Reklama

středa 18. února 2015

Putin: Západ již dodává zbraně Kyjevu, my věříme mírové minské dohodě

18.2. 2015  První zprávy
Ruský prezident Vladimir Putin řekl při návštěvě Maďarska, že podle informací z Moskvy je Kyjev vyzbrojován západními spojenci, "ale já jsem optimista a věřím, že minské dohody se naplní, intenzita bojů se snížila." "Podle našich údajů jsou již zbraně dodávány Kyjevu," řekl ruský prezident na tiskové konferenci po setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, "to není překvapující. Jsem ale přesvědčen, že ten kdo dodává zbraně musí vědět, že se počet obětí zvýší, ale výsledek konfliktu to nezmění.Naprostá většina vojáků sloužící v ukrajinské armádě nemá motivaci účastnit se bratrovražedného konfliktu daleko od domova, naopak donbaské milice mají daleko větší motivaci, hájí své rodiny."

Putin vyzval ukrajinskou vládu ať se jejich vojáci v Debalceve vzdají.

"Ať se v debalcevském kotli vzdají, zachraňte jejich životy nebo alespoň netrestejte ty , kteří si prostě chtějí zachránit své životy tím, že se vzdají," uvedl Putin na adresu ukrajinské vlády.

Až 5000 vojáků ukrajinské armády je nyní obklíčeno v Debalceve, je to klíčová oblast hluboko uvniřř povstaleckého území.

"Naším úkolem je zachránit životy těch, kteří jsou chyceni v pasti, a ujišťuji, že potom situace mezi Kyjevem a povstalci nebude dále eskalovat," řekl Putin.

Nicméně, Putin opakovaně zdůraznil, že situace je "více či méně klidná" a dodal, že je "spíše optimista než pesimista" k plnění minských dohod.

Minské dohody z 12.2.2015

Putin je přesvědčen, že jednání z minulého týdne mezi Německem, Francií, Ukrajinou a Ruskem určilo dlouhodobý rámec pro řešení konfliktu.

"Je nesmírně důležité, aby se orgány v Kyjevě dohodly na provedení velké ústavní reformy, uspokojí tím touhu po samosprávě v některých oblastech - ať už se reforma bude jmenovat decentralizace, autonomie nebo federalizace. To je ten hlubší význam minských dohod," dodal Vladimir Putin

25 komentářů :

 1. Marné volání !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už by někdo měl dostat rozum.
   Takové ztráty na lidských životech,tak zničené města,vesnice na východě Ukrajiny a vlastně pro nic za nic.Život se všem Ukrajincům nezlepší,spíš drasticky z horší.Navíc kolik rodin,dětí,přišlo o živitele,kolik je dalších raněných,který budou požadovat podporu.
   Když si tohle neuvědomí,zodpovědné osoby,co s nimi odvolat,zavřít.
   zemedelec

   Smazat
 2. Putin. Dnes snad jediný rozvážný světový politik, který dává tušit, že pociťuje odpovědnost za lidi na obou stranách té zločinné války, a ne jen odpovědnost k nadnárodním bankám, oligarchiím a korporacím. A podle toho také koná ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale není jediný, za rozvážné bych označila i všechny světové politiky, kteří s ním dnes otevřeně spolupracují na společných zítřcích. Všechny, kteří chtějí spolupracovat v klidu a míru, jako přátelé a partneři. Naštěstí se takoví najdou.

   Smazat
  2. Milá paní,všimla jste si také,že Ti ostatní rozvážní se rozhodli spolupracovat,až když Kyjev začal od domobranců dostávat po té své fašistické tlamě? Co by říkala Merkel spolu s frantíkem,kdyby náhodou Kyjev vedl? Asi by kouřili ameriky dál,co myslíte? Jinak nic ve zlém...

   Smazat
 3. Amerika chce vojnu a aj ju dostane

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Porošenko oznámil ztažení vojsk, ale neřekl, kolik chudáků , vojáků nechal předtím postřílet. A dalším dechem dodal, že se armáda bude formovat a udeří znovu, sistematicky !Tak jaképak věření. Dal slib USA a ten musí splnit. Putina do války nezatáhli a přesto ho všichni očerňují. Naše TOP 09 určitě pojede v čele s Kraďouskem a Spacánkem v první linii položit své životy-

   Smazat
 4. Naše úloha je už dána. Z včerejšího semináře "Bezpečnost budoucnosti" v PS PČR : "O krizi moderních komplexních společností v kontextu historického vývoje euroatlantické civilizace pohovořil ředitel Ústavu světových dějin FF UK Martin Kovář, který na historických příkladech demonstroval, jak se zdánlivě neohrozitelná bezpečnost některé významné země může během několika let změnit. Když mluvil o impériích, tak poukázal na to, že jsme součástí neformálního amerického impéria. „Dnešním evropským lídrům chybí politická odvaha, politický leadership. Dnešní politik? Samý ouřada a žádný Churchill,“ zhodnotil historik nedostatek politických osobností."

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem si jist, ze ty putinovi sracky, co mluvi , uz zadny soudny clovek nebere vazne. Vyjimku tvori negramotne poloopice, povetsinu volici komunistu a podobnych deviantnich stran.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč pořád Rusko=komunismus? Názor který neleze do řiti USA... je bolševický?

   Smazat
  2. Je to porevoluční politické vákuum. Co vtoukají od r. 1989 mladým do hlavy?

   Smazat
  3. Primitivní antikomunismus slouží jen ke stejnému ovládání lidí, jako komunistická demagogie před 40 lety. .Demokracie je slovo: (Svoboda Bordelu).

   Smazat
 6. Protoze v den, kdy se bolsevicka luza v roce 1917 chopila moci dodnes slavi rusko vojenskou prehlidkou, protoze se vratili k bolsevicke hymne, protoze rusko je zapleveleno sochami lenina, nove i dzerzinskeho, protoze pred syfilitikem leninem je dodnes cestna straz s dalsi vrahou stalin ma misto u kremelske zdi atd. Atd. Dovede si predstavit, kdyby v soucasnem nemecku se takto oslavovali nacisticke symboly? Napr.v den vyroci kristalove noci by bundeswehr vykonal prehlidku na unter den linden?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 7. hrabě Kocharowski18. února 2015 19:42

  Rusko je dnes, navzdory své minulosti, jedna z nejdemokratičtějších zemí světa. SSA bohužel směřuje k fašizmu, tak se nám ten svět změnil. Jen zaslepení přiblblíci to nevidí, ale to na věci nic nemění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSA už ten fašismus vybudovaly a nyní nám ho budou implementovat v celé EU. Podporují fašismus nejenom na Ukrajině - viz pochody fašistů v Pobaltí, ale nově už i v Bulharsku.

   Smazat
  2. Bulharsko bylo jedním z mála spojenců hitlerovského Německa. Proto se tolik vlísávalo po válce Rusku, dnes se zase lísá Americe. O árijské spolehlivosti pobaltských států netřeba mluvit.

   Smazat
 8. Podle Kyjeva strategický a spořádaný ústup (se zbraněmi) z města Delbacevo po včerejším rozkazu Porošenka - v ČT to dokumentují jedním tankem s ukr. vlajkou a asi s dvacítkou vojáků na pancíři. Podle Novoruska kotel od 9.2. zcela uzavřen a nikomu ukr. armády se z něho dodnes probít nepodařilo - v novoruské TV (nikoliv v ČT) to dokumentují nástupy zajatých ukr. vojáků beze zbraní. Pár souvisejících poznámek: Delbacevo není delbacevský kotel, ústup z města Debalceno není ústup na Ukrajinu, na Ukrajině manifestují za záchranu vojáků z kotle, podle zběhů je až dva tisíce mrtvých na straně ukr.armády, která své mrtvé stohuje na korbách náklaďáků, v Minsku (ale i včera v Budapešti) Putin mluvil o kotli, Porošenko kotel do poslední chvíle popíral. Můj osobní závěr: ČT jednoznačně lže (což pozoruji hodně dlouho), protože přebírá přes kopírák lži ukr. armády, jsem zvědav na Karasovo dnešní blekotání, naopak Novorusko nemá potřebu lhát. No a Porošenko, ten je už asi zcela připraven k emigraci, a to v kteroukoliv minutu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. porošenkův prezidentský speciál je asi jeho nejbezpečnější útočiště na ukrajině, ale už jenom ve vzduchu a rozhodně ne na zemi

   Smazat
 9. nedávno jsem četl zajímavý názor ruského politologa Pjakina, který pro celou Evropu předpokládá totální zhnědnutí (fašismus) v kombinaci s muslimizací jako protipólem a obojí prý bude mít za následek další holokaust, přesněji použil termín superholokaust

  OdpovědětSmazat
 10. A komunismu se neobava?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 11. Ty uz jsi asi kaput, ze. Nevadi ti, ze jsi na strane komouse a syfilitika lenina a putina...
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby vám opravdu k tomu umření někdo pomohl, lidé toho mají dost a číst takové urážky, by mohlo nasměrovat někoho, milý palmere, aby vás zhasnul. Podívejte se co se stalo za pár kreseb ve Francií. Nechci strašit, doporučuji se mírnit!!

   Smazat
  2. Palmer je náš hýčkaný blb. Nedráždit, nekrmit, neodpovídat. Mozková příhodo - tvé jméno je Palmer.

   Smazat
 12. Palmere Novorusko bylo Ruské toto území i jiné bylo darováno Ukrajině Ruským carem, další území Leninem a Chruščovem najdi si mapu to jsou dějiny a fakta. Rusko na toto území má morální právo když se od nich Ukrajina chce prozápadně osamostatnit .Tak ať UK odevzdá co jim nepatří.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.