Reklama

středa 11. února 2015

USA se budou na Ukrajině chovat, jako ve Vietnamu

11. 2. 2015   ruvr.ru
Možnost domluvit se na míru na jednáních v „normandském formátu“ bude záležet na pozici oficiálního Kyjeva. A tato pozice přímo závisí na plánech Washingtonu. Myslí si to politolog Sergej Čerňachovskij.
Před jednáním vrcholných představitelů Ukrajiny, Francie, Německa a Ruska o ukrajinské krizi, které je plánováno v Minsku, přicházejí z Kyjeva velmi rozporuplné signály. Experti je vysvětlují, mimo jiné, „dvojí podřízeností“ kyjevského vedení, které musí poslouchat jak EU, tak i Washington.

Existují však všechny důvody předpokládat, že dominovat bude vůle silnějšího partnera, předpokládá politolog Čerňachovskij. Pro něho je odpověď na otázku, na čem bude záviset pozice kyjevské delegace na tomto setkání, jasná:

„Nakonec bude záležet na tom, jaké instrukce dostane kyjevská administrativa, která je fakticky koloniální a okupační, od svých pánů ve Washingtonu. Pokud ve Washingtonu budou požadovat, aby se domluvili, tak se budou domlouvat. Pokud ve Washingtonu řeknou, že mají něco dělat na oko a pak vše torpédovat s tím, že pak dostanou zbraně, tak to také udělají“, řekl Sergej Čerňachovskij ve vysílání Rádia Sputnik.

Pozice Bílého domu určuje nejenom chování Kyjeva. Mínění Washingtonu se tak, či onak přizpůsobuje i EU, poznamenává politolog. Dokazuje to i poslední let Angely Merkelové za oceán. Jaké úkoly si před cestou německá kancléřka stanovila?

„Samozřejmě, na jedné straně, získat podporu své pozice ze strany silnějšího partnera. A kromě toho, dát v rámci možností najevo, že pokud bude hájit svoji pozici, tak to nebude znamenat snahu o rozkol s ním. Bohužel, Merkelová se poslední rok chovala jako člověk, který je na Washingtonu závislý“, poznamenal Sergej Čerňachovskij.

Co se Washingtonu týče, domnívá se politolog, tak taktika jeho kroků v ukrajinské krizi je poměrně jasná.

„Celkově neexistuje důvod nepředpokládat, že se Spojené státy na Ukrajině budou chovat stejně, jako se chovaly ve Vietnamu. S jednou jedinou výjimkou: postarají se o to, aby neumírali občané USA. A ve všem ostatním to pro ně je jenom koloniální válka“, uzavřel Sergej Čerňachovský.

10 komentářů :

 1. * Spravedlivý *:
  jááááhahahaha, jáááhahaha - NO TO JE FÓR !!!!!!!
  ***
  No to je hned každému jasné JAK !!!!
  ..protože USSA se ve Vietnamu chovali jako PRASATA,
  taky podle toho je tam zařízli a UTRPĚLI LEGENDÁRNÍ PORÁŽKU !!!!!!!!!!!!!!!!!
  ***
  hahahaha - krásné prohlášení USSraelských TROTLŮ - to by nevymyslel ani chovanec psyciatrie !

  OdpovědětSmazat
 2. Opětovně vše pod řízením a ve prospěch USA. Nemohou si však dovolit vozit ostatky svých padlých vojáků domů. I při naivitě občanů a systematickém ovládaní a masirování veřejnosti, by jím to neprošlo. Ponaučili se ze své policejní akce v Korei a Vietnamu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nic domů přece vozit nemusí, v Evropě je dost vazalů, kteří dodají na toto bojiště svoje vojáky

   Smazat
  2. Tak to si nemyslím. Vnutit Evropě válku proti Rusku a sami zůstat stranou se jim nemůže podařit. A válka na Ukrajině je přece presentovaná tak, že vlastně bojujeme proti zlému Putinovi a jeho teroristům.

   Smazat
 3. Nepoucili se ani v Iraku ani ve stanu pro 100 tisic vojaku NATO, tj. v Afghanistanu. Odevsad je zatim vypraskali. Na Ukrajine budou krvacet pod-lidi za zajmy nad-lidi. Jako obvykle. Fakt bych Amikum pral valku za jejich humnama. Hned by mluvili jinak. Veterani z Vietnamu, kteri maji asi nejkvavejsi zkusenosti, tak ti jsou na vymreni, cast z nich jsou polovicni silenci zijici na ulici, cast poustevnici nekde v horach, protoze civilizace je zavrhla, ti, kteri jsou schopni predat sve desive poselstvi dnesnim mladym, ti jsou umlceni nebo je uz nikdo vubec neposloucha, protoze jsou stary, nemoderni a nedynamicky, neumej s fejsbukem, tak jsou pro dnesek odepsany... V Americe je opravdu demokracie, muzes rikat, co chces. Ale nikdo se nedostane na tvuj doslech, medialni masaz je tam tak silena, ze nas Radiozurnal a CT dohromady jsou hadr. Fuj.

  OdpovědětSmazat
 4. Říká se ,že každé zlo se ve vesmíru odrazí a dopadne zpět s dvojnásobnou silou na toho ,kdo ho způsobil .Pokud to skutečně platí,musí USA dopadnout jako Sodoma a Gomora ,tj.zmizet z povrchu tohoto světa.
  Už aby to bylo.

  OdpovědětSmazat
 5. Merkelová skáče tak, jak z Washingtonu pískají. Pokud bychom měli věřit, že prezentuje takto vlastní politiku, pak je jednoznačně jasné, že se ani Německo z druhé světové války nepoučilo a zasloužilo by si, stejně jako USA, další lekci.

  OdpovědětSmazat
 6. Tyhle nacistické banderovské vrahy podporuje naše fašounská Pražská kavárna v čele s náckovským fanatickým knížetem Trautunmberkem a poskokem bakalovcem Kalousem ze sTOP09!!Hnád je na frontu tyhle zmetky a zrádce co chtějí spolu s ex-komunistou a dalším fanatikem Štětinou válku za každou cenu s Ruskem!!Vyhnat je z té jejich náckovské pražské kavárny na ulici do Donbasu, Doněcka a jinam!!! Je potřeba těmto zmetkům ukázat ty mrtvé děti a ženský s důchodcema ležících po ulicích a sklepech rozbombardovaných paneláků co odstřelují tyhle dobrovolné banderovské prapory vrahounů ze stran Pravého sektoru a Svobody!!!STOP Ukrajinskému nacismu a vraždění!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Kolega z 15:17 :
  To je mé nejtoužebnější přání!!!A ať jsou k tomu ještě přidáni vrazi z Kyjeva!
  jituß

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.