AA

Reklama

bb

neděle 22. února 2015

Řecko, Debalcevo, Brusel a zaplňování bílých míst

napsal vlk
22.2.2015  Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/
 

Dneska mediální přehled nebude. Večer totiž kope Viktorka proti Budějovicím a tak nebude dneska na pravidelný sloupek čas, protože prostě projíždět zdroje nestihnu. Tudíž si dáme malé zamyšlení nad souvislostmi mezi řeckým dluhem a ukrajinským debaklem v Děbalcevu. Respektive malou lekci opravdu velké světové diplomacie!
Včerejší mediální výběr jsem ukončil takto:

No a na závěr informace o Řecku, kterou znáte - Řekové se předběžně ohnuli. Přesně podle mého odhadu, že Minsk II je pro ně prostě hodně špatná zpráva. Já osobně si myslím, že Děbalcevo, možná bez jakéhokoli protestu, prostě prošlo kvůli dolisování Řecka do žádoucí podoby. Jenže současný řecký úvěr byl prolongován jen o 4 měsíce. A myslím, že Syriza to schytá těžce doma, takže za několik týdnů začne tahle kauza znovu. A kdo ví jak to mezi tím bude vypadat na Ukrajině a s Ruskem. Současná dohod a nic nemění na skutečnosti, že Řecko ten dluh prostě nikdy nesplatí!

Syriza, podle posledních informací, už v Řecku čelí tvrdé kritice, že přes velké řeči a ještě větší sliby, nakonec Bruselu ustoupila. A své voliče zradila.
Počkáme na vývoj dalších dnů a týdnů. Ale její momentální porážka je zřejmá. Podobně jako musí být těžce frustrovaní její voliči.

Stejně tak je jasný drtivá prohra Ukrajiny v Děbalcevu. Mají tyto dvě něco společného?

Nyní odbočím – kdykoli si připravuji nějaký článek, tak prvním krokem je vždy výběr tématu. Pak si k němu snažím sehnat faktografii, pokud možno v čase i co do zdrojů, co nejobsažnější. Následně fakta utřídím, udělám z toho nějaký závěr a všechno vám předložím jako článek. Nic překvapivého normální postup. Stejně jako je normální, že ty svoje fakta řadím do logických řetězů, aby pěkně navazoval jeden na druhý a nebyla mezi nimi žádná díra nebo umělá spojka, z které by na sto honů trčela nějaká násilná konstrukce, či fakta nevypouštím, abych neměl přebytečná, do řetězce nezapadající, takže bych ho nemohl uzavřít a proto vám je zatajím, ačkoli jimi disponuji. Výsledkem jsou, ty šíleně dlouhé traktáty, protože se vše snažím do detailu, aby nevznikly pochybnosti, popsat...

Spojení řecký dluh a jeho nové projednávání, kdy se Řekové prostě budou snažit dluh pokrátit jasnou výhružkou, že budou blokovat třeba souhlas Řecka s dalším kolem sankcí, bylo jako houska na krámě, na jejich místě by tuto zbraň použil zkrátka každý. A stejně tak jasné pro mne bylo dilema, zejména pro Německo, že si bude muset vybrat mezi tvrdým postojem vůči Řecku a sankcemi vůči Rusku. Obojí najednou totiž v čase, který byl k disposici, řešit nešlo A že mne bude moc zajímat, co nakonec zvolí - Prachy nebo sankce? Respektive tvrdost na Atheny nebo Moskvu. A zdá se, že si Německo vybralo – Prachy a Děbalcevo. Naprosto pragmaticky a podle očekávání. Vlastní šrajtofle je vždycky pro každého nejdůležitější.

Seřaďme si dostupná fakta:

1- ještě 15. ledna 2015 odmítla jen Merkelová do Astany na domluvenou schůzku s Putinem, Hollandem a Porošenkem, s odůvodněním, že nebude cestovat, když není naděje na pozitivní posun.

2 - za tři neděle , ale nečekaně a ve všem spěchu, sebrala Hollandapod paží a mazala do Moskvy za Putinem. Prý s vymyšleným plánem na zastavení bojů.

3 - ten plán do teď veřejnost neviděla a podle mne neuvidí. Žádný nebyl.

4 - Spojené státy, Polsko a leckdo jiný, do té doby chrastil výhružně dodávkami zbraní.

5 - Merkelová, které američtí hardliněři nadávali kudy chodili, se tehdy okamžitě po setkání s Putinem, na kvalt, vydala do Washingtonu

6 - Washington, ačkoli se vyhrocovala situace u Debalceva, najednou přestal hovořit o dodávkách zbraní , okamžitě otočilo i Polsko, Britové a Balti, je prý nutno dát šanci míru.

7 - skoro všichni na Západě najednou začali hovořit o Minsku II jako o poslední naději pro zachování míru. Ačkoli ještě pár hodin před tím hodlali zvyšovat náklad pro Rusko.

8 - v Minsku se přijal Minsk II, který se ničím nelišil od Minsku I, nedával žádné záruky navíc, prostě nově nula a že by vycházel z nějakého speciálního návrhu , který měla v kabelce Merkel nebo s diplomatce Holland? To se nám nepokusil namluvit ani český mainstream.

9 - výsledek byl ale prezentován, jako obrovské vítězství Merkelové a někteří pro ni požadují Nobelovu cenu míru

10 - ledva byl uzavřen Minsk II, dostalo se Rusku, na prvý pohled nesmyslně, nových sankcí. Které odsouhlasilo i Řecko.

11 - Minsk II nezabránil pokračování povstaleckého útoku na Děbalcevo a celá vojenská akce skončila ukrajinským debaklem. Kupodivu na vývoj u Děbalceva nikdo ze Západu nijak nereagoval. Nikdo nesvolával urgentní jednání EU, nikdo neletěl do Washingtonu nebo naopak na rychlé konzultace, všichni dělali jako, že Minsk II jede, jak má a Francie to dokonce oficiálně konstatovala.

12 - Řecko se ohnulo a dostalo čtyřměsíční prodloužení stávajícího režimu, s tím, že se má ohnout ještě více.

Tuhle rekapitulaci jsem provést prostě musel, ačkoli ji znáte. Z jednoduchého důvodu. Po Minsku II jsem napsal tu čtyřdílnou analýzu (zde), (zde), (zde)(zde) a stojím si za ní i nadále. Například za tvrzením, že poraženými z Minsku II jsou Řekové. Jakkoli mi bylo jasné, že prostě ne všechny dílky jejího puzzle do sebe přesně zapadají.

Pak následoval článek v Deutsche Wirtschafts Nachrichten, postavený na analýze Reuters, že pád Děbalcevského kotle byl součástí obchodu mezi Západem a Ruskem za příměří. Který mi připadal jako scifi.

A když jsem hodnotil počínání Západu, speciálně Merkelové, tak jsem položil správnou otázku – co se mezi 15. lednem 2015 a její a Hollandovou cestou do Moskvy stalo tak převratného, že změnila najednou tak dramaticky postoj a jela k arciďáblovi osobně? A ve shodě s obecným míněním jsme konstatoval, že obklíčení Děbalceva a hrozící porážka Kyjeva! Tahle odpověď je logická a obecně akceptovaná. Ale jen do drtivého zničení ukrajinských vojsk v kotli! Kterému nikdo nezabránil! Opravdu jeli ti dva za Putinem a dovlekli Porošenka do Minsku II, aby zabránili zničení ukrajinské armády v Děbalcevské kapse? Aby následně, když to jednání proběhlo, bez mrknutí oka a jakékoli snahy donutit Rusy k zastavení operace, nechali obklíčené Ukrajince vybít?

Vždyť je na první pohled jasné, že tohle nemá žádnou logiku! Něco je tady špatně! A hodně špatně! Opravdu? Nebo je všechno jak má být, klape to logicky bez chyby, jen vyprávíme špatný příběh?

Podle mne je to opravdu o špatném příběhu! O správné storry, kdy Merkelovou nebudou navrhovat na Nobelovu cenu cenu míru, ale když to hodně přeženu, tak na Nobelovu cenu za ekonomii, respektive za záchranu německé státní pokladny! Storry o tom, že Děbalcevo bylo cenou, jak dostat Řeky!

Prostě příběh o tom, jak se opravdu mimořádně mazaně a delikátně hraje hra Prachy nebo sankce a co to vlastně je ona vrcholná světová diplomacie! A to tak, aby si svět ani náhodou nevšiml, že cílem konání je zachránit německý podíl na řeckém dluhu a všechno se tvářilo jako snaha dosáhnout míru na Ukrajině!
A jak že tohle vlkovo vyprávění bude vypadat teď? takhle:

1- Merkelová odmítla jet na schůzku v Astaně 15.ledna s oficiálním, pozor, oficiálním!! odůvodněním, že není žádná naděje na nějaký pokrok. Ve skutečnosti

2 - Merkelová schůzku odsunula kvůli bezprostřednímu termínu řeckých voleb! Aby si připravila pozici pro případ, že by

3 - vyhrála podle odhadů očekávaně Syriza. Celé eurozoně a Merkelové zejména, bylo jasné, že nastupuje volba Prachy nebo sankce! Proto Merkelová mluvila o tom, že Astana jen tehdy, bude li rychlý průlom v jednání. Nebylo ani Děbalcevo ani Syriza. Takže nikdo nebyl, Kyjevem počínaje, přes Moskvu až k Washingtonu k ničemu v lednu ochoten. Ale Syriza už byla ve dveřích a německých 80 miliard v těžkém ohrožení.

4 - přichází Děbalcevský kotel, Porošenko volá o pomoc, Američané chrastí zbraněmi a Řekové jsou stále drzejší a sebevědomější.

5 - Merkelová se domluví s Hollandem a okamžitě jedou nejdříve do Kyjeva, ale hlavně do Moskvy. Aniž by měli nějaký konkrétní plán a mírový návrh. Proto ho nikdo nevyšťoural a proto se ho povedlo utajit! Co neexistuje se utají naprosto pohodově. Jediné co opravdu mají, je jen mezi nimi dvěma – totiž, že z problému – Prachy nebo sankce, si oba, jednoznačně, vybrali jako prioritu ty PRACHY! Což znamenalo jediné – nějak se bleskově zaranžovat s Rusy, ale tak, aby to mohlo být vydáváno jako řešení ukrajinského problému.

Přirozeně, že o tomhle výběru neměli v Kyjevě a Moskvě ani tušení. A nejspíš ani ve Washingtonu. Protože Merkelová se zřejmě obávala, že kdyby to dala nějakou diplomatickou linkou, došlo by možná, ze strany McCainů, pokud by se k té informaci dostali, k řízenému úniku informací!

Což by plán okamžitě potopilo, protože Rusové by zvedli cenu své ochoty k příměří a Řekové by se postavili na zadní. Totéž Kyjev a američtí jestřábové. Takže Merkelová jede na otočku osobně do Washingtonu a sdělí Obamovi – Barracku, já si nemohu dovolit přijít o 80 nebo dokonce 90 miliard EUR daňových peněz, to by mne poplatníci a voliči roztrhali na kusy. Navíc eurozóna by se mohla rozpadnout a Evropa skončit v chaosu. Takže se v Americe teď s těmi zbraněmi pro Porošenka uklidněte, jestli chceš mít Německo dál jako oporu a dej mi volnou ruku, ať to nyní stojí, co to stojí! A zavolej Polákům a Britům, ať se uklidní i oni. Ještě dostanou možnost účtovat s Ruskem.

6 - dochází k jednání v Minsku a jsou podepsány dohody Minsk II. Skoro nikdo není spokojen. Povstalci i Kyjev se bouří, Atény jsou zaskočeny. Ale tihle do velké diplomacie stejně nemají co mluvit!

7 - následuje bleskově summit v Bruselu. Kde na první pohled naprosto nesmyslně (že vlku!!!), je Rusko za svou ochotu „odměněno“ novou dávkou sankcí. Za to, že povstalce dotlačilo k Minsku II! Pro tenhle zdánlivý nesmysl, musí hlasovat i Řekové. Hlasují, protože buď už tady si uvědomili, že prostě Minsk II je jejich porážka nebo si to naopak neuvědomili, chtěli ukázat před závěrečným jednání kooperativnost a čekali za to odměnu. Obojí vychází na stejně – Němci už nemají rovnici o dvou neznámých, ale jen o jedné – kdy Řecko pochopí, že jeho hra Prachy nebo sankce, je už dohraná?

8 - Rusko se buď přes svoje kanály dozví, či samo pochopí, pozadí té šarády a její celkový cíl, tedy zachránění peněz, které Eurozóna nalila do Řecka a sdělí povstalcům, že mají ještě pár dní – nejméně do minulého pátku, kdy dojde mezi ministry EU ke konečnému hlasování o prozatímním řešení athénského dluhu, aby získali Děbalcevo!

9 - Odhad či informace Moskvy se ukáží být správné. Nikdo na západě do pátku 19. ledna nehne ani prstem! O sankcích ani nešpitne, aby se Řecko nedostalo znovu na koně!

10 - jediný, kdo je za totálního hlupáka a nikoho to nemůže překvapit, je Kyjev. Tedy Porošenko, Jaceňuk a celá tahle cháska, která jen zoufale přihlíží, jak jejich pozici Západ obětoval bez mrknutí oka! Stejně jako oni obětovali naprosto nesmyslně svoje vojáky v kotli. Porošenko se zmůže pouze na vztekle zoufalý telefonát – nedělejte, že tohle je naplnění dohod z Minska II! - a na odsun rodiny z Ukrajiny!

11- opolčenci a Moskva okázale slaví viditelný triumf

12 - Merkelová a ostatní státy eurozóny triumfují nad porážkou Řecka, které, minimálně prozatímně, přijímá diktát. Ovšem bez jakéhokoli vnějšího triumfu! Svět o téhle hře by neměl vědět! Je totiž mimořádně cynická, byť jde o mistrovskou lekci vrcholné světové diplomacie! Je placena řeckou beznadějí a zoufalstvím a hlavně nezměrným utrpením a životy těch, co bojují a žijí na Donbasu. Nicméně jestli to takhle bylo, pak to bylo sehráno naprosto skvěle!!!!

Tenhle příběh nevydávám za pravdu. Nabízím ho jako možnost. Která vysvětluje věci, které mi do teď nikam nezapadaly:

a/ totiž náhlý posun v myšlení Merkelové a náhlé ochotě jednat a to za každou cenu,

b/ změnu postoje Washingtonu,

c/ naprosto nelogické sankcionování Ruska (které si osobně vysvětluji jako test pevnosti řeckého postoje v nových podmínkách, kdy po Minsku II ztratilo vydírací potenciál),

d/ mlčení Západu ohledně pokračující operace Děbalcevo a zatím naprosto žádné zmínění nějaké sankční odvety.

Velmi rychle se ovšem ukáže, jestli jsem si to vycucal jako zajímavé vyprávění z prstu nebo jestli na tomhle příběhu něco může být.

A jak se to ukáže? Řekové jsou na řetězu a v boudě. Alespoň nějaký čas. Takže nastává doba sáhnout do sankčního rejstříku a zvýšit Rusům cenu za Děbalcevo! A to stejně podstatně jako hlavně rychle.Už jsme si řekli, že Merkelová by rozhodně neměla být navržena na Nobela za mír, ale tak maximálně za ekonomii. Ona nezapomněla, že má momentálně hlavní nevyřízený účet s Moskvou! A že ho musí vyřídit dostatečně rychle před datem, než se bude v červnu jednat znovu s Aténami. Jestli tam ovšem Syriza ještě bude u moci! Tudíž – pravdivost tohoto vyprávění potvrdí rychlé zavedení nových sankcí proti Rusku. Jestliže sankce nebudou, pak jsme vám vyprávěl dneska jen zajímavou „historku z natáčení“, které se nikdy nekonalo. Sám jsem zvědav.

A teď jdu na Viktorku! Tak zase zítra.

/Vlkovi závidíme zážitek přímo ze stadionu - Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0) - pozn.red. NR/

29 komentářů :

 1. Jak to bylo s označením onoho „vojáka“ ČT24 https://www.youtube.com/watch?v=gyrtUoGV7eY

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně tak . Vždyť jsem to zde už napsal , že Řecko bude umravněno a postaveno do latě .EU za každou cenu musí docílit toho , aby se nikdo neodvážil vzpurné Řeky následovat . / Podemos ve Španělsku a jiní kverulanti ./ Všechno jde jako po másle - zatím !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že všechno bude jinak, Kreml je/byl s Aténami domluvený na dalších krocích, chce to hlavne trochu času a myslím, že ty 4 měsíce budou dostačující ... to, že Řecko hlasovalo za sankce (určitě po domluvě, protože v podstatě o žádné sankce nešlo) na věci nic nemění ... článek je síce nápaditý, ale stojí na vodě ... Debalcevo s Řeckem žádný souvis nemá a pokud přece, pak nepoškodí Řeky ale v konečném dúsledku Němce ...

   Smazat
  2. Nezazlivam Vlkovi tuhle logickou konstrukci ...jen trochu pozapomnel, ze i ta "konska handlirka" musi vedet, ze EUR80mld. Rekove dohromady nikdy nedaji ...takze se jedna jen o docasny odklad. Vize, ze jednou bude Recko tranzitni zemi pro plyn z Ruska do Evropy a bude si diktovat ceny za tranzit, je zatim tak vzdalena...

   Smazat
 3. Vždy vysvitne na opravdu jen malou chviličku malá naděje a je rázem udusána a zlikvidována v samém zárodku. Proč se jen každý národ cpe do druhých, Němcům bylo zakázáno sice válčit a tak si to vynahradili válkou ekonomickou, Rusové se tehdy v Berlíně rozhodně zastavovat neměli, Němci škodili ostatním národům v průběhu celé své historie, však jsme zde nonstop nebojovali s Rusy ale čelili jsme soustavné germanizaci našeho národa. Dnes mi i malé děcko vnucuje virtuální představu o opaku a Ruském útlaku naši země snad až k narození Krista. Kdysi jsem chtěl věřit, že Němci se opravdu změnili ale není tomu tak...

  OdpovědětSmazat
 4. Vlku, proč byste se měl mýlit? Skutečné události vaši hypotézu potvrzují. Smutné je to, že Syriza Řeky velmi pravděpodobně podvedla. Socani u nás dělají totéž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás zatím voliče podvedly VŠECHNY strany, které k tomu dostaly příležitost obsazením vládních funkcí. Zatím s výjimkou ANO, ale dočkáme se taky.

   Smazat
  2. "Skutečné události" žádnou hypotézu nepotvrzují, je to nesmysl ...

   Smazat
  3. Pane Karle, i ANO v tom jede. Rozhodně vědělo o dodávkách munice a zbraní Ukrajině, o jejich postoji k tomuto konfliktu máme díky p. Stropnickému také zcela jasno. No a z poslední doby třeba "podezřelé" odvolání ministryně spravedlnosti, velmi ožehavého a strategického resortu. O tom, že lid chudne a oni si přidávají na platech a dohadují se , jestli si přidají hodně nebo ještě víc a to vše za peníze daňových poplatníků, jak ty platy, tak ten prožvaněný čas o nich. A našlo by se toho víc. Přiznejme si to, ať volíme jak volíme, nakonec jsme vždy za naprosté idioty.

   Smazat
 5. Proc porad nadeje jen prohrava? Zlo vitezi nad dobrem a lez nad pravdou. Ztracim zbytek nadeje, ze se neco zlepsi k dobremu.........

  OdpovědětSmazat
 6. No tak musím přiznat, že mi v současném vývoji na "obou frontách", tj. ukrajinské i řecké, také něco zavánělo. Už proto, že z historie víme, že od Západu se nedá čekat nic upřímného a nezištného a pokud už něco dělají, sledují zejména vlastní prospěch. Chvíli jsem si myslela, že se vedení EU tedy skutečně zaleklo masivnějšího dodávání zbraní Ukrajině ze strany USA a spol. a tudíž eskalaci války nad rámec vlastenecké plus samozřejmě nepříznivý vývoj u Debalceva a riziko, že povstalci budou postupovat dále, čímž jsem si vysvětlovala i váhání Merkel se schůzkou do doby, než bylo jasné, že Debalcevo padne. Ale propojení s Řeckem není zcela bez logiky a vlastně by mě to už ani nepřekvapilo. Řekové si ukousli velké sousto a je vůbec i otázkou, zda to Syriza před volbami myslela upřímně. Ale pokud ano a opravdu chtějí Řecko postavit na nohy, měli by začít urychleně jednat s Čínou a Ruskem a postavit jasné podmínky pro setrvání s EU a z nich neustupovat i za cenu odchodu z eurozóny či rovnou z EU. Jinak budou všem pro smích a hlavně, lidé už úplně ztratí naději na nápravu cestou "demokratických" voleb. A co potom dál? Máme hole v ruce?

  OdpovědětSmazat
 7. Vlku neblázněte, máte Řeky a Rusy za úplné voly, nebo za stejný póvl jako náš a US "západní" establishment??
  Počkejme si na hodnocení, kdo koho...
  Jde o ad hoc koalice před zásadní změnou.
  "kdo se směje naposled..."

  Martin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi máte pravdu. Rusko zatím bylo vždy o krok napřed a tak není důvod si myslet, že teď Západu něco spolkne i s navijákem. Myslím, že má vypracovanou strategii na všechny možné směry vývoje situace. Nabídku na ukončení bojů samozřejmě uvítalo, už proto, aby neumírali lidé. Ale už to, že boje u Debalceva nechali běžet do vítězného konce svědčí o tom, že i oni neustupují ze svých zájmů. Co se ale nedá popřít, že je to velká, celosvětová šachová partie s mnoha figurami a je hodně v sázce. Věřme, že Putin je dobrý šachista, jak se o něm říká. A že bezpáteřní tetka Merkel, co sní o Třetí říši a pár dalších zaprodanců ho naopak permanentně a nepoučitelně podceňují.

   Smazat
 8. Nesouhlasím s Vlkem. Syriza voliče nepodvedla.
  Řecko chtělo prodloužení smlouvy o půjčce na 4 měsíce a Trojka na 6 měsíců. Ve výsledku se smlouva prodlužuje na 4 měsíce - je to tedy bod pro Řecko.
  Řecko prohlásilo, že je ochotno splnit 70 % reforem, ale zbývajících 30 % nebude akceptovat, protože jsou pro Řecko toxické - privatizaci, reformu pracovního práva a reformu penzijního systému. Ještě v pondělí Trojka ignorovala toto prohlášení a předložila Řecku dokument, kde byli tyto tři reformy výslovně po Řecku požadovány. Proto Řecko odešlo ze schůzky.
  V novém dokumentu, který Řecko podepsalo, již tyto reformy zmíněny nejsou - opět bod pro Syrizu.
  Navíc je v tomoto dokumentu zmíněna flexibilita ohledně ročních procentuálních nárůstů rozpočtového přebytku - a to je třetí bod pro Syrizu, protože předchozí řecká vláda zavázal Řecko k nesplnitelným nárůstům rozpočtového přebytku.
  Jednání ještě neskončila, v pondělí má nová řecká vláda předložit Trojce seznam opatření, které má v plánu uskutečnit pro ulehčení situace řeckého lidu. Syriza tvrdí, že opatření nezatíží rozpočet a Trojka si to chce ověřit.
  Svým nepřesným rozborem bere Vlk zbytečně lidem naději.
  A co na to řikají Řekové? NOT BAD AT ALL:

  http://www.keeptalkinggreece.com/2015/02/20/eurogroup-statement-on-greece-full-text/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omluva za hrubé chyby mluvnické nikoli však faktické.

   Smazat
 9. Víte co? Představte si, že jste Tsipras. Je únor, zima, na polích a v zahradách nic nedozrává, prachy nebudou... Za 4 měsíce bude červen - teplo, turisti, zelenina už je a kdovíco dalšího taky...Lidi hlad mít nebudou, ani jim nebude zima - máme čas ty lumpy doběhnout!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano :-), tohle má logiku :-). Na jaře už je většinou tepleji než v zimě a což teprve v létě. V tomhle obdobi se lépe resi problémy obecne i u jednotlivých lidi, podobne je to i u ruznych zemí. :-)

   Smazat
  2. Tak ti od kterých peciválové škemrají peníze bez kterých do měsíce pomřou hlady jsou lumpové a je třeba je nějak doběhnout? Vy, komouši, jste opravdu lůza, parazitická spodina společnosti. Všichni stejní, jeden jak druhý.

   Smazat
  3. Anonymní22. února 2015 14:56
   Cvičená opice opět vyblila svý zvratky. :-)

   Smazat
 10. Ať už někdo ty parazitické řecké komouše přisáté na EU zkopne z útesu. Má na to někdo v EU koule? Asi ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cvičená opice opět vyblila svý zvratky. :-)

   Smazat
  2. Co ty?Jsi svrab nebo nemáš koule?

   Smazat
  3. V mládí jsem znal taky jednu povolnou. Přefikl ji každý na vsi. A pak se narodil Povolný...

   Smazat
  4. Milej, zlatej. Představ si, že tvůj obzvlášť neoblíbený zazobaný příbuzný si objedná u šmejdů nádobí za desetitisíce, deky a další kraviny a když dojde na placení a superúroky ještě si od těch šmejdů půjčí - taky se superúroky a pak dělá já nic, já muzikant, obraťte se na anonyma 14:53. No, a oni to udělají a dusej tě a dusej, zatím co neoblíbený příbuzný si žije v pohodě a šmejdi tloustnou, zatím co ty hubneš. Za sebe dosaď Řecko, za příbuzného předešlé řecké vlády, za šmejdy EU a za ty hrnce a deky zbraně a zbraňové systémy.
   Teď už je ti to jasné?

   Smazat
  5. Ne, tobě to není jasné. I kdyby se Řekům třeba odpustily všechny dluhy (a část už se jich odpustila dřív) tak oni si na sebe nejsou schopni vydělat. Oni nejsou schopni začít od nuly s čistým stolem. Oni si musí okamžitě začít znovu pujčovat aby si udrželi stávající standard. A speciálně pokud chtějí začít znovu ještě víc rozhazovat tak jak to naslibovali hloupým voličům.

   A nesnaž se pracovité, šetřivé Němce vydávat za šmejdy a lenivé parazitické cikány za oběti. Asi budeš podobná sorta. Inu, vrána k vráně...

   Smazat
 11. Podle mne příliš za vlasy přitažená spekulace. Řecko nikdy své dluhy nebude schopné zaplatit. EU, ač se to nezdá, tak přece jenom není kolonií Německa. Až dojde opravdu na lámání chleba, projeví se její emancipace, třeba i v pádu Merkelové. Ukrajina rovněž své dluhy už nikdy nezaplatí a navíc nemá peníze na obnovu toho, co si zničila. Buď své poslední bohatství prodá globálním mocným, tedy nadnárodním korporacím, nebo propadne Rusku. Jeho nacisté nebudou spokojeni ani v jednom případě a dál budou zemi rozvracet do jejího úplného konce, čili rozbití.

  OdpovědětSmazat
 12. Vědecké poznání začíná tam kde dovedeme vypočítat budoucnoet.
  V ekonomii se už o tom nemluví, v politice ani neuvažuje. A když už, zbývá alespoň snaha uhodnout co, nebo kdo, je nejpodstatnějším hybatelem dění.
  Vlk nám předložil svou. Sám jsem sice jen příštipkář, ale vrtá mě hlavou toto.

  1) Řecko momentálně možná skutečně kormidlují ti dvá, co o nich pochybuje paní Lauterbachová:
  http://e-republika.cz/article3008-Politicke-strany-a-demokracie-jako-bankovni-k%C5%A1eft
  ".......Kdo je ale ve skutečnosti Yanis Varoufakis? V každém případě se vyzná ve světě anglosaského finančnictví a světového kasina. Varoufakis je americkým profesorem (hostuje na Lyndon B. Johnsson School of Public Affairs na texaské univerzitě v Austinu), je zastáncem Evropské bankovní unie, přerozdělovacího mechanismu v EU a jednotné centrálně řízené investiční evropské politiky. ...."
  A mladý řecký premiér? Alexis Tsipras byl v roce 2013 na návštěvě ve velmi významném americkém politickém think-tanku The Brookings . Ten chce zvýšit výdaje na bombardování východní Ukrajiny, článek najdete zde . A kolem financování volební kampaně Syrizy, kterou podporovala Hillary Clintonová, se šíří také nepěkné zvěsti. ...."

  Asi jsou na tahu nyní oni, a ukáže se jak se vybarví. (Nebudou-li už dnes 23.února odstaveni.)

  2) Ukrajina - si nežije svým životem. Na tom co se tam děje vcelku nezáleží, o ní se jen kecá a především lže.Aby řeč nestála. Hráči jsou výhradně USA, EU, RUSKO. (A o služebních cestách se něčím musí vyplnit cesťáky.)
  Zdá se, že partii vede Putin (a držím mu palce). Poslední tah je doufám asi tento:
  https://www.youtube.com/watch?v=E00qpfEZdg8

  Zdravím vespolek, Děda.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. DOBRÝ DEN, MÁ VAŠE POZORNOST
   Vy, kteří jste hledat půjčku peněz, nevím, jak se budete sdílet svou radost, protože je to pro mě ještě hledáte půjčku, jsem narazil gentleman jménem David Anderson, tento muž podnikání portugalsky. Bylo mi poskytla půjčku ve výši 250 000€ a mluvil jsem s několika kolegy, kteří mají také dostala půjčku od této paní, bez starostí. Především mně, obdržel jsem žádost o úvěr bez protokolu a jsem docela spokojen. Důvod, který tlačí mě k uveřejnění tohoto oznámení, a že tento muž i nadále dělat zázraky, aby lidé, kteří jsou opravdu v nouzi. Tak jsem se rozhodl sdílet tuto možnost s vámi, kteří nemají prospěch bank, nebo kdo měl udělat, aby věřitelé jsou nečestní, kteří zneužívají osobnost druhých; máte projekt nebo potřebují financování, můžete mu napsat a vysvětlit svou situaci; to vám pomůže, pokud je přesvědčen o vaší upřímnosti jeho e-mail est:davidanderson2741@outlook.com

   Smazat
 13. URGENTNÍ PŮJČOVNA NABÍDKA.

  Dobrý den,

  Vážení uchazeči o úvěry, pozdravy od společnosti Trinity Global Loan Ltd.
  Jsme certifikovaní věřitelé úvěrů. Potřebujete půjčky. Poskytujeme úvěry na projekt, podnikání, daně, účty, a mnoho dalších důvodů. Pracujeme s 2% úrokovou sazbou.
  Více k získání půjčky od této společnosti, takže potřebujete a
  Úvěr, jste v dluzích? Chcete začít podnikat a potřebujete
  hlavní město? Potřebujete financování? Vaše pomoc je
  Konečně zde poskytujeme úvěry všem levným
  Dostupná úroková sazba ve výši pouze 2%, pokud nás zaujme, kontaktujte nás
  Dnes na> (Trinitygloballoanltd@gmail.com)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.