Reklama

sobota 14. února 2015

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

Finian Cunnigham
14. 2. 2015   Zvědavec
Rusko má dilema. Jak může pracovat na mírových řešeních ukrajinského konfliktu – a vyhnout se širší a strašlivější válce – když musí komunikovat s imbecily a vazaly? Tím míním americké a evropské vůdce, v daném pořadí.

Problémem u pokusu rozmlouvat s imbecilem je, že ten prostě není schopen pochopit cokoliv mimo jeho tupou realitu. Trpí kognitivní disonancí a je na to hrdý. Vlastně čím více jsou kognitivně dysfunkční, tím více jsou imbecilové oslavování jako silní. Imbecilové nemohou být osvícení; jejich ignorantský a křupanský způsob nazírání na svět je nepřístupný jakémukoliv jinému, dokonce i správnějšímu, pohledu. Skutečně, mají tělesnou averzi vůči korekci, což jen nadále zvyšuje jejich imbecilitu.

Problémem u jednání s vazaly je, že jsou bezmocní u změny kurzu – dokonce i když mají reziduální schopnost myslet nezávisle a uznávat alternativní pohledy jako správnější, či aspoň rozumnější.

Tudíž zde máme dilema, kterému Rusko čelí při jednáních s Washingtonem a jeho evropskými spojenci o ukrajinském konfliktu.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, v projevu v Mnichově minulý víkend, želel nedostatku evropské nezávislosti při zamezování systematickému ničení mezinárodního řádu Washingtonem. Lavrov byl vysmíván za to, že se opovážil říct pravdu, tím spíš, že použil logiku a historické důkazy na podporu svých argumentů.

Imbecilní Američané zaměňují racionální dialog za axiomy a obviňování. Jsou vedeni svoji sebestřednou propagandou ve vlastní prospěch a zblble věří každému jejímu slovu. A jsou na to hrdí! Bůh žehnej Americe!

Americký prezident Barack Obama, který by měl být jedním z nejpřemýšlivějších amerických politiků, evidentně nedokáže uvažovat mimo jednotnou svěrací kazajku, která postuluje, bez sebemenší známky důkazu, že konflikt na Ukrajině je „celý vina Ruska“.

Při rozhovoru s německou kancléřkou po svém boku v Bílém domě minulý týden Obama řekl, že zvažuje zaslání smrtících zbraní kyjevskému režimu, „aby pomohl Ukrajině posílit svoji obranu tváří v tvář agresi separatistů“. Obama obvinil Rusko z toho, že rozdmýchává konflikt a pokouší se porušit ukrajinskou územní celistvost „pod hlavněmi zbraní“.

Prověření skutečnosti. Etničtí Rusové jsou zabíjeni ve svých domovech, sklepech, školách a na ulicích Západem podporovaným kyjevským režimem, který zahájil bezdůvodnou válku proti východní Ukrajině před deseti měsíci, vedoucí k více než 5,500 mrtvým a k více než milionu lidí vyhnaných z domova – a přesto Obama odsuzuje násilí jako „agresi separatistů“ a chce poslat další smrtící zbraně viníkům.

Od Obamy na politickém žebříčku dolů je to horší a horší. Vice-prezident Joe Biden řekl na bezpečnostní konferenci v Mnichově minulý týden, že „Ukrajinci mají právo se bránit“, a tak by USA měly poslat vojenskou podporu, aby odrazily „ruskou agresi“.

Takže, pane Bidene, co právo etnických ruských Ukrajinců se bránit? Ti toto právo nemají? Nejsou to Ukrajinci? Či možná jen proto, že jsou etnickými Rusy, což je činí z vašeho pohledu podřadnějšími?

Hlavní diplomat Ameriky, John Kerry, údajně uhlazený mnoha jazyky mluvící kosmopolita, papouškuje stejná nepodložená bezduchá obvinění vůči Rusku, a tvrdí, že to „je největší hrozbou pro Ukrajinu“. Kerry také chce poslat zbraně na Ukrajinu, aby dal Rusku lekci.

Totéž Ashton Carter, nastupující ministr obrany, totéž Michel Flournoy, který je vytipován jako ministr obrany, pokud se v r. 2016 stane prezidentkou Hitlary Clinton. Totéž Bobby Jindal, který je horkým kandidátem na republikánskou nominaci do prezidentské kampaně. Totéž republikánský šéf zahraniční politiky Bob Corker. Totéž náčelník generálního štábu, generál Martin Dempsey. Totéž členové řídích struktur americké zahraniční politiky v Institutu Brookings a Atlantické radě. Totéž redakční rady předních amerických mediálních korporací, včetně New York Times a Washington Post. Ti všichni bez mrknutí opakují mantru, že ukrajinský konflikt je důsledkem ruské agrese a že vyzbrojení kyjevského režimu je skvělým nápadem k dosažení míru. Ti všichni papouškují otřepanou partijní historku líčící ruského prezidenta Vladimira Putina jako „diktátora z poloviny 20. století“ stejného „expanzionistického“ druhu, jako Adolf Hitler a Benito Mussolini. (Aniž by měli sebemenšího tušení, že fašismus poloviny 20. století byl rozdmýchán tajnou politikou západních kapitalistických mocností kvůli útoku na Sovětský svaz, a měl za následek 30 milionů mrtvých Rusů. Politikou, která pokračuje dnes ve formě americké podpory neonacistického režimu v Kyjevě coby destabilizující síly namířené proti Rusku.).

Děsivou věcí na amerických imbecilech je, že nemají ani zdání, že mohou mít vymyt mozek. Jsou to orwellovské klony, které věří, že válka je mír, otroctví je svoboda, a pravdou je cokoliv, co vám řeknou, že jí je.

Američtí politici, kteří se zúčastnili bezpečnostní konference v Mnichově, se vysmívají snaze německé kancléřky Merkel a francouzského prezidenta Francoise Hollanda zahájit s Putinem politický dialog o ukrajinské krizi jako „hovadině“.

Tři vůdci navrhují, aby po dlouhých diskusích v Moskvě minulý týden proběhlo další setkání v hlavním městě Běloruska Minsku tento týden. Není zdaleka jisté, že Putin, Merkel a Hollande mohou dospět k průlomu a přimět kyjevský režim sednout si a vést rozhovory s pro-ruskými separatisty východní Ukrajiny. Neotesaní Američané se jistě snaží seč mohou, aby tento dialog zmařili ještě předtím, než poskytne příležitost pro pokrok.

V kontrastu s nadšením zfanatizovanými Američany existuje mezi Evropany nový konsensus, že cpaní více zbraní na Ukrajinu není řešením, je třeba se tomu skutečně vyhnout, a že separatisté mají rozumné důvody pro politickou autonomii a zaslouží si uctivého sluchu.

Evropané, aspoň veřejně, možná stále ještě přejímají omšelou báchorku, že Rusko destabilizuje Ukrajinu tajně, svými jednotkami nebo vojenskou podporou separatistům. Moskva tato tvrzení kategoricky odmítá. Ale aspoň se zdá, že Evropané mají dostatek intelektuálního důvtipu, aby pochopili, že maximalistické ukazování prstem na Putina je kontraproduktivní a že příběh může mít více než jen jednu stranu.

Ke své cti byla Angela Merkel ve své opozici vůči americkým výzvám navýšit vojenské zapojení na Ukrajině pevnou. Když byla tento týden ve Washingtonu, kategoricky vyloučila, že podpoří myšlenku poslat na Ukrajinu více zbraní. Opozice Merkel vůči americkým návrhům byla odsouzena předními republikánskými senátory jako „usmiřování“ si Putina, v hloupém přirovnání k Chamberlainovi a Hitlerovi na Mnichovské konferenci v r. 1938.

Jednat s americkými imbecily je tudíž nemožné. Obývají zcela odlišný mentální svět, oproti ostatním lidem. Jejich svět je tvořen ahistorickou propagandou a křupanským přístupem, který činí vyhlídky na dialog, sblížení nebo sokratské objasnění chabými. Jejich arogance a ignorantská nafoukanost jsou překážkami skutečné komunikaci a pochopení. Vše je Putinova chyba; vše je kvůli těm nerudným ruským hordám; vše je důsledkem snah o obnovu ďábelské sovětské říše. USA podpořená ilegální operace proti zvolené vládě s cílem změny režimu v Kyjevě? USA podporovaný režim vede válku proti etnickým Rusům na východní Ukrajině? Jste magoři, vy vyjebaní zastánci Putina!

Jak můžete jednat s takovýmito lidmi? Nemůžete.

Nicméně dalším problémem je, že Evropané nemohou svobodně jednat na základě vlastních nezávislých názorů. Je jasné, že Merkel a Hollande, a mnoho dalších evropských vůdců, chápe, že americké plány na zaplavení Ukrajiny dalšími, ještě více smrtonosnými zbraněmi, je ubohým nápadem, který může potenciálně zažehnout třetí světovou válku. Je jasné, že mnoho Evropanů považuje USA vedené sankce vůči Rusku za nejen kontraproduktivní, ale za skutečně nesmyslné, za nepřátelskou politiku, která poškozuje evropské pracující, zemědělce a ekonomiky stejně, jako Rusko.

Problematickým faktem je, že evropské státy jsou nevolníky Ameriky. Nemohou svobodně jednat mimo linii diktátu Washingtonu, bez ohledu na to, jak absurdním je. Německo je považováno za motor Evropy a za čtvrtou největší ekonomiku na světě. Přesto, jak nám připomíná německý politolog Christof Lehmann, Německo nikdy nemělo od konce druhé světové války skutečnou politickou nezávislost. Nemá ústavu patřící k modernímu státu a je nadále okupováno vojenskými silami „vítězných“ amerických a britských spojenců. „Německo je de facto kolonií USA,“ říká Lehmann. „Kdykoliv, podle poválečného základního zákona, mohou americké jednotky převzít vládu Německa, které je technicky a právně okupovaným státem, vazalským státem.“

Šmírování kancléřky Merkel americkou NSA odhalené v r. 2013 Edwardem Snowdenem je toho názorným příkladem. Ještě výmluvnějším je, jak Merkel nereagovala na hrubé porušení „suverenity“ Německa politickou silou, kterou si americké narušování zasloužilo. Nežádoucí pronikání pokorně přijala jako daný fakt americké poválečné nadvlády.

Lehmann poukazuje na to, jak jakékoliv minulé kroky Německa k vytvoření nezávislé zahraniční politiky, a obzvláště politiky, jejíž součástí bylo sbližování s Ruskem, byly programově vetovány spojenci USA a Británií. „Byli jsme toho svědky za kancléřů Willy Brandta a Gerharda Schroedera, jejich snaha zahájit přátelštější vztahy s Ruskem byla sabotována na každém kroku Washingtonem a Londýnem,“ říká Lehmann.

To je důvod, proč si Merkel zaslouží velké uznání za svůj smělý postoj proti americkému militarismu na Ukrajině tento týden. Její disent je velmi významnou známkou potenciálního rozkolu v americko-evropských vztazích. To, co dělá, zpochybňuje ve Washingtonu základní červenou čáru: konkrétně to, že evropské státy, a Německo obzvláště, nemohou, nesmí, se opovážit zpochybnit americkou nadvládu a dlouhodobou americkou politiku nepřátelství vůči Rusku.

Merkel a Hollande mohou nakonec pochopit vzkaz milionů běžných občanů EU, kteří mají silné námitky vůči americkému válečnému štvaní ve vztahu k Rusku, na úkor Evropy. Ale vzhledem k tradici evropského poddanství ve vztahu k imbecilním Američanům zůstává pravděpodobnost pozitivního průlomu u mírových vztahů mizivou. Evropské vedení je stále sevřeno v drápech Washingtonu. Ale znechucené evropské masy si nakonec mohou zlomení imbecilních okovů vynutit.

20 komentářů :

  1. Fyzicky i psychicky vyčerpávající článek. Bohužel je zaměněna příčina za důsledek, takže jakýkoliv závěr z tohoto veledíla je nesmysl.

    OdpovědětSmazat
  2. Bylo by na čase válečníkům z USA ,ukázat jednotu Evropy.Ale asi je to zbožné přání.

    OdpovědětSmazat
  3. Východním směrem Evropa končí v Lanžhotu.

    OdpovědětSmazat
  4. Mám doma pěknou knihu s názvem "Zmrdi, vohnouti, vyhryzové a my" vyšla asi v roce 2000 a je suprová! Je to přesně o tom, kdy se z lidí stávají zmrdi, ve kterých zmrdích líhních se noví zmrdi už líhnou, jak se pozná zmrd, a jak jedině je možno komunikovat se zmrdy. Čím vyspělejší země, tím víc je tam zmrdů - svět je ovládaný zmrdy, a proto tajk vypadá. I ČR je v současné době už promořena zmrdy, a proti zmrdům neexistuje žádná ochrana. Údajně jeden zmrd dokáže úplně zničit pracovní prostředí jakékoliv firmy, zaměstnanci se začnou nenávidět, navzájem podezírat, donášet na sebe, a nakonec jeden zmrd všechny vyštve. Všichni manažeři jsou vyhryzové- odvozenina od slov mana a žrát. Nejhorší vyhryzové jsou politici a státní úředníci, mediální činovníci, VIP smečka - na tuto parazitickou verbež musíme pracovat. Naše republika už je nejen vyhryzaná od parazitů, ale i zadlužená. Kdybychom byli firma, dávno už by byla v bankrotu a všichni lidi z bytů vyházeni na ulice a pod mosty. Všechno se drží jenom na obratu. Ale pořád se bude žvanit o válce a poměrech někde v jiné zemi. Tím se tady vůbec - ale vůbec- nic nezmění. K čemu je to dobré?

    OdpovědětSmazat
  5. http://outsidermedia.cz/pozdrav-z-blazince/

    OdpovědětSmazat
  6. Nechápu systém,kdy příspěvky vzápětí po publikování zmizí, ačkoliv jsou slušné a věcné, zatímco sprosté štěky zůstávají na místě. Už to má pod palcem taky nějaký manipulativní darebák, protože otrapa, sprosťák a urážeč si uvědomuje proč je mazán, zatímco člověk který píše slušně a věcně to nechápe.Je to nedůstojná manipulace, pod některými články je padesát příspěvků, jeden blbější a sprostější než druhej a všechny na místě, někde je jen osm příspěvků, a ještě některé mizí. Všechny on-line servery manipulujou s lidmi, kdyby desetkrát tvrdily, že jsou lepší. Jaký potom mají diskuze smysl? Jaký má psaní publicistiky a diskuze smysl?

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Milý kolego, netrpíte nemocí, které se říká dvojí metr? Autoři slušných a věcných námitek proti lživým zprávám veřejnoprávních sdělovacích prostředků by také rádi v televizi a rozhlase vystoupili, ale nesmějí, platí pro ně zákaz. Doporučuji vám, abyste se pokusil cenzuru zrušit a pak ani vás nebudou mazat. Co vy na to?

      Smazat
  7. Putin udělal obrovskou chybu, když jel do Minsku. Merkelová a Hollande tak z něho udělali súčastníka konfliktu a nadřízeného vedení novoruských republik. Měl tam poslat jenom Lavrova, ruský ministr zahraničí by úplně stačil. SRN a Francie si totéž už nemohli dovolit, protože smlouva podepsaná za asistence jejich ministrů zahraničí dne 21.2.2014 s Janukovyčem, platila pouze 4 hodiny, chtěli demostrovat svoji větší váhu. Minská dohoda z 12.2.2015 takové štěstí (s délkou trvání) mít nebude. Putin si asi myslel, že snahu plnit podepsanou dohodu budou mít obě strany a že EU si Porošenka ohlídá. Ale cílem SRN a Francie bylo jenom dotáhnout Putina na divadelní představení v Minsku. Společná cesta (hned po podpisu) Merkelové a Hollandeho s Porošenkem do Bruselu jenom předem demonstruje, která strana svůj závazek plnit nebude muset (Ukrajina), po které bude požadován každý bod (Novorusko) a na kterou stranu se svede neúspěch (Rusko). Propagandistická masáž, která běží v masmédiích druhý den, už předem připravuje Evropu na další eskalaci konfliktu, s pokračováním dodávek zbraní (teď už ne v utajení, ale teď už masivně, USA se už na to jenom třesou o horlivé spoluúčasti našich mocipánů nemluvě). V EU je asi jenom jeden odvážný politik realista, který svoji zemi varoval o vysoké pravděpodobnosti (70%) války v celé Evropě. Ostatní jsou jenom pštrosi. Opakuji, minská dohoda bylo jen divadlo !

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Porošenko měl připravéné stanné právo dávno před Minskem, ale potřeboval ho doma nějak prodat lidem. Nyní má skvělou příležitost zdůvodnit to nedodržením příměří (jestli ho porušuje Kyjev nebo Novorusko to už nikdo nikdy nezjistí) a obvinit ze všeho Rusko (Putina). V Kyjevu se tak jako tak schylovalo k dalšímu majdanu a na něm k likvidaci Porošenka. Díky Merkelové stihne vyhlásit stanné právo ještě před majdanem (příští týden), na který se díky zákazu vycházení nikdo nedostaví.

      Smazat
  8. Nějaký to divadlo( jedno jaký) už by mělo ukončit to ukrajinský blbnutí - nebo to mají šašci z USA rozplánovaný na delší dobu? Co na tomhle světě není blbý divadlo? Jak se ukazuje, i politika před první světovou válkou byla blbý divadlo, akorát ty media to nepřenášely- teď to tedy vidíme. Odporná předloha a scénář, nějakej magor to režíruje, psychopat dělá choreografii, mediální brakoví lháři to nakroutí do veřejných sdělovacích prostředků - a za dvacet let se odtajňuje co za tím bylo za potvornost, lži, a pokleslé divadlo. Občané dnes nesmějí věřit vůbec ničemu. Všechno je buď drama nebo komedie, tragedie, fraška - ale nic není skutečná objektivní pravda.

    OdpovědětSmazat
  9. Příměří platí ale ne v Debalceve, z místních voleb budou vyřazení odpůrci lidových republik atd....
    Žádný mír nebude, jsou to jen teroristi, slizký hadi kterýma ze zákulisí hýbe Putin. Hnus

    OdpovědětSmazat
  10. Prezident USA řekl, že cílem jeho zahraniční politiky "je svět, kde Amerika zaujímá vůdčí postavení a zůstává toutéž nepostradatelnou zemí, jakou byla v minulém století" ...Obama řekl doslova: USA mají právo „dát nůž na krk“ celému světu. Spojené státy se před ničím nezastaví a pro své světové panování jsou ochotny jít i do jaderné války s Ruskem. Prosazovat své zájmy silou je odsouzeníhodné. Budoucnost lidstva by mohla být postavena na úplně jiných základech. USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit. Jedna možná cesta realizace potřebné změny je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Dědku, nic takového Obama "doslova" neřekl. Když začnete lží tak dál už nemá smysl číst.

      Smazat
    2. Jak to tak určitě víte 20:53? Vy jste se Obamy ptal?

      Smazat
    3. President Barack Obama has said the reality of “American leadership” at times entails “twisting the arms” of states which “don’t do what we need them to do."
      "Twisting the arms" znamená to samé jako "dát nůž pod/nad krk", Ještě něco, Einsteine?

      Smazat
    4. Nereagujte na blba, to je jediné, co ho rajcuje. Na nic jiného nemá koule, než šmírovat ostatní a ukájet se. Dělejte, že ho nevidíte, nastydne mu moudí a půjde k mámě na čaj.

      Smazat
  11. Ohrazuji se proti zpochybňováním mentální nezpůsobilosti vládních představitelů našich spojenců v NATO. Vrhá to špatné světlo i na naše politiky, kteří by se měli podrobit psychiatrickému vyšetření. Zaměstnance televize a rozhlasu by měl odvézt do ústavu docent chocholoušek okamžitě. Zase by nám obrazovky zčernaly.

    OdpovědětSmazat
  12. Tento článek je VIT- tedy TEXT - mezi ostatními texty!!!!!
    Imbecilové je nejpřesnější pojmenování stávající americké politické garnitury.
    A nejpodstatnější sdělení v textu je toto:
    Německo nikdy nemělo od konce druhé světové války skutečnou politickou nezávislost. Nemá ústavu patřící k modernímu státu a je nadále okupováno vojenskými silami „vítězných“ amerických a britských spojenců. „Německo je de facto kolonií USA,“ říká Lehmann. „Kdykoliv, podle poválečného základního zákona, mohou americké jednotky převzít vládu Německa, které je technicky a právně okupovaným státem, vazalským státem.“ Váš TYGR

    OdpovědětSmazat
  13. A jakej slizkej had hejbe ze zákulisí tebou ty magore? Prolhaná mediální břečka tě duševně zkorumpovala a ukázala ti směr, kterým musíš plivat.? Brzo jsi převzal protektorátní poměry, ale když tě baví žít bez názoru pod diktátem slizkýho hada mediální břečky, žiješ jako v psychiatrický léčebně, kde by do tebe rvali prášky abys myslel přesně jak je potřeba, to jest přesně jako ti,kteří tě léčí - jinak bys nebyl uznán za zdravého. Jsi zkřívaný duševní vypatlanec.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.