Reklama

pátek 20. února 2015

Tony Blair bude poradcem předsedy vlády Srbska

20. 2. 2015   zdroj a zdroj
Bývalý britský premiér Tony Blair bude konzultantem hlavy srbské vlády Alexandra Vučiče. Je to uvedeno v The Guardian. Platit za jeho práci v této pozici budou Spojené arabské emiráty. Jmenování Blaira způsobilo v Srbsku pobouření: byl horlivým stoupencem bombardování Jugoslávie v roce 1999 a ve všem podporoval USA. 


Mnozí jsou překvapeni i změnou postoje Alexandra Vučiče. Svého času byl známý svou ostrou kritikou Blairovy politiky, a dokonce vydal společně s Vojislavem Šešeljem (vůdce Srbské radikální strany) knihu, kde jsou uvedeny válečné zločiny, na kterých se britský premiér podílel.

Poté, co Tony Blair odstoupil v roce 2007 z funkce, poskytoval opakovaně poradenské služby vůdcům po celém světě. Jmenovitě pracoval jako poradce vůdců Rwandy, Albánie, Mongolska a Kuvajtu, jeho služby využívali také bývalý libyjský vůdce Muammar Kaddáfí a prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev. Tato činnost přináší Blairovi značné příjmy: podle údajů The Financial Times vydělal v roce 2011 asi 20 milionů liber (téměř 31 milionů dolarů).

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Doktor A v sídle srbského parlamentu by měla být vztyčena socha "humanitárního bombarďáka" s modelem B52 v pravé vztyčené paži a levou by objímal Madlenku s mobilním telefonem v ruce.....

  OdpovědětSmazat
 2. To není možné,to by Srbové nedopustili...jejich příslovečná hrdost??.
  a jestli to pravda je,tak má Vučič židli jen do příštích voleb;zrovna tak ,jako velmi mnoho"politiků"v tomto velmi zatěžkávacím období v kterékoli zemi eu.Možná ,že se všichni už konečně poučíme a s těmito chcípáky vyrazíme dveře...!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I srbská hrdost má své hranice, tento národ prošel těžkou zkouškou, kdy ho hodil přes palubu prakticky celý svět. A sami nebyli schopni celosvětové agresi čelit. Dnes je prý taková politická konstalace Srbska (objednávka ze zámoří), že tato vláda má údajně uznat Kosovo. Nic absurdnějšího si člověk neumí představit, ale přesto, tyto informace mám přímo ze Srbska. Lidem se to samozřejmě nelíbí, ale mají svých starostí dost a špatnou zkušenost v tom smyslu, že demokracie, spravedlnost a právo neexistuje a na jejich názoru nezáleží. Nu, tento pocit má dnes spousta Evropanů, ani je nemuseli bombardovat. Takovou pikantní perličkou teď je, že dnes Albánci zdrhají z Kosova nikoliv v ohrožení života, ale z ekonomických důvodů. Prostě někam, kde je zase bude někdo živit poté, co vyhnali Srby. Bylo by zajímavé, kdyby se tam pozvolna začali zase vracet Srbové a ta umělá líheň by tak sama chcípla na úbytě ...

   Smazat
 3. Pane Vučić vy trpíte ztrátou paměti???Kosovo je Srbsko!

  OdpovědětSmazat
 4. Srbové, vyžeńtě Blaira vidlemi, a nebe lépe, až přijede, posad´te ho do basy. To byl ala hajzl.

  OdpovědětSmazat
 5. Bliar je jenom takový hlídač, kterého platí SAE na pokyn strýčka Sama, který na to nemá schválené fondy. Není se ale čemu divit, přečtěte si třeba hodnocení Vučiče od Šešelja (viz rozhovor pro "parlamentní listy")

  OdpovědětSmazat
 6. Absurdita na druhou ! Je to totéž , jako kdyby G"oring dělal poradce Stalinovi !

  OdpovědětSmazat
 7. A je to. Dopadlo to jako vždy. I ten Aleksandar Vučič má totiž rodinu (a zřejmě i slabost na prachy ...). A to se pak musí upozadit paměť i čest.
  Takže i Srbům se na provázcích ocitla významná vládní loutka. Vedená dobře známým Velkým Loutkovodičem. A aby ani náhodou nenadělala nějaké kopance, pocítila náhlou potřebu mít k ruce šikulku na třetí, čtvrté, páté ... Vlastně jakékoliv cesty, jen když se nekříží s cestami těch Mocných.
  Není to hezký pohled, když i ti kdysi hrdí a nezlomní Srbové padají do náruče západních darebáků. A dokonce i takových, kteří mají na rukou krev obětí z vylhaných a agresivních válek …

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to je pecka. Svět je plnej verbálních manipulací, lží a paradoxů. Nic se nesmí brát vážně, protože žádná publicistika už není pravdivá.

  OdpovědětSmazat
 9. Uvidíme co z toho vyleze;je ostuda,že Srby nikdo nepodržel;jsou to svělí lidé a dobří kamaràdi... mám je ráda.
  jituš

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.