Reklama

sobota 21. února 2015

Škemráním o mírové síly Kyjev uznává neschopnost ukrajinské armády

21. 2. 2015    zdroj
"Prohlášení kyjevských činitelů o možném vstupu mírových sil na Donbas znamená pokus o odvrácení pozornosti veřejnosti od porážky u Děbalceva", řekl korespondentovi agentury Regnum 20. února v Kyjevě politolog Alexej Bljuminov.


Podle Bljuminova však všechna prohlášení o mírových silách ve skutečnosti znamenají uznání nezpůsobilosti ukrajinské armády. "Žádost ukrajinské RNBO (Rada národní bezpečnosti a obrany) o vstup mírových sil do zóny konfliktu na Donbasu znamená faktické uznání ukrajinského vedení, že Ozbrojené síly Ukrajiny jako organizovaná a akceschopná síla, schopná samostatně se vyrovnat se svými úkoly, již neexistují. Je zajímavé, že se to stalo na pozadí událostí v Děbalcevském "kotli", který byl Poltorakem a Porošenkem prohlášen "velkým vítězstvím ukrajinského vojska", "dal Rusku do zubů", řekl expert.

Zároveň je však podle experta sotva možný vstup mírových sil v nejbližší době, a Kyjev dnes potřebuje tuto rétoriku spíše pro formování jistého veřejného mínění.

"Nemyslím si, že reálně je vstup mírových sil možný. Každopádně nyní a za daných okolností je taková pravděpodobnost nulová. Navíc, Kyjev je dokonale informován o postupu při takovém vstupu a nemůže nevědět, že bez souhlasu Ruska a následně, bez jeho účasti ve složení těchto "modrých přileb" žádný vstup mírových sil není z principu možný. Proto není rozhodnutí RNBO ničím jiným než propagandistickým trikem, určeným pro domácí publikum, aby se nějak ututlala rezonance, vzniklá na Ukrajině po "velkém vítězství" u Děbalceva. Nevylučuji však, že v budoucnu, při další eskalaci konfliktu, může být takové rozhodnutí přijato. A mně se z nějakého důvodu zdá, že pak bude iniciátorem Rusko (s EU) a oficiální Kyjev spolu s USA tomu bude všemožně bránit", shrnul Alexej Bljuminov.

Jak agentura Regnum informovala, podle názoru prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, zveřejněném v oficiálním prohlášení, Děbalcevo bylo pod kontrolou Ukrajiny, žádné obklíčení nebylo, ukrajinské útvary a jednotky odešly "podle plánu a organizovaně" na jeho rozkaz, s veškerou bojovou technikou: tanky, bojovými vozidly pěchoty, samohybnými dělostřeleckými systémy, automobilovou technikou. Před odjezdem dali ukrajinští ozbrojenci "do zubů" těm, kteří se je snažili obklíčit, přičemž na více něž dvoutisícovou ukrajinskou skupinu bylo asi 30 zraněných a 6 mrtvých. Podle údajů DLR bylo v Děbalcevském kotli až 8 tisíc ukrajinských vojáků, ozbrojenců a nacgardistů, z nichž až 3 tisíce osob zahynulo a v době zveřejnění těchto údajů v kotli zůstávaly 2 až 2,5 tisíce ukrajinských vojáků.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Ukrajincům se ve lží vyrovnají již jen Němci, oba národy nemají ani kouska důstojnosti.FUJ

  OdpovědětVymazat
 2. Zraněný ukrajinský voják vzkazuje Porošenkovi od povstalců: Oni mě tu léčí, nejsou to žádná monstra
  https://www.youtube.com/watch?v=VHRKvZov5NI

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem bývalý příslušník bezpečnostního sboru ČR. Můj bývalý šéf také šplhal do vyšších pozic pouze moudrými kecy a skutek utek. Přesně jako Porošenko. Dejte mi lidi a já to udělám. Když mu začali odcházet šéfové podřízených útvarů, tak šel raději do výslužby. Vlastní neschopnost a neodbornost nikdy neuznal. Měl kamarády a tím i zastání u vyšší řídící složky. Přesně jako u Porošenka. Vždyť to za mne vyřeší USA a EU !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Porošenko je izolovaný chudák v kruhové obraně. Nadto ho řídí američtí poradci, které poslali na Ukrajinu jako do vyhnanství. A mnozí nedosahují IQ ani tiskové mluvčí Psaki.

  OdpovědětVymazat
 5. A nejhorší na celé věci je , že ta loutková vláda s Porošenkem a Jaceňukem v čele evidentně zadaný úkol od svých chlebodárců nezvládá, takže je načase, aby požádala o vojenskou pomoc "spřátelených" zemí. A to pak teprv nastane ten "správný mazec" do kterého s největší pravděpodobností zatáhnou i nás!

  OdpovědětVymazat
 6. Už je to rok od převratu na Ukrajině přijde mi že odpor proti Kyjevu stoupá už jim nikdo nevěří čas hraje proti nim čím déle jsou u moci a vedou válku proti svému národu tím více si řežou větev pod sebou musí se něco stát v Kyjevě!

  OdpovědětVymazat
 7. To co predvadi Ukri je parodie na vedeni boje a strategii. A take vrchol cinysmu v ukazce demokratickych a komunikacnich kvalit vympreparovanych mozku v Kyjeve. Neposloucha nas par regionu? Hod tam granat, na srace....-uzasna taktika, hodna ubozaka bez jedine bunky. Mezinarodni ostuda se vsim vsudy. Perfektni ukazka zfanatizovani obyvatel, kde vetsina ani netusi, vo co go... :-( Zadna svetla budoucnost je pristich 20 let neceka, kreteni, rozmlatili si, co mohli!
  PROBOHA! POVESTE NACKY DO ALEJI, ZVOLTE TECHNOKRATICKOU VLADU A ZACNETE TY SRACKY UKLIZET! A NEDOVOLTE AMIKOVY MONTOVAT SE DO VNITRNICH ZALEZITOSTI VASEHO STATU. Vyhubite s3 kvuli falesnym predsudkum vuci Rusku???? HLUPACI...!!!!!! Druha Jugina, gratuluji....pitomci...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.