Reklama

neděle 22. března 2015

Banksteři v Detroitu odřezali občany od pitné vody

22.3.2015  e-Republika
Kevyn Orr zavedl do Detroitu přímou diktaturu banksterů a odřezal od rozhodování volené orgány města, aktivity a občanské organizace, které se ve zbankrotovaném městě snažily udržet normální život.

Detriot 2015
Článek Detroit - anatomie nevyhnutelného bankrotu popsal ekonomické a sociální důvody krachu tohoto města a porovnal je s českou realitou. Pád tohoto zkrachovalého a zadluženého města dále pokračuje. Proto je dobré se podívat na vyhlídky systému, který je zcela pod kontrolou korporátního fašismu. V EU se podobný zápas nyní vede o Řecko, které zatím odolává. Viz článek Co dělá EU naším jménem v Řecku.

Bývalá chlouba Ditroitu - továrny na auta

Chudí bez práce a bez pitné vody

Detroit je nyní oficiálně nejchudší velké město v Americe poté, co v USA ve velkém zkrachovala industriální výroba. Šetřit se pochopitelně začalo od těch nejchudších, kterým se zavírají dodávky pitné vody. Detroit se tím dostal na úroveň nejchudších států Afriky, Asie a Jižní Ameriky a jejich slamů. O vodu přijdou desítky tisíc rodin s dětmi, které jsou bez práce a nemohou zaplatit zvýšené ceny po krachu zprivatizovaných a vytunelovaných vodáren.

Příští měsíc bude v Detroitu od pitné vody v kohoutcích odstaveno každý den 800 domácností. Zadlužené domácnosti mají 10 dní na to, aby zaplatily, jinak o vodu přijdou. Celkem je na seznamu 28.000 domácností, které přijdou na řadu od poloviny do konce dubna. Celkový počet lidí, kterým hrozí odpojení od vody je 100.000 lidí, čili 14 procent obyvatel města. Neoliberálně vedené město se od hospodářského zázraku do 1980 v necelé jedné generaci vrátilo do předindustriální doby 19. století. Viz situace v Česku, která zatím není tak dramatická. Ale to jen proto, že zadlužení měst nedosáhlo úrovně Detroitu. Vodárenství drtivé většině měst v Česku už také dávno nepatří.

Jedna z ditroitských výroben dnes

Řádění korporátního fašismu v Detroitu

Zadlužené město dostalo po krachu vnucenou správu, stejně jako se to Trojka snaží prosadit pro Řecko. Bezohlednost, brutalita a barbarství bankéřů a oligarchického systému nezná meze. Jedno procento, až jedno promile, normální lidi naprosto nezajímají, protože tato vrstva vládnoucích nadlidí je v reálu vůbec nepotkává.

Skupina věřitelů se spojila s jimi nakloněnými soudci, kteří striktně pozitivisticky odsoudili město k placení všech nesmyslných pohledávek a kontraktů. Tyto úpisy uzavřela s oligarchy jimi uplacená a zkorumpovaná politická reprezentace, která předtím zprivatizovala městské služby. Americký konkurzní soudce Steven Rhodos prohlásil v říjnu loňského roku, že neexistuje žádné vymahatelné právo na bezplatnou nebo dostupnou pitnou vodu, stejně jako neexistuje žádné právo na dostupnost ostatních životních potřeb jako je přístřeší, jídlo a lékařská péče. Soudce tedy v podstatě řekl, že chudí mohou ve zbankrotovaném městě legálně zemřít.

Stejný soudce ovšem bez mrknutí oka nechal tučné odměny všem exekutorům a právníkům, kteří jako supi rozkrádají zbytek akvizicí Detroitu. Bez řeči schválil odměnu 178 miliónů dolarů za konzultace právním kancelářím, které ve spojení s korupčními politiky města nechali Detroit zbankrotovat. Například firma Jones Day dostala celých 58 miliónů. Je dobré vědět, že podílníkem této firmy je Kevyn Orr, kterého Michiganský guvernér Rick Snyder jmenoval provizorním správcem města po vyhlášení bankrotu v červenci 2013. Bankrot je klíčem, protože pak už město spravují finanční supi přímo. Pokud se obyvatelé vzbouří, od toho je tu armáda a policie, aby udělala pořádek.

Podívejme se na činnost Kevyna Orra, který zavedl do Detroitu přímou diktaturu banksterů. Tento nouzový manažer rok a půl cíleně odřezával od rozhodování volené orgány města, aktivity a občanské organizace, které se ve zbankrotovaném městě snažily udržet normální život. Měl pochopitelně podporu obou hlavních oposmluvních stran, tedy uplacených Republikánů a Demokratů. Všechny zval na večírky a cíleně platil jejich volební kampaně ze zbytků rozkradeného města.

Rodinné domky následovaly továrny.
Lidé opouštějí neprodejné nemovitosti

Proč se nás to týká

Nakonec se zoufalí obyvatelé obrátili přímo na OSN, protože korporátní fašismus je pomalu zabíjí. V černu 2013 představitelé úřadu pro lidská práva OSN (Office of the High Commissioner for Human Rights) podepsali dokument, které na adresu situace v Detroitu říká následující.
Odpojení vodohospodářských služeb z důvodu nezaplacení z důvodu nedostatku prostředků představuje porušení lidského práva na vodu a jiných mezinárodních lidských práv.

Reakce korporátního fašismu a jim poplatných médií nebyla žádná. Lidská práva v USA nejsou tématem, nejde přece o děsivé Putinovo Rusko. Odpojování vody začne příští měsíc, viz předešlá fakta.

Pokud nechceme dopadnout stejně, podívejte se na analýzy e-republiky ohledně českého vodárenství (Pravda o vodě). A dále připomínáme za redakci, že náš list oficiálně podporuje celoevropskou petici nazvanou "Právo na vodu", viz článek Občané EU brání právo na vodu. Obecně k celoevropským referendům za loňský rok viz článek Občané v EU prohrávají, viz rok 2014. Příklad Detroitu ukazuje, že jde o vážnou věc života a smrti.

28 komentářů :

 1. .kde je ten Detroid? .ze by to bylo v tom "zaostalem putinovskem rusku" on nam na to palmer jiste rad odpovi,po tom skoleni co absolvoval zaklady jazyka.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmer nemá žádné "argumenty" a také zde není dost diskutujících a tedy cílů jeho (jejich) deprivantních skřeků...
   Jsme rozkradení těmi sociopaty od radnice až po poslance PSČR a na ně napojenými oligarchy => novodobá "šlechta". Čest těm nemnoha poctivým.
   Martin von Brünn.

   Smazat
 2. To by se v demokratické Čině nemohlo stát. Tam se jim podařilo stabilizovat společnost. Co kdybychom nafotili Chánov a udělali rozhovor s porobenym lidem v New York Times ?

  OdpovědětSmazat
 3. V USA si koledují o velkou revoluci, která tak jako tak přijde. A už aby to bylo. Vždycky se to stane, když mocní začnou být příliš nenažraní. Jak lidem seberou všechno, nemají už co ztratit a pak už je ani armáda nezastaví. Stačí se poučit z historie. Každý moudrý panovník se o své "poddané" staral, pokud chtěl mít v zemi klid. Už věřím tomu, že mocní jsou nejen zkažení, ale i hloupí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ. Ludvík 16 by mohl vyprávět, kdyby se mu na krk nepodívala čepel Quilotiny...

   Smazat
 4. To je otázka,kam ti lidé půjdou za vodou,bez vody se nedá žít.
  Tohle se musí někomu vymstít,co asi bude následovat,že zastřelí několik hladových,žížnivých,ale,že povstane celá Amerika proti vydřiduším je jasné.
  Proto se USA snaží ovládnout ve světě,přírodní i finanční zdroje,tak ještě v té naši bídě,budeme pomáhat USA,aby se úplně nezhroutily.

  OdpovědětSmazat
 5. U nas to muze dopadnout uplne stejne,mnoho mest darovalo vodu nadnarodnim korporacim,ktere jen vybiraji poplatky,zisky od nas samozrejme odtekaji a udrzbu vodovodniho radu maji financovat mesta z dani obcanu..no neni to skvele vymysleno?? .a nas ovcan samozrejme ani nepipne,no prece nevycnivat ze stada je povinnosti kazdeho,kdo ma jiny nazor,nez oficialni,tak je to urcite nejaky neprijatelny. ..ista...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než přijde TTIP, tak musíme mít všichni studny a na střechách fotovoltaiky. I když oni jsou schopni napálit na studnu takovou paušální daň, že si lidi začnou vzájemně čůrat do pusy.

   Smazat
  2. Ta fotovoltaika, když dostane ránu kamenem, může podpálit dům.
   Jste si jist, že to v případě chaosu nikdo neudělá?

   Smazat
 6. Tak nevím. Nadával jsem na socialismus. Dnes bych se rád omluvil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vám odpuštěno. Ještě, aby se omluvili všichni disidenti.

   Smazat
  2. On ten socialismus stál za hovno hlavně kvůli Rusku. Zboží se muselo točit v rámci RVHP. My jsme vymysleli dobré terénní vozidlo, ale Rusáci to zakázali. Takže nějaké šilhání směrem k Rusku je debilita. Zase by nám diktovali co smíme a co ne. Ale zase by byl levný plyn a nafta. To co je v Detroitu je sice tragedie, ale ta opuštěná města svědčí o tom, že ti lidé odešli za prací jinam. V EU to bude problém, protože mnoho lidí neumí cizí jazyky a tak bude muset zůstat kde jsou. Pracovní mobilita je tu kvůli tomu nízká a proto TTIP bude znamenat pro EU katastrofu nedozírných rozměrů.

   Smazat
  3. Souhlasím ohledně TTIP.
   Měla by padnou otázka,proč taková smlouva,proč se neobchoduje už teď.Uvádí se,že USA má jiné normy,takže mi musíme slevit ze svých norem a ne aby se přispůsobyla Amerika.Sice to Sobotka zmínil ochranou spotřebitele,ale po podpisu,nemá nárok.Všechno bude probíhat přes komoditní burzy,takže u nás bude převládat Polské potraviny,naše zase v Německu,Francii a pod.Opravdu budou vládnout velké korporace a můžeme říci,těch státu,které si dokáží vytvořit takto velké nadnárodní společnosti.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Pro anonym 15:12 : Pletete si SSSR a dnešní Rusko. Rusko nikomu nic nediktuje, narozdíl od USA. Rusko i Čína obchodují na principu rovný s rovným. Proto mají takový úspěch v Africe, kde nikomu nevnucují demokratůru jako USA a západ.

   Smazat
  5. Pro 15:12. Diktát z RVHP byl nesmysl, hlavně díky pětiletkám. Jenže: Dnes máme diktát z EU, co smíme a co nesmíme. 70% zákonů je z EU a některé se pro nás vůbec nehodí. Přílepky, novely, prostě živná půda pro zlatokopy. Stejně to bylo s obnovitelnými zdroji, i s biopalivy. Dnes je biopalivo dražší, než ropa za 50 dolarú. Zákon EU ale platí, tak musíme prodělávat. Řepu by jsme stejně místo řepky pěstovat nemohli, nesměli bychom vyrobit cukr, má na něj v EU monopol Francie. Co je větší nesmysl? RVHP, nebo EU? Je to na stejno, je to nesmyslná centralizace. Rusko není SSSR, doba pokročila. Je blízko a má tolik surovin a energii, že potřeba česka je plivanec. Výrobní možnosti česka jsou 100% prodejné do Ruska, my jsme ale v EU, tak musíme přištipkařit na Německé výrobě. Všechno špatně, Jsme nesvéprávní. Tady se zřejmě vyplácí jen lezení do řiti a vyrábění nepřátel.

   Smazat
  6. není to nastejno, tehdy jsme byli soběstační ve výrobě potravin a také jsme byli průmyslovou velmocí v rámci RVHP s perspektivou rozvoje a expanze do 3. světa. Dnes už nám žádná z těch továren nepatří jsme jen zdrojem levné pracovní síly... stačí aby se cokoliv nedobrého stalo v Německu a všichni lehnem hlady

   Smazat
  7. Já také. Přeji hezký den a šiřme pravdu.

   Smazat
 7. Ve Spojenych statech se lide stehuji za praci a tak se auta vyrabeji jinde. Amerika i dnes produkuje 2x vic aut nez Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A 16:25 No to je opravdu logické měřítko úrovně státu, počet vyrobených aut. A co takový Švýcaři, vyrábějí vůbec nějaká a jsou snad zaostalí s nízkou životní úrovní???

   Smazat
 8. anonymovi 16:25 : ano, možná vyrábějí víc aut, ale jakých? A je to vůbec měřítko? Já auto nemám, nikdy jsem na něj neměla a nikdy mít nebudu, takže je mi upřímně jedno, kdo jich vyrábí víc. A nejsem nomád, abych se neustále stěhovala, mám někde svůj domov a své přátele a příbuzné. Ta kotva, i když možná někdy trochu svazuje, je pro mě důležitá. A čím jsem starší, tím míň věcí potřebuju, žádné zbytečné krámy. Naopak mě naštve, když dva roky starý mobil přestane fungovat a v prodejně se mladík tváří, jako kdybych tam přinesla k opravě hrnec na zdrátování. V USA jsou lidi vedeni a nuceni ke zbytečnému konzumu, a já jsem opravdu šokovaná, jak rychle se tomu naši lidé učí. Děti mají pokojíčky zaskládané po strop nablblými hračkami, se kterými se dohromady nedá nic dělat, zrůdní růžoví poníci a odporné panenky s očima přes celý ksichtík, maminky, které si s nimi nepohrajou, za to sedí půl dne na netu, aby si od jiných maminek přečetly, jak nejlíp vychovávat dítě. Všichni mají plné huby práv dítěte, tátové už aby se pomalu báli dát svým dětem pusu nebo jim utřeli pokakanou prdelku, a teď prý v USA jedna paní si založila živnost na tom, že se tam lidi chodí mazlit! Nebo jsem četla článek o chlapečkovi - také v USA - který dostal dva dny zaracha do školy, protože v první třídě dal pusu holčičce - své spolužačce. Co si asi tak ten kluk odnese do života za zkušenost? Že něha a láska je něco zlého? Už to určitě nikdy neudělá, ani své dívce, ani manželce, ani dětem, pokud bude vůbec nějaké mít. Spíš vezme tátovi v šestnácti flintu a vystřílí v té škole nějaké ty učitele a spolužáky. Vždyť každé dítě velmi dobře chápe pleskanec přes zadek, když zlobí, potřebuje nastavit jasné mantinely, co se smí a co ne. Bezbřehá svoboda v dětství a naopak obrovské nároky v zaměstnání a obrovská existenční nejistota v dospělosti - to je kontrast, který prostě lidská duše nemůže unést. Ptám se: k tomu tady chceme dospět? Kam se poděl selský rozum? Zdravím všechny Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavlo, souhlasím s Vaším příspěvkem. Navíc jsem se i zasmál od srdce. Ten trend rozmlátit rodinu je ryze účelový. Ti nahoře, Rockefellers, Rotschilds, Bushes, Kennedys, Morgans, Warburgs a desítky dalších rodinných klanů v USA, ti mají rozvětvené rodiny a ví moc dobře, že rodina a její soudržnost je základ úspěchu v podnikání. Jenže oni jsou nahoře a dole potřebují otročící ovce. K tomu slouží perfektně ideje individualismu a multikulturalismu. Aby se jedinec ihned oprostil od rodiny a šel makat na sebe a na ty nahoře. Místo přátel a rodiny stačí Facebook a Twitter. Tvoje rodina je celý svět a ty jsi IN. Vymývání mozků a jistá forma eugeniky. Stejné fígle používali i jistí politici.Cpali lidem horem dolem, že se politika nedělá na ulici, ale když s nima někdo vymetl, tak byl plný Václavák. "Tatínku....". Prostě ti nahoře říkají těm dole co mají dělat, ale sami dělají přesný opak. Lidově se tomu říká sviňárna.

   Smazat
  2. Na hovno jsou jím kvanta aut, když neumějí "vyrobit", za rozumnou cenu, vodu. Lidé mají štěstí, že nejde vysát vzduch z atmosféry. V Americe už by se prodával v tlakových petkách.

   Smazat
  3. co budem dělat, až bude poražen poslední strom a otrávena i ta poslední řeka...

   Smazat
 9. Mrkněte se sem

  https://www.google.cz/search?q=detroit+theatre+foto&biw=1366&bih=707&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=17D4VK6aKIrg7AbzjYCgDA&ved=0CB8QsAQ&dpr=1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však oni si brzy nastřádají na nové....

   Smazat
 10. Vypadá to tam jako po humanitárním bombardování.

  OdpovědětSmazat
 11. Američané nebo to co se dnes nazívá Američané jsou v podstatě společnost kobylek, které od samého počátku jen někam přišly, vydrancovaly to tam, natavěly svá hnízda, namnožily se zase táhnou dál pustošit jiné nezničené území. Za nimi jen zůstává spoušť, zdevastovaná země a mrtvé původní obyvatelstvo. Ve své podstatě tento parazitický systém roznášejí všude po celé zeměkouli. Co také můžete chtít od společnosti založené na dobrodruzích, zlatokopech, lidí, kteří šli jen za osobním prospěchem, od prvopočátku se ničeho neštítili a ve jménu osobního prospěchu se uchylovali k jakýmkoliv lžím a praktikám. Není mi známo, že by někdy toto společenství podivných dodrželo dlouhodobě jakoukoliv smlouvu. Vždy jen do doby, když se jim to hodilo. Co od nich můžeme čekat? Co u nás dobrého vystavěli, vybudovali nebo udělali za posledních 25 let? Rusové tu vybudovali metro, jaderný průmysl, plynárenství, přispěli ke kompletní elektrifikaci a průmysl se za nich rozvíjel, neprivatizoval a neboural a nestavěli se místo továren předražené O2 arény. Podívejte se na tunel Blanku. To myslím mluví za všechno nebo nepoužitelnou dálnici do Ostravy, padající mosty, krachující zemědělství, oděvní průmysl a další a další. Podívejte se na utěšeně se rozvijející státní dluh a dluh Prahy. Nejsme jen trošku podobný Detroit? A stejná ideologie, stejné přihlouplé ekonomické poučky a stejná demagogie zhlouplých konzoušů. Jen místo zrcátek, korálků, sekyrek a obstarožních pušek Iphony, Ipady a podobné krámy.

  OdpovědětSmazat
 12. Podstata židovské snahy o nadvládu nad světem je založena na poražení tradice, rodiny a národního sebevědomí. Když se podíváte na trendy, kterými tyto kruhy manipulují celými národy, jsou ve skutečnosti prostinké. Místo práce zábavu, místo rodinných vazeb zábavu, místo vzdělávání zábavu a místo reality nekonečný seriál pro každého... Všichni jsou si škodlivých vlivů kolem sebe vědomi, ale jen malá část si dopady uvědomí, a úplně nepatrné množství se proti tomu postaví. Je zoufalé sledovat, jak se s negativním posunem kvality života nedá nic udělat. A přitom spousta věcí je podnícena pasivním přijímáním virtuálně nastavených hodnot těmito směnárníky...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.