Reklama

čtvrtek 5. března 2015

Američtí vojáci chtějí do Česka

5. 3. 2015  Vaše věc

Sdělovací prostředky informují, s odvoláním na americký server Defense News, že Spojené státy plánují rozšířit přítomnost svých vojsk ve východní Evropě. Kromě původně zmiňovaného Rumunska a Bulharska se začalo mluvit také o Gruzii, Maďarsku a Česku. Defense News citují úředníky z amerického ministerstva obrany.
Do jisté míry se tak opakuje situace z doby před více než deseti lety, kdy indiskrecí v USA jsme se dověděli, že se připravuje umístění americké raketové základny v Česku. Mnozí si z té doby pamatují, jakou nevoli mocných vyvolala zpráva, když do té doby se jednání vedla za zády občanů České republiky.

Česko mělo být vtaženo do nebezpečné konfrontace v souvislosti s budováním americké protiraketové obrany. Zdůvodňování obranou před „darebáckými“ státy, Severní Koreou a Íránem, se brzy ukázalo jako podvodné a české veřejnost ho ani nepřijala. Dokonce i tehdejší prezident Václav Klaus bezprostředně poté, co se záměry dostaly na veřejnost, raketovou základnu odmítl s odkazem na možné historické reminiscence.

Navzdory občanskému odporu, připomeňme např. hnutí Ne základnám, však pravice završila proces, který byl zahájen za vlád Miloše Zemana a Vladimíra Špidly, a podepsala s americkou administrativou smlouvy potřebné pro přítomnost základny v Česku. Ministři obrany Vlasta Parkanová a Robert Gates tak podepsali v Londýně dohodu o právním postavení amerického personálu a ministři zahraničí Karel Schwarzenberg a Condoleezza Rice hlavní smlouvu o umístění radaru protiraketového systému USA v Česku.

Pro druhou smlouvu, podepisovanou v Praze, je pikantní, že byla podepsána prý na stejném stole, na kterém byla podepsána premiéry Černíkem a Kosyginem v roce 1968 smlouva o dočasném pobytu sovětských vojsk.

Později se také ukázalo jako důležité, že nástupce Zemana a Špidly v čele ČSSD Jiří Paroubek se také jako lídr opozice postavil i proti možnosti radarové základny a v sociální demokracii umožnil svobodné vyjadřování názorů odporu k americké vojenské přítomnosti. Za takové situace pak bylo jasné, že sociální demokraté v Poslanecké sněmovně smlouvy s Washingtonem nepodpoří a Parlament je nakonec ani neprojednával. S počátkem ještě rozumem poznamenané éry Baracka Obamy ostatně Česko v protiraketovém systému vypadlo ze hry.

Dnešní zprávy o příchodu americké armády do České republiky mohou být úvahy plánovačů Pentagonu, ale je dost nepravědpodobné, že by nebyly v Česku konzultovány. Veřejnost by se měla dovědět a zejména levicově orientovaní poslanci by měli interpelovat premiéra B. Sobotku, aby celou věc otevřeně a plně osvětlil.

V současné situaci jde Spojeným státům nepochybně o konfrontaci s Ruskou federací pod záminkou událostí na Ukrajině. Ale právě Ukrajina ovládaná oligarchy a politickými dobrodruhy typu A. Jaceňuka a různými neofašisty, den za dnem se blížící hospodářskému kolapsu a v důsledku nacionalistické politiky Kyjeva i rozpadu, je největším nebezpečím Evropy. Přitom to byl právě Washington, který na Ukrajině podle slov B. Obamy stál za loňským státním převratem.

Česká republika by měla pomáhat mírovým řešením, ne vojenské konfrontaci, třeba jen v podobě americké základny na našem území. Pokud to tak nebudou vnímat politici, musí to tak vnímat občané.

41 komentářů :

 1. http://www.petice24.com/americkou_armadu_na_našem_uzemi_nechceme

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ČESKÉMU WEBU SE DOSTAL DO RUKY TAJNY MATERIAL US ARMY.

   Je to manuál jak s vámi ,kteří tady píšete bude zacházeno v táborech FEMA,když se nám do republiky nanutí americká US Army základna.Podle nedávno schváleného zákona 1021(b)(2) bude možné tyto koncentrační tábory naplnit těmi,kteři odporují a protestují,takže na str.56 si můžete přečist,že idoktrinační programy vás budou přesvědčovat o vynucování porozumění pro jednání US Army. V překladu to bude realizováno tak,že uvidíte na kratičkou dobu svůj mozek na protějši stěně z kachliček

   http://info.publicintelligence.net/USArmy-InternmentResettlement.pdf tento web bohužel nemá přimo funkci,aby se dokument v originále zobrazil,doufám však,že se mi to podařilo

   Smazat
  2. Armádu USA na našem území nechci. Zrádci českého národa nás chtějí zotročit. Kdy vyčistíme ten odporný Augiášův chlév v Česku? Pryč s kolaborantskou vládou.

   Smazat
 2. Mohou tady být, ale nesmí mít zbraně. Prostě něco jako pionýrský tábor s teplym vedoucím (třeba s Hlodavcem)

  OdpovědětSmazat
 3. A zase o nás, bez nás. Já tady fašistickou armádu NATO nechci, ať si táhnou do USA. Kam příjdou, tam je země v troskách. Že by další zvací dopis ? Koho se máme jako bát ?Jestli se lidé v Česku něčeho bojí, tak to určitě nebude Rusko. Co by s vykradenou a kolonizovanou zemí dělali ? Jediné co by získali, by byly dluhy.

  OdpovědětSmazat
 4. Již loni na jaře (2014!) jsem zaznamenal informaci od člověka pohybujícím se ve "vyšších vrstvách" stavebního byznysu, že kasárna v Lipníku nad Bečvou podstupují rozsáhlou rekonstrukci, pro potřeby NATO !!!

  Informaci se mi však nepodařilo ověřit z dalšího zdroje.

  Zdraví
  JiB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ještě doplním, že za totáče bylo v nedalekých Hranicích dislokováno ruské raketové vojsko(!), které také užívalo blízký Vojenský újezd Libavá.

   Kasárna v Hranicích však byla zprivatizována. Po letech chátrání objektů hranických kasáren však letos v průběhu zimy(!) začaly jakesi „rekonstrukční“ práce. Ve městě však není žádné povědomí o tom, co zde investor zamýšlí…

   Smazat
 5. doktor mohl by mně někdo říci, kteří levicoví poslanci jsou v parlamentu a ozvou se ?
  ČSSD a levice - to spojení nemůže nikdo myslet vážně (kromě slibů před volbami). Poslanci KSČM by zase mohli přijít o koryta , představte si, že by se tato oportunistická squadra nedožila důchodu v různých radách a komisích...Takže kdo je v našem parlamentu levičák?
  Spíše se můžou ozvat národně a pro suverenitu orientovaní poslanci jiných stran.Ale to nebudou levicoví poslanci.Bohužel,to zvíře zvané levicový poslanec (který skutečně takto vystupuje i po volbách) už u nás vymřelo nebo spíše nebyl jeho výskyt po roce 1989 doložen.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejaka armada tu byt musi. Nejlepe domobrana jako ve Švýcarsku. Každý by měl mit doma zbran. Politici by pochopitelne zbrane mit nemuseli, protoze je chrani poslanecka imunita.

  OdpovědětSmazat
 7. Okupanti zasraný fašistický. Nechci je tady, hajzly z USA.

  OdpovědětSmazat
 8. Amici budou vykopnuti z Nemecka - jejich zakladny v Nemecku jsou pro prepravu heroinu a Afghanistanu a Nemci toho uz maji plne zuby....Proto Nackove-Amici hledaji nahrady....
  Nemci pravdepodobne budou koncit s NAZI-NATO, proto se ty zrudy serou do Ceska.....
  Prvni to bude jen tak na skok, na Boletice....pak se tu ubytuji na cas a pak dostanou zbrane a letadla a nuklearni zbrane a pak reknou ze to musi byt navzdy.....

  Pokud budou Nackove v Cechach pak Cechy budou primym tercem ruskych nuklearnich hlavic....

  US NAZI potrebuji vytvorit novou sit na prepravu heroinu do Evropy po te co je Nemci vykopnou .....

  Fucking Yankees go home to your mumma and never come back - world had enough of your fascist regime and murders in your wars...

  OdpovědětSmazat
 9. Přestaňme byt ovcani......buďme Občany!!!!Tuhle republiku nestvořil havloidni zmrd,ale národ sám!!!!Posleme ty menecenny amiky do hajzlu.......a když bude třeba i dal!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. V první světové válce zemřel můj praděda, ve druhé bratr mé babičky, byl plukovníkem letectva v Anglii a bojoval proti fašistům, babičku za to fašisti zavřeli a přišla o zrak. Když bude třeba, půjdu také bojovat. TENTOKRÁT PROTI FAŠISTICKÝM USA.

  OdpovědětSmazat
 11. Nechci US nacisty na Moravě, proč by nemohla být kvůli naší bezpečnosti nějaká českomoravská divize v USA, např. ve Washingtonu?

  OdpovědětSmazat
 12. kolega 21:29:
  U nás bylo tenkrát taky veselo....praděd zemřel při pracovním neštěstí v cukrovaru a zanechal po sobě tři sirotky...z nichž Jeníček pak byl odveden do 1.svet.války.Nevydržel to duševně a spáchal tam sebevraždu...prababi brzy po tom zemřela...
  Moje babička se svou setrou ,mojí tetou vychovaly (i za Jendu)dohromady O S M (8) sirotků! Z toho bylo P ĚT válečných!!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 13. Ja tu chci ruskou zakladnu navzdy !!! Howg.

  OdpovědětSmazat
 14. Válka na spadnutí. Libye. Sýrie, Irák (nehledě na řadu předchozích) jsou již dostatečně zdemokratizovány. Teď se demokratizuje Ukrajina. Na řadě, kromě několika dalších možných drobných epizod, je to předposlední. Aby se povraždila, pardon vzájemně zdemokratizovala, Evropa s Ruskem. (A spěchá to, protože poslední v řadě, Čína, roste i vojensky. A taky, petrodolar je ohrožen.).
  Ale můžeme být bez obav, pomohou nám američtí piloti a drony.
  A co je podstatné, úspěch je zaručen. Kdyby se vzájemná demokratizace nedařila, přijdou Evropě i Rusku na pomoc zálohy z ISIL. (Z Ameriky je to zbytečně daleko.)

  Je tu možná riziko, že by tak rozsáhlá demokratizace mohla trvat i třicet let. Ale snad ne. Technika, jaderná, dnes umožňuje neobyčejně rychlé zpopelňování i velkého počtu padlých. Dokonce ještě včas, než padnou.

  A taky je ta technika, doufám, spolehlivější. Takže se těžko může opakovat co se mně stalo ve druhé světové. Když mně nezabila ani metráková bomba co vybuchla 25m před oknem, a ani druhá, co spadla přímo u zdi a nevybuchla.

  Co bych ještě dodal. Že se obávám, aby v první den války nějakým omylem nepadli právě ti naši politici, kteří demokratizaci podporují nebo tolerují, tedy převážná většina.

  Pokud budoucnost vidím nějak chybně, rád se poučím. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapoměl udat prameny,tak aspoň jeden:
   http://www.reformy.cz/zpravy/iracka-armada-sestrelila-dva-britske-letouny-nesouci-zbrane-pro-teroristy-isil/
   Děda.

   Smazat
 15. http://www.petice24.com/americkou_armadu_na_naem_uzemi_nechceme

  OdpovědětSmazat
 16. Petice se krásně plní. Od včerejška je tam okolo 5 300 podpisů!!! To je paráda. Také sem tam Slováci se podepisují, i jiní ze světa. Tak podepisujte a rozesílejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petice se krásně plní?Vy žijete ve virtuálním světě či co,kolik je vám let? Jsme sice schováni za Slovenskem,takže trošku dále od Ruska,ale to neznamená že si můžeme vyskakovat!Přečtětě si slovenská média,na to ani překladač nebudete potřebovat a zkuste myslet vlastní hlavou.Žeby jen tak pro nic za nic mají bobky?Vás škola asi špatně připravila pro život,když nevíte,že z východu nikdá nic dobrého nepřišlo! Nejsem pro základny,ale jestliže už i v ruských médiích se objevuje varování, vedení v Kremlu je už úplně červenohnědé...,
   tak se divím těm 5 300 podpisům a vaší radosti.

   Smazat
  2. Jsi debil,co s tebou...

   Smazat
 17. Výše uvedené politiky chráněné pouze svou imunitou a občanskou švýcarskou gardu bych bral. :) Aspoň by se museli starat nejen o svoje koryta. A dodávám, že se hlásím jako správce České mírové základny na území U-SS-A nejraději Florida nebo Las Vegas.

  OdpovědětSmazat
 18. Nikdo se vas na nic neptal, vlastizradni komunisticti smejdi.
  My spojence z NATO potrebujeme, abychom nedopadli jako Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, soustruhu, až budeme mít tak výkonné oligarchy, jako má Ukrajina, kde 5 nejmajetnějších vlastní 90% všeho, pak dopadneme i u nás tak, jako na Ukrajině a to i bez Putina. Ten je v tom nevinně. Ten jen hasí, co tam zadělali a co jsme (knížátko a Štětináč) pomohli rozdmýchat planými sliby.

   Smazat
  2. nejsem a ani sem nebyl komunista , ale nemám rád takové ignoranty a válečné štv áče jako jsi ty a tobě podobní. Václav

   Smazat
  3. A to je veliká chyba! Nestavte nás po svém boku. Nejsem komunista a nejsem štváč. Mě se nikdo neptal zda chci do okupační NATO. Spojence ano, ale nikoliv okupanty! Liborek

   Smazat
 19. My jako Ukrajina nemůže dopadnout, to psal asi někdo z Bohnic, ale přítomnost vojáků USA nikdy!!! Lidé snad i u nás už půjdou do ulic, aby demonstrovali proti těm, kteří chtějí jenom válku. Nemáte asi děti, co děláte pro jejich budoucnost?

  OdpovědětSmazat
 20. Já ač mladý jsem statečně bojoval proti ruským okupantům. Obracel jsem na křižovatkách ukazatele, sundával cedule s názvy ulic v našem městě(pak jsem je tam musel pod nátlakem zase přidělat)...A to prosím za toto vše neberu ani příspěvek k důchodu. Jsem už starý ale proti novým okupantům, kteří tady budou i(!), chránit naše vedoucí grázly aby náhodou nepřišli o koryta(vis např. Babiš na US ambasádě), zase něco vymyslím a už budu důkladnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro odlechčení nahromaděných emocí doporučuji širšímu okolí se opět zapojit ve stejném duchu a odstraňovat tabule k vjezdům do PS, úřadu vlády, inkriminovaných ambasád a případně i štvavých rozhlasových a TV stanic.

   Smazat
  2. Tak to jste měl smůlu. Já jsem společně s další vesnickou mládeží navedla kolonu ruských tanků do chmelnice. Jézeďáci rádi nebyli, ale chmelnici jsme stavět nemuseli. Byla to taková veselá okupace. Ta, co nás čeká, bude zřejmě horší.

   Smazat
  3. Jirzino, to jsem ještě já. Myslíte, že by jsme měli nárok za náš protiokupační boj na nějaké to odškodnění, popř. zařazení do nějakého toho odboje? Dnes každá koruna dobrá...

   Smazat
 21. Ten, kdo si pamatuje rok 1968 a léta následující, a má-li zdravý rozum, si nikdy nemůže přát, aby k nám zase přišla nějaká "spojenecká" vojska. Prostě žádná, a hotovo. Navíc takový "spojenec", který vyhrožuje, že nám "zkroutí ruce", pokud se nebudeme chovat podle jeho přání a zájmů, tak není spojenec, ale okupantská svině. Jestliže se máme zapojit do celosvětového kolektivního systému bezpečnosti, a to musíme, tak jako svobodná a svéprávná země. Bude-li nutné umístit na našem území nějakou obrannou technologii, tak jedině s obsluhou našich vlastních vojáků. A nakonec, nelze celosvětovou bezpečnost zajistit bez aktivní spolupráce s Ruskem a Čínou. Pouze s nimi dohromady, nikoliv proti nim. Jsou i menší země, než jsme my, a nedají se zlomit. Tak proč nás, potomky husitů, legionářů z první světové, zápdních vojáků a letců a "svobodovců" ze druhé světové, chce zase někdo ohnout a srazit poslušně na kolena. Nedejme se. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a vyjadřuji souhlas. Liborek

   Smazat
  2. Náš národ, jako dnes, nikdy žádným jeho nepřátelům nevyhrožoval nějakou silou a nadřazeností. Vždy proti nim bojoval svojím intelektem, moudrostí, rozumem a chytrostí a až pak i silou. Proto jsme zůstali na nejprestižnějším místě v Evropě, odkud nás nevykopal ani Hitler se svými Sudeťáky. Nevím, jaký nepřítel je nám v současné době Rusko, co nám udělalo, jak nám ublížilo, že se na něj tak ošklivě mračíme. Asi se jen zlobíme, že na naše vyskakování proti němu vůbec nereaguje a jsme mu úplně jedno. Oni nás (naše vedoucí přiblbla) neberou vůbec vážně. A věřím, že ovládat střed Evropy na našem území by se Američanům moc líbilo. Amíci, nepodceňujte Čechy!

   Smazat
 22. podle "aeronet" je v bezpečnostním výboru parlamentu požadavek na případné vyslání 20 tisíc českých vojáků do konfliktu na Ukrajině (prý tolik vojáků ve zbrani ani česká armáda nedá do hromady), včera jsem poslouchal, jak desítky našich vojáků se úspěšně účastní konfliktu v Mali (Afrika !). Je tedy logické, že v ČR se bude zakládat "Střední skupina amerických vojsk dočasně-trvale umístěných na území našeho státu, historie se opakuje stále dokola.

  OdpovědětSmazat
 23. Američtí vlajkonoši vyhodnotili, že země Česká je srdcem Evropy a ráj to na pohled. Když už přítomnosti cizích vojsk nelze zabránit slovem, tak je potřeba přirozeného lidského odporu. Všichni víme, že nejde pouze o dočasnou pomoc ani stěhování národů, ale o snahu zlomit slovanskou náturu. Pamatuj! Liborek

  OdpovědětSmazat
 24. Kdyby pomatení chtěli verbovat české syny a dcery do zbaně, tak pro ukrajinské fašisty nedovolím prolévat slovanskou krev.

  OdpovědětSmazat
 25. My v naší krásné Moravské zemi nechceme okupanty, už jsme si jich užili dost.

  OdpovědětSmazat
 26. Pamatujete jak USA chtěla radar v Brdech ? tenkrát jsem tam byl s tátou na poklidné manifestaci proti radaru, chodil tam vlajkonoš s Americkou vlajkou a provokoval jeden důchodce mu vlajku zlomil a zahodil! dodnes na to vzpomínám jakou měl ten důchodce odvahu jsem podstatně mladší ale na tohle jsem prostě neměl! bylo tam mnoho kamer a člověk se bál aby nepřišel o práci. Mám z toho dodnes špatné svědomí tohle totiž má řešit chlap v plné síle.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.