Reklama

pátek 13. února 2015

The Guardian: Pokud USA pošlou na Ukrajinu vojáky, bude porušeno příměří

13. 2. 2015     zdroj a původní zdroj
Situace na Ukrajině je příliš křehká a v sázce je příliš mnoho na takové kroky. Podle The Guardian musí všechny zúčastněné strany konfliktu udělat vše, aby se zabránilo jeho nové eskalaci. USA by měly přehodnotit své plány ohledně zaslání vojenských instruktorů na Ukrajinu a také ohledně možného dodání zbraní, pokud nechtějí porušit příměří uzavřených Minských dohod, píše The Guardian.


Noviny se domnívají, že "situace je příliš křehká a v sázce je příliš mnoho" na takové kroky ze strany USA. Konkrétně v případě, že Američané pošlou své vojáky na Ukrajinu, může to být nesprávně vyloženo, říká The Guardian.

V publikaci se uvádí, že dodržováním příměří se podle Minských dohod musí řídit všechny zúčastněné strany. Zejména může podle novin ruský prezident ovlivňovat domobrance na Donbasu, aby byla dohoda dodržována.

Západ zase musí dohlédnout na to, aby Kyjev neporušil svůj slib provést ústavní reformu, která bude zaručovat práva rusky mluvícího obyvatelstva ve východních a jižních oblastech Ukrajiny.

Ve čtvrtek byl v Minsku prezidenty Ruska, Francie, Ukrajiny a německou kancléřkou dohodnut mírový plán pro urovnání konfliktu na Ukrajině, který, mimo jiné, stanoví příměří a stažení vojsk.

Z pohledu The Guardian právě Angela Merkelová uskutečnila kroky k dosažení příměří na Ukrajině, "zoufale doufajíc", že dohoda bude dosažena dříve, než USA přijmou rozhodnutí poslat zbraně na Ukrajinu.

"Vypadá to, že lépe než ostatní západní lídři chápe, že je to osudový okamžik. Pokud zdravý rozum nezvítězí , týká se to všech stran, mohou být důsledky pro Evropu katastrofální," uzavírá Guardian.

Pro Novu republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. 12:06
  Asi je již vymalováno, pokud se naplní to, co se uvádí na aktualne.cz:

  "Amnestie pro předáky proruských separatistů v Doněcké a Luhanské oblasti nepřichází v úvahu. Prohlásil to v reakci na spekulace o tom, koho se má v Minsku dojednaná amnestie týkat, ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin."

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Martin-Koller-k-Minsku-Je-to-komedie-jen-nas-chteji-uklidnit-Frau-Merkelova-na-lidi-kasle-mozna-i-neco-horsiho-361767

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě - vždyť v dohodě o příměří je naopak stanoveno stažení zahraničních žoldáků!

  OdpovědětSmazat
 4. Žoldáci jsou tam pouze na straně Kyjeva. USA, Polsko, a celá UK armáda, co pobírá žold. Tak jsem zvědav na to stahování.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
 5. Angláni jsou uražení, že je nikdo nepotřebuje, stejně jako Poláky. Kde jsou ty doby, kdy je brali vážně a jednalo se i s nima. Teď jenom poštěkávají a házejí jablíčky.

  OdpovědětSmazat
 6. Minsk byl podvod, divadlo pro hlupáky. Usa se jednání neúčastnilo takže může cvičit Ukrajince a dodávat jim zbraně. Merklová dnes prohlásila, pokud Rusko poruší příměří, čekají ho další sankce. Těch důkazů o agresi Ruska už vyrobili tolik, že jeden navíc se ztratí. A Usa má volnou ruku jak s Ukrajinou naloží, k ničemu se nazavázali. Hnus velebnosti, hnus ! http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-nevylucila-dalsie-sankcie-voci-rusku-ak-zlyha-dohoda-z-minska/548811

  OdpovědětSmazat
 7. http://www.hlavnespravy.sk/eu-je-podla-donalda-tuska-pripravena-prijat-dalsie-sankcie-proti-rusku/548711

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.hlavnespravy.sk/hollande-nedodrzanie-dohody-z-minska-znamena-dalsie-sankcie-eu-proti-rusku/548695

  OdpovědětSmazat
 9. Dodávky zbraní z USA na Ukrajinu potrvajú mesiace. Moskva odpovie bleskovo http://www.hlavnespravy.sk/dodavky-zbrani-z-usa-na-ukrajinu-potrvaju-mesiace-moskva-odpovie-bleskovo/548621

  OdpovědětSmazat
 10. "I přes minské dohody v USA neutichají spory o nutnosti poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině, což znovu dokazuje, že američtí politici jsou i nadále připraveni zatahovat tuto zem do konfliktů, přičemž o ceně a následcích nemá Washington ani sebemenší představu", píše komentátor časopisu Forbes Loren Thompson.


  http://czech.ruvr.ru/2015_02_13/Forbes-USA-si-neuvedomuji-na-kolik-je-prijde-vojenska-pomoc-Kyjevu-8463/

  OdpovědětSmazat
 11. Teď už je mi jasné, proč se USA nepodílely na dohodě a nepodepsali ji. Nic je k ničemu nezavazuje. Ale jakmile dodají zbraně na Ukrajinu a přijdou tam stovky instruktorů, tak to začne nanovo. Bezva finta. Asi opravdu v tento moment šlo Německu, Francii a Ukrajině pouze jen o vyvedení obklíčených vojsk spolu se žoldáky z obklíčení u Delbaceva.
  Jakmile se otřepou, tak do ruky vezmou "instruktoři USA", Rusko obviní z porušení příměří a zase se bude válčit.

  OdpovědětSmazat
 12. A je to tady :
  "Right sektor" neuznává Dohodu o Minsk a hodlá pokračovat v boji  Нравится 61

  Твитнуть 49

  Share 6

  Google+ 31

  Класс! 18


  "Right sektor" neuznává pokrok dosažený v jednáních, "Norman Four" ve smlouvách Minsk a pokračuje vojenskou akci. To ve svém Facebooku napsal vůdce Dmitrij Yarosh.

  13.02.2015, 18:08


  Podle Yarosh, dohoda nemají žádnou právní sílu, protože "v rozporu s aktuální Ústavy Ukrajiny," a proto "se nevyžaduje jejich implementace pro občany."

  "Pravý sektor" si vyhrazuje právo pokračovat v aktivní operace v souladu se svými vlastními provozními plány na dokončení osvobození ukrajinské země "- shrnul Yarosh.

  Оригинал новости RT на русском:
  http://russian.rt.com/article/74163

  OdpovědětSmazat
 13. No v podstatě ale z toho vyplývá že pokud USA nebo Pravý sektor příměří nedodrží tak v podstatě už to dává Rusku legální-právní možnost oficiálně dodat Doněcké a Luhanské republice zbraně.. A což si myslím že už budou zbraně moderní.Zpětně to koresponduje s Ruským prohlášením že Rusko nemíní poslouchat jednoho světvýh četníka =USA. Nevím podle mě Putin chytře inicioval mírové rozhovory a uzavření míru .I když velmi křehkého...V podstatě dal Německu a Francii černého Petra do ruky. Pokud se poruší příměří at už ze strany Kijeva nebo USA tak domobrana bude mít nové zbraně...Putin dal občanskou válku na chvíli do ledničky...V podstatě Ted musí Německo a Francie zajistit mír a skrotit USA........a Kijev.. Dle mého názoru jestli příměří vydrží 2 hdiny tak to bude maximum..

  OdpovědětSmazat
 14. Vůdce ukrajinského radikálního hnutí Pravý sektor Dmytro Jaroš prohlásil, že jeho uskupení neuznává minské dohody a bude ve vojenských akcích pokračovat.

  Napsal to na své stránce na Facebooku.

  „Pravý sektor si ponechává právo pokračovat v aktivních bojových akcích v souladu s vlastními operativními plány až do úplného osvobození ukrajinského území“, napsal Jaroš.

  Zdůraznil rovněž, že jakákoli dohoda s Ruskem je nemožná.
  Ve světě, Situace na Ukrajině, Pravý sektor, Konflikty
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_13/Jaros-prohlasil-ze-Pravy-sektor-bude-pokracovat-ve-vojenskych-akcich-1974/

  OdpovědětSmazat
 15. Celý svět by měl nechat Ukrajinu na pokoji ať si to vyřídí sami mezi sebou . Jsou dvě možnosti : buď se dohodnou , nebo se pozabíjejí navzájem .

  OdpovědětSmazat
 16. Minské hovory jsou v podstatě ujednáním mezi světovými mocnostmi (USA tam zastupoval Ropušenko) a všechny si tam prosadily možnost nějakého ovlivňování vývoje. Zřejmě, také v závislosti, na jejich budoucích postojích i v jiných světových záležitostech. Ale to už se na veřejnosti neventiluje.
  Nesmíme zapomínat, že Ukrajina je pouze jednou bitvou v boji Ameriky, za zničení Ruska. A záleží na elitě vládnoucí USA, jestli bude i přes odpor evropských mocností, rozvracet Rusko prostřednictvím Ukrajiny.
  Jestliže se Evropa odmítne finančně podílet na dalším zbrojení, potom to zřejmě přestane být pro USA zajímavé. A dá se očekávat tlak USA, na zavádění dalších sankcí (prostě Evropa nějak musí, na potlačování Ruska, přispívat).
  Velice bych uvítal, kdyby vzdor evropských mocností vůči USA, nebyl poslední.

  OdpovědětSmazat
 17. Falešný obraz ruských vojsk na Ukrajině rozzuřený americkým senátorem
  14:50 13/02/2015 (Aktualizováno: 19:44 13/02/2015) 43 168538 823 21
  Republikánský senátor Jim Inhofe byl "usvědčující fotky" z vojenské přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině ukrajinských poslanců. Pak se ukázalo, že tyto fotografie byly pořízeny v jiných horkých místech, a několik let dříve.


  РИА Новости http://ria.ru/world/20150213/1047545186.html?utm_source=smi2&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners?utm_source=smi2&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners#ixzz3Re2TShrw

  OdpovědětSmazat
 18. Čínští "jestřábi": Jakou bude zpívat Pentagon, když dáme zbraně našim přátelům bojující za nezávislost na Havaji?
  12.02.2015 - 16:40
  Michael Pillsbury, Pentagon poradce, řekl, že čínská armáda "jestřábi", známý jako "John Pye," řekl mu, v soukromém rozhovoru, že jsou připraveni poskytnout Hawaiian aktivisté zbraň v odplatu za prodej zbraní v USA na Tchaj-wan.
  "Peking je velmi citlivý na dodávky amerických zbraní na Tchaj-wan - i když mluvíme o bazénu, nebo rezervní pneumatiky pro SUV - a to vždy vyvolává ostrou rétoriku z Číny," řekl Pilssberi, kteří v poslední době mluvil s 35 čínskými generály.
  "Tyto" Ying Pai "zeptal se mě:" Jak se bude zpívat do Pentagonu, když dáme na dodávky zbraní do našich přátel z hnutí za nezávislost Havaje? ", Řekl. "Byl jsem překvapen, protože jsem nikdy neslyšel, že na Havaji obecně je takový pohyb. Ale jsem dotazy - ano, tam opravdu je. "

  OdpovědětSmazat
 19. Věřil jsem Putinovi že chce změnit svět.Před nedávnem tvrdil,že bude chránit každého ruského občana.Na ukrajiné bojují rusové jako o život a Putin je už dvakrát zradil.Vloni mohli Novorossijci bez problěmů dobít vše co chtěli.Nyní se to opakovalo.Stačilo málo.Za měsíc už bude pozdě.Moji důvěru si Putin budoval dlouho,ale mám pocit,že ji ztratil.Lidé kteří za mne bojují se neprodávají.Může to zabalit do jakýchkoliv slov.V tomhle se měl odlišit od USA.Má víra se změnila v beznaděj.Už nemám komu věřit.

  OdpovědětSmazat
 20. Putin vi,co dela,verte tomu.....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.