Reklama

čtvrtek 19. února 2015

Postoj DLR k pozvání "mírových sil"

19. 2. 2015    zdroj a zdroj
Prohlášení Kyjeva ohledně pozvání mírových sil na východ země zpochybňuje úmysl ukrajinských mocenských orgánů plnit minské dohody, prohlásil stálý zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin. 


Podle dosažených dohod 12. února, poznamenal diplomat, má být v Doněcké a Luganské republikách zřízena vlastní milice a monitorování v oblasti dělící linie bude provádět OBSE. "Pokud se zde předkládají nějaké jiné koncepce, vyvstává otázka o tom, zda se chystají plnit minské dohody nebo ne," domnívá se stálý zástupce.

"Musíme snižovat množství zbraní a ne se zabývat navrhováním nových iniciativ. Když místo toho, aby plnili to, na čem se domluvili, navrhují nějaké nové iniciativy, v první řadě to vyvolává podezření, že chtějí bourat minské dohody", řekl Čurkin.

V DLR byla zkritizována myšlenka Kyjeva na pozvání mírových sil na hranici s Ruskem

Vedení samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) prohlásilo, že se velmi negativně staví k myšlence pozvat mezinárodní mírové síly na hranici Ruska a Ukrajiny. Jak uvedl zmocněný zástupce DLR na jednání kontaktní skupiny Denis Pušilin, přítomnost mírových sil bude porušením minských dohod.

Za předčasné považuje jednání o nasazení mírových sil na Donbasu i hlava národní rady DNR Andrej Purgin. Pokud jsou podle něj mírové síly potřebné, pak pouze ruské. "Pokud potřebujeme mírové sbory, jsou to ruské mírové sbory. Ale teď provádí kontrolní funkce OBSE. Bylo by to předčasné opatření," řekl Purgin.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová17 komentářů :

 1. SAMOZŘEJMĚ, MÁ PRAVDU

  OdpovědětSmazat
 2. Uvidíme jak Putin vymyslí prostřílet cestu na Krym a přitom neporušit Minské dohody. To jsem tedy zvědav jak to vymyslí. A když se tam začne probíjet (za nadšeného jásotu 5. kolony z Nové republiky), jestli budou USA a EU dále furt jen čumět a telefonovat si.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se na dnešní Udál.kom.na ČTv.Mapa a koment k ústupu.S takovými vyhrát propagandu?

   Smazat
 3. Asi už tomu přestávám rozumět. Buď se chce mírové řešení na obou stranách a pak mírové síly by neměly nikomu vadit a nebo minimálně jedna strana hraje o něco jiného..Jenže nejde o mír, jde o vítězství, bohužel..

  OdpovědětSmazat
 4. To je jednoduché. Není mírová síla jako "mírová síla". Ostatně obyvatelé bývalé Jugoslávie, Sýrie, Iráku, Libye a dalších se o tom již dávno přesvědčili. Nelze se divit, že si potom každý tu "sílu" a její fungování včetně následků představuje trochu jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kijev požaduje, aby v mírových silách nebylo Rusko jako jedna strana konfliktu. Podle téže logiky by tam ale nesměl být ani jeden voják USA a NATO - jako druhá strana konfliktu. Otázkou je, zda bude Čína ochotná poslat své vojáky do mírových sborů. Porošenko by ale raději uvítal vojáky ISIL?

   Smazat
 5. To jsou mi ale věci, vrahům se říká "mírové síly".

  OdpovědětSmazat
 6. Nojo,mirove sbory jako v roce 1968, nic lepsiho neni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plácáš nesmysly, ty propagandistické embrio. Tato přirovnání jsou pitomostmi pro lidi, co nemají rozum. Dnes je jiná doba, musíš víc studovat. Rok 1968 je od dnešní doby vzdálen skoro 50 let! To je jako kdyby v 1. republice vzpomínali na rok 1865 :) Jen papouškuješ a plácáš. I. základní škola z historie.

   Smazat
  2. Narozdil od Vas, jsem rok 1968 zazil jako vojak. Informovanost Rusu byla stejna jako dnes!

   Smazat
 7. Kyjevská vláda musí padnout žádní vojáci nic neřeší začalo to v Kyjevě a tam to musí také i skončit. Začalo to řízeným pučem, několik lidí rozhoduje o celé Ukrajině chce to dosadit nového prezidenta který bude naslouchat celé Ukrajině nemusí se dělit na části. Největší nepřítel Ukrajinského národa je jejich prezident a vláda!

  OdpovědětSmazat
 8. V "mírových " silách by zajisté převažovali vojáci ze zemí NATO, kteří by odřízli Dombas od Ruska .A pak by na základě vymyšlených obvinění LLR a DLR z porušení Minských dohod zahájili společně s Ukrajinou ofenzivu.Každý z jedné strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když Kijev odmítá, aby byli v mírových silách Rusové (neb jsou jednou stranou konfliktu), mohou Rusové odmítnout vojáky NATO i USA jako druhou stranu konfliktu. Zbývají vojáci Číny?

   Smazat
  2. Máte na to důkazy? Mimo Ranzdorfova tvrzení.

   Smazat
 9. Za vše může majdan a následně Ukrajinská vláda. Ten chaos a zmatek který tam je za to může Porošenko stále by jen válčil. Umírají zbytečně občané a vojáci nikam to nevede a ještě k tomu nechá zabíjet své vojáky v obklíčení je vrchní velitel Ukrajinské armády a mohl dát rozkaz vzdát včas on to neudělal a nařídil probít se to je následek nevojáka který absolutně nemá ve funkci prezidenta co dělat, chová se jako malé dítě když prohrává schovává se pod sukni Evropy a Ameriky .

  OdpovědětSmazat
 10. hrabě Kocharowski20. února 2015 20:49

  Proč nevolali "mírové síly", když stříleli na Majdanu do demonstrantů, nebo když upalovali lidi v Oděsse? Ha?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.