Reklama

.

.

neděle 1. února 2015

Ruské myšky se zaradovaly!

Přemysl Votava
1. 2. 2015  Vaše věc

Miliony kusů pastiček na myši, vyráběných v KOVO DRUŽSTVU Olomouc, byly zařazeny do seznamu zakázaného dovozu do Ruska. Vedle letadel sankce i na pastičky na myši. Jistě je všichni známe, ani po letech se nezměnily. Tedy několik cm plochého dřívka nebo i plíšku, pérko a potom jen připíchnout kousek sýra, či tvrdého chleba. Přiběhne nebohá myška,… pérko cvakne a myška je chycena.

Díval jsem se nevěřícně na zprávy ČT 24, kde nešťastný předseda tohoto družstva, divákům sdělil, že na vývoz pastiček do Ruska, se vztahují přísné protiruské sankce. Sdělil také, že ještě předloni vývoz tohoto zboží do Ruska, dosáhl 2,5 milionu korun. Zákaz dovozu pastiček na myši, tedy musel otřást Ruskem přímo v základech. Dle vyjádření předsedy družstva, ruský trh pro toto zboží byl velice zajímavý. Tedy řečeno, Rusko je velká země a jistě má i hodně myší, i v samotné Moskvě, se zboží dobře prodávalo. Provozovna družstva se sídlem v Hlubočkách u Olomouce dobře vydělávala. Všichni byli spokojeni. Odbyt byl zajištěn na dlouhá léta. Lidé nestáli na „pracáku“, měli práci.

Po této zprávě v ČT jsem nabyl dojmu, že „bruselský úředník“ se nejspíš zbláznil. Druhá možnost je, že je to nová, supertajná zbraň NATO. Myšky měly sežrat pšenici na ruských polích a tak dostat Rusko na kolena.

Je úsměvné, že tyto vydařené bruselské sankce, mají trestat Rusko. A tak ruské myšky se přiřadily k těm, co tancují a tleskají Bruselu. A v koutku tohoto dění stojí nešťastný předseda KOVO DRUŽSTVA, který hledá náhradní trhy pro české pastičky na myši.

I ten náš „hokynář“ z poslední vesničky v Pošumaví ví, co se stane. Ruský nenasytný trh obsadí konkurence. Již v této chvíli se do Ruska vezou stejné pastičky a je jedno, odkud jsou, zda z Číny, Indie nebo z Turecka. A tak ty ruské myšky se dlouho radovat nebudou. Místo české pastičky, je chytí ta čínská.

To je jen jeden příklad za všechny. I tento příběh je poučením pro naivní, či zaslepené. Bruselské sankce nakonec dopadnou na samotnou EU.


15 komentářů :

 1. Za chvíli se bez povolení Bruselu ani nevy..rem. Typický příklad byrokracie povýšené na zákon.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby to nebylo k pláči, tak by to bylo k smíchu.

  Aurelka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obojí! Smál jsem se tak dlouho až jsem plakal.Nevím koho mají v Bruselu poradce na potenciální reakce obyvatel EU na jejich "plody"ale i Němci,kteří obvykle vtipům nerozumí se určitě řechtali.Pokud toho poradce mají,pak platí var.druhá-poradce je agent KGB!

   Vymazat
 3. No co se divíme, vždyť takový hlodavec přece patří do kategorie biologických zbraní ! A rusáci jich mají dost, protože mají největší území ! A naší euroúředníci nedopustí nehumánní usmrcování malch myšek !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Musí se přeorientovat na jiné trhy. Třeba arabské země. Tam běhají krysy běžně po ulicích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Bruselu běhají krysy také,je jich plný Europarlament.Předseda kovodružstva nechť vyrábí pastičky hubící tyto elementy,neboť škodí velice a navíc se jistě i rychle množí...

   Vymazat
  2. V Bruselu běhají krysy také,je jich plný Europarlament.Předseda kovodružstva nechť vyrábí pastičky hubící tyto elementy,neboť škodí velice a navíc se jistě i rychle množí...

   Vymazat
  3. Obávám se pane Procházko,na krysy z Bruselu pastičky z Olomouce nestačí,ty budeme muset nastražit sami.

   Vymazat
 5. Plasticky vysypat před sídlo vlády.A přidat jed na krysy.

  OdpovědětVymazat
 6. No a teď ten výrobek dodá s radostí Čína, která umí vyrobit cokoliv, a náš výrobce si už nikdy neškrtne. Zaměstnancům, kteří přijdou o práci, pak může jít nějaký "analytik" vysvětlit, že přeci musíme přinést oběť, a zase tak moc nás to nebolí. K blití je to, ne k pláči nebo smíchu. Protože to není ani první aní poslední výrobce. J.B.

  OdpovědětVymazat
 7. Není francouzský sýr, nejsou třeba ani pastičky.

  OdpovědětVymazat
 8. Blbost EU už nejde ani komentovat.

  OdpovědětVymazat
 9. Aj toto je výsledok práce dementov v Európskej únií a v NATO, pričom veľmi negatívne zasahujú denný život firiem a obyvateľov Európy.Preto je treba držať palce Grécku, Španielsku kde to začína vrieť a ďalším krajinám, ktoré ako som si istý sa k nim pridajú,dúfam, že aj Slovensko a Česko a dosiahnú výraznú zmenu. Lepšie ako súčasný stav podporujúcich vojnových štváčov v Európe a fašistov na Ukrajine je aj rozpad Európskej únie a prepustenie jej darmožráčov z komisie, parlamentu , NATO a pod. Treba sa vrátiť znovu k národným štátom a podporovať národné ciele.

  OdpovědětVymazat
 10. Pisete nesmysly.Pasticky na seznamu nejsou,ale v dusleku krize jich Rusove odebiraji mene.

  OdpovědětVymazat