Reklama

čtvrtek 12. února 2015

Účastníci kontaktní skupiny podepsali "balíček opatření" pro plnění minských dohod. Zde jsou hlavní body dokumentu:

12. 2. 2015    zdroj
- Příměří na Ukrajině od 15. února 00:00.
- Stažení těžkých zbraní kyjevskými silovými strukturami od aktuální linie k dnešku, a pro domobrance - od linie, stanovené minským memorandem ze dne 19. září.
- Obnova plné kontroly vládou Ukrajiny nad státní hranicí v celé zóně konfliktu. Proces by měl začít v první den po místních volbách a bude dokončen po komplexním politickém urovnání do konce roku 2015.


- Ústavní reforma na Ukrajině. Do konce roku 2015 musí vejít v platnost nová ústava, předpokládající decentralizaci a přijetí zákonů o zvláštní statusu jednotlivých okresů Doněcké a Luganské oblasti.
- Stažení všech cizích vojsk z území Ukrajiny.
- Výměna všech rukojmí v zóně ukrajinského konfliktu na principu "všechni na všechny" nejpozději pátý den po stažení těžkých zbraní.
- Vytvoření bezpečnostní zóny na jihovýchodní Ukrajině o šířce 50 - 70 km v závislosti na stahovaných zbraních. Nejméně 50 km - pro dělostřelecké systémy ráže 100 mm a více, 70 km - pro raketové systémy. Kromě toho má činit bezpečnostní zóna 140 km pro raketové systémy "Tornado-S", "Hurricane", "Smršť" a taktické raketové systémy "Točka-U".
- Dodržování zákonných práv lidu na Donbasu.
- Řešení příhraničních otázek po konzultaci s DLR/LLR.

Pod "balíčkem opatření," se podepsali zvláštní zástupce OBSE Heidi Tagliavini, druhý prezident Ukrajiny Leonid Kučma, ruský velvyslanec na Ukrajině Michail Zurabov, hlavy DLR a LLR Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnický

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Dobrý den :-), nu což vypadá to zajímavě, ale mrazí mě z toho. Legitmnost Kucmy a ruského velvyslance je typu "reprezentativní figurka", legitimnost Zacharcenka a Plotnickeho je také diskutabilní (a to Kijevu nijak nefandim). Vpodstatě byl podepsán další balík toaletního papíru....a vpodstate to odskáče zase plno nevinných lidi! Ale...kéž bych se hodně mýlil. Jáchym

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi máte dobrý odhad.
   Mělo být aspoň řečeno,hlavní vyjednávači jsou garantem,plnění těchto smluv.Ono se to ukáže brzy,jestli s tím budou souhlasit Američané,co ještě mají za lubem.Také to poznáme i podle reakcí USA v dodávkách zbraní,jestli budou zásobovat,lze čekat další boje.
   zemedelec

   Smazat
  2. Moc nevěřím tmu, že Porošenka poslechnou všechny bandy bojující za žold ,které podporuje USA. Uvidíme. Ještě v noci jednali státníci a už Novinky informovali hlášení Kyjeva, že hranice Dombasu překročili ruští vojáci s těžkou technikou. Musí lhát i kdyby se dělo cokoli.Bodem zlomu bude 1.výročí Majdanu!! To si radikálové a USA nenechají ujít a bude to hodně kruté. Postřeh: při podávání rukou si Porošenko, který stál v pozadí jako kamenný sloup,v obličeji velká křeč,podal poslední ruku s Putinem. Ten si ji hned utřel a věřím,že kdyby měl u sebe dezinfekční prostředek, tak si ji odezinfikuje. Porošenko musel být hodně nervozní, Počkáme na vyjádření USA.

   Smazat
  3. Ano, je to podepsáno. Ale nikdo si neumí představit, co všechno ti lidé na východě Ukrajiny prožily a na co přísahali při památce svých mrtvých spoluobčanů, bratrů, sester atd. Já osobně si nedovedu představit, že budou mít za prezidenta člověka, který chtěl vyhladit ! Toto nemůže fungovat. Přál bych si to, ale USA jsou hospodářsky na dně a nedovolí Německu, aby hospodářsky ovládlo Evropu. Protože USA chce Evropu pro sebe. To je ten celý problém. Surovinové zdroje docházejí a co ještě zbylo je v RF. A nikdo v tento moment nemůže vědět, jak to všechno dopadne. A nejvíce jsem zvědavý, jak se k této celé záležitosti postaví Čína.

   Smazat
  4. Je také podepsáno, že Porošenko vyplatí důchody,sociální dávky a platy, které zadržuje celé východní UK? No, ten už nemá ani jednu hřivnu! Nevěřím mu ani ň ! Tymošenková chce všechny rusy vystřílet a Porošenko se netají velkým odporem k rusky mluvícím Ukrajincům. Teď určitě žhaví dráty k Obamovi a přijímá rozkazy. Smutné opravdu je , že EU nedokáže USA říct a dost ! Nevidím to růžově.

   Smazat
  5. Kdyby mi slouzilo zdraví, sel bych tam bojovat. A tak se alespoň snažím bojovat perem nebo klávesnicí :-). I to snad má trochu význam. Snad....Jáchym

   Smazat
 2. Pořád se válčí, umírají žoldáci, vojáci, domobrana......umírají civilisté
  přejme si, aby se to od 15.2. zastavilo!!!

  svět se pro mne změnil 20.5.2014 po Oděse, po zhlédnutí videí natočených těmi zrůdami ve městě a domě odborů, natočily sami co provádí......prostě hrůza

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by měli povinně shédnout všici poslranci.

   Smazat
 3. Četl jsem to celé a koukám, že západ s Parasjonkom navrch dostal pěkně na pdel. :DDD

  OdpovědětSmazat
 4. Nepřipadá mi to zase tak výhodné pro obyvatele východní Ukrajiny. neumím si představit, že po tom všem, co si od západoukrošů zkusili, by mohli žít společně v jednom státě. Dnes už tam žijí zásluhou USA rozhádané a nesmiřitelně se nenávidějící dva národy.

  OdpovědětSmazat
 5. dopadne to presne tak ako po Minských dohodách, UA zachráni svojich a cudzích vojakov z Debalčeva, otvorene či potajme dozbrojí za pomoci USA, dostane peniaze od MMF priebežne bude osteľovať mestá na Dombase a vraždiť civilistov a bude ich viac oslabovať blokádov peňazí, liekov atď a o 3 mesiace keď si budú znova trúfať dať do zubov začnú ofenzívu- lebo to je to čo USA chcú
  s fašistami nie je možná žiadna dohoda, k opolčencom len hlupák robí 2x tú istú chybu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. Lid DLR a LLR na tuto dnešní dohodu opět krutě doplatí.

   Smazat
  2. ano, je to pravda, potřebují osvobodit uvězněné vojáky z Debalceva a až opět vyzbrojí začnou znova, proč jim stále věří????

   Smazat
 6. Perlička z Minsku: délku jednání několikanásobně prodloužil Porošenko tím, že odmítnul vyjednávat přímo za účasti zástupců LLR a DLR.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak tohle je kapitulace, nic jiného, to mohli udělat už dávno. Prostě novoruský Mnichov. Je mi jich líto, možná teď budou trpět o něco méně, zato už na pěkně dlouho, když nechci napsat napořád. Já bych to bral jako Putinovu zradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám podobný pocit. Ale kdyby to mělo dopadnout podle těch hovadských stvůr v naší ČT - "Krym musí být vrácen", TO by teprve byla zrada.

   Smazat
 8. Putin to v Rusku ustojí ale Porošenko u nacistů sotva. Kdyby lidé v Evropě místo divadel typu "je suis charlie" dali stejně tak na vědomí, že nechtějí podporovat a mít nic společného s nacisty, mohlo by všechno dopadat jinak.

  OdpovědětSmazat
 9. Určitě.Přesně tak to musí být,my jim to tady vytmavíme. Hudry hudry - vzhůru do boje diskuzní smečko!

  OdpovědětSmazat
 10. Celé tyhle slavné dohody jsou jen pouhým prodloužením agonie. Nic víc, nic míň. Nejsmutnější na tom je, že to všichni zúčastnění vědí, ale snaží se tvářit tak, že to může fungovat. Nemůže, neboť věci došly tak daleko a počet obětí s následnou nenávistí, že to nelze vyřešit jinak než konečným vítězstvím té či oné strany.

  OdpovědětSmazat
 11. Mate tam, kokoti, spatnou Mapu. Krym patri ukrajine.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 12. Palmer, Palmer. Oni jsou zase v lihu. Zprávy na ČT a NOVĚ skončily a on se ožral jako Porošenko, co chlastá 1. ligu. Udělají si vlažnou koupel přirození, snad Jim to uleví!

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Palmer jste na omylu, právně patřil vždy Rusku.Ukrajinec Chruščov Krym daroval svým příbuzným.:-)

  OdpovědětSmazat
 14. Bohužel, tato minská dohoda je další zločin na úkor lidí východní Ukrajiny

  OdpovědětSmazat
 15. https://vk.com/strelkov_info?z=video-57424472_171263857%2F69155954edaf1e7c67

  Mapa bojových událostí na Donbase 12. 2. 2015

  Celou noc probíhala jednání v Minsku. Ukrajinští vojáci útočili na Longinovo, vesnici, díky jejímuž obsazení byl děbalcovský kotel uzavřen. Longinovo se nachází přímo na silnici M03, pomoc ukrům může přijít pouze touto cestou, proto není divu, že se útočilo na tuto vesnici. Prezident Porošenko něvěří skutečnosti, že u Děbalceva jsou obklíčeni jeho vojáci. Proto do odsunutí techniky se ukrové tváří, jakoby obklíčení neexistovalo a zkoušejí odblokovat kotel a dostat pod kontrolu řadu stanovišť. Boje na území Longinova pokračují doposud. Opolčenci úspěšně odrážejí všechny útoky. V posledních dnech ukrové dělají všechno pro to, aby se dostali z obklíčení, několikrát zaútočili na Černuchyno, městys na východní hranici děbalcevského kotle. Tuto vesnici mají zcela pod kontrolou opolčenci. Nepřítel se ji snaží získat zpět, rozšířit hranice kotle, ale nedaří se mu to. Existuje možnost, že ukrům přijdou na pomoc bataliony z Arťjomovska, ale dostat se přes linii fronty bez velkých ztrát se jim nepodaří. Cesta ze Světlodarsku do Longinova se nachází pod kontrolou obou znepřátelených armád. Ukrové se nacházejí v obklíčení už 3 dny za sebou. Po celou dobu se jim nedostává proviant, střelivo ani pomoc záloh. V současnosti stále trvají boje kolem kolem Poltavské, opolčenci vyhnali z pozice nepřítele zároveň s obsazením této vesnice. Boje pokračují u vesnic Kamenka a Redkoj Dub. Pod kontrolou opolčenců už je převážná část těchto městysů. Východně od Děbalceva opolčenci obsadili železniční stanici Děbalcevo-Sartirovočnaja. V současnosti pokračuje ostřelování Donbasu. Po celou noc probíhaly útoky na obydlené části v severozápadním směru na Rovečnoj, Andrejevce, Pěskách, Tonikovom. Útoky zasáhly petrovskou, kyjevskou a kujbyševskou oblast. Útok utrpěla i 20. nemocnice. Jedna ze střel doletěla do laboratoře a ordinace pohotovosti, jeden člověk zabit, sedm raněných. Už brzy ráno začali diverzanti ostřelovat z přenosného minometu kalibru 82 mm a v důsledku toho bylo zabito 5 civilistů, 9 bylo hospitalizováno. Neustávají boje v Gorlovce, městě nacházejícím se 40 km severně od Doněcka. Místní už dlouho žijí ve sklepech. V noci 5 civilistů bylo ošetřeno v nemocnici. Ukrové útočí ze směru od Zděržinska a Magdalinovky, dělostřelectvo palbu opětuje. Zvláštním způsobem se připravují na příměří ukrové v Mariupolu. Zkoušejí obsadit vesnici v demilitarizovaném pásmu. Širokoje a Kominterno se nacházejí pod kontrolou opolčenců. Ukrové se snaží obsadit Sachanku, která leží mezi Mariupolem a Novoazovskem. Opolčenci nedovolili už několik dní ukrům rozšířit hranice jejich teritoria a zůstane to tak do odsunu těžké techniky. Těžkou noc prožili obyvatelé Luhanska. Ukrové ostřelovali město Smerčemi s kazetovou municí. V důsledku ostřelování bylo zničeno téměř 50 obytných domů, naštěstí nikdo z civilistů nezahynul.

  OdpovědětSmazat
 16. Bohužel nevěřím, že to vydrží.Chudáci lidi co jsou měsíce v těch sklepích paneláků bez vody,tepla a elektříny pod palbou Kyjevských nacistů a banderovců se žoldákama USA/NATO!!!Porošenko nemá vliv na tyhle soukromé vraždící armády vrahů,dobrodruhů,profíků a násilniků, kteří jsou mimo kontrolu Ukrajinského státu!!!Tahle banda má ve vlastnictví obrovské arzenály zbraní atd.A jsou odhodlaní válčit dál!!Tihle banderovci ze strany Pravý sektor a neonacisti ze strany Svoboda nebudou chtít dodržet tento mír,příměří!!!Kdo je odzbrojí?Nikdo.Ukrajinská armáda je v rozkladu!!To vyhovuje USA.Amerika potřebuje nestabilitu, válku,slabou Evropu i západní a hlavně zpřetrhat vztahy EU s Ruskem!!To vadí USA ten velký vzájemný obchod.Bohužel, USA se podařilo narušit vztahy Ruska a EU!!!Vzájemný obchod klesnul o 20-30% a ještě klesne!!Nahradí to na trhu USA!!EU bude muset začít více obchodovat s USA a dovážet více dražších produktů(nyvýhodně) než dříve od Ruska!!Je to smutníé,když o vás rozhoduje někdo mimo Evropu na druhé straně Zeměkoule a chce vaší podajnost a slabost a závislost!!!Příměří nevydrží bohužel.Bude porušeno.Těžko se dokáže kým a kde.ČT24 určitě s nacisty ze STOP09 obviní Rusko jako vždy.Válku zde v Česku podporuje nacistická Pražská kavárna s havlojidama v pozadí s mafio-oligarchou Bakkal-ouu a jeho podržtaškou Kalousem!!!!!Fanatici do války mají zde v Česku zelenou a velký mediální prostor větší než vláda a prezident bohužel!!Lži a lži jen stále všude v novinách a v Tv!!!Zavřít tyhle celé státní televizní rady České televize,rozhlasu a jejich šéfredaktory za podporu genocidy,fašismu a šíření poplašných a lživých zpráv!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Naprostá šaškárna. Pokud nikdo z těch, kdo disponuje reálnou rozhodující silou není garantem celého procesu, tak zmíněný „dokument“, nemá cenu ani papíru, na němž byl napsán.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.