Reklama

úterý 17. února 2015

Ukrajina. Země určena k likvidaci

Ladislav Větvička
17. 2. 2015     Outsidermedia
Je tomu rok, co se slavni ukrajinšti synci na kyjevskem Majdanu semkli a hrdinně vystupili proti zlemu oligarchovi, za lepši ekonomiku, za volny přistup do EU. A po roce su v hajzlu. Maju jineho oligarchu, ekonomika se zhroutila, lidi nemaji na žradlo a jedinym statem, kde fčil maju volny bezvizovy vstup bez omezeni, je Rusko, kaj zdrhaju desetitisice mladych synku před mobilizaci. Kdyby nezdrhli, museli by střilat jine mlade synky.


Včera padla měna. U nas si teho ještě nikdo nevšimnul, ale tady začal raj. Je nadherne byt u teho, když padne měna. Ještě včera bylo všecko o 50% dražši. A ze dne na den je všecko levnějši. Fakt uplně všecko. Ajpedy, tablety, pivo, koňak, hotely aji kurvy. Prostě všecko podstatne, co potřebujete. Vždycky sem chtěl vědět, jaky to musel byt pocit, když v devadesatem přijel nacek z Karl-Marx-Stadtu a za marku si mohl kupit všecko. Teda uplně všecko ne, bo ajpedy a tablety tenkrat nebyly. Konečně sem ten pocit zažil. Je to nadherne. Musite byt samozřejmě na te spravne straně. Ukrajinci su na te špatne straně, nikdo se jich na nic neptal a ze dňa na den přišli o uspory. Ale to je jejich problem. Mě se taky nikdo neptal v devadesatym, jestli chcu mafijansky kapitalizmus. Ani v roce 04 se mě nikdo neptal, jestli chcu mafijansky socializmus multykulturniho typu.

Sedim v podkarpatske kavarně, hulim kaljana a piju Staropramen za devět kaček. Ještě včera jsem za něj dal 15Kč a před rokem na tom samem mistě 25Kč. Nominalni cena se nezměnila, ale kurs hřivny se propadl o 70%. Nadhera pro mě. Tragedyja pro mistni. Hotelovu kavarnu sem si vybral zaměrně. Ped dvěma rokama nas nechtěli ubytovat, bo zme byli na kolach, a cypovi z recepce zme se nezdali dost nobl. Vyhodil nas, přestože mohl zarobit – pokoj stal 400 hřiven, to tenkrat bylo asi 1100Kč. Aji dneska stoji 400 hřiven, ale už to robi enem 380Kč.

Všeci su nasrani, kohokoliv se zeptate, začne nadavat, ale v zemi je zatim klid. Nemyslim fčil Donbas, ten je daleko. Navic je mistnim uplně ukradeny, v životě tam nikdo z nich nebyl. Ani na Krymu ni. Mimochodem, z Ostravy to mam do Užgorodu 320 kilaku. Do Plzně 350. Tuž co bysem robil v Plzni? Z Užgorodu to je na Donbas 1300Km. To je stejna vzdalenost jak z Praglu do irskeho Dublinu. Anebo z Mikulova do Tunyska. Pěkna dalka, co? Nikomu se tam nechce jit střilat jine mlade synky, za rok je skoro 6 tisic mrtvych, 13 tisic raněnych. Jedina možnost, jak se vyhnut převzeti povolavaciho rozkazu, je zdrhnut pryč. Neni ale kam. Jedina možnost je Rusko. Zatimco na hranicach s vysněnym EU je dratěny plot a pohraničnici, ruska hranica je volna, ten hajzl Putin dokonce zrušil aji horni hranicu pobytu – 90 dnu. Takže dezerteři se tu možu ztratit. Jinak je to o držku. Policija zastavuje na kontrolnich stanovišťach auta a porovnava jmena cestujicich se seznamy povolanych. Kdo převezme povolavak, je ztraceny. Musi nastupit do valky, nebo do kriminalu.

V Rusku fčil žije 2,5 milijonu Ukrajincu. Vic jak polovina z nich su chlopi branneho věku. Při posledni vlně mobilizace bylo povolano 75 tisic chlopu. Nastupily necele tři tisicovky. Udajně, to nemam ověřene. Vypravěl mi to ožraly chlop v baru, keremu odvedli brachu, bo ho lapli pravě na kontrolnim stanovišťu dopravni policie. Jestli to odpovida pravdě, tak uspěšnost mobilizace je 4%. To je to same, jak kdyby u nas ze všeckich povolanych nastupili enem homosexualove. Tuž taku tady maju lidi chuť jit střilat stejně mluvici mlade synky na druhem koncu světa.

Ptate se, co bude dal? Tuž to je jednoduche. Během přištiho tydna všecko zboži z dovozu zdrahne.Ceny v obchodach su sice levnějši jak u nas, ale duchod tu robi tak 1.100Kč, klasicka vyplata okolo 5.000Kč. To si moc nekupite už fčil. Ekonomiku to srazi uplně na dno. Novy Majdan nebude, bo jedina organyzovana a placena sila už je fčil ve vladě a tvrdě potlači jakekoliv protesty.

Jedine, co se v tomto humusu da robit, je pustit se do pořadne valky s Ruskem. A ten čokoladovy oligarcha to dobře vi. Nema jinu možnost. Ať už rozhovory dopadnu jakkoliv, valka bude. Už fčil planuje zavedeni vyjimečneho stavu aby dezertery mohl střilat, už fčil do země proudi zbraně za milijardy, bo sponzoři vědi, že raz to zaplacene byt musi. A bude to zaplacene rozprodanim země a jejich zdroju.

Je to smutne, ale tady už dobře bylo.

Zbohem, Ukrajinci. Ja sem vam to řikal, nelezte na ten Majdan a federalizujte zem včas. Fčil už je všecko v hajzlu.

Mukačevo, 12.2.2015, 6:15

12 komentářů :

 1. Zřejmě nechápu humor alkoholika Větvičky. Ty, co vše převádí na to jak se kde nažerou a napiíjí, kde koupí o pár korun levněj a podstat je jim šumafuk, ty nesnáším.
  Že byl celý Majdan určen k likvidaci Ukrajiny je už snad každému jasné.
  Každému ovšem ani snad Větvičkovi nedochází, že tady už také líp bylo a Majdan není vyloučen, když slyšíte výkřiky a postoje naší většiny politiků. Takovou Ukrajinu potřebují v celé Evropě, aby "země Zaslíbená" mohla ještě pár let fungovat. Před 25 lety jsme pomohli jejich agonii zažehnat, aby neztratili své "standarty". Dnes to už tak jednoduché věřím nebude. Už by nám zbyla opravdu jen ta 3 zrnka pšenice a oči pro pláč.
  Je jen na nás zda jim to umožníme.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Větvičko, hovoříte mi z duše. Kdy Ukrajinci zjistí, jak s nimi bylo vydrbáno v zájmu prosperity západních mocností? V ČR se lidé pomalu začínají probouzet. Ale jako vždy to trvá dlouho. Doba "temna" byla 300 let !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a s přístupem čechů, dalších 300 let potrvá..., jestli to americkej přičmoudlík s gestapačkou dovolí a nespustí válku proti Rusku přes zaprodanou ukrajinu. Klid přeje JS

   Smazat
  2. Jen dodate: češi si neumí udělat pořádek ani sami doma a jen umí vykecávat a radit na internetu a u piva! JS

   Smazat
 3. To nářečí je nádhera!!!! Styl článku mě neuráží, chápu to jako ironii. Takových lidí, kterým je jedno, co se děje na východní Ukrajině a starají se o pouze o to, jak si naplnit bachor a kam odjet na dovolenou, obávám se, že je i u nás většina. Pozoruji to kolem sebe. Proč se starat o mrtvé na Ukrajině, když si mohou koupit levnější jablka z Polska? Typické produkty konzumní společnosti. Bohužel. Co s tím, nevím. Národ individualistů a sobců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to nenapsal! Naprostý souhlas... JS

   Smazat
 4. Rád čtu Vaše články. Z té smutné situace je to trochu odlehčení. Dnes mne pěkně nakrknul Kalousek. A já s ním souhlasím. Ať tam rovnou pošlou celý batalion :

  - první linie : pražská kavárna
  - druhá linie : všichni ti propagátoři české demokracie ( ti co toto slovo přetavili do slov zlodějna, korupce, prospěchářství )
  - a do kroku jim může vyhrávat MIG 21, který již zná noty z před rokem na Majdanu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím. Kalouska bych postavil k minometu. Dovolil bych mu si vzít sebou dva balíky pemprsek.

   Smazat
 5. hrabě Kocharowski17. února 2015 19:43

  Pane Větvičko,

  paráda! Vydržte u psaní, evidentně máte co nabídnout, forma i obsah palec nahoru!

  OdpovědětSmazat
 6. Použitá nadsázka i nářečí perfektní, nejdůležitější a smutný je ale obsah sdělení.
  Ukrajiny je mi strašně líto. Ještě víc by byla politováníhodná, pokud by za svého národního hrdinu považovala S.Banderu.

  OdpovědětSmazat
 7. VĚTVIČKO BORECKY CLANEK AJ STYL :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Větvičko, výstižné, vtipné, a co hlavně- pravdivé !. Dík. A piš furt ! Brňák.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.