Reklama

pátek 20. února 2015

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

The Saker
20.2.2015  Zvědavec

Novorusové mají pod kontrolou většinu Děbalceva (oficiálně 90%, 100% od půlnoci GMT). A co je důležitější, již neexistuje organizovaný odpor. Ruské zdroje říkají, že asi 1000 vojáků junty odmítlo kapitulovat a ukrývají se v okolí, nebo utekli na jižní cíp kotle. Novorusové se ani neobtěžují je nahánět či opětovat jejich sporadickou (a nepřesnou) palbu: čekají, že je hlad a zima donutí se vzdát. Mluvčí Novorusů oznámil, že veškerá komunikace mezi silami junty v kotli a jejich veliteli byla umlčena. Ruské televizní stanice ukazují záběry novoruských vojáků vztyčujících svoji vlajku ve středu města.

To, že síly v kotli u Děbalceva byly odsouzeny k zániku, bylo již nějakou dobu dost jasné, ale udivující je, rychlost, s jakou ke kolapsu došlo. Evidentně máme co do činění s katastrofickým kolapsem bojové schopnosti sil junty.

Ruská média ukazují také záběry kapitulujících vojáků junty v Děbalcevu a okolí. Těm, kdo se vzdají, jsou ošetřena jejich zranění, jsou umyti, oblečeni, nakrmeni a budou posláni domů co nejdříve.

Během své nedávné tiskové konference v Maďarsku Vladimir Putin potvrdil, že ukrajinské jednotky v Děbalcevu byly poraženy. Potvrdil také, že USA posílaly zbraně juntě a dodal, že si je naprosto jistý, že i když mohou zabít více lidí, naprosto nic to nezmění, protože ukrajinští vojáci nechtějí bojovat, přičemž morálka Novorusů je extrémně silná.

Nejvíce ohromující událostí dne je však neustálé popírání Petro Porošenka, že vůbec nějaký kotel u Děbalceva existuje. Junta je evidentně v takovém šoku kvůli posledním událostem, že šílenci v Kyjevě se rozhodli prostě zcela popírat realitu toho všeho. Je to extrémně bláhová strategie, protože ačkoliv ruská média byla nyní na ukrajinských kabelových a rozhlasových stanicích zakázána, a všem příslušníkům ruských tiskových sborů byla jejich akreditace na Ukrajině zrušena, jsou stále přístupná na internetu a informace o aktuálních událostech jsou snadno přenosné jednoduše po telefonu (včetně telefonických hovorů sil junty v kotli). Takže zatímco šílenci v Radě a vládě mohou přejít do módu „tvrdého popírání“, populace je informována o realitě a zvěsti, pokud něco, tak jen rozsah katastrofy zesílí.

(Nebyl bych vůbec překvapen, kdyby se skalní magoři á la Jaroš a spol. nyní obrátili proti Porošenkovi. Bude zajímavé sledovat, kam se budou „Jac“ a Turčinov pasovat – dle mého se všichni obrátí proti Porošenkovi).


Myslím, že to, čeho jsme v těchto dnech svědky, je skutečně historickou událostí. Zatímco porážka u Děbalceva je svým rozměrem taktická, bude mít zcela jistě závažné operační důsledky a možná dokonce strategické. Ačkoliv to nemohu říct s nějakou jistotou, dostávám silný pocit, že celá ukrajinská armáda dosáhla slavného „bodu zlomu“, jak jsem zde často zmiňoval v minulosti: bodu, kdy bez ohledu na vaše zbývající schopnosti se celá organizace vaší armády náhle a rychle zhroutí. Ano, vím, že zbytek fronty je v současnosti stabilní, ale myslím, že porážka u Děbalceva bude mít ochromující dopad na morálku všech sil junty. Nejen to, ale jakmile bude kotel plně zlikvidován, síly Novoruska, které ho převezmou, budou dostupné pro operace jinde.

Zamyslete se nad tím: řada klíčových míst pohltila obrovské množství sil Novoruska, obzvláště na letišti v Doněcku (které bylo používáno k ostřelování Doněcka), kapsy u Děbalceva (která byla používána k ostřelování Gorlovky, což ohrožovalo osu Doněck-Gorlovka-Lugansk a která mohla být použita k vedení útoku buď na Doněck, nebo Lugansk) a města Pěski, které bylo používáno k podpoře sil junty na doněckém letišti. To vše je nyní v rukou Novorusů. Otázkou nyní je, kam se mohou obrátit příště.

Prozatím to Novorusové hrají jako velmi „dobří hoši“. Dokonce začali stahovat své těžké zbraně, ačkoliv junta nikoliv (měli to udělat zároveň). Ale nebuďme zde naivní: dělají to proto, že vědí, že je to pro ně bezpečné, ne proto, že mají nějakou důvěru v dohodu z Minska 2 (MA2), či o to míň v juntu. Novoruské dělostřelectvo (a tanky) je o tolik lepší, než jednotky junty, že si mohou dovolit to učinit, aniž by je to příliš stálo. Ale protože všichni chápou, že MA2 je nemožné naplnit, je všem zúčastněným stranám zjevné, že konflikt bude obnoven. Až se tak stane, bude to v dramaticky jiném kontextu, než tuto zimu.

Zaprvé, Novorusové jsou, poprvé, odpovídajícím způsobem vyzbrojeni, vybaveni a zásobováni. Zadruhé, operace Děbalcevo ukázala, že poprvé síly LLR a DLR byly schopné spolupracovat. Dokonce i Mozgovoj, který nemá pro Zacharčenka či Plotnického v politické oblasti příliš dobrých slov, hraje vojensky podle stejného scénáře a zdá se, že všechny novoruské síly byly konečně dány pod jednotné velení. Zatřetí, dvě hlavní slabosti Novorusů byly nyní odstraněny a to uvolnilo spoustu elitních vojáků pro další fronty.


Vezměme si například případ Mariupoli. Síly junty se tam pokusily vytvořit útok obecně směr Novoazovsk. Podařilo se jim však jen proniknout pár kilometrů do země nikoho a pak byly poměrně snadno zastaveny. Nyní, kdy budou elitní novoruské jednotky brzy dostupné, stane se novoruský protiútok v Mariupoli velmi reálnou hrozbou pro síly junty ve městě. Doposud byl jakýkoliv takový útok Novorusů riskantní, kvůli možnosti, že junta provede boční obchvat a odřízne ho od zbytku novoruských sil, ale toto nebezpečí nyní pominulo, nejen v důsledku dostupnosti novoruských jednotek, ale také v důsledku rozdrcené morálky jednotek junty.

A další zajímavá možnost byla zmíněna proti-majdanovským (velmi dobrým) vojenským specialistou Andrejem Basketokem, který předpovídá novoruský útok podél M4 a N20 ve směru Karlovka a Avdějevka, následovaný kleštěmi s cílem opět obklíčit síly junty (na mapě znázorněn červeně):


Skutečným problémem pro Kyjev je, že více méně stávající linie kontaktu se může stát potenciální linií protiútoku Novorusů, kteří, mimochodem, nikdy nezakrývali své přání získat zpět všechna historická novoruská území. Takže zatímco současné (relativní) příměří je pěkné a skvělé, myslím, že na jaře, kdy Novorusové posílí svoji pěchotu o dalších až 100,000 mužů, stane se situace kyjevského režimu naprosto strašnou a žádné množství dodaných amerických zbraní to nezmění. To by mohl být docela dobře začátek konce nacistického experimentu v Kyjevě.

Důsledky pro anglo-sionistickou Říši budou dosti jasné: pokud příslušníci 1% mají aspoň špetku smyslu pro realitu, měli by se zbavit Porošenka a zbytku šílenců a přijít s nějakou vládou technokratů, pověřených vytvořením nové ústavy a zorganizováním referenda o federalizaci, jednoduše proto, že lidé v Kyjevě budou raději vyjednávat, dokud je aspoň o čem jednat, než se ukrývat v obklíčeném bunkru, jako jejich hrdina Hitler. Bohužel si nemyslím, že strýček Sam nebo eurokreténi mají ještě nějaký zbytek zdravého rozumu.

Ať se stane cokoliv, pomocí volebních lístků nebo kulek, vyhráváme.

PS: aby bylo možné plně vyhodnotit míru šalebné šílenosti junty v Kyjevě, zde je plný přepis posledního prohlášení Porošenka ohledně situace v Děbalcevo:

Mohu nyní potvrdit, že dnes ráno ozbrojené síly Ukrajiny, spolu s Národní gardou, dokončily operaci plánovaného a organizovaného stažení části jednotek z Debalceva. Můžeme říct, že 80% jednotek již bylo staženo. Čekáme na dvě další kolony. Bojovníci 128. brigády, části jednotek 30. brigády, zbytek 25. a 40. praporu, zvláštní jednotky, Národní garda a policie již oblast opustily.

Můžeme ujistit, že ozbrojené síly Ukrajiny splnily svůj úkol zcela. Tato situace a úspěch byly pro nás velmi potřebné během vyjednávání v Minsku a po něm. Dokázali jsme celému světu ukázat skutečnou tvář banditů-separatistů podporovaných Ruskem, které působilo jako garant a přímý účastník jednání v Minsku.

Tvrdíme a dokázali jsme, že: Debalcevo bylo pod naší kontrolou, žádné obklíčení neexistovalo a naše jednotky opustily oblast plánovaným a organizovaným způsobem, se všemi těžkými zbraněmi: tanky, obrněnými vozy, samohybnými děly a vozidly.

Velitelé spolupracují se svým mužstvem. Čekáme na další kolonu, na další skupinu. Tím, že jsme stáhli bojová kontrolní stanoviště na novou obrannou linii, jsme zachovali předmostí pro obranu státu.

Je to silný důkaz bojové připravenosti ozbrojených sil a účinnosti vojenského velení. Mohu říct, že navzdory silné dělostřelecké a raketometné palbě máme, podle aktuálních údajů, 30 raněných, z více než 2,000 bojovníků. Informace jsou shromažďovány a mohou být upřesněny.

Rád bych řekl, že Rusko, které včera požadovalo, aby ukrajinští válečníci složili zbraně, vyvěsili bílou vlajku a kapitulovali, bylo danými akcemi zostuzeno. Ukrajinští válečníci čestně prokázali vysokou morálku ukrajinských obránců domoviny. Jak jsem slíbil, odrazili ty, kdo se je pokusili obklíčit, a opustili Debalcevo v souladu s mým rozkazem, který jsem vydal včera, kdy ruští vojáci zakázali zástupcům OSCE vstoupit do Debalceva, aby se ujistili o naší připravenosti začít se stahováním těžkých zbraní a o neexistenci obklíčení. Věděli, že to není pravda. Demonstrovali jsme to a dokázali svoji operací.

Držíme nové obranné linie. Během svého vyjednávání s vůdci Spojených států a EU jsem požadoval tvrdou reakci světa na brutální porušování dohod z Minska, režimu příměří a stahování těžkých zbraní Ruskem. Připravíme organizované a koordinované akce společně.

Svolal jsem setkání NSDC na dnešní večer. Nyní odjíždím na frontu, abych se tam setkal s těmi, kteří opustili Debalcevo. Mám tu čest, že si potřesu rukou s ukrajinskými hrdiny a poděkuji jim.

Dnes jsem vydal příkaz udělit titul hrdina Ukrajiny veliteli 128. Mukačevské minérsko-pěší brigády Serhiji Šaptalovi. Ukrajina je na takové hrdiny hrdá. Vnitřní stabilita nebude podkopána prapory „vše je ztraceno“ a „to je konec“, lžemi o tom, že spousta vojáků byla včera zavražděna, o obklíčených postech a ukrajinských válečnících bez munice, jídla a vody. To není ukrajinský scénář. Jsem si jistý, že ti, kteří toto šířili, očekávali jiný výsledek. Naštěstí jsme operaci dokončili úspěšně a budeme mít příležitost dále bránit stát.

AKTUALIZACE: je zajímavé, že NYT měly velmi odlišný názor na to, co se skutečně stalo. V článku s titulkem „Krvavý ústup z Debalceva, kdy se ukrajinské jednotky náhle stahují“ NYT napsaly, že „Pan Porošenko se snažil líčit ústup v pozitivním světle, ale ztráta města byla pro armádu jasně zničující porážkou.“ Fakt, že dokonce i NYT mají realističtější hodnocení toho, co se stalo, než Porošenko, je jasnou známkou toho, jak totálně odtržená propaganda junty skutečně je.


- - -

The Strategic Implications of the Battle for Debaltsevo vyšel 18. února 2015 na ICH. Překlad v ceně 734 Kč Zvědavec.

46 komentářů :

 1. Dělbacevo je dokladem, že se na západ od hranic Novoruska kadí do trenýrek jen při pomyšlení, že by se muselo bojovat. Krym je zase dokladem, že se Rusko vrátilo mezi velmoci. Rusové vzkázali celému světu : "Neprovokujte, když na to nemáte". A stálo je to groteskně málo.

  OdpovědětSmazat
 2. "A stálo je to groteskně málo" :-D

  "Stav ruského hospodářství vyžaduje přijmout "složitá rozhodnutí" včetně úpravy mnoha kapitol letošního rozpočtu. Na schůzi ruské vlády to dnes v Moskvě prohlásil její předseda Dmitrij Medveděv. Úpravy rozpočtu je podle něj třeba provést bez populismu a prosazování resortních zájmů. "Po návratu Krymu, který podpořila celá naše země i obě parlamentní komory, následoval bezpříkladný vnější politický tlak a následná hospodářská situace. To vše pochopitelně ovlivnilo naší ekonomiku. Teď stojíme před nutností složitých rozhodnutí včetně rozpočtových úprav," citovala předsedu ruské vlády agentura TASS."

  A to je jen začátek. Putin vyřadil Rusko na dlouhá léta z okruhu civilizovaných vyspělých zemí. Kdo chce kam...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porovnej zadluženost USA a RUSKA a potom mudruj ty ekonome.

   Smazat
  2. Predstava, ze parta ukrajinskych politiku bude moc Rusku pred nosem zasmelit pronajem krymske zakladny byl od zacatku naivni napad. Tu vyspelost merite Odesou ?

   Smazat
  3. Zadlužení USA na obyvatele je 53 000 dolarů, v Rusku 1900 dolarů. Představte si, co by se asi tak dalo pořídit za 1,5 milionů korun pro každého jednoho Rusa. To by bylo plazmových televizí.

   Smazat
  4. Zadlužení třeba Haiti je jen 15%, Nigérie nebo Bulharska 18%, na druhou stranu Japonska 240%.
   Když Rusko zbankrotovalo v Roce 1998, tak byl jeho dluh pouhých 70%...

   Určovat vyspělost zemí podle výše dluhu asi nebude to pravé ořechové. Co říkáte?

   Smazat
  5. A podle čeho určujete vyspělost? Podle toho, že vlastním hodně movitých věcí, mám krásný dům a u domu auto. Krásně bestarostně si jen tak žiji, však on to někdo možná za mě zaplatí. A když už je nejhůř, tak vyprovokuji někde válku, dle osvětšených nástrojů, zničím danou zemi a posléze nabídnu nezjištnou pomoc v podobě bezcených zelených papírků. Ve finále daná země samozřejmě nemůže dostát svých závazků, tak se postupně rozprodá (hádejte komu a za kolik). Tak to je ta vaše vyspělost made in usa.

   Smazat
  6. Podle čeho? Nejspíš podle indexu lidského rozvoje:

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_indexu_lidsk%C3%A9ho_rozvoje

   Ano, ve vašm pomýleném virtuálním světě to možná funguje tak, že když chci něco koupit levněji tak to napřed rozmlátím na prach. I když proč by vlastně někdo měl mít potřebu nakupovat něco levněji, když si na to může vytisknout neomezené množství papírků.
   Logiku ve vašich bludech opravdu nehledám.

   Smazat
  7. Nepsal jsem jen o věcech, ale jestli jste pochopil tak taky o území jiných států a jejich přírodního bohatsví. Tyto země by dobrovolně asi neprodali své území. Klidně si žijte ve vašem virtuální indexu a dál čerpejte bludy z Wikipedie a nehledejte v ničem logiku, ještě vám to uškodí na zdraví. Je mi vás líto.

   Smazat
  8. Mě vás není líto...

   Jaká území cizích států si kdo koupil (navíc co je předtím rozbil), pohádkáři?

   Smazat
  9. Pokud mezi "okruh civilizovaných vyspělých zemí" patří takové země jako jsou USA, Kanada, Velká Británie nebo třeba Pobaltské země, mohu jen závidět Putinovi a Rusům, že vyřadil Rusko z tohoto skvělého okruhu. A je mi velmi líto, že my stále uvnitř tohoto "okruhu civilizovaných zemí" jako jedno velké lejno vlajeme,...

   Smazat
  10. Mám velmi "rád" lidi jako vy které evidentně pálí dobré bydlo, jsou zcela nesoudní, nenažraní a nevědí roupama coby.
   Ale je na to jednoduchá pomoc. Když se vám to tady tak moc hnusí tak zvedněte kotvy a odjeďte žít do země vašich snů, schulte se pod ochranná křídla moudrého vládce Putina. Na rozdíl od dřívějších časů kdy byli u moci lidé jako vy, vás dnes už na hranicích nikdo střílet nebude. Stačí si koupit letenku.

   A předtím než mi budete oponovat abych se vystěhoval já, tak vám odpovídám už předem, že nemám nejmenší důvod. Mě se tady v západní civilizaci líbí.

   Smazat
  11. Pro (13:33), váš poměrně směšně znějící a poněkud zprofanovaný termín "civilizovaná vyspělá země" ve skutečnosti představuje zadluženou kolonii, která svým dílem přispívá na provozní náklady mezinárodního vyžírky č. 1. A ten příspěvek nespočívá pouze v dodávkách živé síly (potravě pro děla) do válečných konfliktů, které rozpoutává strejda Sam jako na běžícím pásu, ale i v odvodech deputátu, a to všchno vedle penězovodu. Pro ilustraci naše milé Česko: 2002 odvedlo 20 miliard, 2012 to bylo už 200 miliard, v r. 2013 to bylo 300 miliard. Přitom si na odvody půjčujeme (zadlužujeme se kještě víc) přes 100 miliard každý rok. Podle předpokladů je dnes celá země většinově v majetku jedné jediné americké banky (z big 5). Tomu se říká neokolonialismus v praxi.

   Smazat
  12. Kolega si asi myslel, že snad patří nebo někdy bude patřit k té špičce pyramidy, která vysává ty níže položené země typu ČR. Do této špičky se snaží vedle USA umístit Velká Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland. A právě v těchto zemích Amerika umístila ty nejspolehlivější a technologicky nejvyspělejší zpravodajské centrály (není tu jazyková bariéra). Vzkaz pro hloupého Honzu: nebojte, nevezmou vás do tohoto spolku, nemáte ani pořadí, jste jenom čekatel na pořadí.

   Smazat
  13. 15:58

   Bože to jsou bludy.
   Když někdo někam investuje, tak jako třeba Volkswagen do Skodovky, tak to nedělá pro vaše krásné socialistické oči, ale proto aby z toho měl v budoucnu zisk a vyplácel si dividendy. Jinak by sem nikdo nikdy do ničeho neinvestoval, nedal know how, nic. A všechny země stojí na investicích, Čína na nich vyrostla.
   Druhou možností je třeba tu Škodovku neprodat , nechat ji ve státních rukách a po čase zkrachovat.
   Motáním dividend a státního dluhu jen dokazujete jak jste mimo a ničemu nerozumíte.
   A že celá ČR patří jakési jediné americké bance, tak s tímhle číslem už můžete přímo do cirkusu. Předpokládám, že toto info máte ze stejného zdroje jako má Ransdorf :-D

   Smazat
  14. 16:06

   Já nechci na žádnou špičku pyramidy nebo co to blábolíte. Já jsem poměrně skromný a spokojený s tím co mám, kapišto? Mě stačí že mám kde bydlet, co jíst, co si obléct a na trochu zábavy. A hlavně mohu svobodně dýchat a neotravuje mě žádné Gestapo nebo StB.
   Vzpamatujete se, hlupáci.

   Smazat
  15. Odpověď pro Anonymní20. února 2015 16:17:
   Takhle uvažovalo hodně lidí před Plyšákem a kdyby tak uvažovali všichni, tak tu máme totáč s celou jeho stagnací a neschopností doteď. Teď nás pálí mnoho věcí, protože jsme klíčema cinkali pro něco jiného, než sobecký okrádající kapitalismus bez přívlastků. Vadí nám, že naši zem ničí nadnárodní firmy, že se zničilo fůra českých properujících podniků, že naše zemědělství šlo do kopru, že nám z Bruselu ničí celá odvětví a ještě za to platí, vadí nám nezaměstnanost, že cikáni nemají práci, že si z učitelů každé nablblé hovado dělá fackovacího panáka, že nám pár nafoukaných idiotů v ČNB snižují hodnotu platů i úspor, že média opanovali gangsteři atlučou do lidí voloviny, že je ČT opět propagandistická trouba .... je toho hodně ...chceme Novou republiku, kde to bude fungovat líp!

   Smazat
  16. 16:30
   Naše země má spoustu problémů, ale to poslední co nám pomůže je vzhlížení k Rusku nebo k jiným autoritářským režimům a čekání na nějakého zázračného "spasitele" v podobě Putina, Chaveze, Castra...
   Každý nespokojenec ať začne pracovat na sobě a svém nejbližším okolí a bude všem líp.

   Smazat
  17. Lidé, i ti, co věděli, co je Stalin zač, mu drželi palce, aby nacisty zničil. Lidé dnes drží palce domobraně Donbasu a Putinovi, aby zničili ukrajinský fašismus. A Puitn žádný Stalin není. Přečtě si jeho projevy, jakékoli. A podívejte se, co pro svoji zemi udělal. A co udělali jeho oponenti, a za čí peníze? USA jsou Rusku po krku a zkoušejí to přes proxy konflikt. A Rusko se brání. Až to Ukrajinci prokouknout, bude mír.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. A ty modrej nebo cernoordelnickej potrate jsi tresen na americkým forticku blbosti:-))))))))

   Smazat
  20. 17:29

   Neboj, soudruh Putin tě zachrání ze spárů anerických imperialistů a budete spolu šťastně žít až do nejdelší smrti :-D

   Smazat
  21. a rozhodně vám (16:17) asi nevadí, že to je třeba díky tomu, že se máte dobře třeba proto, že někdo někde jinde zničil jinou zemi, takže její obyvatelé jdou žebrotou do bohaté Evropy (která žije na dluh, na úkor budoucích generací), včetně bohatého Česka. Myslím, že se vám oči otevřou až tehdy, až si na vaše pracovní místo sedne nějakéj utečenec z ukrajiny, počítám, že brzy jich to tady hodí půl miliónu

   Smazat
  22. Civilizovanost a vyspělost země (dle anonyma 13:33) je definována jako schopnost co nejvíce žít na úkor jiného, nejvyspělejší země světa je ta, která dokáže žít na úkor zbytku světa. Ať žije NWO a náš celosvětový vůdce.

   Smazat
  23. Ne, třeba to není díky těm vašim drzým bludům. Třeba je to kvůli tomu že jsem posledních 25 let nekňučel, nevymlouval se na to či ono jako většina komunistický oslů. Místo toho jsem pořádně makal jak v ČR tak na vámi nenáviděném západě. A také kvůli tomu že jsem pro to měl nezbytné podmínky, tzn demokracii, svobodu, komouše od válu.

   Na mé místo si nikdo nesedne, já už mám své odpracováno. A také vítám každého kdo sem přijede poctivě pracovat. Nemám s tím žádný problém, sám jsem kdysi takto odjel pracovat na západ. Krom toho, Ukrajinci k nám mají kulturně daleko blíž než Vietnamci, o cikánech a různých musulmanech nemluvě. Takže pokud přistěhovalce tak ukrainci jsou lepší varianta.

   Smazat
  24. 18:02
   Vážně? A na úkor čeho žijí Rusové? Není to náhodou na úkor drancovéní přírodního bohatství země ve které se shodou okolností narodili?
   Ono je to zjednodušeně tak, že Rusové zarazí trubku do země ze které teče ropa a plyn a nenáviděný západ jim za to posílá potraviny, auta, a všemožné další produkty.
   Pochybuju ale, že byste to pobral.

   Smazat
  25. to 18:13, člověče já se vám ale divím, jak po těchto svých zkušenostech se můžete snížit k návštěvnosti těchto stránek, neměl byste trousit svoje zkušenosti v nějakém jiném, vyspělém klubu sobě rovných ? bože, jak hluboko jste klesnul !

   Smazat
  26. ty Rusové jsou ale lumpi, že ? vona šílená válečnice Madlen také prohlásila, že si tu Sibiř ani nezaslouží a měli by se o ni podělit (samozřejmě, myslela s Amerikou, nikoliv s někým jiným)

   Smazat
  27. také si myslím že sem ukrajinci patří, hlavně ty s flintama, dá se s nima vydělávat i tady

   Smazat
 3. Rusko je naše naděje!Slované probuďte se!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 4. Revoluce v České Republice

  https://www.facebook.com/groups/1539160473015055/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondrášku, my nemáme fejsbůk. Nebudeme podporovat služby amerického imperialisty. Zkus něco jiného.

   Smazat
 5. Putinova nacisticka zber srovnala behem primeri se zemi cele mesto. Je jen otazkou, kde zautoci priste. Mariupol uz ostreluji.
  Jedina nadeje na mir by byla, kdyby jim Putler sebral vsechny moderni zbrane ktere jim dal.
  Ostudou ceskeho naroda jsou vlastizradni Quislingove, kteri zlocinneho kagebaka podporuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poraďte, prosím, příteli těchto vámi často navštěvovaných stránek. Jak jinak z Děbalcova, Pěsků a dalších míst Donbasu dostat zvířata v uniformách, která půl roku střílí do civilní zástavby Donbasu, Luhanska, Gorlovky a dalších měst? Jak vyhnat fašistický dobytek, který nejedná s vlastními spoluobčany, ale místo toho je vraždí? Domluvou to nešlo.

   Smazat
  2. ať osvobodí celou ukrajinu co nejdříve, držím jim palce !

   Smazat
 6. Doktor K výše probírané úrovni Ruska a obyvatel tzv.Západu a USA.
  Je několik hledisek - např. gramotnost a vzdělání a kulturní vyspělost.Za součást těchto kriterií nelze posuzovat jenom,jestli umíte číst a psát a zda si denně myjete ruce, ale jedná se o souhrn všech znalostí člověka - tedy jestli umíte zdít,opravit těsnění kohoutku,porazit strom a udělat oheň ,plavat,opravit auto, hrát na hudební nástroj- tedy všechny i praktické znalosti člověka sloužící k "přežití".No a z tohoto širšího hlediska bych občany bývalé SSSR nepodceňoval ..........Ono je to jak s IQ, to že někdo žije v lese neznamená, že nemůže mít vysoké IQ nebo že nemá vysokou přirozenou inteligenci v "sociálním"smyslu.Opak je zase prokázán mezi našimi politiky .

  OdpovědětSmazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=CgoPN7iF5TU

  256 kusů vojenské techniky předal Pravý sektor novorusům

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. správněji má být asi "prodal", ukropové to tak dělali celé měsíce, aby měli na menáž, narkotika a na chlast.

   Smazat
 8. proč by stříleli na svoje příbuzné? Ty jsi se snad pomátl na rozumu

  OdpovědětSmazat
 9. Jen jestli on ten Porošenko není nakonec blouznivec - subjektivní idealista? To znamená, že existuje jenom on a okolní svět jsou čistě jeho představy, které se odrážejí v jeho hlavě. No a jak na něho působí vodka, tak se mění i jeho představy o světě okolo. A co když nakonec neexistuje ani ta Ukrajina??? Nebo jestli on sám na světě není jen svojí vlastní představou???? Nebo není jako odraz subjektivního myšlení Fašingtonu vlastně objektivně Fašingtonem??? No sám jsem z toho pitomej.

  OdpovědětSmazat
 10. Pro moji realitu, je nejlepší ta varianta, ve které Váš příspěvek neexistuje.

  OdpovědětSmazat
 11. anonymovi 18:33, mám velmi rád navrátilce, kteří celý život budují západní civilizaci a pak se musí vrátit, protože jim ani ten západní důchod nestačí na základní zdravotní péči a vehementně se derou k českým lékařům a předstírají jací jsou nadlidé, když se svým západním důchodem mohou předbíhat ty české chudáky důchodce s minimálním českým důchodem, a ještě nám tu budou kázat o tom, jací jsou to kabrňáci, zde je namístě pozdrav vrať se do hrobu cizáku ! do toho západního, tam přece patříš, na českém hřbitově nemáš co dělat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám zase rád české Honzy co celý život leží za pecí a jen "chytře" kibicují. K stáru se pak moc diví jak to, že mají holou řit a přemýšlejí koho by za to obvinili.
   O mým životě víš hovno a jsi jen závistivý ubožák. Ty mě nemáš nikam co posílat, nýmande.

   Smazat
  2. zase jeden nadčlověk (21:29), líhnou se jak na běžícím páse, vrať se do hrobu, ale jenom toho západního, chudinko, ten českej pro tebe není dost dobrej !

   Smazat
 12. K anonymní 19.32
  Tak tedy to je vážně možné. Jenom mi není jasné, jak jste při Vaší realitě dokázal přečíst to co neexistuje. Klobouk dolů před Vámi.

  OdpovědětSmazat
 13. Porošenko teď musí vyvinout ohromné úsilí, aby vůbec (politicky, ale i fyzicky) přežil. Proto musí být (alespoň ve svých prohlášeních) ještě radikálnější než Pravý sektor, aby mu sebral vítr z plachet (a příznivce) amezitím mu američtí soudruzi pomáhají, aby si vybudoval vlastní celoukrajinskou armádu (pod názvem vojenská policie). Dokud ji mít nebude, nemá šanci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.