Reklama

pátek 20. února 2015

Pravicoví extrémisté na Ukrajině: „ Existuje jen vojenské řešení.“

20. 2. 2015          Deutsche Wirtschaft Nachrichten ,
Ukrajinské dobrovolnické prapory a Pravý sektor založily vlastní generální štáb, aby se na Ukrajině postarali o „ vojenské řešení“. Oficiální generální štáb v Kyjevě selhal. OBSE varuje před vypuknutím „nekontrolovatelného násilí“. Na Západě zůstaly pletichy paramilitaristických pravicových extrémistů bez povšimnutí.


Velitel dobrovolnického praporu „Donbas“, Semen Semenčenko, ohlásil ve středu vytvoření centra pro koordinaci všech dobrovolnických svazů. Došel k „ objektivnímu poznání“, že generální štáb není schopen koordinovat svazy dobrovolníků v boji proti rebelům.

Ukrajinská televize Channel 9 vysílala oznámení Semenčenka. Velitel milicí říká, že pro aktuální konflikt na Ukrajině existuje „ jen vojenské řešení.„ Jiná řešení nepřicházejí v úvahu.

Ovšem bataliony jsou „ nejdůležitější faktor v osvobozovací válce“. Na této iniciativě k založení autonomního „ generálního štábu“ , který je nezávislý na ukrajinské armádě, se vedle extremistické organizace Pravý sektor podílelo celkem 17 dobrovolnických svazků. K novému „generálnímu štábu“ patří i velitel Pravého sektoru Dimitrij Jaroš.

Založení nového vojenského vedení oznamuje Semenčenko v sociálních médiích na V-kontaktech. Tam pózuje na aktuální fotografii s několika dalšími členy vedení praporů , mezi nimiž se nachází i Jaroš. Ten leží zraněný na nemocničním lůžku. Členové Pravého sektoru jsou ve spojení s kontroverzním praporem Azov, ke kterému se také přidali pravicoví žoldnéři z Evropy.

Pozorovatelé se obávají, že paramilitaristické jednotky se odštěpí od regulérní ukrajinské armády a mohly by táhnout zemí jako záškodničtí žoldáci. V západních analýzách příčin občanské války na Ukrajině nevyvolaly tyto pletichy pravicových extrémistů na Ukrajině dosud žádnou pozornost.

Místo toho se v Německu v mnoha médiích, především ve veřejnoprávních, prezentují oznámení ukrajinské armády nekriticky jako fakta. Tím vzniká dojem, že to jsou jedině rebelové, kteří permanetně porušují všechny dohody. Ve skutečnosti již bezprostředně po schůzce v Minsku Pravý sektor sdělil, že nebude chtít dodržovat příměří.

Ve čtvrtek došlo na východní Ukrajině i přes dohodnuté příměří k bojům mezi ukrajinským vojskem, dobrovolnickými prapory a rebely. V Doněcku bylo pozorováno nasazení dělostřelectva.Na severu města Doněck byly boje obzvláště intenzívní, informuje BBC. Ovšem také ve strategicky důležitém přístavu Mariupol se bojovalo.

Předsedající mise OBSE , srbský ministr zahraničí Ivica Dačič, varoval ve čtvrtek před „ nekoordinovatelným násilím“ a vyzval všechny strany, aby „ neodkladně zastavily všechny aktivity, které ohrožují šance na mír, jak to vyplývá z Minské dohody.“

Pro Novou republiku přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Rechtsextreme in der Ukraine :“ Es gibt nur eine militärische Lösung“.

28 komentářů :

 1. Kdo znicil v dobe primeri Debalcevo? Nebyli to nahodou Putinovi nacisti ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolko mas rokov,Rambo,16-17,podla tvojich komentov si v postpubertalnom veku,radsej "zacloumej 2x do tydne svym plodnikem"to radil Komensky takym rachytakom ako ty.

   Smazat
  2. ty nie si anonym - ty si hovado s modrou knižkou. Takýto imbecil potom bude v tyle šíriť svoj genetický hnoj!

   Smazat
  3. jak je to s tím fašouno-nacismem?
   jen namátkou pár nových ukrajinských zákonů"
   kdo nemá ukrajinské občanství, není nic, je to neobčan (co by tomu řekl Schwarzenberg s německým občanstvím, či Dienstbier s americkým?)
   jediný užívaný povolený jazyk - ukrajinština (co by na to řekli naši romští spoluobčané....)
   každý kdo vyjádří podporu domobrancům je zabásnut za terorismus
   teď dostal 9 let natvrdo občan, který jen telefonoval známému do Ruska, pro vlastizradu
   Jaroš, vůdce pravého sektoru, chodí normálně do parlamentu s granátem v kapse
   radikální poslanci mají běžně v kapsách pistole
   teď byl schválen zákon, že každý občan musí svůj byt či dům kdykoliv poskytnout armádě a vojákům pro jejich potřeby
   mít účet v bance je povinnost, je povinné mít své úspory v bankách
   z důvodu nezákonné lustrace odtáhly úřady chirurga přímo od rozdělané operace (co kdyby tam leželo vaše dítě?)
   přímo z parlamentu byl odveden a zabásnut opoziční poslanec
   80 poslanců ukrajinského parlamentu bude zrušeno - jen tak, je úplně jedno, že jsou to poslanci, které někdo volil. prostě se nehodí do krámu

   ...můžu pokračovat dál...myslí si někdo, že to je evropská demokracie?
   nebo to někomu připomíná časy dávno minulé....

   Smazat
 2. Dva křivohubci v akci.

  http://video.aktualne.cz/dvtv/ransdorf-lze-tvrdi-exministr-vondra/r~ecdc2ab8b88211e49bec0025900fea04/

  Ransdorf jako obvykle totální tragéd :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezamyslel ses nad tím, že je možná chyba na přijímači? Že na to prostě nemáš?

   Smazat
  2. Zamyslel, ale není :-D
   A na poslouchání těch kremelských bajek Ransdorfa tedy opravdu nemám, to je fakt.

   Smazat
  3. Ovarová hlava od modrých strak je mu rovnocenný partner. A ČT je propaganda USA velice po chuti a informace jiné, než schválené Bruselem zásadně nevysílá!

   Smazat
  4. Ahoj. Pěkný název...ovarová hlava...do Česka se vrací lidová poezie.

   Smazat
 3. Anonymu 10:23
  Měl byste se přihlásit do fašistických jednotek Pravého sektoru. Doufám.že se pak do Vás brzo trefí a bude o jednoho vola méně.

  OdpovědětSmazat
 4. V ČT hovoří ukrajinista Svoboda a kupodivu pochopil to, co už tvrdím 14 dní, že Putin nechce Východ Ukrajiny, protože je to moc drahé. No toto trvalo, ukrajinisto jeden ušatý, ještě před týdnem jsi tvrdil, že Putinovi jde o odtržení lukrativní části Ukrajiny. A teď už se pouští i do psychologizování Putina, to nemá chybu. Neměla by UK už tu ukrajinskou katedru trošku pročistit? Tam je jeden magor vedle druhého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě nechce, co bu s ní dělal? Neutrální a přátelskou Ukrajinu jako bezpečné předpolí Ruska bez přítomnosti NATO zajistí jen federalizace země. Novorusko bude zevnitř ovlivňovat ukrajinskou politiku. Odmítne US flotilu v Oděse atd. Zatím se to daří, fašisti se odkopou, oligarochvé se odkopu (nebo začnou spolupracovat, protože kšeft je kšeft) a lidi se uklidní, cenzura přestane a tím i vymývání mozků. Prostě konec fašistické revoluce. Rusové mají prostředků i času dost (např. horizont 15-20 let), fašisti a Obama ne.

   Smazat
 5. někde jsme tuším četl něco o 17 praporech těchto samozvaných ozbrojených sil Ukrajiny. Kolik lidí je to asi celkem,když jeden prapor má tak zhruba 800 - 1000 lidí? Dokáže se s nimi oficiální armáda nějak vypořádat, když i ona je takovými lidmi prolezlá? Pokud vůbec dojde k odpoutání ozbrojených sil konfliktu, bude velmi těžké, ne-li nemožné uhlídat bezpečné pásmo mezi nimi bez dostatečného počtu perfektně vyzbrojených mírových vojsk, lepší než ruskou armádu si v takovém případě neumím představit, ale to západ nejspíš neskousne. Greg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ne, nejspíš opravdu neskousnou, blbečku.

   Smazat
  3. Co to meles? Jaky modry prilby priteli? :-D Uvedomujes si, o co tady kraci? :-(

   Smazat
 6. Z vojenskáho hlediska je tan počet reálný, ale v součastných reáliích Kyjeva je trochu zavádějící. Tito milovníci války jsou placení oligarchy a ani ti nemají neomezené zdroje. Rinat Kolomojský (vlastní Doněck a podporuje kozácké jednotky Novorosije) a Igor Achmetov (přišel odtržením Krymu o majetek) zase patří ke kyjevským oligarchům a financuje Pravosektoráky. Proto se někdy mluví o válce oligarchů.
  Martin von Brunn

  OdpovědětSmazat
 7. Jestli Putin něco chce, tak rozhodně celou Ukrajinu, ale čeká, až dojde každému obyvateli této země, jaká sebranka je rok řídí. Pak vše půjde hladce a daleko rychleji. Ale musí se počkat, až to dojde i tomu podlednímu ukroušovi.

  OdpovědětSmazat
 8. Problém Kolomojského je v tom, že coby držitel ukrajinského i izraelského občanství slíbil svým souvěrcům obrovské teritorium na Ukrajině pro vybudování Nového Izraele, je zde nadbytek nevyužívané a úrodné půdy (to je to, čeho je dnes v Izraeli pro nové osadníky absolutní nedostatek), poměrně příznivé klima, daří se ukrajinské Rusy vytěsňovat do Ruska, ale hlavně nejsou všude kolem dokola samí muslimové. Už Stalin jim kdysi nabízel vytvořit židovskou zemi na Krymu a ne v Palestině. Asi teď litují, že na to tehdy nekývli, protože se báli návratu Tatarů a protože chtěli spátky Jeruzalém.

  OdpovědětSmazat
 9. ten z (10:23) přebírá zprávy přímo od ukropského ministerstva pravdy, tam to přesně takto vysvětlují

  OdpovědětSmazat
 10. Tento víkend v Kyjevu rozhodne o mnohém. Nepoužité prapory křižují už měsíce Kyjev a vyhnuly se i nasazení v trestné výpravě v Novorusku. V pondělí uvidíme, jestli je někdo dokázal udržet na uzdě. Porošenko na to totiž žádnou reálnou moc nemá. A tyto prapory zřejmě nejsou zcela pod kontrolou ani akrálíka a krvavého pastora a ani jejich amerických nadřízených.

  OdpovědětSmazat
 11. Buďte rádi, že jsou tyto prapory zatím tam, kde jsou, a že je ještě někdo platí. Až vyschne penězovod, tak se vydají na západ (i se svou výzbrojí). Bude to taková analogie přechodu banderovců jako po válce (r. 1947).

  OdpovědětSmazat
 12. hrabě Kocharowski20. února 2015 12:36

  Ukrajinské dobrovolnické prapory a Pravý sektor jsou teroristé a měli by být zlikvidovaní bez milosti do jednoho, to je základ, pokud se s tím Ukrajina nevypořádá, bude to totální kolaps.

  OdpovědětSmazat
 13. Někdo má asi zájem na tom , aby k tomu kolapsu došlo a to co nejdřív . Kdo to asi je , tak na to si odpovězte sami .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.