Reklama

pátek 27. února 2015

Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, vůdce revoluce, 5. dubna 2011

27. 2. 2015       zdroj
Ve jménu Alláha, dobročinného a milosrdného… 
Po 40 let, či to bylo déle, nevzpomínám si, jsem dělal vše, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil mou adoptovanou osiřelou dceru; pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. 

Pak jsem pomohl svým bratrům a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii. Dělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl lidem pochopit koncept skutečné demokracie, kde výbory lidí řídí naši zemi. Ale to nikdy nestačilo, jak mi někteří řekli, dokonce ani lidé, kteří měli 10-pokojové domy, nové vybavení a nábytek, nebyli spokojeni, protože jak byli sobečtí, chtěli více. Řekli Američanům a dalším návštěvníkům, že potřebují „demokracii“ a „svobodu“, a nikdy nepochopili, že jde o systém hrdlořezů, kde největší pes požírá ostatní, ale byli těmito slovy okouzleni a nikdy nepochopili, že v Americe není žádné bezplatné lékařství, žádné bezplatné nemocnice, žádné bezplatné bydlení, žádné bezplatné vzdělání a žádné bezplatné potraviny, vyjma toho, kdy lidé žebrají nebo stojí dlouhé fronty na polévku. 

Ne, bez ohledu na to, co jsem udělal, nikdy to některým nestačilo, ale další věděli, že jsem synem Gamala Abdela Nassera, jediného skutečného arabského a muslimského vůdce, kterého jsme měli od doby Salaha-al-Deena, který získal Suezský kanál pro své lidi, stejně jako jsem já získal Libyi pro své lidi, byly to jeho šlépěje, ve kterých jsem se pokoušel jít, ochránit své lidi před koloniální nadvládou – před zloději, kteří by nás okradli. Nyní na mne útočí největší vojenská síla v historii, můj malý africký syn Obama mne chce zabít, sebrat naší zemi svobodu, sebrat nám bydlení zdarma, léky zdarma, vzdělání zdarma, potraviny zdarma, a nahradit to americkým stylem zlodějny zvaným „kapitalismus“, ale my všichni v rozvojovém světě víme, co to znamená, znamená to, že země řídí korporace, že svět řídí korporace, a lidé trpí. Takže nemám jinou možnost, než se jim postavit, a pokud si to Alláh přeje, zemřít na jeho cestě, cestě, která dala naší zemi bohatou zemědělskou půdu, potraviny a zdraví, a dokonce nám umožnila pomáhat našim africkým a arabským bratrům a sestrám, aby zde, v libyjské džamahírii, mohli pracovat s námi. 

Nechci zemřít, ale pokud to bude potřeba pro záchranu této země, mých lidí, tisíců mých dětí, pak ať se tak stane. Nechť je tato závěť mým hlasem světu, že jsem se postavil křižáckým útokům NATO, postavil se krutosti, postavil se podvodu, postavil se západu a jeho koloniálním ambicím, a že jsem stál se svými africkými bratry, svými skutečnými arabskými a muslimskými bratry jako maják. Když si ostatní stavěli hrady, já jsem žil ve skromném domě a ve stanu. Nikdy jsem nezapomněl na své mládí v Sirte, nerozhazoval jsem náš národní poklad pošetile, a stejně jako Salah-al-Deen, náš velký muslimský vůdce, který zachránil Jeruzalém pro islám, jsem si pro sebe vzal jen málo… 

Na západě mne někteří nazvali „šílencem“, „bláznem“, ale znají pravdu, přesto však nadále lžou, vědí, že naše země je nezávislá a svobodná, není v koloniálním sevření, že má vize, má cesta je a vždy byla jasná a byla pro mé lidi, a že budu bojovat do posledního dechu, abych nás udržel svobodnými, nechť nám Alláh všemohoucí pomůže zůstat ve víře a svobodnými. 

Plk. Mummar Kaddáfí, 5. 4. 2011 Copyright Col. Mu'ummar Qaddafi, - Mathaba.Net Zdroj Pozn. redakce: No, a jak že si to ty libyjské oběti Kaddáfího diktatury vlastně žijí? Připomíná to čtenář Jan na naší facebookové stránce: HDP na obyvatele...$ 14.192, měsíční podpora v nezaměstnanosti $ 730, měsíční plat zdravotní sestry $ 1.000, příspěvek při narození dítěte $ 7.000, měsíční podpora nesamostatně výdělečně činných (závislých) osob $ 1.000, nevratná dotace státu na pořízení bytu pro novomanžele $ 64.000, nevratný příspěvek na provozování živnosti $ 20.000, cena benzínu $ 0,14/ litr. Zdarma: zdravotní péče a část léků, školní vzdělávání. Vzdělávání a stáže v zahraničí: placeny státem. Nájemné: neexistuje. Platby za energie v domácnosti: neúčtují se. Automobil: zpravidla z 50% dotuje stát. Úvěry bez úroků. Systém obchodů pro mladé rodiny (ne-bohaté) za dotované ceny výrobků. Alkohol-nežádoucí, není. Na první pohled je vidět, že finančně jsou na tom o světelné roky lépe, než otroci čeští a slovenští. Jen si představte, že by vám Nečas s Kalouskem z lásky věnovali ze státní pokladny po svatbě na zařízení bytu téměř jeden a půl milionu korun! Ano, Libye dělá některé věci jinak, a proto musí lehnout popelem, aby západní elity zahladily stopy a případnou chuť svých poddaných. Ještěže máme ty bomby!

25 komentářů :

 1. Američané Kaddáfího zlikvidovali - poslali na něho neameričany (aby nebyli nařčeni) - Libijce jemu nenakloněné a ti ho zabili. Asi 3 měsíce po jeho oznámení, že se odklání od dolaru, vše začalo. Zakládal totiž svou unii. Pár dní poté, co kolem něho začalo být z vůle USA dusno, se od Obamy nechal ujistit, že je jeho přítel, jak nedlouho před tím říkal. Ten mu to potvrdil.
  Nečas s Kalouskem nic pozitivního darovat nemohli, neměli kudy, psychopaté umí empatii jen předstírat, tak organizovanou šedou hmotu v kortexu neměli. I ten Nečas vždy, vždy když řekl, že je třeba snížit nezaměstnanost, tak vždy, vždy v následující větě uvedl sumu značící, kolik stát vynakládá na jednoho nezaměstnaného ("ta jak zme").
  Za socialismu, ve zlaté době, kdy jsme byli v ....., stát dával novomanželskou nenávratnou půjčku - dal se postavit rodinný dům okál, a další finanční příspěvky. Jistotu práce po ukončení školy. Nyní máme oněmi dvěma zločinci očesané stavební spoření, platíme práce se štítící a jak je to s důchodovým nevím kolikátým pilířem je ve hvězdách.

  Slunce v duši, ogaři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. moc dobrá poznámka, pouze bych upřesnil, že novomanželská půjčka nebyla nenávratná, ale bezůročná a ještě stát za každé dítě odepsal 2 a 4 tisíce Kčs

   Smazat
  2. To byla chyba,ty odpisy na děti.Zřejmě tak vznikl Palmer.

   Smazat
  3. Také si myslím,že Kaddáfiho konec přivolalo jeho oddalování od dolaru a také,když chtěl své dolary vytáhnou,jak z Amerických i zapadoevropských bank.Kde jsou teď ty dolary,určitě je nedostal stát Libie,pěkně ulité na kontě USA.

   Smazat
 2. Čím jen to je, že všechny země Arabského poloostrova jsou extrémně bohaté, občané se tam mají jak prasata v žitě, nejsou tam žádné revoluce, nikdo s nimi nemá žádný problém, se západem a všemi dobře vycházejí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste neinformovaný a proto vypadáte jako hlupec. NApř. při povstání proti šejkovi v Bahrajnu musela zasáhnout armáda Saudské Arábie. Cizinci mají v S.A. odebrané pasy a pracují tma jako nevolníci - včetně občanů Německa!! Extrémní bohatství je tam v plynu a nafty, oni sami nevyrábí nic a také nic neumějí. Extrémně bohatí byli i Libyjci, ale to se nelíbilo světovému kurvítku a tak je tam dneska rozvrat, bída, válka - prostě 'demokracie a lidská práva' na postupu.

   Smazat
  2. A asi si bohatství nerozkrádají jako naše politické a podnikatelské vzory.

   SvDO

   Smazat
  3. 22:34

   Bahrain je ostrov, neleží na Arabském poloostrově. Tak kdo je tady potom hlupec?
   Záměrně jsem nepsal nic o cizincích, ale o občanech těch států.
   Z čeho plyne bohatství mi nemusíte vysvětlovat. Ale oni na rozdíl od třeba venezuely umí i moudře investovat.
   Lybijci extrémně bohatí učitě nebyli, jen se neměli špatně.

   Otázka zněla jinak. PROČ se Lybie (tedy Kaddáfí) nelíbila a Arabský poloostrov nemá po dlouhá desetiletí s nikým žádný problém?

   Smazat
  4. Protože se odklonila od dolaru. To byste mohl vědět né ?

   Smazat
  5. Nikam se neodklonila, to jsou zase obvyklé urban legends. Krom toho, USA se držely v tomto případě vzadu, hlavním iniciátorem byly Francie a Británie.

   Smazat
  6. Hlavními iniciátory byla Francie a Itálie. A proč? Protože jim Kaddáfí přesměroval "jejich" ropu do Číny, kde za ní zaplatili více a dříve. Nenechal se vydírat, ale zachoval se tržně. Protože "demokratické" státy umí jen vydírat, dopadl Kaddáfí, jak dopadl. Francie měla posvěcení od USA právě kvůli odklonu Kaddáfího od dolaru (petrodolaru) k juanu.

   Smazat
  7. Demagogovi 23.14: v Bahrajnu bylo v roce 2011 potalčeno občanské hnutí zásahem armády Saudské Arábie - (hlupče, ten ostrov je propojen s pevninou 25 km dlouhým mostem, tak nevím, proč plácáš, že je to ostrov, když je to nepodstatné, patří k Arabskému poloostrovu a o Arabech byla řeč, ne). 'Moudře investovat' Venezuela nechce, protože chce nejdřív pomoci chudým lidem, dát jim vzdělání, zdravotní péči, jistoty ... vzdělání je nejlepší investice, (viz. Čína). Prostě plácáte ne pravicové ale přímo neoconské fašistické kydoprdy.

   Smazat
  8. Proč? No protože celý arabský poloostrov jsou američtí řiťolezové, kteří kupují za stovky miliard dolarů americké zbraně proti svým občanům,aby jakýkoliv náznak revolty okamžitě tvrdě v krvi utopili, plní poslušně americkou pokladnu petrodolary, protože Kaddáfí kupoval ruské zbraně a odklonil se od dolaru, čímž mohl narušit hegemonii petrodolaru a tím ztenčit přísun do amerických bank. Máš pocit, že v Iráku a Iránu se lidé mají také jako prasata v žitě? Oni také nechtěli lézt do nekonečna Američanům dozádele a jak dopadli? Chceš ještě dále vysvětlovat jak to ve světové demokracii chodí, nebo se ještě dál budeš tak naivně ptát?
   Pepan

   Smazat
 3. Stránky, které stojí zato v souvislosti s Afrikou sledovat:

  https://www.youtube.com/channel/UCTbpVqslHmBuSXeAvtpl4VA

  kdyby odkaz nefungoval - YouTube, stránky: JorYanandBrothers

  Video o tom, proč "musel Kaddafi zemřít":

  https://www.youtube.com/watch?v=zCnFBqVwhw8

  Rozhodně stojí za zhlédnutí!!! Ten mladík si nebere servítky a mluví čistou pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za odkaz Ondřeji, ale co tam ten borec říkal a ani z těch titulků nevím nic. Vrať se na zem.

   Smazat
  2. Jo, zapomněl jsem dodat, že odkaz je pro ty, kteří v hodinách angličtiny dávali pozor.

   Smazat
 4. Kdo se odkloni od dolaru tak je s nim amen. Konec dolaru by znamenal rozpad sveta jak ho zname. Svet by se uvrhl do chaosu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv, pouze USA. Ostatní země by se s pádem Dolaru brzy vyrovnaly.

   Smazat
  2. Svět by se do chaosu vůbec neuvrhnul, jen by padly na hubu USA a ostatní svět by už konečně začal svobodně žít bez vyděračských válek, barevných revolucí, rozvracení států tzv. nezávislými organizacemi, nebyl by Tálibán, nebyl by ISIL, nespadly by v září v N.Y. Dvojčata, nebyla by rozjebaná Ukrajina atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd...............a ani my bychom v listopadu nenaletěli slibům Amerikou placeným Havlem, Vondrou a jiným. Amerika vždy přes tyto lidi slibuje ráj na zemi a místo toho přijde zruinování země, prodej její ekonomiky a národního bohatství nadnárodním korporacím a zotročení národa. Nebo snad taky patříš mezi ty,kteří jásají nad tím, že už ti téměř nepatří ani ta židle, na které sedíš? Nemáš ji náhodou na hypotéku u americké hypoteční banky?
   Pepan

   Smazat
 5. VODA

  1) v České republice:
  -- http://www.ceskatelevize.cz/porady/1098111603-dobrodruzstvi-vedy-a-techniky/414235100121005-komu-patri-voda/
  "Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv."
  -- http://denikreferendum.cz/clanek/14142-komu-patri-voda-berlin-iii
  (+ dvě předchozí části od téhož autora)
  -- http://www.osmd.cz/monitoringa2-2013-1404037215.html

  2) v Lybii za Kaddafího:
  -- http://www.vlastnihlavou.cz/velka-umela-reka/
  NEBO
  -- http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Man-Made_River
  NEBO
  -- https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D1%83%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0

  OdpovědětSmazat
 6. Současným hlavním cílem USA je rozvrátit všechny státy ,které jim nejsou plně po vůli a kde je vidina bohaté kořisti .K této zločinné ideologii se otevřeně přidali i vedoucí představitelé Francie , Německa i Anglie.
  Doplatila na to otřesným způsobem již řada zemí včetně Libye .
  Svět se musí spojit a rozvrátit Spojené státy. Je to jediná šance pro naši planetu.

  OdpovědětSmazat
 7. Viděl jsem fotografii, kde se Kaddafí zdraví, a líbá s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozy - potřásali si rukama, samá láska. Je vůbec možný tenhle světový politický hnus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud je mi známo, Kaddáfí půjčil dvěma evropským politikům na jejich volební kampaň. Byli to Sarkozimu a Berlusconi a moc se jim ten dluh nechtělo vracet...

   Smazat
 8. doktor. měl jsem tu čest se v zahraničí s M.Kaddáfím setkat a podat mu ruku.Byl to frajer a osobnost. Nebyl to zrovna demokrat (což v těchto zemích nejde), ale byl zapálený vlastenec...a pro svoji vlast udělal mnoho dobrého (víc než ostatní státníci ve světě pro své státy).Pokud se týká Lockerbie - do nynější doby jsem nepochopil, co by tím sledoval...Protože sankční dopad na Libyi byl citelný.V současné době se objevují (asi dva roky) informace, že to "bylo jinak" a že v pozadí stál velký bratr...Odškodnění, které M.Kaddáfí zaplatil totiž bylo mnohem nižší, než dopady sankcí.Takže ekonomická úvaha??

  OdpovědětSmazat
 9. nazdar
  Globální elity, které ovládají i USA, mají představu, že všechno bohatství a moc světa, musí patřit jim. Toto cílové uspořádání, je známo pod názvem NWO. Aby šel vývoj požadovaným směrem, dosazují své lidi do vlád, na celém světě. Tito lidé již vědí, jak má systém fungovat, jinak na svých místech nezůstanou. Pokud přesto někde vznikne problém, elita ho řeší.
  Takovým problémem byla i Libye. Bylo tam prohřešků, víc než dost. Všechen majetek za ropu, netekl do bank vlastněných elitami, ale byl promrháván na sociální pozvednutí (zdravotnictví, školství) obyvatel, dále chtěl Kaddáfí zavést vlastní Africkou měnu, kterou by emitoval, aniž by za to platil výpalné bankám elit a potom i svévole, ve volbě, s kým a v jaké měně bude s ropou obchodovat.
  Nemá význam se přít, který z prohřešků, zapříčinil zničení Libye. Každý jeden z nich, k tomu bohatě postačoval.
  Na cestě k NWO, se postupuje přes postupné centralizace společností. Tento systém zajišťuje ovládání co největších oblastí, co nejmenším počtem bytostí. Za ekonomickou centralizací, přichází politická centralizace. Takto přešlo Společenství uhlí a oceli k současné EU a proces stále pokračuje. Nyní je pro nás aktuální hrozbou, přijetí TTIP. Ale to stále není konec, pouze další etapa na cestě ke konečnému cíli, dokonalé pyramidě NWO.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.