Reklama

pátek 13. února 2015

Zbaví parlament Němcovou (z ODS) imunity?

Radim Valenčík
13. 2. 2015    zdroj
Byl jsem hodně překvapen, když jsem si přečetl otevřený dopis, kterým poslankyně M. Němcová (ODS) reagovala na vstoupení L. Zaorálka. Zde je: 
"V rozpravě k tématu asociační dohody mezi Ukrajinou a Evropskou unií dnes v Poslanecké sněmovně vystoupil Lubomír Zaorálek s kontroverzním projevem, v němž ostře kritizoval Západ a jeho hodnoty, a který nelze ponechat bez reakce.
1) Je naprosto skandální, že ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zjevně nemá jasno v tom, jestli Česká republika je součástí západní civilizace, nebo nikoli. Za jeho jednostranné výpady vůči Západu a jeho historii by se nemuseli stydět ani nejkovanější kremelští propagandisté.

2) Neuvěřitelné výroky typu připomínek nacistické minulosti zaznívají v době, kdy se těžce rodí příměří na Ukrajině. Vysílají tím do světa další negativní signál, že nemusíme být spolehlivým stoupencem NATO a západních zemí v současné zhoršené bezpečnostní situaci.

3) Lubomír Zaorálek se tak staví vedle prezidenta Miloše Zemana, který je v zahraničí mnohými považován za stoupence ruských, tedy protizápadních zájmů. Tento posun v zahraniční politice České republiky je varovný a velmi nebezpečný. A nelze jej omlouvat složitou vnitrostranickou situací v ČSSD. Tady je ve hře ztráta posledních zbytků renomé České republiky, která se po Listopadu 1989 do nedávné doby jednoznačně hlásila k prozápadní orientaci a ke spolehlivému spojenectví v rámci NATO.

Miroslava Němcová

poslankyně ODS"

ZDE

Nevím, zda si to M. Němcová uvědomila, ale patrně se dopustila jednoho z nejodpornějších trestných činů - trestného činu, který v běžném povědomí nese označení "popírání holocaustu".

Zde je nejdůležitější část Zaorálkova vystoupení (klíčové pasáže podtrhuji i zvýrazňuji tučně):

Na začátku bych ale rád řekl, že já vůbec nesdílím takový pyšný a arogantní pojem Západu, jaký tady předvedl pan poslanec Kalousek. Já mám dojem, že já vidím historii úplně jiného Západu než on. Já vůbec nevím, že bychom my jako představitelé toho Západu, ke kterému on se hlásí, se měli tvářit jako nějaká vyvolená civilizace. Dovolte, abych vám připomněl, že ten Západ, o kterém pan Kalousek zřejmě mluví, uspořádal ve dvacátém století dvě nejstrašnější světové války, ve kterých zahynuly milióny lidí. Já bych vám rád řekl, že ty války, které tady byly a které způsobily smrt desítek miliónů lidí, desítky miliónů obětí, nezpůsobil nikdo východní, to nezpůsobil nikdo zdaleka, ale my sami. A holokaust je dokonce v něčem jakoby vyvrcholení historie Západu. 

Chápete? Ty stovky let evropské historie, to jsou také stovky let likvidace menšin. Vzpomeňte si na španělskou reconquistu v 16. století. Vzpomeňte si, jak se tam zacházelo s Židy, jak se tam zacházelo s muslimy. To je historie Západu. Historie agrese dokonce v Jižní Americe a v dalších zemích. Celá historie Západu je prostě plná krve. Ale k čemu já bych se tady rád přihlásil, vážení kolegové - k tomu, co Evropa vyvodila z této své historie po druhé světové válce, když si prostě v Evropě tady někteří lidé uvědomili, že takhle to dál nejde, že ty potoky krve, milióny mrtvých, žen a dětí, je něco, co neseme jako odpovědnost s sebou, že dokonce my jako Západ máme odpovědnost za plynové komory, ve kterých jsme dokázali trávit lidi jako králíky, to jsme my dokázali jako Západ.

Viz např.: zde

Přečtěme si pozorně, co L. Zaorálek říká a proti čemu M. Němcová vystupuje!

Němcová vystupuje proti tomu, aby uznání holocaustu a podobných tragédií bylo bráno jako důležitý zdroj poučení pro současnost.

Jenže naše i zahraniční právní úpravy vztahující se k popírání holocaustu jsou zaměřeny právě na to, aby bylo poučení z holocaustu uchováno. Aby někdo nepřišel a neřekl - "ono se tehdy vlastně nic tak strašného nestalo, klidně si to můžeme zopakovat znovu". To sice může jít Němcová říkat do Kyjeva na demonstrace banderovců, pokud se to u nás nikdo nedoví, ale u nás je to trestné. K tomu něco blíže o příslušné právní úpravě:V ČR je uzákoněn zákaz podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, což je značně těžkopádný souhrnný název pro skupinu tří převážně verbálních trestných činů upravených v §§ 260–261a trestního zákona... V praxi jsou stíhány přísnými tresty. Např. podle rozsudku NS ČR ve věci M. M. v. ČR ze dne 26. června 2008, sp. zn. 3 Tdo 798/2008, obě vyšší soudní instance potvrdily trest odnětí svobody v trvání tří let, podmíněně odloženého na zkušební dobu v trvání tři a půl roku. Trestem je až 8 let odnětí svobody...

Jednotlivé skutkové podstaty

4. popírání, zpochybňování, schvalování, ospravedlňování holocaustu nebo zločinů komunismu (§ 261a): "přibližně deset let po skončení války se objevily pokusy reinterpretovat, přehodnotit čibagatelizovat zločiny proti lidskosti, ke kterým došlo v průběhu druhé světové války. Řada států západní Evropy přistoupila k právnímu řešení otázky revisionismu především v průběhu 90. let. Represivní řešení problému nalezlo většinou podobu skutkových podstat nových trestných činů, tedy novelizace trestních zákonů. Tak je tomu v Belgii, Francii, Lucembursku, Rakousku, SRN, Španělsku a Švýcarsku. Návrh zákona vychází ze zkušeností výše uvedených zemí a zahrnuje do této kategorie i popírání, zpochybňování či bagatelizaci analogických zločinů z období komunistické totality." (důvodová zpráva ke sněmovnímu tisku č. 599).

Viz: zde   Srov. též např.: zde

U nás patrně nebudeme svědky toho, že Poslanecká sněmovna začne rychle konat a zbaví Němcovou imunity s rychlostí, s jakou ona zbavila Ratha. Na jejím místě bych však zvážil cesty do těchto zemí:

Izrael, Německo, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Španělsko, Lucembursko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko

Zde všude je zpochybňování holocaustu trestné a mohla by zde mít velké problémy.
Zdroj:    zde  

63 komentářů :

 1. Husa se opětovně potřebuje zviditelnit. Co se však dá od členky této strany čekat. Stanjura ji jistě podpoří a právník Benda to zdůvodní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna kolegyně- poslankyně za ODS mi jednou řekla,že Němcová je jednou z nejhloupějších poslankyň. Zaráží mně, že ji tak dlouho živíme z našich daní! Typicky žensky neunesla porážku a kope kolem sebe.Pan Zaorálek otáčí korouhvičku. Že by začal přemýšlet? Bylo by to jenom dobře,aby si udělal vlastní názor a nenechával se masírovat EU a USA.

   Smazat
  2. Zaorálek jen vystoupil z řady těch politiků kteří se už brzy budou zodpovídat před tribunálem za na pomáhání válečným zločincům.

   Smazat
  3. Zaorálek jen vystoupil z řady těch politiků kteří se už brzy budou zodpovídat před tribunálem za na pomáhání válečným zločincům.

   Smazat
 2. Ministr Zaorálek překvapil, paní Němcová oproti tomu nepřekvapila
  nikoho.Nic jiného se od ní nedá očekávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslední pochyby padly připuštěním ozbrojenců Němcovou do Sněmovny. Té osoby knihovnického rozhledu si již nelze vážit v politice ničím.

   Smazat
  2. Přesně vystiženo. Němcová je svou nedovařenou inteligencí známa, ale na škůdcovství to stačí. Dobré je to k tomu, že ODS zřejmě ve volbách obdrží pod 5 %. A ona možná půjde škodit do jiné kriminální strany. Sama nemá čistý práh - jako mladá přistižená v obchodě při krádeži, při zkouškách na škole nabízela své tělo (toto tělo by mnou nepohlo tedy), jako funkcionářka ODS půjčovala státní auto synovi.
   A s takto organizovanou šedou kůrou mozkovou kandidovala do významných funkcí. M. Zemanovi nesahá po kuří oko. Kdybych neměl v sobě tolik negativních informací za ta léta, stáhl by se mi žaludek, udělal v něm vřed a naskočil by mi opar.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 3. Takové zviditelňování dělá umírající ODS medvědí službu. Němcová chce asi ODS dorazit. Možná bude aspirovat na předsedkyni TOP09 a připravuje si tak půdu.

  OdpovědětSmazat
 4. Je neuvěřitelné, že taková nulová neschopná politička se udrží u vesla v parlamentu přes 15 let!!!!Teď v posledním roce 2014 se ukázalo, že STOP09 a ODSka má a preferuje pronacistický postoj a není ji líto těch civilistů na východě Ukrajiny.Naopak by tam tahle banda českých nácků dodávala zbraně a zostřovala sankce na Rusko a vedla proti němu válku!!!Pražská nacistická kavárna je plná knížat a podobných fuhrerůůů!!!Poslat je na frontu do první řady tyhle vyznavače války!!!

  OdpovědětSmazat
 5. už mnoho let si stále dokola vybavuji myšlenku (právě při vystoupeních této političky), že by mně určitě v Česku stačila jenom jedna jediná Němcová, a to spisovatelka se jménem Božena

  OdpovědětSmazat
 6. Žasnu nad troufalostí takových nýmandů, jako je pí N. a další. Žádné vzdělání, pobyt ve vrcholech moci, toť opravdu česká specifika. A teď si představte, že toto vyroste z obyčejných knihovnic a učitelek MŠ. Kdy už konečně někdo z té chytřejší části národa vezme rákosku a pořádně tyto typy vypráská.

  OdpovědětSmazat
 7. O Zaanálkovi si myslím své a Němcová nepřekvapila - ta je, byla a bude neustále neuvěřitelně blbá.

  OdpovědětSmazat
 8. Prozapadní? a kdo chtěl ten západ ? Ano tací Bendové,Stetinové ,
  Vondrové a další zaprodanci a vlastizradci.Ani se nedivím že jsou to od 89 roku pro ně zlaté časy.
  Možná by si měli zopakovat dějepis tihle všeznalci a poučit se "dobrotě zapadu" třeba to jak piratský stat Anglie ovládala Indy a vynalezla koncentrační tabory kde zahynuli tisice lidí.Skandalní je že tito lidé vylezli po roce 89.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když oni už ten dějepis stačili přepsat podle svého. Měli na to dost a dost času. Co dnes učí děti ve školách??? Vnuk se mi směje, jak jsem hloupá, že oni jim to ve škole říkají jinak. A já jen koukám a je mi do breku.

   Smazat
 9. Neuvěřitelná hlupačka. Kdysi se jí říkalo "Klaus v sukních", protože čouhala z jeho zádele. Nacvičila si zřejmě před zrcadlem jeho gesta a rétoriku. Dnes zase čouhá ze zádele jiným. Mozek má ovšem na úrovni kuru domácího.

  OdpovědětSmazat
 10. Vypakujte takou zaprodanou zrádkyni národa z parlamentu !!!!

  OdpovědětSmazat
 11. - Liberální Západ dříve:
  Liberalismus šel vždy ruku v ruce s otrokářstvím. Filosof John Locke vlastnil otroky v Americe a David Hume měl podíl na plantážích a akcie v obchodu s otroky.
  - Neoliberální Západ dnes:
  Držitel bankovních derivátů v době neoliberální nemá ponětí, jaká část jeho peněz pochází z obchodu se zbraněmi, drogami nebo lidskými orgány. Nemusí se tedy - narozdíl třeba od výše zmíněných slavných učenců - otázkou svědomí vůbec trápit. Dnešní člověk už si nemusí špinit ruce. Stačí věřit v mantru, že "peníze pracují". A dobře vyprané peníze jsou mnohem lepší než někdejší odpustky katolické církve.
  (O komodifikaci lidské práce: Yanis Varoufakis:
  -- https://www.youtube.com/watch?v=TYo5zUMbDhY
  = 5 minut.
  Koho zajímá celá přednáška:
  -- https://www.youtube.com/watch?v=A3uNIgDmqwI)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hume nebyl liberál, protože bez autority panovníka a jeho řádu si svět nedokázal představit. Ani Smith nebyl liberál (byl především etik), protože pouze chtěl viditelnou ruku hloupého panovníka nahradit jaksi kolektivně chytřejší "neviditelnou" mnohorukou trhu všude tam, kde je sbor trhovců chytřejší a méně mocichtivý než panovník.

   Smazat
  2. Domenico Losurdo, Controstoria del liberalismo, Roma-Bari, Laterza, 2005 (vyšlo také německy)

   Smazat
  3. A nověji (2011) také anglicky, jak jsem teprve teď zjistil.

   Smazat
 12. Zaorálek se pohybuje v zahraniční politice jako slon v porcelánu. Tak nějak v poslední době neví kudy kam. Naši podnikatelé přicházejí kvůli
  embargu s Ruskem o nemalé finanční prostředky. Je třeba upozornit, že Rusové jsou velmi solidní obchodní partneři (např. od Francouzů). Navíc jistě nemá informace o Ukrajině jen z ,,naší" ČT a musí mu snad dojít o co tam jde. Tak trochu obrací. A tu Němcovou bych nechal na pokoji, stejně už nikoho nezajímá a pro ni škoda slov. Vždyť každým svým vystoupením se ztrapňuje čím dál víc a její jedíný klad je, že pomáhá ODS do hrobu...M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš bych soudil, že mu i díky panu Polreichovi začíná svítat, jakže se to se současným světem a jeho historickým vývojem v souvislostech má. Diplomacie je brusný kámen a dokáže obrousit nejednoho slona, pokud tu jsou elementární dispozice, o čemž u LZ na rozdíl od všemožných mistrů světa nepochybuji.

   Smazat
  2. "Rusové jsou velmi solidní obchodní partneři". Byl jste někdy v Rusku na obchodním jednání? Pracoval jste tam někdy? V každé ziskové firmě sedí tzv. direktor bezopasnosti, který se účastní všech obchodních jednání. "Co je ochrance do obchodního jednání?", říkal jsem si. Kromě toho musí být každému člověku, jenž pochází z našich poměrů, divné, že všichni potřebují ochranku. Ale pak mi bylo vysvětleno, že to není zaměstnanec firmy, ale zaměstnanec mafie, který dohlíží na to, aby výpalné bylo "akorát". Koho mysleli tou mafií, my radši nevysvětlili, ale Vladimír Vladimírovič a jeho pohůnci se určitě nestali miliardáři za plat ve státní správě. Tak prosím nepapouškujte francouzské nesmysly.

   Smazat
  3. Mezi anonymem 19:28 a 17:23 je rozdíl dvou tříd.Nesouhlasím s oběma ale odpovědět se dá prvnímu,druhý nestojí za námahu.

   Smazat
  4. Vážený pane, neučte mě znát Rusko. Je třeba vycházet z toho,že je to kapitalistický(imperialistický) stát. Tak nečekejme, že budou vzorní. Ta mafie: to jí tady máte málo? Co Itálie? Tam řídí celý stát taky. No a co ? Ale to, že Rusové své obchodní závazky plní, je neoddiskutovatelné. A co si dělají mezi sebou, je jejich problém. M.Radkowski

   Smazat
 13. A místní soudruzi zase blijí jako obvykle. Žádné překvapení. Cokoliv se jim předhodí tak je k blití dost dobré. V tomto případě je to Němcová. Nic jiného než blít, nadávat a kňučet tito frustráti totiž neumí. Mají to zakódováno v DNA a je to smyslem jejich ubohých zbytečných životů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, mají zakódováno v DNA přemýšlet, což vám evidentně chybí.

   Smazat
  2. Není Vám smutno, že Jste se svým názorem tak sám? Kdybych mohl, tak bych Vás i politoval.

   Smazat
  3. Je hezké, že se té paní zastáváte. Přeju vám ji. S úctou pro vás klidně soudruh...

   Smazat
  4. Proboha, proč se tady se svou inteligencí tak zahazujete?

   Smazat
  5. ... a ty (první 17.23) jsi blbej jak kus h*vna...

   Smazat
  6. Proboha mladíku, žijete v součastnosti a umíte trochu přemýšlet?

   Smazat
  7. Nikdy jsem já ani nikdo z rodiny nebyla soudružka,ale představa,že by mělo dojít u nás v Češsku k nepokojům,je mi do pláče,protože bychom se po vymytí některých mozků západní propagandou,pobili mezi sebou.

   Smazat
  8. s tím blitím ses tedy odkopal ty frustráte.....

   Smazat
 14. No Němcová , to je tedy dílo .Dokud se budou špacírovat v parlamentu takoví lidé jako ona , dále Benda , Kalousek a jim podobní , tak v Česku pořádek nebude . A to měla ambice na premiérku , někteří nešťastníci to dokonce chtěli .Pane Bože co se to v tom Česku děje ?
  Kocourkov jak vyšitý !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Rusku je to mnohem lepší. Pořádek, porozumnění, vstříctnost, úcta k druhým a hlavně žádná korupce a žádná chudoba. Ach, jak je to tady hrozný. Kdo nechce žít v zemi, kde zítra znamená již včera, je blázínek.

   Smazat
 15. V nějakém průzkumu Němcová figurovala na čelném místě, jako kandidátka na budoucího prezidenta. To já bych spíše navrhoval, vedle zbavení imunity, také zbavení svéprávnosti. A poslední dobou mám dojem, že to samé by se dalo aplikovat i na Zaorálka a spoustu dalších. Zabilo by se tím několik much najdnou.PetrM

  OdpovědětSmazat
 16. Hloupost i toho nejvyššího stupně, samozřejmě, není trestná, ale dosahuje-li debility, je to na zbavení svéprávnosti, protože její postoje všeobecně i tento konkrétně nasvědčují, že je nesvéprávná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by chytla nějaký virus z Ukrajiny a bude chtít přepsat dějiny?

   Smazat
 17. Je to kráva nebeská....

  OdpovědětSmazat
 18. Němcová se ukázala zase jak přihlouplá fanatická slepice z ODS,která nezná minulost!Hnus.Podporovat ukrajinské banderovce a popírat holokaust je neuvěřitelné od ODS posledním roce!!To se jim ještě jednou vrátí!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Knihovnice Němcová se zase předvedla.

  OdpovědětSmazat
 20. Vážení, stojí Vám ta prázdná tykev Němcová, za tolik úsilí? Snažte se tu madam pochopit, viděla se již na postu premiérky, a pan prezident Zeman ji dokonale zesměšnil.Pokud si pamatuji, tu neochvějně a pevně stála za prezidentem Klausem, tu zase pevně a neochvějně stála za premiérem Nečasem. Prostě se jen lísala k těm nesprávným, tolik let úsilí a všechno vniveč. Asi oba výše jmenovaní pánové, svým způsobem hlupáci, poznali, že ona je ještě větší hlupák než oni dva.František

  OdpovědětSmazat
 21. Po přečtení rozhořčeného dopisu té karikatury Němcové se mi vybavila věta, kterou moje babička komentovala prostoduchost lidí :"Bóóže, do čeho jsi to duši dal ?! " Stručné, výstižné a pravdivé. Byli ti naši předkové fištróni, což?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byli, i má babička to říkala :-)

   Smazat
 22. Je to takový Fialův hnus.

  OdpovědětSmazat
 23. Zaorálkovi slíbi Porošenko jeden z těch červených pasů, co má v kapse, aby mohl hned po hlasování o ztrátě imunity odjet na letiště a rychle fouknout do Ruska

  OdpovědětSmazat
 24. Dnes už neexistuje § Vlastizrada ?

  OdpovědětSmazat
 25. Doparlamentu se už nedostane a do důchodu daleko, tak si řekla o dílek jako Gross a Špidla.

  OdpovědětSmazat
 26. Historii je nutné stále připomínat.

  http://aeronet.cz/news/aby-se-nezapomnelo-trocha-historie-volynsky-masakr-polaci-a-ukrajinci-ukrajinska-povstalecka-armada-a-banderovci-vzor-dnesnich-ukraj

  OdpovědětSmazat
 27. Tahle bezpohlavní kráva měla být prezidentem ČR. Kdyby se tohle stalo, je to na požádání o azyl v Kanadě nebo na Novém Zélandu.

  OdpovědětSmazat
 28. No jak řekl Paroubek: "..bývalá budoucí premiérka". To ji tak nějak komplexně vystihuje.

  OdpovědětSmazat
 29. zvorálek není politik je to jen oranžová hnida / je stále aktuální volit politiky podle Okamurova návrhu a podle okresů pak by se jich tam neválelo jednou tolik než je potřeba oranžovomodročerný strany vyhodit ze sněmovny napáchali tam tolik škod že když jim obstavíme účty a majetek tak to nebude stačit na uhrazení V.Pleticha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. okamura je populista
   bude vám říkat to, aby se vám to líbilo a on z toho měl prospěch..nic jiného za ním, nehledejte

   osobně mu naprosto nevěřím...na něm moc pravdy není, to mi věřte...

   Smazat
 30. Němcová by se mohla živit jako profesionální plačka na funusech.

  OdpovědětSmazat
 31. Vážení přátelé ano ....
  je to tak
  stačí jedna všehoschopná žena, co se podhrabe všude
  genderoví maniaci by pro ženy chtěli udělat kvotaci
  to by to dopadlo
  bacha na ně !!!

  Jířa

  OdpovědětSmazat
 32. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 33. a navíc nechtěl rozšiřovat svoji základnu, tzn, že pro 9 lidí přistálo 12mil kč - vždyt je to pro jednoho 1,333mil a nevím, jestli je to před či po zdanění..
  uvědomte si, co člověk musí UDĚLAT, ABY VYDĚLAL, ODPRACOVAL ROČNÍ VÝPLATU VE VÝŠI 250 000,-!!!??????

  co vykonal??, že je tak honorovanej??????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím tím okamuru
   nemám nic proti vyšším platům, ale lidi by měli za finanční ohodnocení oevzdat osobní hodnotu práce - nebo prostě něčeho, co lze uchopit..
   ale co udělal okamura??
   občas se v noci podívám na záznam zasedání poslanecký sněmovny, ale ten pán je tam taky????, nějak není vidět, ani slyšet...

   Smazat
 34. Dobrý komentář k tématu přinesla A-dvojka:
  http://a2larm.cz/2015/02/na-zapadni-hodnoty-nam-nesahejte/

  OdpovědětSmazat
 35. Petr Jihlava.
  Výborný komentář autora Radima Valenčíka.
  Dobrý upozornění od pana Kopeckého na článek na a2larm.
  Článek na a2larm všem doporučuji k přečtení.Jedná se o výstižně pravdivý text.

  OdpovědětSmazat
 36. Dejte ji rohlík a zmlkne,

  OdpovědětSmazat
 37. On tu paní někdo bere vážně?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.