Reklama

pondělí 2. března 2015

Co čeká odboráře v USA

Guvernér Scott Walker
2.3.2015 E-republikaGuvernér Walker za sebou nechal miliardy dluhů a vysokou nezaměstnanost. Nyní srovnal odboráře ve vlastním státě s teroristy. Odborové svazy AFL-CIO chtějí po guvernérovi veřejnou omluvu.

Republikánský guvernér Scott Walker ze státu Wisconsin měl opravdu šťastný den. Ve čtvrtek 28. 2. 2015 řečnil na sjezdu postarších republikánů Conservative Political Action Conference (CPAC), kde se mimo jiné rozhodují prezidentské nominace. Dostal z pléna obligátní republikánskou otázku po terorismu ISIL. Toto hnutí sice republikáni svou pitomostí založili a nyní v Sýrii a Iráku i vojensky podporují, viz článek Absurdní politika Západu ohledně teroristů ISIL. Ale v USA nikoliv, tam je ISIL stále ještě nepřítel. Walker zaperlil na konci projevu, viz toto video.

Řekl doslova: "Když jsem zametl se 100.000 demonstranty, klidně to udělám i se zbytkem světa." Těch "sto tisíc" byli odboráři AFL-CIO ze státu Wisconsin, kterým tento republikánský guvernér sebral v polovině února rozhodnutím republikány ovládaného parlamentu garantovaná práva na práci i na minimální mzdu. Republikáni prosadili rozhodnutí poeticky nazvané "Right to work". Jde o nejhorší útok na odborářská práva za posledních 50 let. V roce 2011 ustál tento guvernér kampaň odborových svazů za jeho odvolání, nyní přešel do protiútoku. Republikáni v USA chtějí postupně zničit odbory. Tento zákon fakticky sníží mzdy ve veřejném sektoru, vezme státní garance na důchody a povede k nižší minimální mzdě.

Guvernér za sebou nechal miliardy dluhů a vysokou nezaměstnanost, ale to vládnoucí jedno procento nijak netrápí. Nyní srovnal odboráře ve vlastním státě s teroristy a na sjezdu dostal bouřlivé ovace. Odborové svazy AFL-CIO chtějí po guvernérovi veřejnou omluvu:

Spisovatel Sinclair Lewis: "Až přijde fašismus do USA, 
bude zahalený do vlajky a ponese kříž."

Připomeňme nástup Hitlera k moci 1933. Německé korporace daly tomuto populistickému politikovi a bývalému vojákovi politickou a finanční podporu v momentu, kdy prohlásil, že zničí odborová hnutí a povede militaristickou politiku k získání východních území (tzv. "Drang nach Osten").

Související články:
Korporátní fašismus překresluje mapu USA
Bratři Kochové aneb Jak jedno procento oblbuje Ameriku
Definice konspirační teorie
Když chce Západ ropu, morálka počká
Začarový kruh destrukce americké demokracie
Jak FBI mobilizovala proti hnutí Occupy Street
Pravicová scéna USA podle Pána prstenu
Vězni v koncentráku na Guantánamu drží hladovku
První volební úspěch hnutí Occupy Wall Street
Aktivisté a demokraté se stávají nepřáteli státu

4 komentáře :

 1. 100000 Je pořádný dav lidí v jakékoliv zemi.A není to jen o nich určitě zůstaly doma členové rodin. A přesto si s nima vytřeli zadek jako s povlem. Nic tam ti obyčejní lidé neudělají. Nemají jak se dostat blízko těm mocným, a třeba je zlynčovat. Za zabití je křeslo, no, není to hezká vyhlídka na budoucnost

  OdpovědětSmazat
 2. Slova guvernéra Walkera (USA) by měla být varováním i pro všechny pracující, nejen odboráře, u nás. I u nás jsou ve vrcholných funkcích osoby, které "prohlašují", že omezí sociální jistoty, považují za zbytečné politické strany, hnutí, odbory a poslušně povedou militaristickou politiku, prosazovanou EU a USA.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 3. Čím více problému v USA, tím méně problému s politikou a agresí USA ve světě. Jen tak dál !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Doktor do nejvyšších pater odborů jsou vždy dosazeni lidé, kteří kolaborují proti zájmům odborářů a nakonec skončí v ČSSD.Tak to prostě je.....a ovčané jsou ovce

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.