Reklama

čtvrtek 19. února 2015

V DLR a LLR dnes večer (19.2.) dojdou zásoby plynu. DLR přešla na ruský plyn


19. 2. 2015    zdroj a zdroj
V samozvaných Doněcké a Luganské lidových republikách vystačí zásoby zemního plynu pouze do čtvrtečního večera, informuje agentura RIA Novosti. Jak bylo správou magistrálních plynovodů LLR uvedeno, tato území byla Ukrajinou "barbarsky" od dodávek plynu "odříznuta". "Ventily na potrubí byly demontovány tak, že jejich opětovné zprovoznění není možné," řekl agentuře účastník diskuse.


18.února hlava Luganské lidové republiky (LLR) Igor Plotnický řekl, že Ukrajina zastavila dodávání plynu do LLR. Bylo to vysvětleno technickou poruchou.

Na konci prosince 2014 však prezident Ukrajiny Petr Porošenko řekl, že dodávky plynu na Donbas nebudou zastaveny. "Jsou tam Ukrajinci a my nemáme právo je nechat mrznout. ... Budeme plyn dodávat. Jsem přesvědčen, že návrat Donbasu nevede přes odpojení plynu," řekl tehdy Porošenko.

DLR přešla na ruský plyn

Předseda Národního rady DLR Andrej Purgin oznámil, že po vypnutí dodávek plynu z Kyjeva přešla republika na dodávky tohoto paliva z Ruska. Přepnutí bylo provedeno v noci z 18. na 19. února.

Podle něj "teď republika používá ruský plyn." Doněck, 19. února RIA Novosti.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Zase je co řešit. Kdo ten plyn zaplatí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víme, že Ukrajina to nebude ani náhodou. Po naplnění odst. 3 protokolu o příměří: Provést decentralizaci moci přijetím ukrajinského zákona „ O prozatímním pořádku místních samospráv v oblastech Doněcka a Luhanska“ (Zákon o speciálním statutu). Budou platby dle smlouvy mezi Ruskem a DLR a mezi Ruskem a LLR. To dá rozum

   Smazat
 2. No Rusko, humanitární pomoc

  OdpovědětSmazat
 3. Oni ti ukrajinci nějak pozapoměli, od koho ten plyn mají. Aby se nedivili... :-)

  OdpovědětSmazat
 4. A to se představitelé Ukrajiny ještě nedávno dohodli s ruským dodavatelem plynu na tom, že plyn budou z Ruska dostávat za zvýhodněnou cenu s tím, že zajistí jeho plynulé dodávky jak do LLR a DLR, tak i na Krym.
  Kdeže ty dohody jsou! Zdá se totiž, že ukři dokážkou dnes podepsat cokoliv, aby to zítra spadlo do koše.
  Ti mají jiného pána, a jenom ten to tam řídí. Kdepakže nějaký Porošenko či Jaceňjuk ...
  Opluštil

  OdpovědětSmazat
 5. Rusům bude zatěžko zavřít plyn Kijevu.
  I v západní části je hodně Rusů.
  Jde o soutěž v nelidskosti.
  Zdá se že v tom budou Rusi daleko pozadu.
  Uvidíme. Děda

  OdpovědětSmazat
 6. To co je na Ukrajině, a nazývá se to vládou, to je výsměch civilizaci. To je mafie, placená neoconskou klikou z USA, krerá ji zatím používá ke svým špinavým cílům. Dobrá zpráva je ta, že Kijevská chunta je tak debilní, že se to těm gaunerským neoconům vymstí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.