Reklama

úterý 17. února 2015

Soudci si zvyšují platy: Sprostota a nehoráznost. Lze žít za 3. 410 korun? Vládne kasta „nedotknutelných“. Nejsou důchody vypočítány stejně špatně jako platy soudců?

Michal Malý
17. 2. 2015  Protiproud

Michal Malý srovnává na poměrně jednoduchých číslech, jak se v naší zemi „soudním rozhodnutím“ dále rozevírají nůžky mezi „státními milionáři“ a statisíci těch, kteří žijí pod hranicí chudoby
.
 Pokud mají důchodci spočítány své důchody ze stejně „chybného“ základu jako soudci a politici, podá skupina senátorů podnět Nejvyššímu či Ústavnímu soudu na jejich zvýšení a zpětné proplacení?

Nehoráznost? Jen u některých

V případě platů poslanců a senátorů se strhl mediální pokřik, jaká je to nehoráznost a sprostota, že o svých platech rozhodují sami. Ano, samozřejmě to nehoráznost je. Ale pokud si o svých platech rozhodují sami soudci, není to sprostota a nehoráznost ještě neskonale větší? Oni prostě mají „nárok“. Hasiči, záchranáři, policisté, horská služba a další a další, kteří pracují bez ohledu na čas a plat, ti, kdož zachraňují lidské životy, tak ti nárok nemají? Ti mají platy spočítané dobře?

A důchodci – především ti z nich, kteří pobírají důchody na hranici a pod hranicí chudoby - ti je mají spočítané také dobře? Lidé, kteří po celý život pracovali a odváděli navíc státu daně, jsou mnohdy na pokraji chudoby, na rozdíl od celoživotních povalečů, živených státem prostřednictvím dávek a příspěvků na bydlení.

Milión pod hranicí chudoby

Kolik z těch tzv. nepřizpůsobivých, kteří nikdy nepracovali a debužírují doma z dávek na satelit, skončilo pod mostem a kolik tam skončilo důchodců jen proto, že by se museli hanbou propadnout, kdyby měli přijít na sociálku s nataženou dlaní? Víte kolik je životní minimum? Přesně 3 410,– Kč! Za ty peníze na měsíc snad nejde ani umřít. A víte, co praví o životním minimu legislativa? „Životní minimum je minimální hranice peněžních příjmů fyzických osob k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb.“

Idioty, kteří tento stav iniciovali, vykalkulovali a schválili, by se patřilo vyhnat na ulici a dávat jim každému jen oněch 3 410,– Kč na měsíc, aby se za tyto peníze živili, bydleli, oblékali, platili léky a konzumovali „hodnotnou“ stravu. Pánům politikům a pánům soudcům, aby jim to nebylo líto, by prospělo si takový „veget“ alespoň na dva měsíce odzkoušet také.


Soudci prý mají tolik práce, že si ji musejí nosit i domů, a proto musejí dostat přidáno. Ale policisté, záchranáři, hasiči a další mnohdy pracují 12 a více hodin denně jen proto, že je to prostě nezbytné? Průměrný důchod je v ČR 11 050,– Kč. Jenže to je průměr. V roce 2010 byla hranice chudoby v České republice 112 tisíc korun ročně – a žilo pod ní 936 400 osob, z toho pod hranicí chudoby žilo v roce 2010 zhruba 350 000 důchodců.
 
Morální kredit? Výsměch!

Celkový počet důchodců v roce 2013 činil 2 340 148. Neustále posloucháme, na co stát nemá peníze. Ročně ale mafie za přispění politiků rozkrade ze státního rozpočtu 100 miliard korun. Kdyby je nerozkradla, byl by rozpočet vyrovnaný. Stát má peníze na korupci, stát má peníze na zakázky bez výběrového řízení, jejichž objem navzdory proklamacím a slibům meziročně roste. Stát má peníze na zvyšování platů politiků a soudců a to i zpětně, ale na to, aby stanovil minimální výši důchodů na 9 683 ,– Kč měsíčně, což je hranice chudoby „čistého“ příjmu, na to peníze nemá.

Soudci by měli mít mimo jiného i morální kredit. To, že dnes berou 25 násobek životního minima a chtějí třicetinásobek, nebo že berou šestinásobek průměrného důchodu a chtějí sedminásobek, to o jejich morálním kreditu příliš nesvědčí. Chtít přidat a navíc zpětně, to lze považovat u těch soudců, kteří o takový stav usilují, za sprostotu a neomalenost.

Zdroj.

23 komentářů :

 1. NENÍ TO KASTA NEDOTKNUTELNÝCH - A PĚKNĚ SI KOLEDUJÍ O PANA LYNCHE MUSELI BY MÍT KOLEM SEBE ARMÁDU A ANI TA BY JE PŘED VYKONAVATELI NEUCHRÁNILA ( systém HOUSKA ) A PŮJDOU HAJZLI MAFIÁNŠTÍ !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. V TÉTO ZEMI NEBUDOU MÍT KLIDNÝ ŽIVOT UŽ JEN PRO SVOJI NENAŽRANOST A ASOCIÁLNÍ CHOVÁNÍ !!!!!!!!!!!!!!! A STEJNĚ TAK STRANICKÝ VŠI CO SE NACPALI DO STÁTNÍ SPRÁVY KDE BEZ UZARDĚNÍ ROZHAZUJÍ STÁTNÍ PROSTŘEDKY A PODPORUJÍ FAŠIZMUS A DESTRUKCI EKONOMIKY ČESKA !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Všechno děti komoušů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jste na to přišel, dobráku? Vždyť tam po plyšáku vybírali především 'mravně integrální' katolíky s 'čistým štítem'. Tak co tady na nás zkoušíte o dětech komoušů?

   Smazat
  2. Vždy se najde blbec, který vidí komouše snad i v dětském kočárku.

   Smazat
  3. on je zřejmě dítě rockefellera

   Smazat
  4. Palmere, jste opět před Listopadem, chlapče.

   SvDO

   Smazat
 5. Jsme si všichni rovni. Někteří jsou však rovnější. A to je ta demokracie. Když to lze a je k tomu politická vůle, urvi co můžeš a na druhého neber ohled. A takto vychovává tato společnost naše děti. Když se nepřizpusobí a nebo mají jiný názor, tak nejen na ně, ale i na ostatní se pohlíží jako na pleps. Je to jako církevní restituce. Většina obyvatel ČR je proti tomu, ale ČSSD která s tímto vyhrála volby jednoduše řekne, že v současném politickém složení vlády to nelze. Tak proč brali do vlády převlékače kabátů " lidovce " ?. Odpověď je zcela jednoduchá. Za ty koryta, která získali na 4 roky, přece nepůjdou sami proti sobě. Tak samo je to u soudců. Jednou jste to schválili, tak pěkně plaťte. Jinak nám to opět přiklepne Úst. soud. To že mnoho lidí šetří každou korunu, tak ti nenažranci budou debužírovat plným pyskem. Zdař Bůh!!!

  OdpovědětSmazat
 6. pan Kalousek říkal, že to prý všem chudákům doplatí z nakradeného, ale bude muset potom s přáteli krást víc a srovnat si hladinu svého minima

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Abych se uživil a zaplatil SIPO, chodím do práce. Děkuji panu Kalouskovi, že se tak krásně a nezištně o nás staral 3 roky žádná valorizace, vlastně 35 Kč. Nevím, kam jdou peníze. Jako pracujícímu důchodci mi strhávají daň, ZP a SP a podnik za mně zaplatí ještě jednou. Nevím, kolik pracujících důchodců je,ale není jich málo.Obrali nás na dani,ano za minulý rok ji vrátili. Ale co za předminulý? A co zmrazené valorizace?Zpětně to prý nejde. Moje sestra dřela celý život a má 7900Kč důchodu.Tak co páni soudci s těmi vašimi vyžranými břuchy? Dokuď se nebudeme chovat jako v Řecku,Německu,Španělsku, Anglii a nevyjdem do ulic, nic se nestane a můžeme si za to sami!

   Smazat
  2. co se všichni tak čílíte - někoho jsme si zvolili, ten někdo si odhlasuje příslušné zákony, vzápětí podle nich žere a pak krčí rameny a říká: to se nedá nic dělat, my se chováme jen podle zákona

   Smazat
 7. Začal to špatný dramatik Havel a bohužel národ mu uvěřil a potom všichni ti vyvolení rozkradli republiku.A co teď?Vzbouříme se?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ÁÁÁNÓÓÓ.
   Ale jak? Lidi nepůjdou jen tak do stávek, jako v roce 1989, dnes se bojí o práci, aby neskončili v exekuci a nežili na ulici.
   Dnes je daleko bolestivější doba na stávkování, nebo přímo vzbouření, lidé se bojí více, museli by si být jistí že zvítězí a nedostanou se nahoru zase kriplové jako v 89 roce. Ale je nás pár optimistů. :-)

   Smazat
  2. - Nejen mnozí důchodci se mají špatně, ale i mnozí v produktivním věku.

   - Mnozí se mají špatně nejen z hlediska nízkých příjmů, ale i proto, že musí na pracovišti snášet další (ekonomickou - horší než bývalou politickou) diktaturu - přemrštěné nároky, špatné podmínky, špatné vztahy s kolegy, špatné vztahy s psychopatickými šéfy (včetně šikanování), ženy s dětmi diskriminované pro zařazení do práce, méně placené a bez dodržování požadavku na práci s max. břemeny o váze 15 kg), spolupráci se sebestřednými egoisty, práci na dohodu, dlouhou zkušební dobu, neplnění slibů, nezaplacení lecčehos, schwarc systém, potírání případného vzniku odborové organizace, potírání vlastních názorů a další.

   - V Německu po válce lékaři tak dlouho bojovali o finanční vyrovnání se s právníky, až toho dosáhli.

   - U nás práci, její náročnost, právníkům vůbec nezávidím. I když si myslím že klič k jejich ohodnocení asi má být jiný. Nakonec - počet tělesných otvorů máme stejný, a i když existuje různá náročnost práce, různá odpovědnost, myslím, že rozdíly v příjmech mají být mnohem menší. Také si myslím, že i poctivě pracující na místech s menší kvalifikací by měli mít dost peněz na dovolenou a zabezpečení dětí (na to předpisy kupodivu jsou) i sebe ve stáří.

   - Nízké platy jsou u nás nastaveny uměle, protože jsme v EU podřadnější a jsme slovanskou zemí.

   - Co se týče spoluobčanů s málo penězi v důchodu, tak těm vzkazuji, jako aspekt, jeden úhel pohledu, toto: Snažili jste se v mládí získat vyšší vzdělání? Dokončili jste školu? Proč jste se třeba jen vyučili a nezískali vyšší odborné vzdělání? Zkoušeli jste pro lepší důchod sloužit u policie nebo armády (mnozí se jim vysmívali, vzpomínáte?)? Nepořídili jste si příliš brzy místo školy děti? Jak dlouho jste si platili důchodové připojištění, stavební spoření, životní pojištění a v jaké výši? Když jste si uvedené platili, na co jste peníze využili? V dobách hojnosti, pokud byly, zda jste vůči své budoucnosti byli zodpovědní? Nepadlo příliš mnoho finančních prostředků na dovolené a na auta?

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
  3. ale nevzbouříte..., druhej na to hned ÁÁÁNÓÓÓ..., ale kdo to za mě udělá??? U piva a na internetu jste každej silnej a "všem byste nakopali prdel, vyhodili je z okna...", ale skutek se musí udělat a néééjen o něm psát a po 3 pivech být nejsilnější!!!
   S pozdravem JS

   Smazat
 8. Autor článku taktně opoměl to nejzásadnější:
  NENÍ SPRAVEDLNOSTI V RUKÁCH ČESKÝCH SOUDCŮ!
  Justice se změnila na zakázkovou kancelář mocných. V japonsku je stejný počet soudců na desetinásobek obyvatelstva, vypadá to, že jsme národem zločinců. Nebo jen záminkou pro opodstatněnost zhruba 3000 soudců?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K soudům se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek (jak říkají sami soudci) a to ještě ne vždy případ končí rozsudkem. Co právník (mnoho jich je psychopatů a asi 5 % z celkového počtu je náchylných ke korupci - ani jejich vyloučení z práce pro nás stát neudělá), to jiný názor.
   Pamatuji například na svůj případ, kdy mi dalo mnoho práce, aby "můj" právník pochopil, o co v případu vůbec jde. Jiný na otázky ohledně šancí na úspěch u soudu vždy odpovídal: Tak padesát na padesát. Takže mi neřekl nic nového, celkově byl neprůbojný, takže právník doslova a jen k hovnu - to nemá být občan sprostý? Vždy měl pod druhou bradou motýlka jako Khárl z Rakous. Peníze si přál bez vydání dokladu.
   Pokud byla v případu nějaká cesta k pravděpodobnějšímu úspěchu, tak na tu jsem musel přijít sám. Právník měl důležitější kauzy, než studovat tu mou. Jiný právník - myslím nějaký předseda okresního soudu, ani na mou žádost nedal mnou požadovanou skutečnost do zápisu. Často se šeptem radil s právničkou protistrany, vyhrožoval mi také, divil se, že mám vůbec jiný názor (čuměl jak tele a nebudu ani psát podrobnosti) a tak bych mohl pokračovat. On byl docela obyčejný nemorální Čech, dobře placený hajzl a ani se nenamáhal rozhodnout - uvedl, že věc postupuje vyššímu soudu. Takto jistě těžko mohl udělat kiks a mohl postupovat ve funkcích.
   Viděl jsem soudkyni arogantní, zákon nedodržující, ale i mladou, říznou, řešící správně. Soudkyně dokáže třeba kauzu rozdělit na dvě různé, aby nemuselo dojít k odsouzení lotra s dostatkem peněz. Z jedné kazy nebylo možné přenést důkazy do druhé. Víme také, že se ztrácejí kusy spisů, a že vznikla justiční mafie.

   Je známá pravda, že kdo má peníze, může si lecsos zaplatit, třeba i "svědky" a takovýto má prý 80% šanci u soudu. Soudce rozhodne snadno proti svému přesvědčení (i když podle zákona i takto má rozhodovat), jen proto, aby kontrola nezjistila jeho formální pochybení. On se drží důkazů. A když vezmeme v úvahu jak se viny nepodařilo prokázat, protože na to prostě nemáme kamery v knoflících - důkazy, tak je vymahatelnost práva "vymahatelnost" práva.
   Často trápí lidi třeba sousedské vztahy. To je však podle JUDr. Pospíšila zátěž pro soudy, proto to řešil jinak.
   A když pošlete něco na nějaký úřad a netrefíte se na ten kompetentní úřad, ani úředník nepřepošle materiál tomu kompetentnímu, i když to má za úřední povinnost a je to i obecná slušnost, a je i mravné - smysl práva.

   Proto, mj. proto, často píši, že jsme zkurvený stát, ani nemusíme uvažovat politickou orientaci. Ani zákony nejsou v pořádku, atd.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 9. Na každé prase se voda vaří

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale hovno..., to je jen internetová fráze! Každej musí proto něco udělat, jinak tyto povzdech jsou na hov.o!!!

   Smazat
 10. Lidé, kteří po celý život pracovali a odváděli navíc státu daně, jsou mnohdy na pokraji chudoby, na rozdíl od celoživotních povalečů, živených státem prostřednictvím dávek a příspěvků na bydlení.
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  přesně tak, ještě bych to upřesnil, oni svou prací ty povaleče živili, a teď jsou na tom hůř, než ti paraziti, a ještě je jim spíláno, že jsou rasisti, pokud se jim nelíbí kriminalita nepřizpůsobivých. Taková je v Česku a na Moravě spravedlnost.

  OdpovědětSmazat
 11. Proč zpochybňujete jejich komunistický původ? Za socializmu -od let 1948 až do samého konce v roce 1989 nesměl být soudcem nekomunista - všichni měli povinné členství v KSČ a všichni byli z komunistických hnízd. Právě to dokázal ke konci své ministerské funkce Jiří Pospíšil, nechal vypracovat seznam soudců - všichni byli bývalí členové KSČ. Byl z toho tehdy dost poprask a Pospíšil kvůli tomu musel na koberec k Nečasovi. Tito soudci naštěstí dnes už jsou převážně v důchodu nebo ke konci soudcovské práce, ale vždycky to byly lidé podjatí -sloužili režimu do roku 1990 a sloužili režimu i potom. A protože nový režim potřeboval co nejrychleji bohatce a zbohatlíky vem kde vem, rekrutovalo se tady statisíce zločinců, tunelářů a podvodníků, občané jim byli plošně pronajati k libovolnému účelu, kdy podvádění a okrádání bylo ještě to nejmenší ( i zabíjení) a soudy jim šly na ruku a v případě sporu jejich podvody a zločiny legalizovaly rozsudkama. Kdyby toto bývalo nenastalo, naopak lumpové byli ihned odhalováni a trestáni, nikdy by se zde nepřemnožili tak, že dnes si s nimi nikdo neví rady. Je normální, aby se "lihová mafie" projednávala až když zemřelo padesát lidí? Je normální, aby se causa Orlické přehrady dostala před soud, až když z vody začali lovit mrtvoly zabalené v drátech a rozleptané kyselinou sírovou? Je normální, že byl odsouzen na doživotí Jiří Kajínek,přestože vrah není, protože lumpa a darebáka Jandu odstřelili policajti, kteří s nim zakládali fitcentrum? Nikdy v tom nebyla povolena obnova řízení, a plzeňský soudce, který připravoval zahájení obnovy řízení, za záhadných okolností skončil s rozbitou hlavou v noci na silnici u Záluží. Soudci že jsou nezávislí a nestranní? Nikdy! Vždycky to budou panští slouhové podělaní strachy o své pelechy - kdyby byli nezávislí a nestranní - visela by snad Milada Horáková? Každý soudce, který vzešel z minulého režimu, je podělaný žok plný hoven - právě proto, že se od ukončení školy pohybují ve strašné špíně, kde jde o krk. Proto. Možná ti současní mladí a nezatížení budou spravedliví, ale kdo napraví už napáchané tisíce škod a vrátí poškozeným lidem občanskou čest? A jejich platy - to už vůbec nelze komentovat stejně jako platy úředníků,politiků a všech parazitů a vyhryzů. Ale musíme počkat do dalšího převratu a žádného zmetka nenechat, aby se přešil přes noc za správňáka.

  OdpovědětSmazat
 12. Jo je to des jak malo penez se uvolni napr pro seniory... Vzdyt pro ten stat pracovaly cely zivot ted by meli mit narok na klidne stari bez starosti.... Za coz na pracaku zivotni minimum kolem 3tisic je ale schvalne a nevim jestlipak to nekdo pochopil... Nemate se doma valet a nic nedelat ale naopak co nejrichleji si najit praci je to logicke resereni.ten kdo chce bydlet jist fungovat ve spolecnosti musi vydelavat a jaka je nejvetsi motivace?no ta ze bez prace nejsou kolace...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.