Reklama

úterý 17. února 2015

V případě porušení dohody Minsk-2 Kyjevem, Rusko může odmítnout uznávat celistvost Ukrajiny

17. 2. 2015     zdroj
Pokud Kyjev poruší Minsk-2, Rusko se zbaví povinnosti uznávat územní celistvost Ukrajiny. Jak 17. února informoval dopisovatel IA REGNUM, během plenárního zasedání Státní dumy Ruské federace poslanec Vjačeslav Nikonov ("Jednotné Rusko") poznamenal, že dohoda Minsk-2 je šance pro mír na Ukrajině, šance na existenci Ukrajiny jako státu.


"Pokud ji nebudou chtít využít, bude to jen jejich vina. Bude-li smlouva porušena, a Rusko se rovněž osvobodí od povinností v ní uvedených, mezi něž, připomínám, patří uznání svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny, nedoporučoval bych, aby s tím Porošenko a Jaceňuk, Turčinov a další žertovali," poukázal poslanec Státní dumy.

přeložila V. Grulichová

29 komentářů :

 1. V případě porušení dohod a hlavně v případě pokud teroristi s podporou rusů potáhnou dál na Charkov a začnou si prosřílet cestu na Krym přes Mariupol dufám v briskní dodání Amerických zbraní Ukrajincům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaň hulit !!

   Smazat
  2. Tobě zase dali slabé prášky. Vydrž to do rána a potom dostaneš skotský střik a kazajku. Dneska se tvoje chování nějak vymklo z naší ruky. Napravíme to.

   Smazat
  3. slovní spojení začnou si prostřílet cestu nedává žádný smysl

   Smazat
  4. No človeče ja len pevne verím že sa tej americkej zbrane chopíš a pôjdeš príkladom. Pokiaľ nie tak si len jeden z ďalších vojnových štváčov a sračov ktorí sa tvária hrdinsky za klávesnicou svojho PC. Vojnu miluješ, ale hlavne vtedy keď za teba budú iný bojovať.

   Smazat
  5. 0:21

   Ty kokot, co to trepeš za chujstvá?
   Píšu jasně, že pokud se vydají teroristi dál na Krym a na Charkov tak se mají Ukrajinci zcela jasné právo bránit před agresí.
   Počkej ty blbe až vám Maďaři na jižním Sovensku vyhlásí nezávislost. Nebo si Maďar?

   Smazat
  6. TO: Anonymní18. února 2015 0:30
   Amíci Ukropům zbraně dávno dodávají, jen to není tak evidentníé, jelikož šlo většinou o zbraně východních států NATO made in USSR. Ono je ale úplně jedno, jestli jim dodají i ty made in USA nebo dnes China. Část se jich ztratí hned v Kyjevě, část dojede na frontu a tam je vymění Ukropové s opolčenci za jídlo a část jich domobrana zkonfiskuje až budou jejich majitelé zase zdrhat. Před pár dny dodala Británie Ukropům několik transportérů a dnes se na nich domobrana fotila. Jen jsem zvědavý co budete vy Havlomrdi vyprávět za pohádky, až se bude domobrana projíždět v Hummerech. Určitě to zase bude dodávka od Putina :)

   Smazat
  7. Práve v tejto chvíli si ukázal výšku svojho IQ umm

   Smazat
  8. Choď do piči ty IQ chuj.

   Smazat
  9. 0:48

   To myslíte ty pohádky jak letadlo Mrija s tanky které měly směřovat do Nigárie se otočilo nad Středozemním mořem a letělo na Ukrajinu? Tak to potom jo :-D

   Smazat
  10. No ty ses ale debil...

   Smazat
  11. debil taky, ale hlavně jsi zapoměl na fašistu :-D

   Smazat
  12. Tomu se říká logika po americku. V případě porušení dohod Kyjevem (o tom je článek na který reagujete) doufáte v "briskní dodání amerických zbraní" kyjevské juntě. No, ostatně koneckonců daleko od pravdy nebudete. Dodávku zbraní si musí Kyjev zasloužit a jak jinak, než dalším vražděním, že...
   Heriot

   Smazat
  13. Každý takovýto web má své Palmery a Viktoriny. A je dobré vědět, že i takoví jsou mezi námi a mají volební právo. Bohužel!!!

   Smazat
  14. Pro mě je "směroplatný", že zatímco Rusko sousedí s Ukrajinou a má s ní úzké historické vazby, Amerika tam prostě nemá co strkat rypák. Mordují tam Ukrajinci snad Američany (teda pokud nepočítám ukrajinské Rusy a Američany v kotli u Debalceva, ale ti tam vlastně vůbec nejsou, navíc tam není ani ten kotel, že jo)?

   Smazat
 2. Myslím si, že ani s nově dodanými zbraněmi nebudou chtít bojovat.
  Ta "army" je bez motivace, vědí a uvědomují si, že páchají zlo a bojují za zlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Já už to teď vidím optimisticky, teda když si odmyslím ty zbytečně zmařené životy na obou stranách. Ať udělá Západ cokoliv, nebude to nic, co by Rusy zaskočilo nebo dokonce zastavilo. Mají zbraně od A do Z, mají pravdu, mají zkušenosti, mají odhodlání, mají morálku. I kdyby tam oficiálně napochodovaly jednotky NATO (a jsem si jistá, že do toho se nikdo nepohrne), napochodují tam Rusové a to Západ dobře ví. A Západ není jenom Amerika, která štve do zbraně, ale aby tam umírali její lidé, o to nestojí. Takže dle mého názoru si pěkně nasrali do bot, dobře to vědí a teď si jen můžou hlavy zavařit, jak z toho elegantně vybruslit bez ztráty kytičky. Na to je ale už bohužel pozdě, akce Ukrajina už defakto řídí Putin. Obrovská porážka Západu na celé čáře už teď a to ještě není všem dnům konec. Holt komu není rady, musí dostat přes držku...

   Smazat
  2. Děkuji za podporu a... souhlas.

   Smazat
 3. To: anononymní

  Až na slovensku zakážeme používať maďarský jazyk.. Až upálime a zabijeme vyše 50 maďarov. Pričom policajti budú asistovať. Tak potom ...potom sa môžu maďari začať brániť a separovať. A to presne sa stalo na Ukrajine. V prvé dni jacenjukovej vlády sa zakázalo používanie ruštiny a v Odese upálili cca 100 nevinných ľudí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Typické lži ala Nova republika. Nikdo nikdy nezakázal používání ruštiny. Zjisti si fakta a nepapouškuj kremelské kraviny. Pro začátek zde:
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329261-jazykovy-zakon-se-nezrusi-slibil-ukrajinsky-prezident.html
   Zbytkem se už nehodlám zabývat, jdu spát.

   Smazat
  2. joooo novinky..hmm tak to snad raděj blesk nééé??

   Smazat
  3. Pro Anonym 1:37
   O "ztrátě platnosti" zákona o základech státní jazykové politiky rozhodl ukrajinský parlament 23. února 2014 po svržení prezidenta Viktora Janukovyče. Prakticky jde o zákaz používání ruského jazyka. Nemluvě o zákazu promítání ruských filmů a vysílání ruského zpravodajství. Vl..k

   Smazat
  4. 6:40

   Zrušení toho jazykového zákona, který mimochodem platil pouhé 2 roky, nikdy ani na sekundu nevešlo v platnost! Přečtěte si ten odkaz konečně.

   2:48
   To v odkazu není názor nějakého novináře, ale prostý, všude jinde snadno uvěřitelný FAKT. A ty se třeba poser zlostí.

   Smazat
  5. No oni ti upálení taky upálení nebyli. To oni se původně chtěli trochu zahřát a malinko to přepískli. Ale patří jim to, rozdělávání otevřeného ohně v úředních budovách je přeci přísně zakázáno. Ti Rusové, jsou jak malí, třeba jak si hráli na Majdanu s odjištěnými loveckými zbraněmi a čuměli přitom do hlavně, no to víš že jo, že spustili. Holomci jedni, co na to šahaj, když s tím neumí. A ještě se s tím jdou vytahovat na nějaký náměstí. To fakt nepochopíš. Tak hezké sny, snad Vás nebude nic strašit ze spaní...protože nejlíp se spí s čistým svědomím a to Vy rozhodně nemáte, když tady šíříte takový bludy.

   Smazat
  6. Já o upálených žádné bludy nešířím. Píšu o "zákazu" ruštiny, demagogický pablbe.

   Smazat
  7. V dané napjaté době, v průběhu které bylo několik etnických Rusů ukrajinského původu zavražděno, nebylo úplně důležité, jestli zákon vstoupil nebo nevstoupil v platnost. Rozruch a nespokojenost vzbudilo už jen projednávání toho zákona. Druhá věc je ovšem konkrétní politika. I bez vstupu toho zákona v platnost došlo k tomu, že druhým jazykem na školách se stala angličtina a němčina a tím pádem stejně došlo k tomu, že je obtížné najít například školu, ve které je ruština vyučovacím jazykem, nebo se tam alespoň jako druhý jazyk učí...

   Smazat
  8. 10:15 - v této souvislosti tedy nešíříte bludy, jen píšete o něčem, čemu nerozumíte. V jistém smyslu máte pravdu - zákon nevstoupil v platnost a tomu, kdo rusky mluvit nechce a ruštinu jako součást své kulturní identity nepotřebuje pak může připadat vše v pořádku. Myslím ale, že na východě Ukrajiny by s vámi několik milionů lidí nesouhlasilo.

   Smazat
 4. Vtipálci tu psali o pohádkách o dodávkách zbraní z Česka. Co je tohle?
  http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

  OdpovědětSmazat
 5. Nějaký zpozdilý carda-retarda (1:37) tady operuje "čerstvou" zprávou z izraelských novinek z loňského března. Situace na Ukrajině je v praxi zcela opačná. Nechme stranou prolhané politiky (i když Porošenko na každém kroku zdůrazňuje, že ukrajinština bude jediný státní jazyk Ukrajiny), důležitá je realita. A tou je to, že na Ukrajině jsou systematicky zavírány ruské školy, rušena výuka samostatného předmětu ruština na ukrajinských školách, doslova a do písmene rušeno všechno ruské (TV programy, kina, divadla atd.). Je to obrovský problém třeba na úřadech, kde jsou najednou formuláře jenom v ukrajinštině. To vše za situace, kdy tam žije 25 miliónů ukrajinských Rusů a rusky se tam domlouvá nadpoloviční část obyvatelstva. Podívejte se třeba na statistiku "google", že hlavním vyhledávacím jazykem dotazů z Ukrajiny je ruština (pokud si vzupomínám tak přes 80%). Chunta chce z mnohonárodnostního státu vybudovat unitární stát cestou doslova násilného poukrajinšťování obyvatel, taky to podle toho dopadá. Dovede si carda-retarda představit analogii Československa, kdyby Slováci v čele s Husákem vyhlásili za státní jazyk celého Československa jenom slovenštinu ?!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.