí RNBO Ukrajiny Rady národní bezpečnosti a obrany) "O mimořádných opatřeních pro boj proti ruské hrozbě a projevům terorismu, podporovanému Ruskou federací." Je jich řada, například vládě je nařízeno "přijmout společně s Národní radou televizního a rozhlasového vysílání Ukrajiny naléhavá opatření, která znemožní ruskou informační agresi", vyplývá z vyhlášky.


"Vládě Ukrajiny je nařízeno vypracovat řadu návrhů zákonů zejména ke zdokonalení složení, funkcí a pravomocí protiteroristického centra při Bezpečnostní službě Ukrajiny a také k zavedení trestní odpovědnosti za zločiny proti lidskosti," je uvedeno v oznámení na webových stránkách prezidenta Ukrajiny.

"Bezpečnostní službě Ukrajiny je nařízeno, aby hlavně zintenzivnila informační a objasňovací činnost s cílem neutralizování nebezpečného vlivu Ruské federace na společensko-politickou situaci na Ukrajině, aby zajistila společně s místními orgány státní moci během dvou týdnů včasnou a úplnou informovanost obyvatelstva Dněpropetrovské, Doněcké, Záporožské, Luganské , Nikolajevské, Oděské, Charkovské, Chersonské oblastí a města Kyjeva o tom, jak postupovat v podmínkách hrozby uskutečnění teroristického činu, zejména prostřednictvím vytvoření příslušných webových stránek, stránek v sociálních sítích," píše se v dokumentu.

Ministerstvo vnitra má posílit kontrolu registrace místa bydliště a místa pobytu občanů Ukrajiny, cizinců a osob bez státní příslušnosti.

RNBO Ukrajiny navrhla, aby byla přijata opatření k vyloučení na trhu elektrické energie z kalkulací těch společností, které vyrábějí elektrickou energii na dočasně nekontrolovaném území, vyplývá z materiálu.

RNBO také navrhla generálnímu prokurátorovi Ukrajiny, aby byla přijata opatření k uznání DLR a LLR teroristickými organizacemi.

Státní fiskální službě a Státní službě pro finanční monitoring je nařízeno okamžité přijetí účinných opatření pro odhalování a odstraňování kanálů financování terorismu.

Hlavám Doněcké a Luganské oblastí bylo nařízeno posílení personálu okresních správ.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Tak to je ono, DLR a LLR jsou teroristické organizace :D. Zase jsou na špatné straně barikády, tak je označíme za teroristy :)).
  Stále přemýšlím kdy se člověk stává teroristou a kdy bojovníkem za svobodu. Musíme si počkat na prohlášení USA a EU, protože ti mají ten správný "metr" na všechny :))

  OdpovědětSmazat
 2. Porošenko možná neví, že už to má taky spočítané. A nakonec bude rád, když z toho vyvázne se zdravou kůží. To ještě na Ukrajině není konec, ani náhodou !

  OdpovědětSmazat
 3. Jediný stát, který skutečně nakonec pomůže Ukrajině, bude Ruská federace.

  Opatření mi připomínají opatření jiného fašistického státu vůči svým obyvatelům i domnělému nepříteli, a to opatření USA.

  Dobré na tom je, že proti tomuto teroru nakonec povstanou občané Ukrajiny, opět za velkých obětí.

  Země, které neprošly například obrozenectvím, renesancí, nebo u kterých došlo k nepřirozenému přeskoku společenskoekonomické formace - v tomto případě z feudalismu k socialismu a pak náhle ke korporátnímu "kapitalismus", to mají těžké. Budou se z toho vysračkovávat několik desetiletí (5-10), jako my z pravdoláskovství, vlivu třeba sionismu a z "kapitalismu"přišedším po socialismu.
  Mentalita se mění pomalu. Naše vznikala v 19. století. Jsme národ plebejský, existence zaplacená potem. Kariéra většiny českých rodin kdysi začala, když chalupníci přišli do měst. Města zbourala své hradby,
  vystavěla průmyslová předměstí a lidé dělali jakési kariéry. Tam se ten národ vyprofiloval. Mentalita malého člověka, maloměšťáka, který si však uvědomoval sám sebe, svou příslušnost a sílu.

  Slunce v duši, ogaři

  OdpovědětSmazat
 4. Porosenko a spol to je skupina kterou by zde mel v clanku analyticky psychiatricky v clanku popsat pan Ivan David.

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo je na světě ten největší terorista, to normální člověk už dobře ví, že ? A stoprocentně to DLR, ani LLR nebudou.

  OdpovědětSmazat
 6. Z čokoládového je pěkně agresivní politik se spoustou nápadů, kdopak mu je asi připravuje, že by jeho ministerstvo CIA?

  OdpovědětSmazat
 7. tak si myslím, že by se teď mohli vzbouřit Ukrajinci v jiné oblasti a zahájit tažení na Kyjev z nějaké jiné světové strany, rozhodně by to ale neměla být oblast sousedící s Běloruskem, to by zas západ ječel na Lukašenka, že tam posílá vojáky a zbraně, jako optimální bych viděl Oděskou oblast, ta je také většinově ruskojazyčná a má banderovcům co oplácet za loňský květen, nadto sousedí jenom s mořem

  OdpovědětSmazat
 8. Ivan Gabal se na PL vyjadřoval se i ke stavu naší armády. Zatímco Polsko uvažuje o výrazném posílení rozpočtu na obranu, Česko pokulhává. "Polsko vynaloží na armádu přes jeden bilion korun v průběhu příští dekády,“ prozradil poslanec na závěr .

  Já vím, kucí Lidovecký. To by bylo žrádlo po Kalouskovi. To byste mlaskali. Mrtvých Novorusů je Vám šumák, to nejsou lidi, hlavně, že kasa strany a konta ve švýcarech budou praskat ve švech, co ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám je armáda na prd, krom pomoci při povodních, protože stačí jen na mise, kde nemáme co pohledávat. Možná přítomnost v mírovém sboru na Ukrajině. Dobro je třeba hledat na jiné straně barikády. Kdyby tu vznikla obč. válka, třeba proti Cikánům + pravdoláskařům + muslimům, armáda by byla myslím nejdříve vyčkávací a pak škodící. Nevím, kdo by nás mohl z vnějšku ohrozit vojensky. Dnes se válčí kyberneticky, chemicky, dronově, majdanově, psychologicky, lživou propagandou, zavazováním si a pak prosazováním zavázaných na významné posty, přidáváním oblbovadel do potravin (polozombiové) a úplatky. Bradáčová, Pehe, Halík, nedostudovaný Khárl, Diensbier, Benda...
   Pravda, být si s USA v jaderných zbraních roven jako Rusko, také není k zahození.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 9. Telefonát domov

  Léčil mě doněcký lékař...
  Mami, jsem v zajetí, ale neplač.
  Zašili mi rány a jsem teď jako nový.
  Léčil mě doněcký lékař,
  Unavený, přísný a drsný...
  Léčil mě. Slyšíš, mami? Léčil!
  Střílel jsem na město z Gradů
  A půl nemocnice je v troskách,
  Ale on mě léčil. Prý je to tak správně...
  Mami, já jsem netvor, promiň.
  Zamotali jsme se v řekách lží.
  Celý život si to jako kříž ponesu s sebou.
  Teprve teď se mi otevřely oči...
  Provezli nás po těch místech,
  Kam dopadaly naše granáty.
  A my jsme nevěřili svým očím:
  Co jsme v Donbasu natropili!
  V nemocnicích je plno raněných.
  Každý tu proklíná Kyjev.
  Otec bělejší než plátno
  houpá na rukách mrtvé děťátko...
  Matko – jsem netvor a vrahoun.
  Tady, mami, žádní teroristé nejsou.
  Je tu jen lidský nářek a pláč.
  A my jsme pro ně horší než fašisti.
  Poslali nás, mami, na jatka.
  Velitelům nás nebylo líto.
  Na mě vzbouřenec křikl: „Stůj!“
  „Lehni si usmrkanče!“ A další nadávky.
  Nechtěl po mně střílet.
  On je člověk - a já vrah.
  Vynesl mě z boje, Slyšíš, mami,
  Mě – který jsem prahl po krvi Donbasu!
  Mami, jsem v zajetí, ale neplač.
  Zašili mi rány a jsem teď jako nový.
  Léčil mě doněcký lékař,
  Unavený, přísný a drsný...
  On plnil svou lékařskou povinnost,
  A mě studem polévalo horko.
  Poprvé jsem se zamyslel:
  Kdo potřebuje takovou válku?
  Sergej Gusev

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento hoch bral válku jako hru na vojáčky, takových je tam i u nás v profiarmádě většina. Nevědí co je válka, pro ně jen adrenalinovou pc hrou. Litovat je není možné, jsou dospělí.

   Smazat
 10. Včera Ukrajina odpojila Dolnorusko od dodávek plynu, ale dnes už tam dostávají plyn přímo z Ruska rezervním potrubím. Tento plyn budou Rusové účtovat Kijevu, ať se jim to líbí nebo ne. Ukrajina má předplacený plyn už jen na tři až čtyři dny dopředu. Putin doporučil, aby Gasprom postupoval přísně podle sjednaných podmínek. Bude veselo.
  Zdroj: http://www.1tv.ru/news/polit/278245

  OdpovědětSmazat
 11. Ciganska moralka ala ussa vladne svetu a nikdo nevi jak ji dat po tlame kdyz se ohani demokracii a lidskymi pravy ale buzeranti ji nevadi . Eu je uz take zkazena tak to tlaci do ruska. Cigan si nevazi nikoho !!!
  Nas svet patri nasim detem smrt hawlomrdum!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Chudák Porošenko, zbabělec, lhář a patolízal USA. Není schopen nic pro svůj lid udělat, žádné reformy, žádné zničení oligarchů, nic. Jen kňučí, žebrá a hází špínu na Putina. Přitom Ukrajinci trpí, ať ti z východu či ze západu. Je mi z něj špatně - to snad není ani chlap, ale zbabělý zrádce.

  OdpovědětSmazat
 13. Porošenko je chudák, doma ho nemaj rádi a už dokonce nevoní ani své nadřízené nulandové

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.