Reklama

středa 18. února 2015

Výzva, o níž nemáme vědět?

Petr Žantovský
18. 2. 2015  Ucho24

Více než 60 německých osobností z politiky, ekonomiky, kultury a médií podepsalo výzvu, v níž varují před válkou s Ruskem a podporují novou politiku uvolňování napětí v Evropě.

Svou výzvu adresují spolkové vládě, poslancům spolkového parlamentu a médiím. V textu se mj. píše:

„Nikdo nechce válku. Ale Severní Amerika, Evropská Unie a Rusko k ní bez odchylek směřují, když se nepokusí zastavit neblahou spirálu vzájemných výhrůžek. Všichni Evropané, včetně Ruska, nesou společně zodpovědnost za mír a bezpečnost. … Ukrajinský konflikt ukazuje, že touha po moci a světovládě nebyla překonána. U Američanů, Evropanů a Rusů se vytratila hlavní myšlenka, že by měla být válka z jejich vztahů trvale vyloučena. V tomto okamžiku velkého nebezpečí pro kontinent nese Německo obzvláštní zodpovědnost za zachování míru. Bez ochoty ruských lidí ke smíření, bez širokého rozhledu Michaila Gorbačova, bez podpory našich západních spojenců a bez prozíravého postupu tehdejší spolkové vlády by rozštěpení Evropy nemohlo být překonáno. To, že umožnily poklidné sjednocení Německa, bylo velké a rozumné gesto vítězných mocností. Bylo to rozhodnutí historické dimenze. Z překonání rozdělení mělo vyrůst nosné evropské mírové a bezpečné uspořádání od Vancouveru po Vladivostok, jak se o tom dohodlo všech 35 hlav států a předsedů vlád členských zemí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě v listopadu 1990 v „Pařížské chartě pro novou Evropu“. Na základě společně stanovených principů a prvních konkrétních opatření měl být vybudován „Společný evropský dům“ v němž se budou všechny zúčastněné státy těšit stejné bezpečnosti. Tento cíl poválečné politiky nebyl až do dneška dosažen. Lidé v Evropě už zase musí mít strach“.

Signatáři výzvy apelují na spolkovou vládu, aby si uvědomila svou zodpovědnost za mír v Evropě a dostála svým povinnostem. Doslova píšou:
„Potřebujeme pro Evropu novou politiku uvolňování napětí. To je možné pouze na základě stejné bezpečnosti pro všechny a s partnery, kteří mají rovná práva a jednají spolu se vzájemnou úctou. Německá vláda neudělá chybu, když v této bludné situaci bude vyzývat k uvážlivosti a k dialogu s Ruskem. Potřeba bezpečí, kterou mají Rusové, je stejně legitimní a zřetelná, jako potřeba bezpečí Němců, Poláků, obyvatel Pobaltí a Ukrajinců. Nesmíme vytlačovat Rusy z Evropy. Bylo by to proti historii, nerozumné a ohrožovalo by to mír. Od vídeňského kongresu v roce 1814 patří Rusko k uznávaným mocnostem, které spoluvytvářejí Evropu. Všichni, kdo se pokoušeli to násilně změnit, na tom krvavě ztroskotali – naposledy šílené velikášské Hitlerovo Německo. Apelujeme na poslance německého spolkového sněmu, aby se jako politici, pověření lidem, zachovali přiměřeně vážnosti situace a pozorně dohlíželi na závazek udržovat mír. Kdo jenom vytváří obrazy nepřítele a čachruje se svalováním viny na jednu stranu, zostřuje napětí v době, kdy by měly být vysílány signály snižování napětí. Včlenit místo vyloučit - to musí být leitmotiv německých politiků. Apelujeme na média, aby dostála své povinnosti podávat zpravodajství s přesvědčivější absencí předsudků, než dosud. Úvodníky a komentáře démonizují celé národy, aniž by jejich autoři znali dostatečně jejich historii. Každý zahraničněpoliticky zaměřený novinář musí rozumět strachu Rusů od té doby, co členské státy NATO vyzvaly v roce 2008 ke vstupu Gruzii a nyní Ukrajinu. Nejde o Putina. Ti, kdo řídí stát, přicházejí a odcházejí. Jde o Evropu. Jde o to, aby lidé nemuseli mít strach z války.“

Mezi podepsanými najdeme

bývalého presidenta Romana Herzoga,
bývalého ministerského předsedu Manfreda Stolpeho,
bývalého ministra spravedlnosti Hanse-Jochena Vogela,

dlouhou řadu dalších osobností německé politiky, ale také kultury, církve či médií.

Naše mainstreamová média – jak je v tomto kontextu už typické - o této výzvě poněkud pomlčela. Výzva však obsadila headliny desítek webových zpravodajských serverů, které jsou novinářům z tradičních médií obvykle jen pro smích. Nyní by se však od nich měli učit. Pokud ovšem vůbec chtějí.                                                 

44 komentářů :

 1. Dozvěděli bychom se jenom něco z této výzvy - a kdyby byl opravdu konec blbého válčení a trapného vydírání zemí sebe navzájem, poznali bychom to podle protažených čumáků všech těch mediálních činovníků, kteří nám denně nadšeně hlásí jak postupují boje a kolik je mrtvých, a jak zase islámský stát někoho upálil. Co jiného by pak žvanili? S čím by občany strašili, když jim dělá evidentně perverzní radost,když mohou lidi strašit? A proto dochází k pitomým excesům, například když strašili s Ebolou.Najednou je zvonec konec, a ukázalo se, že prostředky na boj s Ebolou byly rozkradeny, bůhví jak to všechno bylo, ale hlavně že i my jsme museli vynaložit miliony na speciální sanitky, speciální oddělení, speciální skafandry, speciální...speciální... kam všude natekly miliony na preventivní možnost výskytu Eboly u nás ( předtím to byla mutace ptačí chřipky -nebo prasečí? s tím tamiflu apod.) Zkrátka furt se straší,jen když to stojí miliony. Kdo z toho profituje? Škoda že se dnes už lidi nebojí bílé paní nebo bezhlavého rytíře -media by nás strašila i s tím. Proč by měli občanům vykládat o dohodě, která má schopnost našup utnout všechny ty válečné pitomosti, a celá řada lidí přijde na to, že zas ti fašouni ostrouhali a řada štváčů neměla pravdu. A štváči to slyšet nechtějí, media sympatizují se štváči - není přes to, když každá taková šílená obr causa potichu a nenápadně vyšumí do ztracena. Mediální šašci se ani nad sebou nezamyslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní.Souhlasím bez výhrady

   Smazat
  2. Nového toho potřebujeme.
   Třeba správné nové lidi na správná místa. Změnu zahraniční i vnitřní politiky na novou, prosazující slušnost a zájmy našich, našich, občanů. Nový přístup k vydržování si práce se štítících Cikánů, k iluminátům, církevním restitucím, k minulosti v souvislosti s vládami ODS, TOP 09, Zelených. Změnu "právního" státu na právní stát.

   Prostě celou Novou republiku.

   Hlavně k ničemu nepouštějte zednáře Peheho a Halíka, chameleóna Štětinu, demagoga Jefima Fištejna.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
  3. Ogare,jen drobné rýpnutí,snad"nepouštějme"nebo dáváte plnou moc do Prahy?

   Smazat
 2. souhlasím s tímto komentářem. K tomu není dodat

  OdpovědětSmazat
 3. Tady je jasně vidět, o co našim médiím, zejména ČT jde, když zamlčují
  jakékoliv mírové aktivity a iniciativy nejen v Evropě ale na celém světě. Tady je vidět čemu a hlavně komu slouží, ale určitě ne našim lidem a naší vlasti(lepší by bylo napsat asi zemi, abych nebyl označen za nacionalistu)
  M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ne, ne. Jen to slovo vlast tam nechte. Že už skoro vymizelo, že se mu skoro (nebo zcela?) podařilo vnutit význam nežádoucí, že se 100 x častěj vyskytuje slovo nacionalizmus, to je jeden z důležitých pojevů záměrně pěstované rakoviny dnešní doby. Nemělo by být obětí globalizace.
   Podobně je tomu s termínem "naše národní zájmy". Tolik diskuzí od politiků, .... a nic, nic. Byly formulovány? Se zájmy Evropy je to už ...... nemám vhodný výraz.
   Za to o amerických národních zájmech víme všechno. Zájmy ostatních už jakoby neexistovaly.
   Děda.

   Smazat
 4. http://neviditelnypes.lidovky.cz/media-zustane-jen-zvast-0sn-/p_spolecnost.aspx?c=A150208_152634_p_spolecnost_wag

  OdpovědětSmazat
 5. Víte, hlavně že je čím dál častěji a snad i hlasitěji slyšet, že "král je nahý". Protože možná, až nazraje čas a já doufám, že ten čas se blíží, chytí se všechny tyhle mediální kreatury za přirození, protože bez těch vymyšlených hadrů budou ve své trapné nahotě všem pro smích...

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyby měla ČT informovat o každé takové kokotině co se uděje ve světě, tak události trvají 10 hodin.
  Včera jste měli v Událostech komentářích potrhlého Ransdorfa, je tam nebo v interview furt někdo takový. Tož co furt mečíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jestliže mírové iniciativy nazýváte kokotinou...?

   Smazat
  2. Na Vaši včerejší upoutávku jsem pustil TV.Trapný byl Pospíšil,sekundoval posl.za ČSSD,Ransdorf také,ztráta času.

   Smazat
  3. Ano, všichni byli trapní, pospíšilova afektovaná mluva trhá uši. Nejtrapnější byl ale Randsdorf s jeho napadáním ČT a jeho tajnými zdroji o tisících vojáků z NATO v kotli. Doufám, že mu tyto bláboly v budoucnu v ČT omlátí o palici.

   Smazat
  4. A nebo ukáže vytuhlé pičuse z NATO v 'kotli', jak na ně sněží. Ještě nás čeká fůra srandy s tou pražskou lumpenkavárnou! Palmer

   Smazat
 7. Porošenko prý vystoupí na ČT24 ! Tak to neprošvihněte! Pokud ovšem už není roztrhán davem. Všichni víme, že v kotli zahynulo plno UK vojáků a to zbytečnš. Pokud se chtěli vzdát,střílela do nich Národní garda. A to Porošenkovi nikdy ukrajinci neodpustí.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak podívej - ty účelovej kreténe- dohoda, která by ukončila pitomé válčení a masakr civilistů, není žádná kokotina. Že seš kokot ty, o tom žádná. O tom tady nemusíš nikoho přesvědčovat, kokot a zmrd se pozná snadno a rychle. Jestli jsi měl to štěstí slyšet pana Ransdorfa, který plynně hovoří pěti světovými jazyky, má dva tituly před jménem a dva za jménem, měl jsi kliku. Kdyby ti stál tváří v tvář, asi by nic neříkal, proč taky by házel perly sviním? Ale řada lidí jsou inteligentní a slušní, a ti si rádi poslechnou fundovaný a věcný projev. I když se prolhaná media snažila Ransdorfa zdiskreditovat tvrzením o nějakých dluzích, statečně to ustál, a na nikoho z těch nájemných pijavic a vší ani nepodal žalobu - taková žoužel nestojí inteligentním lidem ani za vyliž prdel. A konečně - nikdo tady nemečí -ty sis něčeho takového všiml? Tady se naopak píše rozumně, slušně, a věcně, ovšem jakmile to tady začne kazit zmrd tvýho formátu, někteří pořád ctí staré dobré tradice, že na hrubej pytel patří hrubá záplata. Doufám že tohle vysvětlení od diskuzního kolegy u tebe obstojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vymaštěný Ransdorf hovoří jazyky, má tituly a přesto tento dement dokázal při jistém 1/2 milionovém přijmu zbankrotovat. Prostě komunista. Není divu že komunismus zkolaboval když ho vedli takoví kreténi. Každý sedlák který má jen ZŠ má více rozumu než tento otitulovaný blb, dlouholetá pijavice v EP.
   Máš dobré hrdiny a vzory. Inu, vráne k vráně, svůj k svému.

   Smazat
  2. Ransdorf je mentál, který si rád půjčuje a nerad vrací. To nemá s komoušema nic společného. Když komouši končili, byl náš dluh nepatrný. Ale vlády různých Palemrů nás zadlužily až po uši.

   Smazat
  3. xyht
   ransdorfa si vážím pro jeho krátké ,výstižné a přesné pojmenování čehokoliv a musím říci ,ač nejsem komunista tak s ním souhlasím..co se týče dluhů..kdo v životě nedělá chyby? ale zase bude mít pěkný důchod z brusele...jako eu poslanec tam myslím bude mít odsezeno 10 let až mu tento mandát skončí...takže za ransdorfa palec nahoru ..zmíním jen poslance humla... palec nahoru

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hlavne jednoduché riešenia sú tie najhoršie, nemajú v sebe silu argumentu, len silu - a to nám dáva vo vás Ramba s jeho emerickým myslením, podvoliť sa, lebo inak bude zle, všakže, a vy ste opäť na tej správnej strane .... pomyselných víťazov, ste len otrok doby,

   Smazat
  2. Palmere ještě onanuješ? Nad fotkou Obamy? :-)

   Smazat
 10. A copa máš ty - vychodil jsi alespoň čtyři třídy pomocné školy? Ty frustrovanej ubožáku? Věříš i takový kokotině že pan Randsdorf zbankrotoval. Takové drby. Jak - zbankrotoval? Čím se to projevuje? Tupci jako jsi ty ale rádi věří všem pomluvám na adresu těch, které nenávidí protože jim závidí.Představ si,jak špatně na tom jsi ty, když nejen Randsdorfovi, ale celé řadě dalších lidí nesaháš ani ke tkaničkám do bot. Jsi úplná nula, bezcennej člověk, kdybys měl pod kůží čip jako pes,jsi od psa k nerozeznání,leda že psa je možno naučit i kázni, zatímco ty jsi byl,jsi a budeš jen obyčejnej frustrovanej otrapa. Nemáš asi ani partnerku -kdyby ano, už dávno by tě od klávesnice šutrovala. Nemáš ani děti - nemáš nic. Jsi dneska sám jako pařez i se svou nenávistí,a jediný s čím se můžeš šmajchlovat je klávesnice ty ubožáku. Alespoň kdybys nepsal tyhle sračky, byl bys třeba tady za sympaťáka, ale i tady jsi za otrapu. Kdybys u toho pošel, jak dlouho by trvalo, než by tě někdo našel -byl bys už v rozkladu? Tak jen si tady tahej triko - třeba ti to pomáhá přežít?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Projevuje se to tím že na majetek tohoto komunistického velikána soud uvalil exekuci, které na poslední chvíli prapodivnými machinacemi tento nešťastník utekl, pakoši :-D
   Zbytek tvýho výplodu ve kterém si do mne projektuješ svoje mindráky raději nebudu komentovat, tragéde :-D

   Smazat
 11. A ty jsi taky takovej blb Palmere.A schizofrenik.Tebe už ti Rusáci straší v lebce ve dne i v noci, koukneš pod pelech - tam rusáci, zajdeš na hajzl, tam rusáci - už jsi se z toho pomát? "pološílená zvěř" - to jsou sny, který tě straší každou noc? Jak jsem zaregistroval, tak tě zpočátku smrtelně frustroval prezident, na toho jsi nadával jako prase, pak tě smrtelně frustrujou komunisti - a to úplně postrádá logiku, takovej bejvalej soudruh, nebejt komunistů kteří takové pako tak dlouho zaměstnávali, dnes bys byl bez důchodu a chcípal bys hlady někde v kanále - ale nadávat na komunisty, na to jsi kadet. A že tě nesralo lékařský ošetření zadarmo, bydlení zadarmo- energie skoro zadarmo -žrádlo skoro zadarmo - to se divím. Ale takoví jako jsi ty, jsou ti praví.Správně křiví parchanti.Kdy to u tebe začalo - byl jsi takovej sprosťák odjakživa - nebo tě někdo v dětství prznil, že to v tobě dříme? Nebo až když jsi dostal v restituci ten barák a konečně jsi pochopil svoji šanci, že můžeš vydírat své nájemníky jak se ti zachce? Chápu -to byli frajeři co? Ta modrá žumpa,která statisícům lidí vytvořila ze života v jejich vlastní zemi vyhlazovací tábor, aby se pár takovejch Palmerů mělo dobře, to byli kofři -co? Ale holt ti rusáci..co ti bude strašit v makovici, až tady články o rusácích nebudou -vrátíš se zas ke komunistům?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsem mluvil s jedním pánem,který kdysi utekl do Švédska a dnes žije zde a pobírá důchod z místa kde pracoval. Pobírá nějakých 100 000 našich peněz měsíčně a strašně se diví, co mi češi jsme za národ. Kdysi jsme nikam nemohli (ostnatý drát) a dnes kdy by ta možnost byla tak opět sedíme doma na zadku.Těžko pánovi vysvětlovat,že dnes už sice lidi mají na banány i v době,kdy je nechtějí,ale bohužel ten západní ráj je pro ně vzdálenější více než před tím. Neny práce neny penyz. Dříve se nadávalo na komunisty s "láskou". Dnes se nádává na všechno. Spousta lidí neví,jak se třeba žilo když "vládnul" Kadáfí. A jak fungovala ekonomika. Nedivím se,že spousta přispivatelů mluví vulgárně. Už to vyjadřuje nasralismus občanů. Prostě jsem jen chtěl uvézt,že jsem slovan a tak se i nadále budu chovat. Pro přiblblíky hledající chyby v textu pouze uvedu,že již jsem postarší pán a kokotům jako je nedoštuduvaný žák PEL MEL dopuručuji se více zabívat informacemi,popřípadě poprosit rodiče,aby se pokusili výše jmenovaného opět přemrdat přez mokrý hadr. Thot

   Smazat
 12. Už 2,5 hodiny Ceska televize nadsene avizuje tiskovku Porosenka.

  S nadeji v hlasech redaktoru ze vyhlasi valecny stav.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Co ted sdelit svetu....
  Uz probehl organizovany ustup a padlo 22 vojaku pry.
  Co rikat ted ale kdyz tam je pry jeste nekolik tisic vojaku.
  Cekat az pujdou vsichni spat.

  Kazdopadne za vse mohou lepsi zbrane teroristu.

  Putin rikal v Minsku.
  A co s tim kotlem?
  4 hodiny tam vsechny strany Ukrajinci upozornovali, ze kotel neexistuje.

  A co ted.
  Nez se statecne vzdat, radsi lzou a nechaji je postrilet.

  Putin chtel vyresit kotel v Minsku.
  Porosenko kotel nevidel.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. To je zvlastni.
  Ted chteji mir.
  Mluvi o miru.

  Dokud meli pocit ze vyhravaji, nechteli o tom slovu ani slyset.
  Mesice devastovali Doneck.

  Jsou to fejky.
  Uz je jasno.
  Vse vysvetleno.
  Vsechno je presne tak, ale uplne naopak. --- doslovna citace Porosenka na konec.

  Uf.....

  OdpovědětSmazat
 17. Může mi někdo přeložit to odporné žvanění té čokoládové sprosté držťky ?

  OdpovědětSmazat
 18. Neni potreba moc vedet.
  Kdyz mluvi Ukrajinci o miru, utikaji a prohravaji.

  Kdyz se foti na tanku, dostali zasilku zbrani a poradcu.
  Oni tam maji poradce NATO.
  Davno.
  Ale bojovat nakonec stejne musi vojak.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Pristi dny ukazi, jak ta cisla pana Porosenka sedi.
  Nyni to vypada, ze nema v seznamu cca 4-6000 vojaku.

  OdpovědětSmazat
 21. Kdo si myslel, že ČT se dnes v Hydeparku bude věnovat aktuální situaci v Debalcevu, ten se zmýlil. ČT24 to udělala šalamounsky. Aby nemusela čelit nepříjemným otázkám, které nejsou v souladu s bláboly Porošenka, udělala neškodnou diskuzi o potravinách. Přitom ale čekala na tiskovou konferenci prezidenta Porošenka a besedu na Hydeparku utnula a plynně přešla na situaci na Ukrajině. Samozřejmě si pozvala do diskuze takové lidi, kteří mluví tak, jak je to správne a jak to má byt!
  Kecy Porošenka o tom, že je tam 22 padlých, nemá snad ani cenu komentovat.

  OdpovědětSmazat
 22. Palmere,ty jsi naprostý zoufalec,tobě už nepomůže ani intenzivní léčba.Měl by ses přihlásit do první linie a zabojovat si proti nenáviděným rusům.Nebuď posera a jdi do toho.

  OdpovědětSmazat
 23. Nejvetsi zlocin je, ze vedeni Ukrajiny svym vojakum nereklo --- slozte zbrane.
  A na zaklade tohoto stanoviska mohli vyjednat ustup.
  Misto toho lzou.
  Ale fakt je, ze ti vojaci se mohou vzdat.
  Celkove si myslim, ze v tom kotli mela Ukrajina nejagresivnejsi a nejodhodlanejsi vojaky.
  A jejich pokoreni hodne srazilo ted moralku.

  Ale celkove si nedelam iluze.
  Zase jim otrne.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. Pane Palmere.
  Vy jste jako ten ukrajinsky vojensky analytik ted na Čt24.
  Mel dlouhy anglicky nazev sveho institutu.
  Sveho zamestnavatele.
  Ukrajina zvitezila.
  Bude mit volne ruce.
  Volne vojaky.
  Tyto instituty funguji jako u nas.
  Penize vetsinou z USA.
  Viz pan Pehe a spol.


  OdpovědětSmazat
 26. Poznámka k Ransdorfovi (a speciálně pro hnědého Palmera, aby dostal záchvat a konečně zaklepal nožičkama): čeští europoslanci v Bruselu jsou proti Ransdorfovi úplné nicky, projevuje se to tím, že moc neumí jazyky a s tím málem, co umí, tak dokážou přednést pár pitomin nebo frází v zájmu jednotné linie většiny. Tito poslanci jsou pak závistí bez sebe, když musejí strávit, že kolem Ransdorfa se vždy motá velký hlouček diskutujících europoslanců z jiných zemí EU, ale i reportérů všech možných médií. A jim samým před ksicht mikrofon skoro nikdy nestrčí, už jim z toho teče žluč. Tato závist se pochopitelně přenáší do českého exekustánu (kde má exekuci každý druhý) i do palmerovic budoárku. Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí a někdy nás tou svou žlučí zasáhne.

  OdpovědětSmazat
 27. Musím také reagovat na Palmera ! člověče kde se ve Vás berou takové názory! Jste úplně mimo realitu pro Vás aspoň pět let základní vojenské služby a to s přihlédnutím k Vašemu zemědělskému hospodářství.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.