Reklama

středa 18. února 2015

Slyšte, slyšte – toto je hlas dnešní Ameriky!

Lubomir Man
18. 2. 2015   Outsidermédia
Začátkem druhé dekády února přinesl server Nová republika výtah z Obamova rozhovoru pro americké síťové vydání VOX, přeložený PhDr. V. Grulichovou. Pro čtenáře, kteří si z Obamy pamatují jeho pražský protiválečný projev na hradčanském náměstí, pronesený brzy po jeho nástupu do úřadu, byly jednotlivé pasáže Obamova nejčerstvějšího rozhovoru pro VOX čímsi jako probuzením ze sna.


Pro mnohé tak neuvěřitelným, že se v diskuzi objevilo i podezření, nebyl-li překlad zčásti ideologicky „upraven“ tak, aby pro politickou vizi USA, Obamou objasňovanou, vyzněl co nejnegativněji. Aby takovéto nařčení vyvrátil, umístil předkladatel původního textu M. Novotný na stránky Nové republiky dodatečně i originální anglický text Obamova rozhovoru, což bylo samozřejmě rozumné, ale zároveň též málo přehledné. Jelikož to, co Obama prohlásil, je pro většinu čtenářů hodně překvapivé i znepokojující, napadlo mě, že by bylo přesnější, kdybychom nejkontroverznější části Obamova rozhovoru uvedli větu po větě. Nejdříve vždy větou českého překladu, následovanou pro kontrolu větou anglickou, jak ji Obama vyřkl. Takže začínáme:

Ale celkovým směrem a celkovým cílem je svět, ve kterém bude Amerika pokračovat ve své vedoucí roli.

But the overall trajectory, the overall goal is a world in which America continues to lead. 

Amerika, jsem si naprosto jist, bude dál nepostradatelným národem pro celý zbytek tohoto století, jak byla i ve století minulém.

America, I am pretty certain, is going to be the indispensable nation for the remainder of this century just like it was the last one. 

Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly. 
 Now we have got to have the strongest military in the world and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn´t do what we need them to do. 

Kdyby nebylo ekonomické, nebo diplomatické, nebo v některých případech i vojenské páčivé síly, kterou jsme uplatnili – nebo kdybychom neměli tu (správnou) dávku realizmu, neměli bychom také nic tzv. pod střechou.
If it weren´t for the various economic or diplomatic or, in some cases, military leverage that we had – if we didn´t have that dose of realism, we wouldn´t have anythig done either.
Takže to, co já si skutečně myslím, že jde přesně v popisu mé zahraniční politiky, je pevná víra, že nemáme vojenská řešení pro každý problém 21. století. Že nemáme sobě rovného ve smyslu státu, který by se chystal nás napadnout či nás přechytračit, k čemuž by se svým nukleárním arzenálem mohlo mít nejblíž Rusko, ale všeobecně řečeno nemohou nic takového projektovat v měřítku celého světa, což my můžeme. A nemůže to udělat ani Čína. Na naše vojenství vydáváme víc prostředků, než dalších 10 zemí dohromady.

So what I do think is accurate in describing my foreign policy is a strong belief that we don´t have military solutions to every problem in 21. century. That we don´t have a peer in terms of a state that is going to attack us and bait us. The closest we have obviously, is Russia with its nuclear arsenal, but generally speaking they can´t project the way we can around the world. China can´t either. We spend more on our military than the next 10 countries combined. 

Naskytá se otázka, co k Obamově rozhovoru svrbí člověka nejpalčivěji na jazyku. Možná útěcha, že ne na úplně všechny problémy 21. století mají USA vojenské řešení – kdyby ano, stála by totiž zeměkoule v jednom plameni, když méně náročným z nás stačí, co na ní z úradku USA hoří už dnes.Ale jímá jej současně i strach z oné části Obamova vyjádření, že jen USA mohou projektovat napadení jiné země v měřítku celého světa. (Čili s využitím svých vojenských základen ve 130 zemích světa).

A tak vás napadne, není-li to až příliš velké lákadlo pro zemi, která si osobuje právo zkroutit ruce zemím, které nejsou ochotny dělat to, co USA potřebují, aby dělaly, jak se Obama vskutku čistě po hitlerovsku vyjádřil.

64 komentářů :

 1. To jsou skutečnosti, které mnozí dávno věděli, nebo tušili. Jen takhle otevřeně to nikdy nikdo s USA nepřiznal. Výstavba radaru v Brdech a antiraket v Polsku byla součástí této politiky světového vládce. Všechny tyto aktivity mají za cíl zvýšit procento pravděpodobnosti, že se podaří úder bez adekvátní odpovědi napadeného. Pouze pud sebezáchovy a jakási rovnováha šancí zaručovala, zatím, že se o "konečné řešení" doposud nikdo z USA nepokusil. Otázka zní, co až se ke "knoflíku" dostane zločinec, který ten pud sebezáchovy potlačí, nebo nemá vůbec. Dokud se nenajdou záruky, a cesta k všeobecné obranné spolupráci všech!!! velmocí a zemí, nelze jinak, než si přát, aby pořád existovala možnost, že si to případný agresor odskáče. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zločinec Putin má k jadernému knoflíku volný přístup, pokud vím.

   Smazat
  2. naštěstí ...

   Smazat
  3. Pepku, vyskoč ....!

   Smazat
  4. V první řadě by se měl starat Sam o ten svůj svinčík. Tyto praktiky uplatňovat u svých (už to dělá), aby je konečně probral z přežírání a tuposti. Být na místě Putina někdo jiný, dávno by strýčkovi poslal přes oceán varovný vzkaz. Už je toho svinčíku z produkce USA víc než DOST. Díky Putinově velkorysosti my v Evropě ještě žijeme.
   Mimochodem....víte kolik dnes stojí naprosto obyčejná mateřská školka v USA měsíčně ? Kolem 50 tisíc !

   Smazat
  5. Výstavba protiraketového systému mĕla být obranná a ne útočná!

   Smazat
  6. Pro: 18. února 2015 18:38 V USA je dnes již tak draho, že si má sestřenice, která tam od revoluce žije začala jezdit do Čech ošetřovat zuby a operovali ji zde i koleno. Sama mi říkala, že kdyby jí to koleno dělali v USA, padli by na to všechny její úspory za 20let a zřejmě by musela přihodit i dům. Tam se dějí tak zrůdné věci, že by jsme měli založit neziskovku dle vzoru USA a zdarma nabízet českým blbečkům odlet do USA za údajnou svobodou a demokracií. Samozřejmě, že letenka by byla pouze jednosměrná:o) Zdejší blbečci si vymalovali USA na růžovo, tak proč jim neumožnit splnění jejich snu, když tam nikdo z nich ani dlouhodobě nežil ale vytrvale zde šíří blbosti o lepším světě za velkou louží.

   Smazat
  7. Anonym 12:44 je typický příklad ukázkového blba.

   Smazat
  8. co mluviš o putinovi vosle copak nevidíš co říká obama,že těm co se nepodřidi je potřeba skroutit ruce/jako hitler pravil/

   Smazat
  9. Drah, draho, to je normální a je to ještě levně. Mnoho lidí=draho a nízké mzdy a naopak. Kromě toho jsme nastavili nyní vše na systém "maximalizace zisku", všichni jste se toho hesla chytili jako houno košile, tak si nestěžujte bulíci. Váš smějící se Cohen.

   Smazat
 2. Amerika je tragický stát a tragicky bude její konec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Celá její tragedie spočívá ve lži, sebeklamu, naprosté absenci pokory, nadřazenosti a falší. Tísíci lety prověřený základ úspěchu - pravdu, neznají.

   Smazat
  2. Také si to myslím.
   Jdou od porážky k porážce.Někdy větší někdy menší,ale prohrávají.
   Co je dobré,už se jim nedaří ani mediálně manipulovat.

   Smazat
  3. Začali svoji kariéru genocidou indiánů, tento způsob existence je doposud nepřešel. Bohužel svět po staletí věřil lžím a propagandě o dokonalosti jejich systému a jejich světové politice. S postupující krizí celého tohoto systému a chorobnou hamižností mocných přidávají na agresi, která už do světa křičí pravdu a není možné ji umlčet. Nepomůže už ani propaganda, ani násilí. PRAVDU NEUMLČÍ.

   Smazat
  4. „tatínku, na co mám být hrdý ? Na to, že moji prapraděčkovévyvraždili Čejeny, Apače a jiné etnika ? Na to, že jako jediní v historii lidstva svrhli strašlivou zbraň na jiné lidi ? Mlč synku.. A tati, co zlého nám ti Rusové udělali ? Ehm, překazili nám kšefty.. A kšeft je to zásadní ? Ano synu, pro nás amíky je to zákon.. ( Lidská práva jsou jen zástěrkou. pšššt !)

   Smazat
  5. Ano, to je správný postřeh: začali svoji kariéru genocidou Indiánů... a svět to přešel mlčením. V samém počátku to byli z Anglie vyvezení zločinci. Co bylo lze od nich očekávat. Trpké plody dračí setby!

   Smazat
  6. Ano ano,proto by bylo potřeba,aby se původním obyvatelům ameriky pomohlo(celý svět),aby dostalo území,které jim náleží...Nebo snad nemají nárok na sebeurčení,jako třeba v Kosovu atd?A černochy tam tam,kam patří....Proto vyzývám USA (protože tuto plitiku prosazují),aby začala se sebedestrukcí,velice ochotně jim svět pomůže......

   Smazat
  7. Naprostý souhlas. Demokracie Made in USA je to nejhorší co kdy mohlo kterýkoliv stát potkat.
   Koukněte na všechny videa z odkazu níže.

   tps://www.youtube.com/watch?v=dxfyjKqq-n8

   Smazat
 3. Nemám slov, jen údiv nad sebestřednými otevřenými postoji, kterými stále víc potupně zašlapává do bahna převzatou cenu za propagaci míru! Rozhodující komise se unáhlila, nebo chybně formulovala za co ji vlastně uděluje. Kolik už tu bylo samozvaných vládců nad světem a kde skončili?

  OdpovědětSmazat
 4. I kdyby byla tato slova vytržena z kontextu pořád jsou to slova DIKTÁTORA, která nemají ABSOLUTNĚ NIC SPOLEČNÉHO S DEMOKRACIÍ !

  V těch slovech je zoufalství, odkrývá nimi svoji pravou tvář
  .
  Toto nemůže nikdy žádný skutečný státník či diplomat - demokrat vypustit z úst.


  Co na to říká pan doktor David ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v těch slovech je především agrese a výhružky !

   Smazat
 5. Bylo předpověděno, že "před svět bude postaven otazník v době, kdy netvor bude velet mocnosti a kdy svět bude odkázán na milost a nemilost netvora."
  Myslím, že překlad z arabštiny nebo starořečtiny je nepřesný, za výraz "netvor" je třeba vložit "negr".
  Svět udělal chybu a bohužel ta chyba byla na Východě Zeměkoule. SSSR se měl přetransformovat v jinou mocnost, rovnovážnou,pane Gorbačove. Vy jste a Jelcin vinni a zodpovědní za současný stav. A my všichni ostatní na Zemi s Vámi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět udělal chybu jen v tom, že si neuměl, nebo nechtěl připustit záludnost agresora. Gorbačov nebyl žádný naiva, byl to jejich člověk a věděl co činí. Jelcin byl zvolen proto, že se vědělo, že Rusko ve světě znemožní a přivede na buben. Putin byl zvolen, aby zkázu dokončil, jenže toho silně podcenili.

   Smazat
  2. Gorbabačov uvěřil tomu, že slovní dohoda se plní! S Buschem se domluvili na tom, že NATO se nebude rozšiřovat okolo Ruska. A kde jsou nyní? Všude! A Jelcin by za flašku vodky zaprodal i mamku, natož části ruska!!!

   Smazat
 6. Ta verze v anglickém originále je správná - nikdo nemusí mít pochybnosti. Americké politické zabijácké, ješitné a zakomplexované opice se konečně odhalují - zatímco dřív tomuhle všemu říkali "usilování o světový mír"Jenže dnes při mediální propojenosti světa a tváří v tvář tomu, co nutně všichni občané musejí vidět a udělat si názor, by žvásty o míru už neobstály, tak se prostě odkopali a agresivně prosazují své politické zvěrstvo s nímž ničí svět - otevřeně. Zajímá mně jediné - co na to amerikofilové a milci jejich způsobů - takhle vám to opravdu vyhovuje? Neuráží vás to? Neponižuje vás to jako občany Země, když tihle prašiví zakomplexovanci, ti nicotní potomci vězňů a dobrodruhů, klidně prohlašují, že celou Zemi chtějí a budou ovládat třeba i silou - tedy celá bude jejich protektorátem? I já - vy- oni - každý? Kde je tedy ta svoboda a demokracie - budeme mít svobodu a demokracii jenom doma u škopku, jako středověcí nevolníci, a každé vystrčení hlavy bude kvalifikováno jako "vzpoura proti vrchnosti" s následkem šibenice? Jenom to by mně zajímalo -nic víc. Názor proamerických psychopatů, pitomců a ubožáků. Za lepší žvanec ( možná) takové porce ponížení i pro naše děti a vnuky? Proč se celý svět nesemkne k odporu proti těmhle praštěným desperátům? Proč naopak nikdo nepodplácí americké socky, (třeba bohatí Číňani) proč tam nešíří rozvratnou propagandu, aby se tahle stoka plná nafučených zbohatlických pitomců podělala zdola? Jejich vlastní medicina by určitě zabrala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samotní Američani v minulém století vlastně nikdy řádně neprožili válku na svém území, nikdy nemuseli obnovovat rozbitá města a celou infrastrukturu, na jejímž zničení se v Evropě tak výrazně podíleli. Jejich ekonomika na válkách vlastně vždy vydělávala a situace po válce z nich udělala světového hegemona. V boji se sovětským svazem využili i poražené Němce a s jejich pomocí získali jako první např. i atomovou zbraň.

   Smazat
  2. A jak víte, že se to už neděje?

   Smazat
  3. Opicí myslíš neokonzervativce a John McCaina? Kain byl podle 4. kapitoly biblické knihy Genesis nejstarší syn prvních lidí Adama a Evy. Narodil se jim po vyhnání ze zahrady Edenu. Je znám jako bratrovrah, neboť zabil svého mladšího bratra Ábela, protože Hospodin nepřijal jeho oběť, ale Ábelovu ano. Byl za svůj čin Bohem vyhnán a označen zvláštním znamením, aby jej nemohl nikdo zabít a ušetřit jej tak trestu. Jeho dalším mnohem mladším bratrem byl Šét, o němž Eva řekla, že Bůh jí vložil dalšího potomka místo Ábela, jehož zabil Kain.

   Smazat
  4. Nedá sa zjednodušovať, ak hodíme všetkých amíkov do jedného vreca a myslím si, že už vôbec nie je problém v potomkoch prvých osadníkov Ameriky . Moc v Amerike má len niekoĺko rodín, židovských rodín, ovládajúcich banky, zbrojárske firmy, médiá, ropné spoločnosti . Tak ako si amíci v minulosti navláčili otrokov z Afriky, tak súčasný exodus afričanov, arabov,..., zaplaví Európu , ale zlo nejde ani od čiernej, žltej, či červenej rasy , zlo a túžba po svetovláde je zakódovaná zas len u časti národa, ktorý počas poslednej svetovej vojny a po nej našiel útočisko práve v Amerike . Skúste nájsť v časopise Forbes niektorého skutočne najbohatšieho občana USA , položte si otázku, prečo v budovách svetového obchodného centra nezomrel žiadny žid a prečo vlastne dvojičky spadli , keď boli postavené , aby odolali aj nárazu lietadla? Prečo americkí architekti ako dôvod pádu dvojičiek označili riadené explózie ? A takýchto otázok si môžeme klásť stovky . Fakty nikto neprekrúti , aj ke´d sa na ten účel využívajú médiá celého " demokratického " sveta .

   Smazat
 7. Poslat to výboru pro udělování "ceny míru" s vyjádřením, jak chtějí napravit tento tragický omyl a urážku mnoha dřívějších laureátů?

  OdpovědětSmazat
 8. NENÍ ROZDÍL MEZI OBAMOU A MEZI MAFIÁNY KTEŘÍ BILANCUJÍ NAD UPLYNULÝM ROKEM (Psí dečka a Párátko Charlie), DISKUTUJÍ O METODÁCH VÝPALNÉHO, VYDÍRÁNÍ, ÚNOSECH, VRAŽDÁCH.

  OdpovědětSmazat
 9. Všechno zlé je k něčemu dobré. Obamovo drzé vyhrožování celému světu ukázalo všem státům světa, jak si stojí v očích USA. Dosud se dařilo dělat z Ruska a Číny říše zla, ohrožující celý svět. Obama tomu zasadil smrtelnou ránu. Státy, které na sebe stáhnou hrozbu o zakroucení rukou, mají nyní volbu jasnou. Odklon od USA. Pud sebezáchovy bude určitě silnější, než dobrovolné přijetí otroctví. A změny na sebe nedají dlouho čekat. Už včera přijala rada bezpečnosti OSN Ruský návrh na dění na Ukrajině, což by ještě nedávno bylo zcela nemožné. A že by někdo mohl beztrestně napadnout Rusko i kdyby k tomu měl pokyn od samozvaného světového kongresu USA, na to může zapomenout. Základny USA mají na sebe namířeno několik ruských raket a díky ruské elektronice mají životnost několik minut před příchodem povelu z USA. Obrana Ruska snadno zničí těch pár raket, co by se možná podařilo západu odpálit. A pak by přišel drtivý úder na USA z ponorek, o kterých nikdo neví kde jsou. A kdyby se Rusové nasrali opravdu moc, tak by ten úder přišel současně se zničením těch USA základniček.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
 10. Zoufalé výkřiky zdechající kobyly.

  OdpovědětSmazat
 11. A k tomu ta vseobecná lidská hloupost, kam ten svět spěje?

  OdpovědětSmazat
 12. Lidi, berte toho Obamu vážně!
  Vždyť jeho se dnes bojí i představitelé takových zemí, o nichž by se člověk jinak mohl domnívat, že ve světě nejsou až takovými ořezávátky jakým je loutkový Donald Tusk. Jak jinak si vysvětlit obrtlíkové obraty Merkelové či Hollanda?
  Amerika - zdá se - neunesla odpovědnost za sílu, kterou disponuje, a vážně si zahrává s myšlenkou použít ji. A třeba proti celému světu.
  A že vyvoleni k roli leadera? Kdo a jak je tedy volil? Nikdo přece!, tu roli světového "lídra" si jednoduše uzurpují.
  To už je ale hitlerovská ideologie übermensche, jako když ji vyšije ...

  OdpovědětSmazat
 13. No ale - to by pak zašli na úbytě. Jedna polovina světa je vyzbrojena proti druhé polovině světa, výbušného sajrajtu už je všude tolik,že jeho odpálení by pohnulo samotnou Zemí do vesmírného prostoru a roztrhalo ji na kusy. Ten černej opičák je hodně blbej - když může u nás být primátorem města nedostudovanej průmyslovák a ministrem vnitra vyučenej prodavač v zelenině, jen když jsou partajníci z vítězné partaje, je to hodně smutný, a nepochybuju, když v USA jsou mraky podobných omezenců a pologramotů ve státních službách, že i Obama má inteligenci lidoopa, ale přece jen toto - to by mu neporadil ani jeho dvorní šašek, protože jinak s tou jejich nafučenou hegemonií už by byli svět zničili dávno. Jen tak žvaní aby udělal na americký vyžraný dvoumetrákový tupce s IQ houpacího koně hlubokej dojem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady vubec nejde o nejake vzdelani, absolutne!!!!
   Ale jen o charakteru, prodejnosti a ctizadosti!!!
   I vyuceny zelinar muze mit v hlave vic nez nejaky "odbornik" s papirem!

   Smazat
 14. Když už tak všichni běsníme válečnickými pokřiky, myslím by na škodu nebylo rozpoutat válečné šílenství na území USA. Jejich obyvatelé žijí na úkor celého světa a o válku už dlouho nezavadili, možná jako zpestření by bylo i poučným ukázat jejich občanům, jak to je, když někdo rozpoutá řež v cizí zemi, tak jak to beztrestně USA provádí staletí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak pokud opravdu rozpoutají tu třetí a zřejmě na dlouho poslední světovou válku, tak ta jejich území s velkou pravděpodobností nemine a také si budou moci prožít jaké to je, tedy pokud to Země vydrží.

   Smazat
  2. USSA potřebují velikou válku s Putinem. Jednak by se tím zbavily svého astronomického zadlužení a oslabily svého rivala a tím posílily svoje skomírající postavení ve světě. Ale pokud vyprovokují válku, tak nechť na ní oni doplatí nejvíc.
   K tomu jim dopomáhej Bůh
   https://www.youtube.com/watch?v=trwHCYTjmTY

   Smazat
 15. Nikoli hnědý fašista ale již reálně černý - (vysoce pokrytecký tah kamufláže o demokracii USA, ze strany nespočtu tajných, nekontrolovatelných složek USA). Když Obama lže a to činí často i zřetelně, tak bez uzardění, které nemůže bý tvidět

  OdpovědětSmazat
 16. Neuveritelna otevrenost hranicici se silenstvim, v konecnem dusledku i se sebeznicenim. USA v pripade ohrozeni sve svetovlady je schopna vyvolat 3- svetovou i za 100% jistoty sebedestrukce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel to má logiku, buď vše nebo nic. Ti co to řídí, ti psychopati žijí v jiném světě, oni si neumí představit žít ze dne na den, nemít všechny ty zbytečnosti kolem sebe. Jsou to závisláci. Vezmi závislákovi drogu.....

   Smazat
 17. Mám pocit,že Merkelová a Holande si nebezpečí války na rozdíl od Camerona uvědomili.Vědí,že pokud dojde k otevřenému střetu,zasáhne to i jejich státy.Proto ta iniciativa k ukončení konfliktu na Ukrajině.USA dostaly již několikrát přes hubu a stále se z toho nepoučili.Pokud rozpoutají konflikt dostanou pře hubu znovu.Bohužel sveze se s tím i celá Evropa.Oni jsou prostě nepoučitelní a my na to doplatíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anděla je fikaná, pozor na Němce, nepodceňuj je. Mohou mít jen základny, a mohou s tím přežít.

   Smazat
  2. Vy vycházíte z toho, že Hollande a Merkelová si něco uvědomili, a proto začali jednat. Počítám spíše s tou horší variantou, že jsou jenom pověřenými emisary a dostali úkol, který poslušně plní.

   Smazat
 18. Problém je, že díky mainstemu se o tomto rozhovoru dozví jedna desetina populace na Zemi.
  ZDE CELÝ TEXT - http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.vox.com/a/barack-obama-interview-vox-conversation/obama-domestic-policy-transcript&prev=search

  OdpovědětSmazat
 19. Časová osa vojenských operací Spojených států

  http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_United_States_military_operations

  OdpovědětSmazat
 20. Doktor I kdyby jste ten projev napsali na prkno a tím bušili do spoluobčanů, aby prozřeli, neučiní tak a budou pouze tupě zírat na bednu....(ČT).Prostě je to marný, je to marný, je to marný a přemýšlení bolí..

  OdpovědětSmazat
 21. Ano -tak to kdysi říkali komunisti, když vyhazovali ze zodpovědných funkcí vzdělané lidi s bohatou praxí a na jejich místa se usazovali začouzení předáci z dolů a hutí. Stačila červená placka na klopě a mohli dělat kdekoliv generálního ředitele. Podle toho to pak dlouhou dobu tady vypadalo, než se na zodpovědná místa dostali zase odborníci -ale pozor - ne na místa vedoucích, soudců, nebo politiků. Tam byla vždycky jediná podmínka - členství ve straně. A to se právě po převratu v osmdesátém devátém kritizovalo - tak proč má být dnes ministrem vnitra vyučený zelinář? Protože má na klopě oranžovou placku vítězné strany? Nikdo nepíše že zelinář nemůže být chytrý. Určitě je chytrý na rozeznání druhu zeleniny a určitě ji naváží lépe než fundovaný odborník na rezort vnitra. Tak se nerozhořčujte zbytečně. To co žvaní Obama může žvanit kterékoliv pako, s myšlénkovou úrovní orangutana, kterého dnes srazí ze stromu a zítra může být shodou okolností prezidentem. A právě ty shody okolností a orangutani na zodpovědných mocenských místech jsou příčinou toho, jak to dnes ve světě vypadá - diletantské postoje a přístupy. Mít inteligenční kvocient a osobní kvality k moci, a hrát si na moc - jsou dva veliké rozdíly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím, bohužel souhlasit. Ministra vnitra už dělal taxikář, ten měl alespoň gymnazium, Parlamentu předsedala knihkupkyně se střední zemědělskou technickou, v jistém kraji kandiduje na hejtmana podobný typ, ten se navíc chlubí, že bagroval. Je to ne stejné,ale horší jako za minulého režimu. Soudruhů, kterým to muselo "správně politicky myslet" se dávali funkce, a pak to za ně někdo musel udělat (dejte mi lidi, já to udělám...) ale nekradli, a nebo nepodporovali zlodějnu. Rozhodně ne tolik, jako teď, protože když to přehnali, tak je zavřeli. To si mezi sebou pohlídali. Teď si pohlídají, aby je nezavřeli.Osobně se kloním k názoru, že rekonstrukce právního státu musí začít od moci soudní. Jak může soudit mladík, který sotva vyšel ze školy, udělal si jakousi stáž, nikdy nikde nepraoval s lidmi, ani jako advokát nebo státní zástupce, nikdy nepocítil, co je opravdový život, a protože už je mu 30 let, může rozhodovat o životě jiných. Docela mě potěšilo, že se předsedové třech nejvyšších soudů nedávno shodli na tom, že je třeba tento problém konečně vyřešit. Neúplatní a zkušení soudci moho pomoci této zemi. Pak to žádný zelinář nebo taxikář neovlivní. J.B.

   Smazat
  2. a nyní je to s těma postama ještě horší!!! Kde jaký řiťolezec..., neschpnej a neznalej je manger...! V zahraničních firmách (americkejch, japonskejch, atd) jde jen o to, aby lidem nemuseli moc platit a ti musí dělat jak zběsilí, za pár šušňů!

   Smazat
  3. Co bylo za komunistů dobré, to natistický převrat v r. 1989 zlikvidoval. Co bylo špatné, je dnes ještě tisíckrát horší.
   Komunisti posadili do ředitelského křesla horníka, ALE dělali to jen v prvních letech, než si vychovali docela vzdělané ředitele. Dále ten horník byl poctivý chlap, co to myslel dobře! A jako všichni se mohl zdarma vzdělávat; obvykle se o to i snažil, aby na novou funkci stačil.
   Natisti usazují už celé čtvrtstoletí (!) na posty nevzdělance, z nichž ŽÁDNÝ to nemyslí dobře a v jeho psychopatické nadutosti ho ani nenapadne, aby se vzdělával. Jen si nechá státem zaplatit kurs, v němž se učí, jak má obelhávat lidi, aby mu uvěřili.

   Mimochodem - správným překladem slova "manager" není "manažer", ale "nenažer". A víte, že mezi kapitalistickými politiky, nenažery a finančníky bylo prokázáno nejméně 10x větší procento psychopatů než ve zbytku populace?

   Smazat
 22. Richard Hulva ml.20. února 2015 17:25

  Citace ze stanov Nové republiky:
  "Jistě, media je třeba vrátit k tomu, aby sloužila objektivnímu informování a přestala být nástrojem manipulace a odvádění pozornosti od skutečných problémů. Každý musí mít přístup ke kvalitnímu zpravodajství o podstatných veřejných otázkách a mít právo vstoupit do debaty."
  Nemohu než nesouhlasit! Proto musím celý tento článek označit za účelově pokroucený a lživý a komentáře pod ním, z něj vycházející, za nekompetentní a hysterické. Je veliká škoda, že místo psaní plamenných projevů si nikdo z přispěvatelů neudělal čas na to, aby si tento rozhovor s B. Obamou opravdu poslechl či přečetl celý. Zjistil by totiž, že jeho celkový smysl je zcela opačný. Tyto účelově vybrané fragmenty Obamova rozhovoru jsou nejen přeházené, tím upozorňuji na fakt, že např. první dvě věty pochází ze samého konce rozhovoru, zatímco třetí je zase ze začátku. Po důkladném srovnání zde uvedeného a originálního textu jsem našel i několik pozměněných slov, čímž zde uvedená verze získala zcela odlišný smysl oproti původnímu. Nebudu to zde rozepisovat do detailů, zde je přímý odkaz http://www.vox.com/2015/2/12/8021113/isis-aumf Nechť to všem poslouží jako lekce kritického myšlení.
  Je smutné, že v médiu, které si dává za prvořadý úkol být opozicí těch mainstreamových, se přijímají informace naprosto nekriticky, o hysterických projevech zde přispívajících ani nemluvě.
  A PROTO ŘÍKÁM: KECI NEMAJÍ CENU! ZDROJE ZDROJE ZDROJE!!! PRAMENY PRAMENY PRAMENY!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Richard Hulva ml.20. února 2015 17:30

  OPRAVA: Přirozeně jsem chtěl napsat: "Nemohu než souhlasit"
  Díky za pochopení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že neuvádíte ta změněná slova, která mění smysl. Ty věty, bez ohledu na pořadí, pronášel arogantní násilník a ne mírotvorce! Nové republice odpouštím, byly-li tam drobné chyby. Jde o smysl.

   Smazat
 24. Original:
  http://www.vox.com/a/barack-obama-interview-vox-conversation/obama-domestic-policy-transcript
  http://www.vox.com/a/barack-obama-interview-vox-conversation/obama-foreign-policy-transcript

  http://www.vox.com/a/barack-obama-interview-vox-conversation/obama-interview-video
  vid video (zda sa mi byt ciastocne zostrihane): Obama on the goal of his foreign policy

  OdpovědětSmazat
 25. I.Davide, teď už zbývá sem dát jenom odkaz na zdroj. Věřím, že ho sem dáte, abyste nebyl za lháře.
  PS: Již teď je mně jasné, že z anglického jazyka jste nematuroval.

  OdpovědětSmazat
 26. Co takhle zkusit NEUTRALITU, ale ozbrojenou jako např. Švýcaři. A nemají se špatně, ani nemusejí ze svých mediálních center poslouchat štěkavé projevy novosvazáků, stačí jim odborné hodnocení stavu věcí. Máme NATO být středoevropskými Švýcary?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ušatý pralesní šimpanz Obama, potřebuje festově nakopat do prdele, aby přestal rozkazovat a vyhrožovat Rusku co má a co nemá dělat.

   Smazat
 27. Jak takový primitiv jako je Obama, mohl dostat Nobelovu cenu míru ?

  OdpovědětSmazat
 28. Víte, já jsem tam byla. A obyčejní Američané jsou lidé nezáludní, málo vzdělaní, silně věřící (bohužel i propagandě), ale přátelští a vítají cizince se zvědavostí a zájmem.Nemohli uvěřit, že jsem přežila komunismus, že vypadám jako normální člověk, myslím, mluvím, směju se, ptali se, jestli u nás teče teplá voda a zda máme chodníky...Tehdy mi to došlo.Takovým lidem establishment nakuká COKOLIV. Těm se snadno narve do hlav, že bojují za demokracii a správné hodnoty. A když jsem jim povykládala, že u nás bylo zdarma školství, zdravotnictví, minimální dětská úmrtnost atp...byli tak v šoku, že jsem z toho byla zase v šoku já.Tam už mnoho vlád za sebou maká na totální debilizaci národa (není povšechná, ale mimořádně rozšířená).Vidím to dnes v našem školství, kam nás chtějí dostat.V Americe jsou totiž ti praví Ovčani.Tady byli lidé zvyklí léta za každou větou číst druhý plán, tam zobou vše i s navijákem, takl, jak je to předkládáno, k čemuž je dnes vedena naše mládež, pročež taky mává červenými kartami, vítá imigranty a podporuje pravici, netušíc, že si řeže větev pod budoucností svou i svých dětí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.