Reklama

středa 18. února 2015

Porošenko zakázal akreditaci ruských médií na Ukrajině. Kyjev pokračuje v "čištění" informačního prostoru Ukrajiny.

18. 2. 2015   zdroj a zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal dekret o pozastavení akreditace novinářů a pracovníků ruských médií na Ukrajině. 17.února o tom informovala tisková služba Nejvyšší rady Ukrajiny… Ministerstvo zahraničí Ruské federace považuje toto rozhodnutí ukrajinské moci za otevřeně diskriminační. Je uvedeno, že ukrajinské orgány pokračují v politice čistky informačního prostoru Ukrajiny, v němž není místo pro alternativní názory.


Dané prohlášení bylo zveřejněno 17.února tiskovou službou ruského ministerstva zahraničí.

"Přijetí tohoto dokumentu na pozadí nedávného rozhodnutí vůdců "normandské čtyřky" o plnění minských dohod zpochybňuje zájem Kyjeva na mírovém urovnání situace," je uvedeno v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

Cílem ukrajinských úřadů je zbavit ruské novináře možnosti získávat informace "z první ruky" a zadávat kyjevským orgánům "nepohodlné" otázky, domnívají se v ruském diplomatickém rezortu.

Ruské úřady opakovaně upozorňovaly světové společenství na metody vlády Ukrajiny ohledně "regulace" informačního prostoru, které jsou v rozporu s přijatými mezinárodními závazky k zajištění svobody sdělovacích prostředků.

Specializované mezinárodní instituce včetně zástupce OBSE pro svobodu médií však nadále nic nepodnikají. Může to vést k vážným následkům pro svobodu projevu na území Ukrajiny a pro bezpečnost novinářů v této zemi, domnívá se ruské ministerstvo zahraničí.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Tak to je bezpochyby z hlavy toho černého. Co bude následovat si každý umí představit.

  OdpovědětSmazat
 2. Na Slovensku spustili boj proti alternativním informacím

  http://svobodnenoviny.eu/na-slovensku-spustili-boj-proti-alternativnim-informacim/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozrite si ale kto to financuje a zistite si kto je smatana. A nie je co riesit.

   Smazat
 3. Na té Ukrajině, tam to nedopadne dobře. Nedopadne, nedopadne ! Teď bude asi pěkně horko v Kyjevě. Bude se hledat viník a bude se trestat. Kdo to asi bude ?

  OdpovědětSmazat
 4. Tam blízko Doněcku šedivou prérií táhne generál Porošenko s kyjevskou kavalerií, marně mu stopař Obama radí: Zpátky povel dej!, Jedinou možnost ještě máš,život si zachovej! Říkala to Angela Merklová já měla jsem v noci sen, pod kyjevskou kavalerií jak krví rudne zem, oddíl separatistů je statečný a dobře svůj kraj zná, proč Porošenko neposlouchá ta slova varovná

  OdpovědětSmazat
 5. A proč jako na odvetu neuzavřou pro Ukrajinu plyn? Kdyby to bylo obráceně, Ukrajina by neváhala s jakoukoliv akcí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale zavřou, už na to chuntu (i EU) předem upozornili, ale až v r. 2019, kdy končí smlouva s Gazpromem

   Smazat
 6. Hádanka ČT24, najdi rozdíly.....když neuhodnete budete platit 300.-/měs. na telku
  https://www.youtube.com/watch?v=4Mzd-O19a10#t=83

  OdpovědětSmazat
 7. voni už zlikvidovali i všechny vlastní nezávislé novináře, zbytek řídí přímo z ministerstva prady, a všichni ostatní, kteří se pokusí třeba o výlep plakátu na sloupu jsou teroristy - viz (ne)humorný případ ze Záporoží: http://zvedavec.org/vezkratce/9855/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.