Reklama

sobota 14. února 2015

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo podmínky pro předání kontroly hranic Kyjevu

14. 2. 2015   zdroj
Kontrola nad některými úseky rusko-ukrajinské hranice bude Kyjevu předána až po uskutečnění opatření, která byla stanovena v minské dohodě z 12. února. Informovala o tom agentura "Interfax" s odkazem na státního tajemníka, náměstka ministra zahraničí Ruska Grigorije Karasina.

"Pokud budou (opatření) provedena, pokud se bude realizovat politické urovnání, pak bude možné o tom ke konci roku 2015 uvažovat," řekl Karasin.

Karasin také poradil hlavě zastoupení EU v Moskvě, Vygaudasu Ušackasu, který vyzval, aby byla kontrola nad hranicí předána ukrajinské straně dříve, aby si pozorněji přečetl minský dokument z 12. února. Diplomat poznamenal, že je v něm jasně vysvětlen postup pro předání kontroly hranic. "K tomu je třeba provést celou řadu důležitých akcí," řekl Karasin. Dodal, že jednou z těchto akcí je uskutečnění voleb v jednotlivých okresech Doněcké a Luganské oblasti.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


24 komentářů :

 1. Rusko dostalo pěkně na frak.Nevěřím,že dlouho udrží Krym.Přitom taková velká země.Bohužel nemají vůdce.Putin se klepe strachy,když na něj Merkelová houkne :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neverim, ze muze byt clovek tak tupej jako vy, proste tomu neverim, vy to musite delat za penize. Kolik vam plati jako placenemu prispevovateli? Kolik mate na hodku? Pokud to ale opravdu nedelate za penize, tak jste provokater. Provokujete a mate radost z toho jak osatni reaguji. A proto prosim ostatni aby nereagovali.

   Smazat
  2. To říkala ČT nebo teta Merkel a ujo Obamovič

   Smazat
  3. Provokatér? Spíše inbecil...

   Smazat
  4. Provokatér, který si odskočil ze Lžidnes. Zbytečné je s takovýma diskutovat.

   Smazat
  5. Povedal by som že táto fotka hovorí za všetko ... :-)
   http://www.czechfreepress.cz/evropa/neuzitecna-dohoda-kterou-vsichni-chteli.html

   Smazat
  6. Ja si skôr myslím že to píše nejaký sopliak-zasratý puberťák-a potreboval by remeňom na riť!!!! Len hanba je jeho rodičom,keď nevedia čo ich ratolesť stvára.

   Smazat
 2. Pro anonym 13:27 Kolik Ti je, že sem píšeš takové bludy. Kontroluj raději svou poluci. Vem si čítanku do ruky a neotravuj svými rozumy demente.

  OdpovědětSmazat
 3. Hezky to Rusové vymysleli, dobře to prosadili a teď můžou jenom sedět a čekat, jak se to vyvrbí. To už ani není šachová partie, to je žravá dáma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínáte jak dlouho trvala válka v Jugoslávii ? Stejné to bude na Ukrajině, pokud se to nepřenese do Evropy. Tady je taky dost debylů kteří by rádi válčily, třeba poláci.

   Smazat
  2. Ale Jugoslávie na to byla sama, tam ani Rusko nemělo sílu nic zkoušet, tady to snad bude ostrým řezem. Rusko si nemůže dovolit nějak dlouho se vyšťavovat, buď to půjde po dobrém, nebo tam vlítnou jako do Gruzie a bude pokoj. Putin už snad pochopil, že jeho vstřícnost nikdo neocení, že budou na Rusy pořád hledět jako na podlidi, tak co by si dělal násilí. Udělá to, co bude pro ně výhodné. Ropa pomaloučku roste, rubl pomaloučku posiluje, ruské akcie rostou jak z vody, takže snad se karta obrací.

   Smazat
  3. To je jasný, že rubl roste. Když začíná z nuly, tak musí růst. Tempo růstu jste sám popsal - pomaličku. Tak vám přeji hodně trpělivosti, budete ji při tom tempu růstu potřebovat.

   Smazat
  4. Mně je jedno, jestli roste rubl rychle nebo pomalu klesá, jenom to konstatuju, že po podepsání dohody se trhy uklidnily, ani americké, ani evropské akcie tolik nerostly, mě osobně zneklidňuje akorát koruna a akcie Čezu.

   Smazat
  5. Komu trochu jen funguje mozek,tak si odvodí,že Rusko si za nadhodnocený dolar nakoupí velmi levně spoustu svojí měny zpět,co se pak bude dít,až začne obchodovat jen s ním?Pak si rád přečtu nové názory prudičů...

   Smazat
  6. Komu trochu jen funguje mozek,tak si odvodí,že Rusko si za nadhodnocený dolar nakoupí velmi levně spoustu svojí měny zpět,co se pak bude dít,až začne obchodovat jen s ním?Pak si rád přečtu nové názory prudičů...

   Smazat
 4. Také si myslím,že dokud nedojde k oboustranému klidu zbraní,jak je i požadována změna ústavy,některých zákonů k regulérním volbám,k tomu předání hranice by nemělo dojít.Sice nevím kdo bude volit,tolik mrtvých,uprchlých do všech koutů světa a k návratu se jich asi moc nechystá,všechno rozstřílené.
  zemedelec

  OdpovědětSmazat
 5. opravdu by stálo za to, aby příspěvky jako jsou oba 13:35 byli co nejdříve mazány. Neobsahují žádný názor, natož argument nebo odkaz, ale pouze urážky. Při dalším opakování, po předchozím varování, aby toho opravdu zanechali, je pak úplně zablokovat. Každý má právo s k věci vyjádřit, i anonym 13:35, který nikoho neuráží jen sděluje svůj názor, tedy on uráží Putina a Merkelovou, ale to jsou politici a ti to prostě musí snášet. Best

  OdpovědětSmazat
 6. Slovenská výzva k Referendu o setrvání v NATO.

  https://www.youtube.com/watch?v=zsKdFkQIvMg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ,,Setrvání´´je myšleno ironicky,nebo překlep?

   Smazat
  2. ,,Setrvání´´je myšleno ironicky,nebo překlep?

   Smazat
  3. samozřejmě ironicky, zkoukni video

   Smazat
 7. Šéf OBSE, Organizace pro bezpečnost a spolupráci, anglicky Organization for Security and Cooperation in Europe, OSCE, potvrdil, že v Novorossii nejsou žádné Ruské jednotky.

  http://sputniknews.com/europe/20150213/1018221522.html

  OdpovědětSmazat
 8. Dodejť ne, byla by to sebevražda nejdříve kontrolovat hranice a pak teprve odzbrojovat

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.