Reklama

.

.

pondělí 16. února 2015

Senzace! Porošenko sňal z Putina odpovědnost a označil jako hlavní viníky občanské války na Ukrajině

Grigorij Michailovič
16. 2. 2015    zdroj
Obrat v zahraniční politice Kyjeva? Porošenko snímá odpovědnost za rozpoutání občanské války na Danbasu z Putina. Za viníky byli označeni A. Jaceňuk a Alexandr Turčinov. Porošenko prostřednictvím svého nejbližšího spolupracovníka poslance a generálního sekretáře vládní strany „Blok Petra Porošenka“ Sergjeje Kaplina označil hlavní viníky občanské války na jihovýchodě. Prohlášení generálního sekretáře strany je možno chápat tak, že hlavní viníci rozpoutání občanské války budou v nejbližší době pohnáni k odpovědnosti.

Sergjeji Kaplinovi je 35 let. Dlouho blízce spolupracuje s Petrem Porošenkem a proslýchá se, že jsou blízcí přátelé. Kaplin je kvalifikací technolog cukrářské výroby. Soudí se, že je pomocníkem prezidenta - oligarchy v jeho podnikání - ve výrobě bonbónů. Kromě toho je Kaplin osobní přítel a poradce kyjevského primátora Vitalije Klička. Ukrajinští analytici pokládají Kaplina za jednoho z nejvěrohodnějších a nejperspektivnějších budoucích kandidátů na prezidentský úřad na Ukrajině. 

V přímém přenosu hlavního televizního kanálu TV1 Kaplin připsal veškerou odpovědnost za rozpoutání války na Donbasu Arseniji Jaceňukovi a Alexandru Turčinovi (obvykle z toho ukrajinští političtí činitelé obviňují Vladimíra Putina.

Dále Kaplin řekl, že je snadné svalit vinu za rozpoutání bojových akcí na Donbasu na prezidenta Ruska, ale nastal čas říci lidu pravdu. Odpovědnými za ATO (antiteroristickou operaci) jsou ti, kteří byli u moci po svržení Janukoviče a titíž jsou dosud odpovědní za válku na Donbasu. Jsou to Jaceňuk a Turčinov.

Je velmi nepravděpodobné, že by Porošenko mohl výše uvedené pány pohnat k odpovědnosti, ale ve skutečnosti je začal označovat za viníky zločinů proti vlastnímu lidu.

přeložil Ivan David

57 komentářů :

 1. Kdo s čím zachází, tím také schází. V Minsku asi Porošenkovi naznačili, že je to kdo z koho, protože Jaceňuk měl našlápnuto k čistkám včetně odstranění Porošenka. Takže... teď to začne být teprve zajímavé!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně dobré zprávy , o špatných lidech!!!

   Vymazat
  2. Nechci být přílišný optimista, ale je to půlka vítězství.

   Vymazat
  3. v Minsku nic nenaznačovali, dříve byl kandidátem Kličko, ale EU ho musela hodit přes palubu, pak se musela EU smířit s Porošenkem na příkaz USA (dokonce řadu měsíců před prezidentskými volbami), no a USA právě házejí Porošenka ppřes palubu (je to takový hromosvod, či ventil na vypuštění přebytečné páry), protože se jim zdá perspektivnější Jaceňjuk. No a Evropa zase sklapne kufry.

   Vymazat
  4. na Ukrajině se nic k lepšímu nezmění, americký loutkovodič mění jenom loutky, a pojede se dál

   Vymazat
  5. Na jednaniach o Ukrajine v Minsku sa odohral aj tento médiami utajovaný rozhovor, medzi Porošenko a Putinom, v dôsledku ktorého urazený Porošenko od zlosti na niekoľko hodín opustil rokovaciu miestnosť

   "Putin sa pýtal Porošenka, či pozná historku o sliepkach kniežaťa Vladimíra, panovníka Kyjevskej Rusi, pričom Putin nečakal na odpoveď, ale spustil:

   "Knieža Vladimír odišiel z Kyjeva na poľovačku do Novgorodu a keď sa vráti, zistil, že všetky jeho sliepky zmizli...
   a prišlo sa na to, že mu tie sliepky ukradli Ukrajinci."

   Porošenko s vypúlenými očami na to:
   "Vtedy ešte žiadny Ukrajinci v Kyjeve neboli",

   pokojný Putin mu s úsmevom odvetil:
   "Tak a teraz na týchto historických základoch môžeme začať jednať o Ukrajine"

   Vymazat
  6. Mám rovnaké obavy. Za každého hajzla je v záloze připraveno 10 dalších ze stejného think-tanku. USA už mají zákon na rozkradení Ukrajiny. Pak to bude teprve jízda.

   Vymazat
  7. Ten vtip je kouzelný. Mohu ho šířit?
   Pokud Porošenko opravdu toto vyhlásil (a není to z humoristického časopisu), pak je hrdina, nebo sedí v moskevské Lubjance. Všude lépe, než v Kyjevě, když Jaroš chodí do parlamentu s granátem.
   Kdo viděl zfanatizovanou ukr. mládež, tak si dovede představit, co se tam asi bude příštích deset nebo dvacet let dít. Nevím, co jim může ty hlavy vyčistit, jedině snad hořká válečná porážka s tisíci mrtvých vrstevníků, tak jak to poznala Hitlerjugend.
   Ten, kdo získá Ukrajinu, musí ji buď vtlačit do války s Ruskem, nebo tu zemi musí živit a obnovit. Živit nikdo nechce, válku by US bral rád, ale EU se bojí. Pokud toto dokázali Porošenkovi vysvětlit, pak je to asi inteligentní člověk, a jak pravil Zeman: - je to „muž míru“.
   PB

   Vymazat
  8. Absolutny suhlas. To ze aj predmajdanske vlady absolutne nevenovali fasizujucemu trendu mladeze ziadnu pozornost sa teraz javi ako velmi nebezpecny prvok spolocnosti. Extremne nazory vznikaju v zlych ekonomicko hospodarsko socialnych podmienkach a rozpustaju sa v tych dobrych , alebo sa aspon ventiluju inym smerom a nedochadza k takemu zgrupovaniu a organizovaniu. Toto bude este bezpecnostny problem pre EU pretoze, pochybujem , ze v blizkom vyhlade pride k zlepseniu zivotnych podmienok na ukrajine, skor im slubuju nove utahovanie opaskov, ale z coho? Mladi militantni , teraz uz z vojnovymi skusenostami budu pre europsky organizovany zlocin novym personalnym zdrojom.

   Vymazat
 2. Porošenko dnes už může říkat cokoliv, dokonce i pravdu. Rodinu má v bezpečí a na letišti prezidentský speciál připravený k okamžitému vzletu. A datum odletu se už blíží, asi to bude do konce tohoto týdne. Chunta mu už připravila i rezignační dopis. A Jaceňjuk a Turčinov jsou jejími hlavními představiteli a Biden s Kerrym dohodnul převzetí moci v Kyjevu právě těmito něžnými, silně proamerickými dvojčátky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinými slovy, špatný, byť volený prezident bude vystřídán ještě daleko horším "králíkem" a "krvavým pastorem" (běžné ukrajinské přezdívky Jaceňjuka a Turčinova). Rozhodně se nemá Ukrajina, ale ani Evropa na co těšit. Ironie je také v tom, že ho chtěl dokonce i Putin udržet, co nejdéle, ale právě dohodou o příměří v Minsku ho pomohl odstřelit.

   Vymazat
  2. alespoň, že se bude radovat amerika

   Vymazat
  3. Možná bude, ale ne dlouho. Rusko není Balkán. Na něm si rozbijou hubu, toho, kvůli čemu to celé rozpoutali, tedy rozložení Ruska, nedosáhnou. Čím víc budou tlačit na pilu a běsnit, tím dřív přes tu hubu dostanou. Už aby to bylo.

   Vymazat
  4. nemyslim si, ze porosenkovi dovolia americania opustit ukrajinu. naco by im bol v americi? len nech si to vyzerie.

   Vymazat
 3. Ukrajina pravděpodobně vstoupí do historie jako země, ve které probíhaly dvě občanské války naráz. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To bude zase ve Washingtonu veselo. A co teprve ČT ? Chtělo by to názor Jefima Fištejna a agenta Peheho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tomhle oříšku by si vylámal zuby nejeden propagandista. Asi začnou vznikat nová slova, aby se ty patvary vůbec daly vyjádřit.

   Vymazat
  2. Fašigton tuto rošádu - tedy odstranění Prasečenka, jako užitečného idiota, který už není potřeba, s Jacehňupem a Turčinovem připravili. Ale Prasečenko si to uvědomil a tak se cuká. Noc dlouhých nožů tak zřejmě brzy přijde. Jak to u fašounů běžně chodí.

   Vymazat
  3. Jejich názor je přece znám: může za to Putin.

   Vymazat
  4. Jako kdyby nebylo jasné, co budou tvrdit.
   Pořád to samé.
   Za všechno může Putin.

   Vymazat
 5. To jsem zvědav,jak a zda o tom bude informovat ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti budou čekat na instrukce ze zámoří

   Vymazat
 6. Občanská válka a přímo v Kyjevě? Tak to teda nevim jak objasní naši humanitární bombarďáci.

  OdpovědětVymazat
 7. Prosím o příp. doplnění informací o výše uvedené záležitosti. Je to skutečně pravda? Pokud ano, znamená to jediné. Budou čistky přímo v centru Ukrajiny. A naše média zatím krmí o tom, jak opolčenci porušují příměří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, další Majdan, další barevná revoluce

   Vymazat
  2. Jen aby jim nedošly barvy... Měli by konečně kápnout božskou a nazvat další revoluci hnědou.

   Vymazat
 8. Zajetí vyhladovělé ochranky gen. štábu ? https://www.youtube.com/watch?v=mJGk0JNyrYY

  OdpovědětVymazat
 9. Naše média neposlouchej a nemusíš chodit blejt každý dvě hodiny. Zajímavé ale bude reakce EU na prohlášení, že válku na Ukrajině vlastně nezpůsobil Putin. Porošenko cítí konec tak všechno hodí na ty dva kumpány Jaceňuka a Turčinova. A západ mu snad bude věřit jako dosud všechno. To bude dilema. Sankce, nesankce. Tím Porošenko vyrazil EU trumfy z rukou.

  OdpovědětVymazat
 10. Gůůglím ostošest a nějak nic .No snad to je pravda . Z

  OdpovědětVymazat
 11. Tohle, jestli je pravda, tak to je rána pro Američany přímo mezi oči.
  Jaceňuk s Turčinovem jsou nejvěrnější spojenci amerických válečných štváčů Joe Bidena a Mc Caina.
  Jaromír Petřík

  OdpovědětVymazat
 12. Nevím,nevím nějak se mě to nezdá je to nějak ověřeno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nevím, ale dává to smysl. Poroš dávno ví, že po něm jdou. A zkouší poslední zoufalý pokus o sebezáchranu, po vzoru nejlepší obrana je útok. Tím se ale vystavuje smrtelnému nebezpečí, protože pokud naznačuje, že začne kecat, mohli by ho nejen nechat zdrhnout, ale umlčet navždy. Jinak USA je jedno, kdo co mele, oni jedou podle předem připravených scénářům a ostatní je nezajímá. Jedině, že by je někdo zastavil, tj. pouze EU (mírově) nebo Putin (vojensky).

   Vymazat
 13. Jaceňuk s Turčinovem jsou jednoznačně označeni jako strůjci rozpoutání války, ale naši se nevzdají a budou stále vinit Putina.Holt zvyk je železná košile.

  OdpovědětVymazat
 14. Pro ty, kteří nevěří je zde odkaz na video z ukrajinské (!) TVI

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=33TqSs0QwBQ

  Porošenko už tuší, že jde o život : Žena odletěla s dětmi z Ukrajiny.
  http://politobzor.net/show-44816-zhena-poroshenko-v-strahe-pokinula-ukrainu.html

  Věci jsou podle toho, jak to predikoval V. Putin. Tedy, že se Ukrofašisti poperou mezi sebou. Dosazen následně bude ten nejhorší americký lezprdelista, který rozšíří válku na další oblasti a Ukrajinci zažijí skutečný teror. Na východě se zatím upevní státní struktury Novorossie a dobře organizovaná armáda osvobodí celou oblast Donbasu a opevní se tam. Dále bude čekat a nebude se míchat do ostatních událostí na Ukrajině. Na Kyjev nemůže táhnout, protože v současnosti by je médii zmasírovaní Ukrajinci považovali za okupanty a NATO by tam poslalo vojska. Pak by se konflikt zvrtnul ve velkou válku.
  Teprve až zbytek Ukrajiny si po bankrotu ekonomiky "vychutná slastí svobody a demokracie" přinesené z EU a SSA prostřednictvím "demokratických" fašounů, až budou do války hnáni lidé z ostatních regionů a umírat za zločince, tak si postupně uvědomí, jaká je pravda. Pak začnou jednotlivé oblasti revoltovat. Protože však nejsou organizovány, dojde k celé řadě masakrů. Pak přijde čas pro armádu Novorossie, kterou potom sami Ukrajinci budou žádat, ať jim pomůže zbavit se fašistů a do Kyjeva přijedou Novorossijci jako osvoboditelé. Státní struktury Novorussie se pak stanou základem nové státnosti jednotné a svobodné Ukrajiny. Optimistický odhad Rusů je do konce roku. Pesimistický - konflikt se potáhne ještě 1-2 roky.

  Výtah z ruských zdrojů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž by tomu tak bylo.

   Vymazat
  2. Dosud mně nejvíc zajímala Putinova delší strategie. To co píšete - plně odpovídá.

   Doufejme že se podaří. A znovu smekám. ((Už před padesáti léty jsem se divil, jak dovedli bez peněz na vybavení laboratoří držet krok se západem v základním výzkumu v oboru fyzikální metalurgie. Důvtipem.))

   Vymazat
  3. chytré, otevřelo mi to oči, stále jsem nemohl pochopit, jak to do budoucna Putin myslí, chytré

   Vymazat
  4. To vypadá dosti rozumně a pravděpodobně. Pro Ukrajinu a SS špatné, pro Jaceňuka a Turyčina a spol. ještě horší. Jakmile splní svoje mouřenínské zadání, budou páníčkama odejíti, nejspíše i z tohoto světa aby moc nekecali. No a takhle by mohlo dopadnout více lidí z evropy kteří stojí na té špatné straně. Ale co máme svobodu, tak si asi nebudou moc stěžovat, nebo budou, ale bude jim to platné jako mrtvému zimník...

   Vymazat
 15. Povím vám, jak to bude.
  Dejme tomu, Porošenko vezme nohy na ramena. Vzápětí se v korporátních médiích objeví známí "experti" s odhalením, že Porošenko zradil, že si ho vlastně koupil Putin a následně to povede k zostření sankcí vůči RF.
  Už nebude pochyb, že je nutné dodat chrabrým ukrajinským demokratům západní zbraně i oficiálně. Protože je ukrajinská armáda zdecimovaná ruskými mužiky, dodáme pochopitelně i čerstvé vojáky, jde přece o západní hodnoty a demokracii.
  No, a dál si to domyslíte už sami, předpokládám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je závěr, který předpoládám. Za všechno zlo světa může Rusko a Putin. Nechtěla bych být v jeho kůži a doufám, že je dobře chráněn. Jestli se ale konečně vše v dobré obrátí, budu se mýlit ráda.

   Vymazat
 16. Nevěřil, podíval, koukal jako blázen ,uvěřil .Děkuji za odkaz p.Pokornému ZB

  OdpovědětVymazat
 17. Skutečně, senzace.
  Ale nikoliv jako důvod k jásotu. Snad jako jiskřička v tunelu. Oproti dosavadní situaci bezvýchodné totálně.
  Západní části hrozí nová občanská válka, možná krutější než dosavadní. Situace, kdy ještě musí být hůř, aby vůbec pak mohlo být líp. Nic nového v dějinách.

  Malinko, nejistě, si tipnu. Až bude nejhůř, budou tam muset nastoupit cizí mírové sbory. OSN bude stále nefunkční - nadřazeným konfliktem ještě dloho bude USA - Rusko. Základem sborů bude armáda Běloruska. Ostatní budou jen monitorovat. USA budou souhlasit, v naději že rozšíří "svou demokracii" i v Bělorusku. Dál ... netuším. Buď uklidnění nebo světová.
  A pozor, hlavním hráčem bude nejen Putin, ale i čas, A v něm změny v poměru sil ve světě.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 18. NEVĚŘÍM,ŽE BY TEN BLB POCHOPIL,ŽE VRAŽDIT VLASTNÍ OBYVATELE JE ZLOČIN.NIČIT JE SNADNÉ,VYBUDOVAT PROSPERUJÍCÍ STÁT ZLOČINEC NEDOKÁŽE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že Porošenko je blb a že od počátku nemá jasno, co je a co není zločin. Jen teď už jaksi nemá mnoho na výběr. USA se znelíbil, je málo radikální a "jedná o míru". EU na něho tlačí, protože asi opravdu válku nechce a ti dva pitbulové (všimněte si, jak si jsou ti nácíčkové podobní, jistě v mládí neduživí a ustrkovaní chlapci, tak teď to všem ukazují, ty své zakonzervované komplexy) mu jdou po krku a hodlají ho předhodit běsnícímu davu, případně Pravému sektoru.

   Vymazat
 19. Sleduji naše demokratické zpravodajské portály a...........nikde nic. Ticho po pěšině. Není to tak dávno, co se rozpoutala mediální smršť ohledně svobody slova. Denně nám byly servírovány fotografie, na kterých kdejaká politická nicka hrdě vyřvávala " Já jsem Karel ", ze všech novin, televizí a zpravodajských portálů na mě hleděli demokratičtí politici, dojemně sešikováni na jakési zapadlé uličce. K nutnosti hájit svobodu slova se vyjadřoval, s odpuštěním, každý kdo měl v řiti díru. Tak se nyní všech těch udatných zastánců svobody šíření informací ptám, kde jsou vaše fotografie, vaše jednotné šiky, vaše upocené bláboly ? Nebo, nedej bože, si mám myslet, že svobodně se můžete a můžeme vyjadřovat jen k něčemu vypreparovanému, k něčemu, co nám nejdříve ideologicky předžvýkáte? Děkuji, nechci. Mixovanou stravu nenávidím od doby, co mi prováděli resekci chrupu. Zdá se, že bude slunečný den, tak si ho užijte.František

  OdpovědětVymazat
 20. Zpoza oceánů se těžko dohlédne na to, kdo a jak přesně vlastně plní zadání z Washingtonu či spíše z Langley. Snaha o "remote" loutkovodičství se může snadno zvrtnout v jiný spektákl. Ukrajina stojí před ekonomickým kolapsem a s tím i před rozpadem země jako takové. Baloga jako oligarchgubernátor západních oblastí se již zcela jasně vyjadřuje proti ATO a volá po stažení kyjevských sil, které plní i násilím odvedení Západoukrajinci nemající za co bojovat. Zcela reálně se tak Porošenkovi začíná jeho Ukrajina rozpadat. Aby tomu alespoň na čas zabránil (a měl čemu prezidentovat), musí upřednostnit Balogu a jeho západniky (především Rusíny) před patologickými neonacisty Jaceňukem a Turčinovem i s celým Pravým sektorem a Svobodou. Tím by Porošenko dosáhl hned trojího vítězství: Za prvé by oslabil své soupeře před v Minsku slíbenými volbami, za druhé by potlačil očividné neonacisty vadící západním mentorům a konečně uspokojil by emancipační snahy Rusínů, když už ne ukrajinských Rusů a oponentů Kyjevu. Takového Porošenka (či jeho lidi) by Západ mohl snadněji Rusku prezentovat jako důvěryhodnější partnery pro jednání. Ostatně novoruští eficiálové si právě s Porošenkem za poslední půlrok několikrát volali ohledně toho, zda může kyjevský prezident vůbec něco garantovat. A pak tu jsou ty ruské satelitní snímky dokazující kyjevské (a euroatlantické) lži o ruské agresi...

  OdpovědětVymazat
 21. Především, Porošenko odletí jakmile mu půjde o krk. A to bude brzy. Ale to už začne nová etapa, ještě krvavější. Ukrajině bude vládnout nějaká další nastrčená figurka USA, která rozprodá americkým korporacím všechno, co bude za něco stát. Mezitím obyčejní lidé budou chcípat a pořádek jim budou dělat různé fašistické bojůvky. Navenek to bude vypadat jako pěkný bordel, za který bude moct Putin, jak jinak.

  OdpovědětVymazat
 22. Nežli Rusa za přítele, radši hřebík do prdele.
  K.H.Borovský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budíček. je 21.století Joudo

   Vymazat
  2. Rus se nezmněnil ani po těch letech.. stále má pocit, že se ho svět musí bát..máme svoje zkušenosti..

   Vymazat
 23. Zločinec chce stíhat zločince! pěkná fašistická svoloč .Najednou se vše mění to ne já ale oni! Ještě rádi požádáte Rusko o pomoc. Nakonec Kyjevská vláda prchne do USA.

  OdpovědětVymazat
 24. Taky si myslím,
  že Porošenkův speciál poletí na Východ

  na Západě ho nic hezkého nečeká

  Jířa

  OdpovědětVymazat
 25. Nejhorší je že tohle co se děje na Ukrajině je občanská válka přijde mi že Kyjev vnímá své občany jako nějakou přítěž a také se k lidem tak chová pro srovnání Stalin hnal svůj národ proti Němcům za cenu velkých ztrát ale dá se to pochopit! Jeden Ukrajinský velitel prohlásil že tuhle válku nemůžeme vyhrát protože se velitelé chovají k vojákům jako dobytek!

  OdpovědětVymazat
 26. Jak málo stačí, aby se stal z padoucha hrdina, že I.Davide?

  OdpovědětVymazat
 27. Nemuzu uverit jaka jste banda blbu.Teda vetsina kometatoru zde.Nestojite ani za prispevek.

  OdpovědětVymazat