Reklama

čtvrtek 5. března 2015

České lepé děvy, těšte se; opět k nám přijedou američtí osvoboditelé, jako kdysi do Plzně?

Břetislav Olšer
5. 3. 2015    blog idnes
Včera přišla v médiích řeč na cvičení české a americké armády na našem území, případně i stálého umístění amerických jednotek; zmínil to web Defence News s odvoláním na zdroje z Washingtonu. Bude se historie opakovat, budou se tak opět moci těšit české lepé děvy; přijedou k nám jako kdysi do Plzně američtí osvoboditelé? Mladí fešáci s dolary místo čokolády a masových konzerv jako před sedmdesáti roky. Tenkrát voněli na rozdíl od hladových a nadržených Rudoarmějců, co byli po letech strávených v zákopech ve špíně a blátě od Stalingradu až po Berlín. A desítky radnic pak slyšely opojné: Ano - Yes...


Dnes je ale dnes, přesto pořád trvá apetýt českých dívek, zvláště když mají v kinech čerstvý bonus v podobě Clinta Eastwooda s heslem na rtech: "Bůh, stát, rodina". Jen trnu, že se za dalších sedmdesát roků najdou jiní presstituti, jež napíší, jak stateční Američané zabránili imperiálnímu Putinovi obsadit kromě Krymu, jenž byl vždycky ruský, kdy v tisícileté historii neměli v určitém období jeho obyvatelé ani ponětí, co je to slovo "Ukrajinec", též Moldávii, Bělorusko, Finsko, ale i Polsko, Česko a bůhví koho ještě.

Je poněkud paradoxní, že USA se cítí ohroženy v Evropě a mají nebo budou mít desítky svých vojenských základen přímo na hranicích s Ruskem, Co by se ale dělo, kdy totéž učinil Putin? Odpověď každý zná, kdo ne, ať si vyhledá, co se dělo v roce 1962 v Karibiku. Kuba je propojena pupeční šňůrou s kukuřicovým Chruščovem. Ten v roce 1954 věnoval jako svůj soukromý dar Ukrajině Krym, aby poté seděl jako vrchní velitel v přístavu Sevastopol, díval se přes Černé moře k Bosporu, kde mělo Turecko namířeny na SSSR rakety Jupiter vybavené jadernými hlavicemi o síle 1,4 megatun TNT.

A jako odpověď vypukla karibská krize, protože na Kubu byly v polovině léta 1962 dopraveny sovětské rakety R 12, co měly dolet 2000 kilometrů, přitom na Floridu stačily necelé dvě stovky. USA pak naštěstí slíbily stáhnout rakety z Turecka a Chruščov rozzlobil Fidela Castra a rakety z Kuby zase přepravil zpět. A Spojené státy se pak dvacet let chlubily, že zachránili svět před třetí světovou atomovou válkou. Byla to lež, tuto klauzuli si přáli Američané, aby před světem vypadaly jako vítěz Karibské krize... Kdo vyhraje dnes...?

Pomůže fakt, že budeme mít v našich hvozdech dle přání budoucího staronového kandidáta na prezidenta USA McCaina konečně americký radar v Brdech a novou americkou základnu vedle stejného zařízení, jež už funguje už v Rumunsku... A nikdo si nevzpomene na titulky v tehdejších českých novinách: „Na česká města dopadaly bomby popsané azbukou“, jenž byl o tom, jak na konci války zabily bomby ze sovětských letadel na třináct set Čechů. Všichni totiž budou žít v omylu, že nás "tenkrát" osvobodila americká armáda a ne Rudoarmějci, nebudou mít ani ponětí, že vojáků US Army padlo při našem osvobozování pět set, zatímco Sovětů na 150 tisíc... Drážďany - nejzbytečnější smrtící nálety nejen 2. světové války…

A také se dozví, že Putin nechal zabít svého největšího soka Němcova zabít, aniž by měli zdání, že všechno bylo zcela jinak. Že s vnitropolitickou situací Ruska byl Západ spokojen jen za Gorbačova a Jelcina (a kdoví, co by z Ruska zbylo s podobnými nástupci), od dob Putina je z Ruska činěn nepřítel číslo jedna. Od Majdanu a voleb na Krymu je Rusko kresleno jako novodobý agresor, chystající se sežrat celou Evropu.

Jak uvádí AE News, nezávislý zpravodajský portál, financovaný výhradně z příspěvků jeho čtenářů, podporovatelů, sympatizantů a přátel svobody slova, jsou tady Němcov a Navalnyj, dva potenciální kandidáti na nástupce Putina. A s tím chtěl Němcov něco udělat. Těsně před konáním průvodu Jaro 1. března 2015 vše dostává spád. Je 27. února 2015, 12:45 moskevského času a do Moskvy přilétá přítelkyně Němcovova, modelka Anna Durycká. Němcov jí čeká na letišti a stráví spolu celé odpoledne. Večer ve 20.05 jde Němcov do rádia, kde dává své poslední interview a ve 20:57 odchází, aby se znova setkal s Duryckou.

http://olser.cz/wp-content/uploads/nemcov-pohreb-300x168.jpg

Chodí po obchodech, jdou do kavárny a domů, do nedalekého Němcovova bytu, údajně chce Anna jet taxíkem, zatímco Němcov trvá na procházce. Tak to modelka vypověděla u výslechu a tak to řekla i její matka, které jako první telefonovala po střelbě. Z toho by plynulo, že buď lže a byla to ona, kdo informoval o pohybu Němcova (nepřiletěla do Moskvy jen proto?). Anebo nelže a Němcov skutečně trval na procházce a byl to on, kdo chtěl dojít přesně na místo, kde čekal střelec. Měl být zraněn před svědkyní Duryckou. Ovšem chybička se vloudila; mluvil o sto tisících lidí na demonstraci Jaro, ale přitom věděl, že toho počtu docílí jen nějaký šokem. Tedy střelbou; byl to on, kdo chtěl na místo, kde čekal střelec a že to byl on, kdo ve své idealistické naivitě uvěřil, že bude opravdu jen postřelen. Ne zastřelen... http://aeronet.cz/news/category/ze-sveta/

Vše bylo nakonec úplně jinak; pochod Jaro se nekonal, místo něj se konala tryzna za Němcova. Je mi ho líto – přišlo jen třicet tisíc lidí a smrt Němcova byla zbytečná. V pochodu se nic zvláštního neudálo, žádná velká provolání nebyla. Obviňováním, že za smrtí Němcova stojí Kreml, nevěří ani největší blázen (dokonce ani ti ne, co to tvrdí), jako argument proti Kremlu tohle tedy neobstojí. Navalnyj sice křičí, že viníkem je Putin, hned ale dodává, že žádá důkladné prošetření: „Mohu se mýlit? O své verzi jsem přesvědčen, ale chybovat mohou všichni. Jediné, co může popřít mou verzi, je rychlé objasnění vraždy s odhalením nejen vykonavatelů, ale i objednavatelů,“ zdůraznil, když asi už tušil, že na místě Němcova mohl být on a že co není, může být...?

Vzkaz pro „profesora“ a katolickou buznu Putnu, aby znovu napsal literární paskvil o historii krutého Ruska. Možná by už zohlednil zvěsti o ukrajinské krizi, Exprezident Francie Valéry Giscard d'Estaing řekl, že návrat Krymu do Ruské federace je "historickou spravedlností". "Četl jsem knihy o ruské historiii, XVIII století. Krym byl podmaněn Kateřinou II., zejména úsilím knížete Potěmkina, kdy se Rusko rozšířilo na jih do Turecka s úmyslem podmanit si Konstantinopol, " řekl. Podle francouzského exprezidenta se dobytí Krymu nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve neexistovala. To mi připomíná anekdotu:

Jednání v Minsku: Na jednáních o Ukrajině v Minsku se odehrál i tento médii utajovaný rozhovor, mezi Porošenkem a Putinem, v důsledku kterého uražený Porošenko ze zlosti na několik hodin opustil jednací sál. O co se jednalo?

Putin položil Porošenkovi řečnickou otázku, jestli zná historku o slepicích Vladimíra, panovníka Kyjevské Rusi. Putin nečekal a sám odpověděl: "Kníže Vladimír odešel z Kyjeva na hon do Novgorodu, a když se vrátil, zjistil, že všechny jeho slepice jsou pryč... a přišlo se na to, že mu ty slepice ukradli Ukrajinci."

Porošenko navztekaně na to: "Nesmysl, tehdy ještě žádní Ukrajinci v Kyjeve nebyli". Spokojený Putin mu s úsměvem řekl: "Tak a nyní můžeme na těchto historických základech začít jednat o Ukrajině...“

Inu, také generál Šedivý podporuje myšlenku na americkou pomoc Česku; zastává názor a stále ho nezměnil, že Evropa i tedy i ČR musí být schopná reagovat na hrozby, které skutečně ze strany Ruska existují. Tedy, že musíme být kryti protiraketovou obranou. Radar v ČR a rakety v Polsku byly jediným nabízeným řešením... Lepé děvy v ČR, těšte se a sňatkové kanceláře čekejte nával... Říšský sněm už byl jednou vypálený, aneb Němcovova vražda je útokem na Putina…

35 komentářů :

 1. To je nic. Kdo nás ochrání před zvůlí Policie ČR ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.petice24.com/americkou_armadu_na_naem_uzemi_nechceme

   Smazat
 2. Video http://www.nwoo.org/2015/03/05/nemecky-satirik-to-usa-ve-svete-podporuji-vsechny-svine-a-zlocince/

  OdpovědětSmazat
 3. Jsme zbabělci jestli to dovolíme.

  OdpovědětSmazat
 4. Pěkný článek, pane Břetislave. Ten se Vám opravdu vyvedl.

  OdpovědětSmazat
 5. Nejlepe nas ochrani Ruska armada od fasistu ajejich spojencu !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Rok 1945: Američané údajně znásilnili 190 tisíc německých žen
  http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19417-rok-1945-ameriane-udajn-znasilnili-190-tisic-nmeckych-en

  OdpovědětSmazat
 7. Zažil jsem padesátá léta, šedesátá léta, normalizaci, po "sametové taškařici" jsem se také asi na tři roky dostal za hranice Polska a Slovenska (dříve jsem nemohl - nebyl jsem v žádné straně a mého otce učitele ze Strany vyhodili) a teď znovu slyším a vidím zprávy jak za Havlovy totality, televizi mohu pustit jen na počasí............. Sakra vy mladší, je absolutně nutné s tím svinstvem, co se na nás všechny ze všech stran hrne něco udělat. Politickou stranu, protestní akce, žalobu k mezinárodnímu soudu, nevím, nejsem zběhlej v politice. Dokud není pozdě!!! Václav (nějak si neumím vybrat tady dole profil, tak tam něco zmáčknu).

  OdpovědětSmazat
 8. Fakt jsem z toho jelen. Raději si to napíšu. Tak aby imperiální Rusové, kteří zorganizovali Majdam v Kijevě, neobsadili Moldávii, ... Polsko, Čechy a bůh ví koho ještě, tak je raději obsadí sami imperiální Američané, kromě těch zemí co už obsadili. Opravdu je těžké rozeznat presstituta.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak už i pan Olšer,hmmm.Tak si říkám,když byla podepsána smlouva o hranicích a bezpečnosti Ukrajiny v r.1994 zda už se vědělo v Rusku to,co říkal Putin v Minsku,že Porošenko se musel jít uklidnit

  OdpovědětSmazat
 10. Výborný článek pane Olšere. Bravo!

  OdpovědětSmazat
 11. Jako obvykle, hodně slov, myšlenka žádná.
  Fürst

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Olšera nic neobvyklého. Hloupý autor nic chytrého nenapíše. Argumenty typu lepé děvy jsou skutečně pod úroveň kohokoliv, kdo má mozek. Komu stačí mícha, tomu stačí lepé děvy :-)))))))

   Smazat
  2. Na té zmínce o lepých děvách něco bude a není to nic, na co bychom měli být hrdí.

   Smazat
 12. To byla jenom taková průba jaká bude reakce, že. Asi dostali nějaké špatné výzkumy veřejného mínění, které říkaly, že tu 99% domorodců čeká na to, až nás americký bílý, případně černý muž zcivilizuje. A mi okamžitě, že to tak nebude. Tak hned to museli dementovat, ale to nic neznamená, to si pište že se to chystá, jen na to půjdou prostě jinak. On se nějaký ten sklad s ruskými zbraněmi na našem území najde. Ale nechápu, když jsme v NATO, tak tu přece vojáky NATO máme, proč tu ještě potřebujeme nějaké americké vojáky NATO? Proč si tu neudělá základnu třeba Německo a my zase na jejich území? Skoro to vypadá, že snad v tom NATO jsme všichni jen do počtu.

  OdpovědětSmazat
 13. Jo jo. Vojáci USA za styk platili, jak byli doma zvyklí, takže byli gentlemani. Vojáci SSSR neplatili, jak byli doma zvyklí, takže byli násilníci. Hned vidíme, kdo nám nabízí hodnocení - a samozřejmě také to, kdo toto hodnocení od sobě podobných přijal a šíří.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni ti vojáci USA a SSSR platili konzervami, ale někteří z nich neplatili vůbec. Ve Francii skončilo u soudu 14000 znásilnění americkými vojáky a to jsou pouze ta znásilnění, která postižené ženy oznámily. A Horalku také četla většina z nás.

   Smazat
 14. Jestli dopustíme aby u nás vznikly americké základny tak bude konec i s posledními zbytky naší samostatnosti. Pak už tady budou američtí váleční zločinci opravdu na věčné časy .Stále ještě doufám ,že se alespoň část naší vlády tomuto zločinnému záměru postaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na tu část "naší vlády" JSEM OPRAVDU ZVĚDAVÝ. To dřív osídlíme Měsíc (jestli nám to emzáci / Ufouni dovolí), než naše vláda vystrčí hlavy z US kloaky.
   Martin von Brünn

   Smazat
  2. Cely narod se tomu musi postavit!!!!!!! Vlada?? Ta je s nema....Zaprodana...Vy fakt nic nechapete??? Porad to nechavate to reseni na nekom jinem, no a to na tech pravych..........

   Smazat
 15. No to zas bude kolem nich štětek! Kdo tady píše ty omrzliny o znásilňování? Prdlajs! Škoda že jste tehdy nebyli v Plzni, škoda že vám nikdo nevyprávěl ten marazmus kolem američanů.Jak se kolem nich rojily štětky, až je museli vojáci odhánět.Každá se viděla už v Americe - nebo dokonce v Hollywoodu? Těžko říci,co si tenkrát ty nány o tom myslely. Lezly i kolem černochů.... a těch černejch parchantů s datem narození první polovina roku 1946.... chodili s námi do školy, máma ta a ta, otec neznámý. Nedostávaly ani odnikud alimenty a dřely bídu se svýma černýma fakanama a ostatní děti si na ně ukazovaly prstem. Samozřejmě že ty děti za svý blbý mámy nemohly, ale vykládejte to ve školách. Kdyby bývaly tehdy byly alespoň matky rozumný, a svý nány zchromily a přivázaly za nohu ke stolu, byly by je uchránily. Ale to ne -to se na náměstí juchalo a tancovalo, rozhazovala se čokoláda. Jestli tady zase budou američtí vojáci -to bude mazec.A je to i legrační. Všechny kasárna jsou prázdný, čeští vojáci nikde nejsou -ale američaní se tady budou producírovat.No zkrátka nepochopitelná česká žumpa -už tradiční.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, tak to skutečně bylo.
   Fürst

   Smazat
 16. Tato historie by se měla OPAKOVAT???

  Co se tajilo a o čem se nehovoří....? Konec války 1945 v Plzni...

  30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic…
  Pražské povstání proti německým okupantům 5 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtí starostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci. 6. 5. 1945 v 9 hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřové divize pod velením plukovníka Nobleho. Ten měl nařízeno zastavit se na předměstí Plzně, ale vida příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble).
  Revoluční národní výbor v Plzni zveřejnil 6. 5. 1945 výzvu »Na pomoc
  bojující Praze«. Občané Plzně na výzvu reagovali bleskově. Velení USA bylo z české strany požádáno o zapůjčení automobilů pro přepravu dobrovolníků do Prahy a také o některé zbraně. Velení americké armády nejenže takovou žádost odmítlo, ale odjezd dobrovolníků na pomoc Praze zakázalo. Ukazovalo se, že
  zájmy USA jsou jiné než českých občanů - bojovníků proti německým okupantům.
  Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni. Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:
  - Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně.
  - Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodin za den.
  - Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
  - Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
  - Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
  - Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že
  německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou
  kontrolou.
  - Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šesti
  kilometrů…
  (pokračování)

  OdpovědětSmazat
 17. Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945.
  Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684). Okresní hejtmani »budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA…«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi.
  Americké bombardování Plzně:
  Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. Tak to diktují fakta a historická pravda. Americkému velkokapitálu šlo hlavně o zničení významného centra naší ekonomiky - Škodových závodů v Plzni a v dané oblasti.
  Fašistické Německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo je pro svůj válečný zbrojní program, a to až do konce války v roce 1945.
  17. - 18. 4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu,
  americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni. 25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky. Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. 500 bombardérů USA svrhlo na uvedený závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb.
  29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno… nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena.
  Americký zločin - bombardování Plzně - neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období.
  Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. USA bombardovaly ještě Nové Zámky, Nitru, Pardubice, Zlín, ČKD-Praha 25. 3. 1945 a další místa. 17. 4. 1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov. Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov, seřaďovací nádraží a další objekty. Americký generál Patton, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: »Dobrá práce, jsem spokojený!«
  Tajemství čtvrté brány:
  V této části zničené Škodovky »pracovaly« dva týmy Američanů ze strategické rozvědky. Zajímaly je výrobní a technologické plány. Prototypy nových německých zbraní, které nebyly použity na frontách. Hledaly archiv závodu, ale ten byl zničen při americkém bombardování. Části archivu a plánů v některých výrobnách nám však přesto Američané ukradli. Náhradní válečný německý archiv nových zbraní a komponentů se ale Američanům nepodařilo odcizit.
  22. července 1945 se skupina Američanů převlečených do uniforem důstojníků československé armády zmocnila československých odborníků na odstředivé lití dělových hlavní a unesla je do Mnichova.
  Americký lup ve Škodovce mohl být ještě větší. Naši vlastenci a nové
  bezpečnostní orgány ČSR tomu zabraňovali.
  Pohled do jednoho policejního hlášení :
  Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím… na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.«
  A pokračuje se dále:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A historie se bude opakovat, tentokrat ale ve vetsim meritku!!!!!!!!!!! Jen si je tam nechte nakvartyrovat, uz vam ani Buh nepomuze,ani svecena voda......Jak smutne..............

   Smazat
 18. - U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin.
  - Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku… to polévali benzínem a zapalovali…
  - V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů,
  radiopřijímačů, konzerv a automobilů…
  - V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.
  - Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polili benzínem a zapálili.
  - Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu.
  - Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower.
  - Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů
  látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili.
  - Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské
  velitelství nařídilo odvézt 45 vagonů obilí do Německa…
  Fakta a některé údaje jsou použity z textů K. Bartošky a K. Pichlíka »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str 11 a další.

  Dr.M

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebudu tady psát dlouhé litanie, ale totéž se dá napsat o Rudé armádě. Část Moravy osvobozoval Malinovského front. Tvořili ho z velké míry trestanci. " Toto už sakra nenaložíme", maršál Malinovský při pohledu na pražský orloj.
   V každém případě byla důležitá jedna věc. A to byla porážka nacismu. A to byla zásluha spojenců, všech, ať to byla Velká Británie, SSSR nebo USA.
   Fürst

   Smazat
 19. No abyste si trapně neomočil. Rudá armáda zbavila celou Evropu fašistický havěti, osvobodila lidský trosky z koncentračních táborů, a Američani rozflákali všechna Západočeská nádraží už po podepsání kapitulace.Proč? Když bombardovali ranžír plzeňského vozového Depa -seřazovací nádraží, shodili tam celé náklady bomb, a zahučela k zemi celá Jateční třída, třípatrové činžáky plné lidí. Hromada jich zůstala pod troskami, a kolem dvou set lidí doběhlo do krytu v blízkosti dnešní čističky odpadních vod blízko mostu na Bílou Horu - všichni tam zemřeli. Z činžáků na Jateční zůstaly jen malé hromádky cihel. Na začátku tohoto tratoliště byl postaven kříž s ukřižovaným Kristem a na jeho konci, na místě krytu byl postaven pomníček. Další lidi zemřeli v hromadném krytu v hotelu Continental, kterej dostal přímej zásah - zahučelo tam osmdesát lidí. Spolu se Škodovkou to odnesly Škvrňany - celá řada činžáků, hromady mrtvých. A v Doubravce byla rozbita základní škola, zemřelo tam 77 dětí i s učitelkou. Všechna nádraží byla rozbita, včetně Plaského, Kaznějovského, Žihle, Podbořany - zkrátka všechna. Nevykládejte tady nikdo nic o Rudé armádě. Samozřejmě že tam, kde jsou vojáci, jsou někdy různé ojedinělé excesy, ale Ruských vojáků zahynulo ve válce několik milionů, amerických několik tisíc. Američané se do války zapojili až po bitvě u Stalingradu, která válku rozhodla, a de facto už byl konec války. Aby jim neuniklo dělení válečné kořisti -proto. A naši zem rozflákali proto, že jim do chřtánu nepřipadla - proto. A tahle současná modrá squadra proamerických slouhů a sráčů udělala - co? Památník obětí v krytu na Jateční třídě nechali odstranit a na jeho místě stojí administrativní budova čističky, a dokonce vykopali i ten kříž zkraje bývalé Jateční třídy. To tam stálo celých 45 let. Postavili v Plzni nový pomník těm vrahům - okázalej pomník, a celou budovu vedle odborového domu Peklo přeměnili na muzeum generála Pattona, oslavy 1. máje jako svátek práce být nesmějí, ale přiblblé proamerické oslavy a jízdy veteránů a vojenské tábory na předměstích a podobné opičárny - ano. Je to naprosto odporné, zejména když se ukázala a ukazuje pravda o té hnusné zemi desperátů. A všichni lidi v Plzni to vědí, na hřbitovech je spousta pomníčků válečných obětí, mezi nimi spousta malých dětí, ale zase všichni drží rozpačitě huby. Myslíme si své, - jako dřív při těch rudých žvástech, i když proti demagogii dneška!!!! - bylo to, co bylo dříve- vořezávátko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proc to nehlasite vsude po republice??Proc to nedate vedet co nejvice lidem??Nam mladsim lhali,mlceli i ve skolach..Je to vina tech,co vedi ale mlci,ze narod nic nevi.. Jsem hrozne nastvana,co me to ucili za nehoraznosti a lzi ve skole!!! Receno VELICE slusne..Kdyby ti ucitele nebyli dnes mrtvi, tak bych si je pekne podala,na to vemte jed!! Udelejte osvetu,mluvte pravdu lidem i mladym ,at to vi co nejvice lidi....Ja to budu sirit,jak se da...A nenechte si to libit opet,jeste ve vetsim meritku,tentokrat to budou bomby atomove, a brzy, uvedomujete si to??!!!!

   Smazat
  2. USA vstoupily do války začátkem prosince 1941, nikoliv během bitvy u Stalingradu, ta probíhala zhruba od podzimu 1942 do února 1943. První velkou porážku utrpěli Němci už v roce 1940, během letecké bitvy o Velkou Británii, Battle of Britain. Té se zúčastnili mimo jiných i českoslovenští piloti, za což jim vřelý dík a čest. V roce 1940 byla Británie jediná země ve válce s Německem. Jak dopadli piloti RAF po roce 1948 je známo, nebo snad není?
   Fürst

   Smazat
 20. Kolega 23:10!!!!
  No to jsem proboha vůbec nevěděla?!?!?
  To je strašné..proč to není někde všechno napsaný?Tak důležité informace a chybi !proč se to skrývá?
  děkuji za poučení
  jituš

  OdpovědětSmazat
 21. Tu knihu od Bartošky a Pichlíka "Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR" si seženu...
  dík za link

  OdpovědětSmazat
 22. Lepe devy se muzou tesit, ale TESTE se VY VSICHNI !!!!! Co tam s vami udelaji............Nemate ani tuseni, co se bude dit.., ale dobre vam tak,pokud si je nechate tem vlezt..........Jen tak....Co to pripravujete vasim detem,vnoucatum a neposledne vam,samym?!!!!!! Hm, velmi zvlastni postoj k zivotum..............

  OdpovědětSmazat
 23. No, nedělám si iluze o osudu Českého protektorátu. Do všech sdělovacích médií nalezlo mnoho "informátorů", jejichž jedinečnou výhodou byl dlouhodobý, či krátkodobý studijní pobyt v USA, či jinde na západ od našich hranic. Takových Pepků "Vyskoč" je neurekom i vedení vysokých škol, v komorách a tak podobně. Vždyť každý tuší, proč je naše justice a stavebnictví v tak žalostném stavu. Například vyprojektovat suché prostředí v tak dlouhém tunelu, kde vlivem nadloží, kdykoliv může dojít k poruše, může jen bl.bec. No a co ty mosty u Ostravy, miliardové toky peněz do zahraničí a tak dále.
  Nastala éra, kdy by se nemělo už dělat pomníky Havlovi. Tento neználek napáchal víc škod, než užitku. Dnes je každý pravdoláskař synonymem pro nesnášenlivce a fašouna, co si jen chrání svůj žvanec.

  OdpovědětSmazat
 24. Mnoho hospodských žvanilů a divanových odbojářů, ale když došlo na věc, tak se před konvoj Streikerů postavil pouze Adam Bartoš a Martin Zapletal, který na Američany vystrčil prdel. Máte to za pár a bojíte se vyčnívat i v důchodu, na co čekáte?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.