Reklama

středa 18. února 2015

Smrtelná „ekonomická medicína“ mající za cíl naprostou destabilizaci Ukrajiny:Úvěr MMF

Ernst Wolff
18.2.2015  Zvědavec
12. února Christine Lagarde, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu, oznámila, že MMF dosáhl dohody s ukrajinskou vládou o novém programu ekonomické reformy. Prohlášení paní Lagarde, učiněné v Bruselu, přišlo jen několik minut poté, co mírová jednání mezi hlavami německé, francouzské, ruské a ukrajinské vlády v běloruském Minsku skončila. Načasování nebylo žádnou náhodou. Washington byl z jednání vynechán a nyní reagoval tím, že poslal svoji nejmocnější finanční organizaci do předních linií, aby vyslal jasnou zprávu světu: že USA své sevření Ukrajiny nepustí, a nepošlou-li zbraně, tak aspoň zemi zničí ekonomicky a finančně.

Tvrzení paní Lagarde, že tento program „podpoří okamžitou ekonomickou stabilizaci“ a bude „bodem zvratu pro Ukrajinu“, jsou stejně odtržená od reality, jako líčení MMF coby organizace pomoci pomáhající topící se zemi, aby přežila v době problémů, oficiálními médii. Ani cent půjčky nepůjde ukrajinským pracujícím. Peníze budou použity na podepření Jaceňjukovy vlády, která zcela patolízalsky slouží americkým zájmům, a umožní obsluhu dluhu nahromaděných jeho předchůdci po finanční krizi roku 2008, na zaplacení vojenských výdajů ve výši asi 250 milionů dolarů měsíčně, aby mohla pokračovat válka proti vlastní populaci, a zaplácly se aspoň některé díry státního rozpočtu, vzniklé zhoršováním situace v zemi.

Úvěr bude postaven na podmínkách ekonomického programu pro Ukrajinu na roky 2015-2020, schváleného kyjevským parlamentem v prosinci 2014, a je vázán na tvrdé podmínky uvedené v předběžné dohodě, podepsané premiérem Jaceňjukem a prezidentem Porošenkem v srpnu 2014. Některá opatření již byla realizována, ostatní budou následovat. K již platným patří režim pružného kurzu, který vedl nejen k 67% devalvaci hrivny, kdy se tak snížila průměrná měsíční mzda ukrajinských pracujících na méně než 60 dolarů, ale také otevřel dveře pro spekulanty s mezinárodními měnami, kteří již vydělali miliony tím, že se zadlužili v hrivnách a splácí své úvěry eury a dolary.

Míra inflace, v r. 2014 25% a v r. 2015 se očekává její další nárůst, a zvýšení cen plynu o 50% v květnu 2014 učinily přežití pro nejslabších 20% populace, která již v r. 2013 žila pod hranicí chudoby, téměř nemožným. K opatřením, která mají být teprve zavedena, patří i propuštění 10% veřejných zaměstnanců země a částečná privatizace zdravotní péče a vzdělávání. Věk odchodu do důchodu u žen má být zvýšen o 10 let, u mužů o 5 let, většina příspěvků pro penzisty má být zrušena, farmaceutický trh má být deregulován. Starobní penze budou zmrazeny a nebudu žádné bezplatné obědy pro školní děti a pacienty v nemocnicích. Příspěvky obětem jaderné katastrofy v Černobylu z r. 1986 budou seškrtány a hranice oficiálně stanovené rizikové radioaktivní zóny budou zrevidovány. Minimální měsíční mzda v zemi zůstane na 1,218 hrivnách (46 dolarech podle stávajícího kurzu) až do listopadu 2015.

Žádné z těchto opatření „nezlepší životní úroveň Ukrajinců“, jak cynicky předpověděla Lagarde. Ani „neobnoví robustní růst“ v ekonomice, která vrávorá na pokraji kolapsu, kdy centrální bance zůstalo v devizových rezervách pouhých 6 miliard dolarů a není schopná získat nové prostředky v cizoměnových aukcích. Nicméně přispějí ke zintenzivnění utrpení Ukrajinců, prohloubení sociální propasti v zemi již tak zmítané krvavou občanskou válkou a povedou k naprostému rozpadu, posílení separatistických hnutí a tím k vytvoření dokonalých podmínek pro budoucí násilnosti a zoufalství.

S touto strategií drží MMF zcela geopolitickou linii prosazovanou Wall Street a vládou ve Washingtonu. Oba subjekty jsou v hlubokých problémech, kdy jsou USA rozdírány stále se zvyšující nerovností, hrozící, že exploduje do masivních sociálních nepokojů, zatímco jejich vládci se topí v dluzích a ztrácí kontrolu nad světovým finančním systémem. Spojené státy dominovaly globálním trhům sedmdesát let a jejich ekonomický propad a posun v globální moci zvoní hranu americkému dolaru coby světové rezervní měně, a tím povede i k ukončení statutu USA coby světové super velmoci.

V nezodpovědném pokusu tento nezastavitelný proces zastavit Wall Street a Bílý dům vedou extrémně agresivní kampaň proti Rusku a Číně, které se opovážily uzavřít energetickou dohodu mimo petro dolar, a u kterých se USA bojí, že připravují novou, možná zlatem krytou, měnu, která by mohla nahradit americký dolar coby světovou rezervní měnu. Aby tomu zabránily a získaly kontrolu nad rozsáhlými zdroji Ruska, slibujícími enormní zisky, Wall Street a Bílý dům realizují strategii změny režimu v Moskvě, kdy podnikají všechno možné, aby nahradily ruskou vládu takovou, která by sloužila americkým zájmům, jako vláda ukrajinského premiéra Jaceňjuka a jeho kámošů z řad investičních bankéřů v Kyjevě. Jedním z prostředků je integrace Ukrajiny do NATO, aby se vystupňovala vojenská hrozba proti Rusku. Nicméně se zdá, že EU – a obzvláště Německo – není, zdá se, ochotna přidat se k totální válce proti Rusku (nikoliv z humanitárních důvodů, ale kvůli své závislosti na ruském plynu a ropě a předjímání nového měnového světového řádu již nedominovaného americkým dolarem) a že většina Američanů, navzdory masivní mediální kampani démonizující Vladimira Putina, není ochotna podpořit válku, která by stála více peněz a více životů, než jakákoliv válka v minulosti, a která by mohla skončit jadernou katastrofou, takže hlavním cílem americké vlády a MMF na Ukrajině je prohloubit a rozšířit již existující ekonomické, sociální a etnické konflikty. Doufají, že tím vyprovokují Vladimira Putina k dlouho trvající a nákladné válce, která oslabí jeho pozici doma a nakonec vydláždí cestu pro dosazení nových vládců v Moskvě.

Tím, že pohlížíme na Ukrajinu jako na součást současného geopolitického boje, můžeme vidět, že nové úvěry MMF Ukrajině, oznámené Christine Lagarde, jsou čímkoliv, jen ne „bodem zvratu“ signalizujícím stabilizaci země. Povedou k nevýslovnému lidskému utrpení a přispějí ke krvavé stopě, na kterou jsou paní Lagarde a MMF tak zvyklí a zanechávají ji za svým zasahováním pod rouškou „pomoci“ zemím v době problémů.

12 komentářů :

 1. USA za 5 mlrd $ rozvrátily zemi a sami nechtějí dát přímo ani dolar a jenom nařídí MMF, ať se složí všichni (včetně Ruska nebo Číny) na pomoc Ukrajině ? A samotné USA si mezitím rozebírají na Ukrajině vše, co jde vytunelovat, včetně zlata, energetiky, těžby nerostného bohatství atd. ? To tedy určitě není žádný mezinárodní měnový fond, ale měl by mít zkratku AMF (americký měnový fond)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, nejspíše se náhlým zablýsknutím dolaru rozhodli otevřít novou "hedvábnou stezku" pod záštitou AMF.

   Smazat
 2. No a co -Ukrajina to tak chtěla -ne? Šmejdi se nechali naverbovat na drancování a zapalování autobusů, a na bordel, ze kterého vzešlo zabíjení lidí a to všechno -ne? Snad jim bylo jasné do čeho lezou a co to bude obnášet,a jestli jim to jasné nebylo, proč do toho lezli? Jen tak? Jen tak hodlali zabít Janukoviče, prolézali jeho obydlí, a fotili jeho "přepych"? A namísto něho mají Porošenka, ještě bohatějšího zmetka, ale jeho sídlo neprolézají - to je jim fuk? Který lotr to tehdy organizoval? Porošenkova rodina údajně už zdrhla, ( a možná že zrovna do Ruska trestaného sankcemi kvůli Ukrajině, přestože tam i nadále proudí ruský plyn), šmejdi teď dostávají na frak přes veškeré vyzbrojování - nebylo ono to všechno jen hnusný divadýlko? Když si odmyslíme ty hromady mrtvých, a zničené hodnoty - i směšný divadýlko. Jestli cílem bylo vydrancování Ukrajiny, k čemu ty komedie a války proti částem země, které se "trhly?" Usák toužil vydrancovat Ukrajinu celou a skutečnost, že se kořist značně zmenšila, takže to co vydrancujou, nebude přímo úměrné vynaloženým investicím ( zmařené životy lidí se nepočítají vůbec) a černej ušák to v kongresu nezdůvodní? Proto pořád ta zuřivost, a že nechtějí uznat samostatnost těch zemí, které o ni bojují - jaký to má ještě jiný smysl? Že by se teď Porošenko a ta hnusná veš Jaceňuk už jenom báli šibenice? Samo že pokud bude lid Ukrajiny volat po šibenici pro tyhle lumpya žádat odškodnění za své padlé a zabité, USA mu šibenice klidně dodají i s lumpy. Pro mafiána nemá život žádného s mafiánů, které upotřebil, dál cenu. To je odvěká zásada mafie. Co si ti Ukrajinští pitomci mysleli? Ano, banky a EU už se třesou aby jim mohly pomáhat obnovit hospodářství za cenu fiktivního zadlužení tak obrovského, že pak budou ukrajinci makat na ně tak třicet let, a jejich loutkové vlády skákat přesně podle zápaďácké noty. A ti, kteří nejvíc spílali Rusku, tam budou houfně utíkat, jako utíkají Kosovští Albánci do Maďarska, protože do Srbska si utíkat netroufají, když tam povraždili jejich bossové tolik lidí - proč se toto na světě děje a rozpoutává? Aby svět připomínal bilblickou babylonskou věž se zmatením jazyků? Ale tu přece bůh rozbořil! Když se patřičně nasral,shodil ji celou lidstvu na hlavu. Už se nikdo nebojí božího trestu - ani křesťani, ani pravoslavní, ani islámci nebo muslimové, vůbec nikdo z těch, kteří o bohu a božích trestech neúnavně žvaní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhořčeně jste nazval věci pravým jménem, to je drsná pravda. Nezapomínáte, že světu vládnou bohatí bezvěrci, jejichž myšlení postrádá samotnou podstatu lidskosti a soucitu. Přemýšlí pouze o tom jak dosáhnout kýženou moc ovládnutím světa. Jakékoliv množství lidských obětí se pro ně stává pouze vedlejším odpadním produktem, ale právě z těchto důvodů je nezbytné říci DOST a bránit se i za cenu nejvyšší!

   Smazat
  2. Vcelku s vámi souhlasím až na jednu věc: Jsem si jistá, že Porošenkova rodina neuprchne do Ruska. Vy si myslíte, že by Putin dovolil, aby v Rusku žil člověk, který spáchal genocidu na ruském obyvatelstvu Ukrajiny? To je holý nesmysl.
   Jarmila

   Smazat
 3. Ale uniká mi pořád motiv činu. Proč to páchají? Proč mocí mermo chtějí ovládat celý svět, za každou cenu, za cenu násilí - vždyť ty vyrabované zásoby nemohou mít cenu investic do těch bojů - jsou to tedy jen malicherní,ješitní, zakomplexovaní pitomci? To je sakra slabota. Zakomplexovaný pitomec císař Caligula byl mocný, nejmocnější,a aby ho nikdo v jeho postavení neohrozil, sežral i vlastního, dosud nenarozeného potomka, kterého museli vytáhnout jeho matce z dělohy. Taková to byla zrůda a určitě nemohl být duševně zdráv. Přesto se k tomu v senátu mlčelo a dlouho se to tutlalo, než konečně dostali vojáci jeho vlastní ochranky příkaz zlikvidovat tu císařskou zrůdu. Máte pocit, že ta dlouhodobá, úplně zcestná touha amerických špiček po ovládnutí celého světa - je zcela normální? Jaká by v tom byla strategie, kdyby svět ovládli k úplné poslušnosti, jak by si vytvářeli své teroristické nepřátele proti nimž je nutno bojovat? Jejich obří zbrojní průmysl by zkrachoval. Nebo je celý svět nemocný a zdegenerovaný? Jo, možné to je, protože bohatci nemocní svou nenažraností se páří zase jen s nenažranými bohatci, mocní s mocnými, ( na stejných principech zdegenerovala šlechta) -až je celá světová mocenská struktura zdegenerovaná a nemocná? To snad -by odpovídalo.

  OdpovědětSmazat
 4. Páchají to proto, protože jejich světonázor nepočítá se žádnou perspektivou, se žádnou budoucností. Amerika počítá už jenom s Armagedonem, na který se už ani nezkoušejí nějak připravit. A je úplně jedno, jestli tím americkým Armagedonem bude pád dolaru, pád akcií, pád ekonomiky, nebo dokkonce jaderná válka, dopad asteroidu, přepólování Slunce nebo nějaká jiná přírodní katastrofa. V této souvislosti připomínám veřejné prohlášení geologa Hanka Hesslera, že supervulkán v Yellowstone do dvou týdnů bouchne. Třeba toto bude ten nejbližší americký Armagedon.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano i o tom vím. Jenom mám jiný datum - na neděli 15.března. Má dojít a dále docházet v USA k běsnění vulkánů a k výbuchům, které tento světadíl téměř vymažou z mapy. Má ho pak zůstat zhruba třetina, zbytek zahltí moře protože i tam mají být podmořské výbuchy. A je zajímavé, že podobnou apokalypsu prorokovala Sibylla i Nostradamus pro stejný kontinent. Běsnění vulkánů,ale neupřesnili datum, jen století jednadvacáté. No -uvidíme. Ale svět jako takový by si oddychl, určitě by všem bylo líto občanů, na straně druhé -už nás media odnaučila lítosti. Hrůz a perverzí je tolik, že už bereme smrt hejna lidí jako smrt hejna komárů. Strašné -ale je to tak, a kdybychom hynuli my -a že v Evropě a Asii, Arábii,Africe a jinde hyne denně spousta lidí - kým to skutečně otřásá?

  OdpovědětSmazat
 6. Zde v diskuzi, se dost přispěvatelů diví, proč jsou ti mocní takoví. Podle mého názoru, pouze dělají to, co dělá každý živý organismus. Od prvoka, po člověka. Bojuje o prostor k bezpečnému žití a rozmnožování. Jako dva kohouti na jednom hnojišti. Nevysvětlíš jim, že je dost slepic pro oba, jakmile se setkají, začnou bojovat na život a na smrt.
  Aby se člověk z tohoto biologického diktátu vymanil, musí na sobě duchovně pracovat. Ti co na sobě takto pracují, nejsou ve sdělovacích prostředcích, necpou se nikam, ale slouží ve svém okolí. Teprve, až dosáhne jejich počet určitého kritického množství, tak se snad překlopí nějaké společné vědomí, či co a ostatní se k nim přidají.
  Takže, zřejmě, můžeme stav změnit, pouze a jedině, prací na sobě. Netoužit po moci a majetku a koukat, kde můžu být užitečný, bez nároku na odměnu. Možná se Vám to zdá těžké, já to také neumím. Však to také nastane, až když se naše galaxie opět vřítí do nějaké oblasti s vyšší frekvencí, která nás změní v tomto smyslu. Za nějakých 13000let.

  OdpovědětSmazat
 7. Jenže prvok by zaútočil jen na druhého prvoka, když mu bezprostředně leze do jeho lovného prostoru nebo na samici. Tam ano, tam je to asi přirozené. I u těch kohoutů na "jednom smetišti" a taky tam jde o slepice.Ale člověk není prvok ani kohout, je nadán rozumem, myšlením, a manuální způsobilostí. Planeta Země není smetiště, jsou zde obrovské stepi, tundry, lány, které nikdo neobdělává, obrovské pusté pouště. Kdyby neobdělávané bylo obděláváno, nasytilo by se ještě jednou tolik lidí,kolik jich na Zemi žije. Stačily by na pouště meliorace, větrolamy,veškerá dostupná mechanizace vhodná k obdělávání, totéž platí o stepích a tundrách. Otázka zní- proč se nadaný, vzdělaný,mocný a schopný člověk nesnaží napnout všechny síly k obdělávání Země, zpřístupnění pólů a podobně? Proč raději vyhazuje peníze na ptákoviny a lety kamsi do vesmíru, a vůbec co je nejhorší, proč vyhazuje peníze aby zničil druhé lidi, a snaží se ovládnout celou Zemi, všechny národy, a hrát si na boha? Tak blbý není ani žádný prvok nebo kohout - jen nemocní psychopati, posedlí penězi nezískanými poctivou prací, a posedlí mocí zaplacenou těmito penězi - považují se za božstvo, ( jak Caligula) a vytvářejí Stvořiteli Země konkurenci. Jenže to on nestrpí. Země je dost velká aby uživila v pohodě všechny lidi, dokonce zadarmo -platí snad někomu ostrované za to že někde bydlí a cosi jedí? Neplatí. Žijí v souladu s přírodou, šťastně a spokojeně. Jen čím větší "pokrok" a přetechnizovanost, tím vyšší degenerace, nenávist, závist, nesnášenlivost, vytahování. Proto pokud vyvstane apokalypsa změnou samotné zemské struktury -jakési pětihory - bude nejvíce zničen nejútočnější kontinent. Země není smetiště -to oni z ní vytvářejí smetiště a jatka, a kdyby smetiště byla, tak jeden kohout který ji stvořil,už existuje - a druhého kohouta zničí. Všechno je vysoce logické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše námitka spadá do kategorie, kdyby byl bůh, jak by to mohl dovolit? Již mnohokrát jsem četl tuto námitku i odpovědi na ni. Přesně to nevím, ale základ je v tom, že Bůh dal lidem svobodnou vůli, dělat co se jim zlíbí. Také jim dal informaci, co se líbí jemu (desatero). Ale také svolil temným silám, lidi ovlivňovat.
   Nevím, jestli v tom lze hledat lidskou logiku. Božskou určitě ano, ale my jí bohužel nerozumíme. Ale je na nás, všech jedincích, jak s tím naložíme, jak se chováme. Nic není předurčeno, vše je v naší moci.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.