Reklama

pátek 13. února 2015

Uprostřed válečné vřavy uprchlo 340 vězňů

13. 2. 2015    zdroj
Pozorovatelé OBSE oznámili útěk 340 vězňů z věznice v obci Černuchino v Luganské oblasti. Podle informací utekli dopoledne po těžkých vojenských operacích v této oblasti. Asi 30 vězňů zůstalo," uvádí se ve zprávě mise.


"Speciální monitorovací mise byla informována vysokými důstojníky ozbrojených sil Ukrajiny a Ruské federace z kanceláře sjednoceného střediska v Lugansku o útěku 340 vězňů z vězení číslo 23 v Černuchino (65 km jihozápadně od Luganska, sporné území).

10. února oznámil gubernátor Luganské oblasti Gennadij Moskal s odkazem na místní obyvatele, že vězni z vězení zpřísněného režimu v Černuchino, které nebyl čas evakuovat, po poškození budovy a plotů zásahem střelami uprchli.

přeložila Dr. V. Grulichová

6 komentářů :

 1. Lidumilové Jaroš s Jaceňukem se jich určitě ujmou , vyzbrojí je a pošlou zabíjet Opolčence . Nějakou praxi určitě už mají , takže výcvik nebude nutný .Sláva Ukrajině !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem si vědom, že nyní použiji vulgární výraz, ale kdykoliv slyším nebo čtu "Sláva Ukrajině", tak automaticky má mysl generuje odpověď "Nasrat Ukrajině!!!". Omlouvám se, ale nemohu jinak. :)

   Smazat
  2. hezky napsáno, souhlasím;-)

   Smazat
 2. Ano, ukrajinská armáda potřebuje doplnit stavy. Anebo je všechno úplně jinak. V dnešní době podle informací z čs. médií se v tom jeden nevyzná.

  OdpovědětSmazat
 3. Ti rozumní vězni, pokud před sebou neměli dlouhý trest, zůstali správně - bude o ně lépe postaráno, než na svobodě.

  Slunce v duši, ogař.

  OdpovědětSmazat
 4. 12.2.2015 - Zpráva novinářů:Okupanti používají vězně k odminování. Ukrajinští okupanti v zóně bojů jsou v zoufalé situaci a dopouštějí se odporných činů, aby si zachránili život. Při ústupu, okupanti propustli vězně z místního vězení, aby je použili k odminování a násilím je prohnali přes minové pole. To zaznamenal velitel jednotky „Varjag“ Alexander Matjušin. Podle jeho svědectví ze všech vězňů toto přežilo jenom 10 lidí. Ti se dostali na pozice domobrany a dobrovolně se vzdali. Poté byli předáni do MLS již na území ovládaném LLR.
  Poslední dny je v LLR stále napjatá situace. V současné době jsou všechny oči upřeny na děbalcevský kotel. V Černuchynu stále probíhá začišťování. V oblasti Bachmutky boje pokračují, dodal velitel. Ukrajinská armáda zaminovala asi 30% orné půdy v DLR. O tom na konci ledna hovořil premiér DLR Alexander Zacharčenko. Jakmile roztaje sníh v regionu, budou ženisté muset začít odminování zemědělské půdy. Kromě toho ukrajinské bezpečnostní síly položily desítky protivýsadkových min podél části pobřeží Azovského moře na jihu Doněcké oblasti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.