Reklama

pátek 20. února 2015

Západní média: "Plánovaný ústup" byl krvavý a špinavý úprk!

20. 2. 2015   První zprávy
Autoritativní americká a britská média hovoří o porážce ukrajinské armády pod Debalcevem, popisují to jako "úprk z bitevního pole", a vyvracejí prohlášení ukrajinského prezidenta o „plánovaném stažení vojsk."Například The New York Times píše, že Petro Porošenko ve svém projevu k lidu Ukrajiny se záměrně snažil překroutit reálnou situaci v oblasti Debalceve, kdy musela ukrajinská armáda ustoupit z města s těžkými ztrátami a tento ústup nebyl úplně organizovaný.V podobném duchu, popisuje ústup ukrajinské armády The Wall Street Journal. Noviny citují uniklého vojáka: "Nebyl to ústup ... Oni nás prostě nechali napospas a nebylo to organizované."

Novináři předních západních médií byli překvapeni tvrzením prezidenta Ukrajiny Porošenka, že ústup z Debalceve bylo „plánovaného stažení vojsk".

Například The New York Times píše, že Petro Porošenko ve svém projevu k lidu Ukrajiny se záměrně snažil překroutit reálnou situaci v oblasti Debalceve, kdy musela ukrajinská armáda ustoupit z města s těžkými ztrátami a tento ústup nebyl úplně organizovaný.

Britský list The Telegraph rovněž uvádí, že slova prezidenta Ukrajiny byla v rozporu se skutečným stavem. I přes hlasité prohlášení Porošenka, že ukrajinská armáda „bude dávat hubu separatistům", ve skutečnosti „organizovaný ústup" představoval „proud vyčerpaných a zničených mužů na rozbitých strojích."

Korespondent britského Channel 4 News zdůraznil ve své zprávě o ústupu ukrajinských bojovníků, že „stovky ukrajinských vojáků vyprávěly příběhy, které lze popsat pouze jedním slovem: porážka!“

Novinář britského listu The Independent napsal o „zběsilém úprku" ukrajinské armády. Přičemž, když se snažil zjistit počet obětí, velitel praporu Donbas uvedl, že z jeho 400 lidí jich deset procent zemřelo asi deset bylo zajato. Ve stejné době ukrajinský prezident řekl, že bylo celkově šest obětí, uvedly noviny.

Britský list The Guardian na svém první straně popisuje dění pod titulkem: "Krvavý, rozbitý a špinavý ústup od Debalceve". Článek popisuje chaos a úprk ukrajinské armády, který Porošenko popsal jako "organizovaný a plánované ústup" z bojové oblasti.

Demoralizovaní a opilí ukrajinští vojáci vnesli chaos do Artěmovska

V podobném duchu, popisuje ústup ukrajinské armády The Wall Street Journal. Noviny citují uniklého vojáka: "Nebyl to ústup ... Oni nás prostě nechali napospas a nebylo to organizované."

Většina tisku srovnává debalcevské selhání se situací Ilovajskem, a poukazuje na to, že tato porážka způsobila značné škody na pověsti ukrajinské armády a orgánů, včetně Petro Porošenka.

25 komentářů :

 1. To co řekl Porošenko je úplně v pohodě, nic jiného svému národu ani říct nemohl. To bych mu vůbec nevyčítal. Horší je že tu situaci vůbec dopustil. Ať mi nikdo neříká, že nebylo možné tu kapsu od západu otevřít....

  OdpovědětSmazat
 2. Porosenko nic nedopustil. Ukrajinské vojcly tam povraždili rusaci.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to možné, ale předtím zahynulo tisícinásobně více lidí díky leteckému, raketovému a dělostřeleckému bombardování civilní zástavby ve městech ukrajinskou armádou.

   Smazat
  2. A já říkám zaplať pánbůh. Jinak by tam ty rusáky poraždili ti -jak říkáš - ukrajinští vojcli. To je totiž válka víme Palmere? Když nezabiiješ, budeš zabit. Ostatně zkus to, vezmi si maskáče, kanady a samopal a postav se do čela. Budeš hrdina. A pokud jsi na vojně, nebo v nějaké pranici ve které jde o život ještě nikdy nebyl, tak kušuj a nekecej dospělým do debaty. I když tot kecání u PC tě vyjde dost levně. V hospodě bys měl demokratičtější prostor. Dostal bys po hubě a skončil s nakopanou zadelí před hospodou. Tady jsi v bezpečí. No proto jsi taky tak kurážný. Nic to nestojí. Eda

   Smazat
  3. Edo, tento výskyt Palmer tu mele stále dokola jako kafemlýnek ty jeho pitchoviny. To nemá cenu ani komentovat, klasický výskyt kovaných komoušů.

   Smazat
 3. Zdá se že usa odepsali další bytost,zločince Porošenka..
  Tomu vše teď přišijou..
  A on jim tak věřil.
  Teď bude viset nakomkoliv..

  OdpovědětSmazat
 4. hrabě Kocharowski21. února 2015 0:14

  Fašističtí ukři tak "organizovaně" prchali, až se z toho posrali. Dostali kartáč, a dostanou ho zase, kdykoliv si řeknou. Na Rusy nikdo nemá, nechápu, proč to pořád někdo zkouší. Ušatý orangutan to projel na celé čáře. Rusko je skutečnou nadějí civilizovaného světa.

  OdpovědětSmazat
 5. Jedina cesta je pravda svwdomi ale ne otrocrvi a fasimus !!! palmrde uz chcipni jak hawellllllllllll . Vis?

  OdpovědětSmazat
 6. Díky bohu, že si alespoň někteří presstituti nenechají úplně vymýt palice.

  OdpovědětSmazat
 7. Prasivy zidak Porosenko alias Waltzman chorobne snil o prestizni pozici mezi EU a US zidovskou elitou az ztratil uplne soudnost. Je to kriminalnik s velkou nalepkou VRAH UKRAJINY. Ted mu tece do bot, tak ukryva svou rodinu mimo Kyjev. Patri mu kulka mezi oci za ta zverstva, ktera napachal!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obamovi a sionistům také..
   Je mi tuze líto ukrajincu že uvěřili západu.
   S východní Ukrajinou jsem od začátku.
   Snad už mír..
   Teda Kalousek Štětina+top, by jim poslali zase zbraně, za naše peníze. Klidně by brali provizi za smrt lidí.
   Hrozná svoloc

   Smazat
 8. Prasivy zidak Porosenko alias Waltzman chorobne snil o prestizni pozici mezi EU a US zidovskou elitou az ztratil uplne soudnost. Je to kriminalnik s velkou nalepkou VRAH UKRAJINY. Ted mu tece do bot, tak ukryva svou rodinu mimo Kyjev. Patri mu kulka mezi oci za ta zverstva, ktera napachal!

  OdpovědětSmazat
 9. Nejhorší je, že se USA podařilo rozeštvat vlastně Ukrajince proti Ukrajincům - využili toho, že Ukrajinci na východě jsou pod jinou sférou vlivu než ti na západě a chtějí a mají právo chtít žít podle svých zásad a hodnot - vždyť jsou to Američani, kteří stále plamenně vyřvávají o právu na sebeurčení, svobodu slova a lidských právech. A tak díky Americe zabíjejí mladí ukrajinští kluci z Kyjeva mladé kluky z Doněcka, ale bohužel i jejich rodiny. Americe to nevadí, ta chce jen úrodnou ukrajinskou zem, nerosty, přírodní bohatství a vodu - a hlavně chce zničit Rusko. Už Bismark někdy na přelomu 19. a 20. století řekl, k Rusku se dostaneme tehdy, když se nám podaří rozeštvat Ukrajinu a Rusko - no a USA se to podařilo. Je to země zla. Přeji jim jen to nejhorší a ať je všechna ta prolitá krev jejich vinou či zásluhou zaplaví, ať jim už konečně taky zničí zem fosforovými bombami. Vždyť ti slavní samozvaní vítězi druhé světové války na svém území nezažily nic, ani jednu bombu, ani jednu vyvražděnou rodinu. A když si někdo pomyslí, bože, vždyť jsou v USA taky hodní a nevinní lidé, jak jim to někdo může přát? Pak musím odpovědět - pokud budou mít pocit, že jim se nemůže nic stát, že jsou daleko někde za oceánem - pak budou sedět doma na zadku, plánovat a realizovat Majdany po celém světě a jen na tom bohatnout.

  OdpovědětSmazat
 10. Ukrajinští vojáci se organizovaně ztáhli do předem připravených pozic.
  Kde jsem to kdysi jenom slyšel?

  OdpovědětSmazat
 11. Padla tady otázka, proč Porošenkovi pořád západ věří. Na to je jednoduchá odpověď. Protože mu CHCE !! věřit. Nejde přece o Ukrajinu ale o Rusko. Účelem jsou sankce proti Rusku, snaha ho zatáhnout do války. Všiměte si, jak všichni řvou unisono, že na Ukrajině jsou ruská regulérní vojska, protože pitomí a hloupí Novorosijci by přece nemohli zvítězit nad udatnou ukrajinskou armádou. Pořád slyšíme, že Rusko musí to a ono a pořád se valí sankce. Kdyby Porošenko řekl pravdu, že tam žádná ruská vojska nejsou, že se ukrajincům, až na fašisty, nechce bojovat se svými bratry, vyplula by pravda na povrch. A to USA nechtějí. Proto ten sluch pro Porošenkovy grandiózní lži.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se též zapomíná na to, že na stranu separatistů se přidala i
   velká část pravidelné ukrajinské armády, včetně policistů. A nelze zapomenout i na to, že na Krymu zůstalo okolo 12 tisíc ukr. vojáků. M.Radikowski

   Smazat
  2. Porošenko se o nepřítomnosti ruské pravidelné armády na Ukrajině víceméně doznal, když ukázal pasy těchto vojáků. A o tom, že tam bojují ,,cizinecké legie" na obou stranách není pochyb. M.Radikovského doplnim. Zůstali tam vojáci ukrajinci
   i z těžkou bojovou ruskou technikou. Oni jí byli vyzbrojeni.

   Smazat
 12. Naše západní ,,demokracie,, poté co posvětila v čele se spojenými státy tento vojenský zásah na východě ukrajiny a tuto genocidu východní ukrajiny a předem neuznala jejich svobodné volby se bohužel tímto může akorát stydět a jít si za roh nafackovat.

  OdpovědětSmazat
 13. Naše západní ,,demokracie,, poté co posvětila v čele se spojenými státy tento vojenský zásah na východě ukrajiny a tuto genocidu východní ukrajiny a předem neuznala jejich svobodné volby se bohužel tímto může akorát stydět a jít si za roh nafackovat.

  OdpovědětSmazat
 14. Takže dle Norimberských zákonů budou sedět na lavici obžalovaných i naši představitelé,kteří souhlasili a podporovali trestné výpravy na východ Ukrajiny.Neomuví je ani to,že jsou součástí EU a musejí plnit závazky.Tak jako plní mediální příkazy ve státní televizi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21. února 2015 13:25
   Terminologická poznámka:
   Patrně nemáte na mysli norimberské zákony (protižidovské), ale principy aplikované Norimberským procesem nad vůdci nacistického Německa.

   Smazat
 15. ten úprk by měl pokračovat, nejlépe do takového polska

  OdpovědětSmazat
 16. Jenže poláci by se jím měli odvděčit za masakr spáchaný ukrajinci na polácích žijících v době 2.svět války na Ukrajině. A tvrdě!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Podezřele jednotné hodnocení tragedie u Děbalcova ze strany Západních médií je v mých očích spíše zahájením akcí k odstranění Porošenka, jehož činnost plně neodpovídá zájmům neokonů u USA.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.