Reklama

středa 25. března 2015

Bohatí nebo chudí - tip kulturního referenta pro "bohaté" i "chudé"

Svetlana Kopylova

25. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: YouTube - Svetlana Kopylova: Bohatí nebo chudí - video s titulky - hudba - procvičení ruštiny


Jestli máte 3 minuty a chuť, odpoutejte se na chvilku od velké politiky a poslechněte si písničku Svetlany Kopylové (1964). Ona není superhvězda šoubyznysu, dokonce i v rodné zemi ji lidé teprve pomalu objevují.
V mládí si zahrála v několika filmech, složila pár písní pro tehdejší populární interprety a až později zjistila, že bude nejlépe, když si své skladbičky zazpívá sama s kytarou.
Text se vyplatí poslouchat pozorně u všech jejích písniček. Jsou o něčem. Pro seznámení jsem vybral písničku, která si pohrává s relativitou bohatosti a chudoby a také dětského vnímání tohoto "jevu". A maně mne při tom napadl citát klasika: "Kdo žije v souladu s přírodou, nebude nikdy chudákem!" (Seneca)
Titulky má video díky webu Svoboda Ducha, kde jsem včera objevil dokonce i otitulkovaného Igora Rastěrjajeva (písničky Zvoník, Kombajnéři, Ruská cesta...) - díky.

4 komentáře :

 1. Ted kdyz jim Putler tak dokurvil ekonomiku jim nic jineho nez se tesit z chudoby nezbude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zapomínáte na to, že jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, že vašimi slovy "nedokurvená ekonomika" má jednu nepříjemnou zákonitost - v pravidelných časových intervalech produkuje krizové situace, které ve společnosti způsobují takové množství rozporů, že to vede k válkám...

   Smazat
  2. 4:03 tak nám chytráku pověz, kdo proti komu začal první světovou válku, válku Severu proti jihu, kdo začal válku proti Iráku S.Husajna, válku proti Libyi M.Kaddáfího? Kteří komunisti nebo náckové?

   Smazat
 2. I.Švihlíková http://www.noveslovo.sk/c/Zapadna_civilizacia_postupne_odchadza

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.