Reklama

úterý 17. února 2015

„Špatný chlap“ Orbán....Neposlušné Maďarsko provádí nezávislou politiku...

17.2.2015     ruvr.ru
Návštěva prezidenta Ruska Vladimira Putina v Maďarsku upoutává pozornost tím, že na Západě nejsou spokojeni se sblížením obou zemí na pozadí protiruských sankcí. Je známo, že proti sankcím aktivně vystupuje předák vládnoucí strany a ministerský předseda Maďarska Viktor Orbán.„Ruský prezident jede do Maďarska v době, kdy EU se všemožně snaží prokázat svou jednotu a sladěnost. Tato návštěva však názorně ukazuje, že žádná jednota není. 

Maďarsko provádí nezávislou politiku a potvrzuje: ano, jsme nezávislý stát, ne však liberální ani anarchický.Maďarská vládnoucí elita, obě vládnoucí strany hodily tedy rukavici Bruselu a Washingtonu. Nikoli náhodou v předvečer návštěvy ruského prezidenta je celý západní tisk znepokojen samotnou skutečností jeho návštěvy do země NATO a EU v době sankcí, v době ostrého konfliktu na Ukrajině“, řekl v interview pro rozhlas Sputnik ředitel Rusko-polského centra pro dialog a shodu Jurij Bondarenko.

Podle jeho slov, Rusko a Maďarsko mají dávné a plodné ekonomické a politické vztahy. A dokonce nehledě na těžkosti spojené s ukrajinskou krizí zaujímá Maďarsko mezi zeměmi EU nejvyváženější pozici vůči Rusku.

„Pro Maďarsko bylo vždy důležité zachovat si svou národní identitu. Tradice odporu jakémukoli vlivu jsou tam velmi silné. Není to národ, který je možno donutit ke změně svých názoru dokonce silou zbraní. A Maďarsko bude nesporně v dohledné budoucnosti strategickým partnerem Ruska“, tvrdí Jurij Bondarenko.

V předvečer návštěvy západní, mj. americký tisk zařadil maďarského premiéra Viktora Orbána mezi „východoevropské diktátory“ za jeho kritiku protiruských sankcí a nadcházející setkání s Putinem.

V předvečer návštěvy západní masmédia horlivě připomínala, jak „špatný chlap“ je maďarský premiér, a jak stál stranou celoevropského konsensu v mnoha otázkách mj. o Rusku. Ve svých komentářích o setkání Orbána a Putina americká informační agentura BBC připomenula všechny „tmavé skvrny“ na obrazu maďarského premiéra, prohlášeními o ochotě budovat „neliberální“ demokracii v zemi počínaje a konče obviněními z autoritarismu a podkopání demokratických institucí, píše vydání. Jedna západní vydání uváděla citáty amerického prezidenta Baracka Obamy, který porovnal Maďarsko z hlediska občanských práv s nestabilním Egyptem, a jiná zase Johna McCaina, který označil Orbána za „neofašistického diktátora“.

Po rozhodnutí o zákazu uspořádání dvoustranných summitů členských zemí EU s Ruskem, které přijala EU v březnu 2014, museli maďarští úředníci vysvětlovat, že setkání s Putinem je „zvláštním“ pracovním setkáním. Kromě toho, diplomatická služba Maďarska opatrně zdůraznila, že návštěva Putina je na seznamu Orbánem naplánovaných setkání s vysokými úředníky takových zemí, jako třeba Německo, Polsko a Turecko, a s ohledem na značnou závislost země na ruském plynu „nemůže si maďarská vláda dovolit nejednat s Ruskem“, a dodala, že „by chtěla najít jiná řešení, ta ale nejsou“.

24 komentářů :

 1. jak špatný chlap ten maďar je on chce svoji zem vést k prosperitě a nechce být servilní k usáckýmu diktátu / tady vidíme jaký jsou usáci kurvy a ti blbci v bruselu musí být hodně uplacení aby táhli ekonomiku v EU do sraček na přání opičáka z bílýho baráku !!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbci v Bruselu jsou spíš opičákem z bílýho baráku vydíráni. Už jsi zapomněl na skandál se špehováním evropských politických lídrů americkou NSA?

   Smazat
  2. Ano, už se o tom tady psalo, všichni západní politici včetně Merkelové jsou vydíráni. Každý rozumný člověk to pochopí, když trochu sleduje, co se v nejvyšších kruzích EU děje. Oni chtějí EU zachránit a vůbec si neuvědomují, že tam kde dnes je, tam ji svoji arogancí a diletantismem přivedli. Spadne to celé jako domeček z karet. Vítězem bude Maďarsko. A kde budeme my ? Třeba nám to zítra řekne Kalousek.

   Smazat
  3. Tu nejde o odpocuvanie, ale o nemecke dochodky zalozene v US dlhopisoch...vykecal to jeden slovensky v USA tichy rozviedcik...

   Smazat
  4. Anonymní,23:10
   Zajímavá informace,proto má pohotovost ECB,zachránit tyto důchodové fondy,proto ty odkupy nesplatitelných dluhopisů a zrovna Amerických,jinak by Amerika krachla.Takže už je jasné,kdo bude platit tyto dluhy,Evropané.
   zemedelec.

   Smazat
  5. o jaký vydírání jde ??? brusel může klidně poslat obamy do prdele i s jeho odposlechama který nemají žádnou váhu a málokdo uvěří nějakým kecům který nic neovlivňují

   Smazat
 2. sebrat Westinghouse výstavbu jaderné elektrárny, to chce odvahu, to náš premiér nečas na to dojel na konečnou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudák Nečas. Hlavně že jste všichni kvičeli jako píchnuté svině když byl premiérem a zdálo se, že jediné co vám chybí ke štěstí je jeho a Kalouskův pád.
   A najednou je hrdina kterej se postavil Amíkům :-D
   Inu jak se to pro vaše konspirační kokotiny hodí.

   Smazat
  2. 20:57,Pokud vím,Nečase odstavila Bradáčová a spol.na přání Vašich am.přátel.

   Smazat
  3. Tak to byste měl snad Amíkům poděkovat, když plní vaše přání a hájí zájmy proletariátu :-D Nevděk vládne světem

   Smazat
  4. Taky tomu nerozumím ale znáte to-i mistr tesař...

   Smazat
  5. Bradáčová odstavila akorát MuDr. Rátha a tím její aktivita skončila. Nečase odstavil Ištván.

   Smazat
  6. Nečase potopila jedna blbá a zamindrákovaná ženská. A on, katolík, se od ní nechal vodit na provázku jako loutka. Na to dojel.

   Smazat
  7. Jeho stávající manželka Nečase neodstavila, problém je v tom, že na každého vrcholného politika shromažďují všichni naši "přátelé" (včetně USA) co nejvíce kompromitujících informací, které použijí ve vhodnou chvíli, no a pro Ameriku to byla ztráta Temelína (podívejte, jak zuřej kvůli té maďarské), aneb když nejde vo dolar, tak jde o hovno !

   Smazat
  8. USA se třeba na chudičké Ukrajině postaraly nejprve o to, že ukrajinské měnové zlato už na jaře 2014 transportovaly do Ameriky a že následně donutily chuntu změnit palivové tyče ve všech ukrajinských elektrárnách na ty od Westinghouse. Holt i v občanské válce nemohou zapomenout, že válka je pro ně "great" bysnys. O Novorusko stejně chunta bojuje jenom proto, že tam je hlavní nerostné bohatství Urajiny, které si už americké firmy loni rozdělily.

   Smazat
 3. Je příjemné vidět, že se najde někdo, kdo se tak krásně rouhá stupidnímu euroatlantickému náboženství! Maďaři, ač mohou být mnohdy docela nesympatičtí, přece jen tradičně nahlodali mnohou "svatou Říši" - Kossuth erodoval rakouskou monarchii, Horthy podkopnul 1944 nohy dosavadnímu nadřízenému v Berlíně, Nagy nahlodal sovětskou říši 1956, pak 1989 podtrhli Maďaři Moskvě židličku a nyní Orbán dělá dlouhý nos na říšskou kancléřku (říšští kacléři nemaji s Maďarskem štěstí). A v osobě kancléky dělá dlouhý nos na Velkého černého Otce v Bílém domě.
  Maďary asi nepůjde donekonečna - na rozdíl od českých Kondelíků - vodit na velmocenském vodítku jako nějakého mopslíka... je potěšující sledovat, jak se v Budapešti ušklebují (a dokonce i trochu vyšklebují) tupému požadavku na euroatlantickou "jednotu" ... (největší jednotu vykazuje masokostní moučka...)
  Gru

  OdpovědětSmazat
 4. Svoboda nadevše.Jak v roce 1848 ,v roce 1956 i teď.Éljen magyar szabadság.

  OdpovědětSmazat
 5. no, může být, že za pár let protne RUSKO-MAĎARSKOU hranici plynovod další plynovod
  koloděj

  OdpovědětSmazat
 6. Jo dovolit si nesouhlasit se sankcemi, které vymyslely USA se nevyplácí.

  OdpovědětSmazat
 7. Kéž bychom někdy mohli být hrdi i na našeho Sobotku.

  OdpovědětSmazat
 8. Orbána nebyl v Americe na školení, jako náš Sobotka a Bělobrádek, takže má mezery v euroatlantismu.
  Češi, by se spolu se Slováky, měli k Maďarům přidat a hájit svoje zájmy. Jiný, je za nás hájit nebude, není na co čekat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbán nebyl na školení v USA zejména proto, že tam sám odmítá jezdit (jeho veřejný závazek), dokud USA nezruší vízovou povinnost pro Maďary, není to takový posera jako ty naše loutky

   Smazat
  2. Tak nějak jsem to myslel, Vy jste to řekl natvrdo.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.