Reklama

pondělí 2. března 2015

Amerika je ve válce 93% její existence – 222 z 239 let od roku 1776

2. 3. 2015  zdroj
Od založení Spojených států v roce 1776, byla Amerika ve válce 214 let z její 235leté existence. Jinými slovy, v celé její historii bylo jen 21 kalendářních let, kdy USA nevedly žádnou válku.Vyberte si libovolný rok od roku 1776 a je zde asi 91% šance, že Amerika byla zapojena do nějaké války v průběhu tohoto kalendářního roku.
Žádný americký prezident se nemůže kvalifikovat jako prezident míru. Místo toho, všichni prezidenti USA, mohou být technicky považováni za „válečné prezidenty.“
USA nikdy nevydržely dekádu bez války.

Jediný případ, kdy USA existovaly pět let bez války (1935-1940), byl v průběhu období velké hospodářské krize.

Grafické znázornění amerických válek:
V roce 2001 vyhlásily Spojené státy novodobou válku. Nebylo to přímé vyhlášení války jiné zemi, mimo jiné, ale bylo to vyhlášení války proti terorismu. Tento termín „válka proti terorismu“ byl naposledy použit v roce 1881 v souvislosti s anarchismem, dle Wikipedie.

V novodobém kontextu jej jako první použil George Bush dne 20. září 2001, kdy jménem Ameriky vyhlásil válku proti terorismu, v důsledku teroristických útoků z 11. září 2001. Tímto prohlášením a zahájením zcela nového typu války, války proti terorismu, si některé západní země mohly ospravedlnit nezákonné a mezinárodně schvalované invaze na půdě suverénních států, bez zákonně potřebných mandátů OSN.

Můžete nám tvrdit, že jsme jako redakce svobodnenoviny.eu placeni Kremlem, Putinem a bůhví kým ještě, ale to je ten opravdový rozdíl mezi námi – nezávislými a nikým nedotovanými portály, které většinou zakládají obyčejní pracující lidé, kterým není vše jedno, a doopravdy chtějí svět změnit k lepšímu – a médii hlavního proudu, které musí prezentovat to, co chtějí jejich vlastníci, sponzoři a investoři a nemohou si dovolit psát o něčem, co nedovolí establishment. V poslední době začínají, podle veřejnoprávních médií, vznikat různé organizace a státem posvěcené nadace, které mají bojovat proti extremismu a proruské propagandě.
Rusko (momentálně pod kormidly Putina) zradilo Nový světový řád (NWO), čímž dalo jasně najevo, že odmítá otrokářskou společnost pod jedním velením bankéřských elit a našich tzv. vládců, a nepodlehne ďábelským plánům k zotročení a k depopulaci planety. Pro naši budoucnost je nesmírně důležité, aby existovala rovnováha u všech „velmocí“, které se kontrolují navzájem, jak tomu bylo jakštakš doposud. Zde je velmi důležitý, a o těchto aspektech vypovídající, projev Vladimíra Putina z konference v Mnichově v roce 2007, kdy o těchto budoucích (dnes aktuálních) pokusech o nastolení tzv. světovlády pod taktovkou Spojených států hovoří.

28 komentářů :

 1. Tuhle odpornou válečnou enklávu, odkud se šíří násilí a zmar do celého světa, musí zničit stvořitel Země. Sám ji stvořil, sám ji zničí. Zničí i všechno obyvatelstvo, na tom prašivým kontinentě se budou prohánět zase jen bizoni, a na okolním světě se se konečně rozhostí mír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bizoní? Těch je jak máku tak jako Indiánu a oba druhy jsou v rezervaci.

   Smazat
 2. Už jen čekám kde Amerika začne ustupovat a stáhne se do strategicky připravených pozic. Tím, že se zabývá propagandou něco znamená. Jestli mají evropské státy v USA deponované zlato, měly by si ho raději stáhnout. Jestli tam ovšem nějaké je.

  OdpovědětSmazat
 3. Co na tato fakta místní proamerický řiťolezec nadávající všem lidem s jiným názorem do komoušů? Jak dokáže obhájit tato válečná svinstva nebo nám bude tvrdit, že jsou to všechno lži?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi ten odkaz vetsina zna.
   http://euserver.parlamentnilisty.cz/Search.aspx?Query=200+let+terorismu+USA%3a+P%C5%99ehledn%C3%BD+seznam+v%C5%A1ech+americk%C3%BDch+v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%BDch+zlo%C4%8Din%C5%AF%2c+teroru+a+v%C3%A1lek+

   Smazat
 4. Prezident USA řekl, že cílem jeho zahraniční politiky „je svět, kde Amerika zaujímá vůdčí postavení a zůstává toutéž nepostradatelnou zemí, jakou byla v minulém století“ …Obama prohlásil, že USA mají právo „dát nůž na krk“ celému světu. Spojené státy se před ničím nezastaví a pro své světové panování jsou ochotny jít i do války s Ruskem. Prosazovat své zájmy silou je odsouzeníhodné. Budoucnost lidstva by mohla být postavena na úplně jiných základech.

  USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit. Jedna možná cesta realizace potřebné změny je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. An.16:54 Vaše žvásty jsou jaké? Přidejte ještě proc.poměr USA-ostatní země ve výdajích na zbrojení,děkuji.

   Smazat
  2. Povolný,
   že neuhádnete kdo byl největším světovým exportérem zbraní za rok 2013 (2014 data ještě nejsou k dispozici)? Hint: USA to nebyly. Ale raději to nehledejte, ještě by se vám mohl zhroutit váš jednoduchý svět.

   Smazat
  3. Povolný,
   a jak si přejete, ještě dodávám podíl výdajů na zbrojení v poměru k HDP:
   Rusko.. 4.1%
   USA.....3.8%

   Smazat
  4. 17,39: Vy jste ale komik. Největší terorista na planetě vydá na vojenství přes 600 miliard peněz (předlužené ekonomiky), jejich hlavní vojenskko politický oponent asi desetinu a vy si hrajete s procenty. Jděte s tou svojí propagandou prosím laskavě do ....!

   Smazat
  5. Vydá desetinu, protože je to desetinová ekonomika, velikosti Itálie. Zbraní ale vyváří víc než celé USA , ty "experte"

   Smazat
 5. Z války USA vznikly, válkami expandovaly, bez válek nemohou existova.

  OdpovědětSmazat
 6. Děkuji za tuto "výživnou" statistiku. Moc se mi bude hodit při diskuzi s mými mladými, totálně zblblými přáteli v mém okolí. Ještě bych někoho z diskutujících moc prosila, jestli nemá k dispozici přehled o všech amerických vojenských základnách ve světě, nejlépe v grafickém znázornění a v kontrastu s ruskými základnami. Předem moc děkuji. V. K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu není zač :-). Ale snaha byla, i to je třeba ocenit. V. K.

   Smazat
  2. No zkuste nějakou sofistikovanější odpověď. S tím ze 17:52 byste byla svým "totálně zblblým přátelům" leda pro smích.

   Smazat
  3. Dobrá, máte ji mít. Upřímně řečeno, docela jste mě svou odpovědí pobavil, takže k těm základnám vyznačeným zejména na mapě Evropy, Asie a severní Afriky, budu přikládat i vaše velmi originální vysvětlení.
   A řeknu vám, Češi jsou fakt hrozná sebranka, když tu starostlivou péči USA před lety nevyužili. Odmítli takovou nabídku od důvěryhodného, spolehlivého a já dodávám naprosto nezištného partnera. Jak se nám teď mohlo dobře spát... Se srdečným pozdravem Světu mír! V. K.

   Smazat
  4. 18,13: "Světu mír!" ano, ale ne ten americký (= válečný)

   Smazat
 7. 17,47 jo, to máš "pravdu". A jsou tam i když si "hostitelé" přejí aby co nejrychleji vypadli (Okinava). Amarická bagančata se l ehce se chytí "prstu" (zkorumpovaných politiků) ale těžce se takto dobytého území vazalů pouštějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžete. když je nechtějí tak prostě jdou. Zde jednoznačný důkaz:

   http://zpravy.idnes.cz/usa-opousteji-manas-v-kyrgyzstanu-dto-/zpr_nato.aspx?c=A140408_183509_zpr_nato_inc

   Smazat
  2. Kdy amíci dobrovolně zruší svůj útočný pakt NATO (vznikl dlouho před VS) a rozpustí svou říši zla podobně jak to udělal SSSR?

   Smazat
 8. Buď „hrdým Američanem“. My nenávidíme slepě. My zabíjíme slepě. My zabíjíme slepě ať už na ulicích Fergusonu, Iráku, Libye, Afganistánu, Sýrie, Pakistánu, Somálska či Ukrajiny. Kdekoli jsou lidé, kteří mají být zabiti, jsme tam a děláme svou práci. Je to americký způsob.

  OdpovědětSmazat
 9. "Lžete. když je nechtějí tak prostě jdou".- Nejste choromyslný? Máte kapku soudnosti? Vlezou kde se jim zamane i když je tam nechtějí a vylezou jedině tehdy, až dostanou pořádně na tlamu - jako ve Vietnamu.

  OdpovědětSmazat
 10. A dneska byla zpráva o hrdinech assacjej polismannech....umlátili bezdomovce!!!!!!At chcipnou,svine mizerny!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Hádáte se tady jako otrapové. Přitom věc je velice vážná - jak sám graf ukazuje, Amerika je skutečně odporná enkláva s právem džungle a pěstním právem, necitelní a primitivní jako opice. Jim nedělá vůbec žádný problém kohokoliv napadnout a zabíjet lidi, to nechápu. Potřebovali by, aby se celý svět spojil proti nim a to,co oni dělali a dělají světu jim, vrátil. Vymlátit polovinu lidí, ty druhé postavit proti sobě, zničit spousty hodnot, silnice, města. To jediné by je uzdravilo.

  OdpovědětSmazat
 12. Základne USA vo svete.
  http://www.fakebug.cz/wp-content/uploads/2012/02/USBasesWorldwidecrop.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:59 ještě jednou moc děkuji za přátelskou výpomoc. V. K.

   Smazat
 13. Souhlasím s 20:31!
  to nedopadne dobře!měli by dostat do huby!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 14. Keď budú američania stále provokovať tak sa dočkajú patričnej odpovedi, postupne naštvú potrebnú väčšinu sveta..Oni nevedia čo je to vojna na svojom území.Vyskúšali si vojnu všade po svete len doma nie. Zabíjali v Európe, atómovkami v Japonsku, bombardovali takmer celý svet.Len zabúdajú na jednú vec, že pri poriadnych náložiach budú padať aj ich mrakodrapy tak ľahko ako nízke domy na strednom východe, alebo drevené domy v Afrike alebo na Ukrajine, prípadne v Rusku. A stačí prvá katastrófa v USA v hlavnom meste a všetci američania sa poserú.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.