Reklama

sobota 14. února 2015

Ve Francii bylo zadrženo šest Čečenců pro podezření z náboru džihádistů

14. 2. 2015     zdroj
Ve Francii bylo zadrženo šest rodáků z Čečenska ve věku 32 až 38 roků pro podezření z financování terorismu. Informuje o tom Le Figaro. Podle vyšetřovatelů pomáhaly zadržené osoby naverbovaným džihádistům dostat se do Sýrie. Jeden z podezřelých pravděpodobně dohlížel na tuto činnost.


Zadržení proběhlo v Albě a na předměstí Toulouse v rámci operace Generálního ředitelství pro vnitřní bezpečnost. Jeden z podezřelých má ruské a francouzské občanství, druhý se stal francouzským občanem v roce 2009, ostatní mají status politických uprchlíků.

Již 20.ledna vešlo ve známost, že ve Francii pro podezření z přípravy teroristického činu bylo zadrženo pět občanů Ruska.Všichni podezřelí pocházejí z Čečenska. Byly u nich nalezeny výbušniny. Jak informuje agentura RIA Novosti byl věk zadržených 26 až 44 roků.

přeložila V. Grulichová

2 komentáře :

 1. Ale ti, kteří stříleli v redakci Charlie dělali to samé, ale byli propuštěni, jelikož vězení b ybylo pro tyhle zrůdy nehumánní, netolerantní a nedemokratické. Je to pořád to samý. Skupina cigošů zmlátí do bezvědomí kluka někde v podchodu a pak vyleze, že to samé udělali před dvěma měsíci. Já jsem fakt pro multikulti. Zaveďme tedy pro slimáky šaríju, když ji tak chtějí. Poruší zákon, přijdou o ruce, poruší ho znovu, přibít na kříž, ukamenovat, oheň do klece atd. Vždyť oni to vyžadují, demonstrují za to...tak buďme tolerantni a dejme jim to.

  OdpovědětSmazat
 2. Když ona se ta Francie tak otevřela těm, kteří nezažili například renesanci, nežažili odtržení státu od církve, nezažili zavedení mantinelů pro svůj pobyt.
  Zažili sliby prezidenta Busche staršího, které nesplnil, když je chtěl za spojence, například o tom, že budou moci uplatňovat právo šaríja... Zažili optimistické řeči Obamy při nástupu do funkce. Zažiti nevkusné a primitivní obrázky vůči různým vyznáním, nejen muslimskému, v tom časopise HEBDO. Nevkus se "kupodivu" vyhnul víře židovské.

  Jen k ničemu nepouštějte zednáře Halíka a Peheho, chameleóna Štětinu, demagoga Jefima Fištějna.

  Slunce v duši, ogaři

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.